Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam kąpiel w acetonie, a potem przetarcie zwykłym wacikiem do czyszczenia uszu. Im dłuższa kąpiel tym łatwiejsze czyszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kąpiel w acetonie, a potem przetarcie zwykłym wacikiem do czyszczenia uszu. Im dłuższa kąpiel tym łatwiejsze czyszczenie.

Dzięki. Wieczorem będę je kąpał :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może muszę się przekonać, będzie od razu słychać że zegarek mechaniczny☺. A może jakby nieco zmniejszyć docisk sprężyny dociskajacej zapadkę?

 

Ja lubię to "bzyczenie" wahnika :) Słuchać, że zegarek żyje.

Wrzuć zdjęcie facjaty tego gagatka ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może muszę się przekonać, będzie od razu słychać że zegarek mechaniczny☺. A może jakby nieco zmniejszyć docisk sprężyny dociskajacej zapadkę?

Lepiej nic nie kombinować przy docisku a tym bardziej go zmniejszać. Bo zwykle jak się chce przedobrzyć to potem cza naprawiać szkody.☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jak ze zwykłego sekundnika do Kirowa zrobić taki z czerwonym oczkiem = sputnikiem do Sputnika, kraba? Czekanie, aż się trafi może być daremne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprubować wyciąć z kawałka czerwonego papieru małe kółko i je przykleić w odpowiednim miejscu - wersja prostsza

Wersja trudniejsze - takie samo kółko wybić z kawałka cieńkiej mosiężnej blaszki i tak sam je przykleić oraz pomalować na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę, ale ten od sputnika ma inną długość i masywniejszą przeciwwagę. Bierzesz najcieńszą blaszkę jaką znajdziesz (np 0,2mm) i dziurkacz szczypcowy albo inny precyzyjny, żeby wyciąć krążek 1,5mm (nożycami do blachy nie wytniesz).  Albo trochę mniejszy, to zależy, czym pomalujesz. Jeśli masz wiertła precyzyjne, możesz nawiercić dziurkę 0,8mm (ale najpierw wierć, a potem wycinaj). Malujesz i przyklejasz, ale nie na klej cyjanoakrylowy, bo odpadnie. Chyba że nawiercasz, wtedy najpierw przyklejasz, a potem malujesz. Ale sam środek - problem z obwódką, bo mosiężna ma inny kolor. 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię to "bzyczenie" wahnika :) Słuchać, że zegarek żyje.

Wrzuć zdjęcie facjaty tego gagatka ;)

Taki piękniś i to przed spa.

Ryski i zmatowienia tylko na szkiełku i deklu, będzie stan idealny jak czegoś nie popsuje przy czyszczeniu ☺.

 

post-98656-0-75874500-1532016490_thumb.jpg

post-98656-0-84393900-1532016517_thumb.jpg

 

Ps. Nie wiem dlaczego te zdjęcia się same obracają o 45stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, mój najfajniejszy.

 

Na prawdę ładny, aż chciałoby się nosić. :)  Może go jednak nie zapraszać do Spa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny ten De luxe :wub: Łatwo się składa ten mechanizm? Jeszcze go nie rozbierałem, a też jest jeden taki co się domaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę ładny, aż chciałoby się nosić. :) Może go jednak nie zapraszać do Spa?

I te emocje przy naprawie takich ładnych zegarków aby niczego nie porysować, zadrapać.

Śliczny ten De luxe :wub: Łatwo się składa ten mechanizm? Jeszcze go nie rozbierałem, a też jest jeden taki co się domaga ;)

Poniekąd każdy pierwszo rozbierany mechanizm jest w pewnym sensie trudny. Ale ogólnie 2415 nie jest skomplikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leżał w pudełeczku rok. W tym czasie trenowałem na innych, a z nim obchodziłem się jak Wempiełqr pisze, jak czasami do niego zaglądałem. I właśnie stwierdziłem że jeszcze jestem za cienki żeby zrobić mu przegląd, także wraca do pudełeczka na kolejne miesiące a ja zabieram się za Amfibie (liczba mnoga bo zamówiłem z dziesięć sztuk) w stanie agonalnym, które właśnie pocztą do mnie idą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leżał w pudełeczku rok. W tym czasie trenowałem na innych, a z nim obchodziłem się jak Wempiełqr pisze, jak czasami do niego zaglądałem. I właśnie stwierdziłem że jeszcze jestem za cienki żeby zrobić mu przegląd, także wraca do pudełeczka na kolejne miesiące a ja zabieram się za Amfibie (liczba mnoga bo zamówiłem z dziesięć sztuk) w stanie agonalnym, które właśnie pocztą do mnie idą.

Mam skrytą nadzieję że sesja z napraw amf się pojawi. ☺ Edytowane przez wempiełqr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, mój najfajniejszy.

 

Piękny. No, ale skoro tak Cię denerwuje dźwięk wahnika to może kiedyś zechcesz się go pozbyć? ;)  Jeśli tak to pamiętaj o mnie :)

 

Śliczny ten De luxe :wub: Łatwo się składa ten mechanizm? Jeszcze go nie rozbierałem, a też jest jeden taki co się domaga ;)

 

Oj, nie jest to łatwy werk do składania. Mnie pokonało malutkie poło zębate tuż koło trzpienia, na którym trzyma się wahnik. Za czorta nie mogę go umieścić na właściwym miejscu... Niedługo pójdzie do majstra.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprubować wyciąć z kawałka czerwonego papieru małe kółko i je przykleić w odpowiednim miejscu - wersja prostsza

Wersja trudniejsze - takie samo kółko wybić z kawałka cieńkiej mosiężnej blaszki i tak sam je przykleić oraz pomalować na czerwono.

 

 

Da radę, ale ten od sputnika ma inną długość i masywniejszą przeciwwagę. Bierzesz najcieńszą blaszkę jaką znajdziesz (np 0,2mm) i dziurkacz szczypcowy albo inny precyzyjny, żeby wyciąć krążek 1,5mm (nożycami do blachy nie wytniesz).  Albo trochę mniejszy, to zależy, czym pomalujesz. Jeśli masz wiertła precyzyjne, możesz nawiercić dziurkę 0,8mm (ale najpierw wierć, a potem wycinaj). Malujesz i przyklejasz, ale nie na klej cyjanoakrylowy, bo odpadnie. Chyba że nawiercasz, wtedy najpierw przyklejasz, a potem malujesz. Ale sam środek - problem z obwódką, bo mosiężna ma inny kolor. 

 

Dziękuję za rady, jak stworzę coś godnego to dam cynk  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny. No, ale skoro tak Cię denerwuje dźwięk wahnika to może kiedyś zechcesz się go pozbyć? ;) Jeśli tak to pamiętaj o mnie :)

 

 

Oj, nie jest to łatwy werk do składania. Mnie pokonało malutkie poło zębate tuż koło trzpienia, na którym trzyma się wahnik. Za czorta nie mogę go umieścić na właściwym miejscu... Niedługo pójdzie do majstra.

Trzeba próbować ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z kolegów czy wskazówki, w szczególności sekundnik będzie pasował  z mechanizmu Vostok Arktika kaliber 2426  do mechanizmu Amfibii 2416B ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z kolegów czy wskazówki, w szczególności sekundnik będzie pasował z mechanizmu Vostok Arktika kaliber 2426 do mechanizmu Amfibii 2416B ?

Z tego co ja wiem to wszystkie z rodziny 24xx są takie same, więc tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem się posiadaczem zegarka radzieckiego "Elektronika"

Zegarek po otwarciu wydaje się być zalany przez zużyte baterie, widać to gołym okiem co pokazują zdjęcia.

Czy według Was istnieje szansa na jego naprawę?

 

mk4gm.jpg

 

302nzhg.jpg

 

98r0gk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem się posiadaczem zegarka radzieckiego "Elektronika"

Zegarek po otwarciu wydaje się być zalany przez zużyte baterie, widać to gołym okiem co pokazują zdjęcia.

Czy według Was istnieje szansa na jego naprawę?

 

 

 

 

 

 

 szansa zawsze jest tylko  czy on jest tego wart 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.