Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

 szansa zawsze jest tylko  czy on jest tego wart

 

Myślę, że tak, tylko nie wiem czy mój zegarmistrz podoła zadaniu, samemu nie chcę się za to brać, może elektronik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak, tylko nie wiem czy mój zegarmistrz podoła zadaniu, samemu nie chcę się za to brać, może elektronik?

 zdjęcia wskazują ze to nie będzie tania usługa  oj nie tania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zbyt wiele bym nie liczył.

Na początek wanna ultradźwiękowa i kąpiel całej elektroniki w izopropanolu. Potem coś więcej będzie wiadomo.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę się w tygodniu do speca i zobaczę co mi powie, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem co Ci powie... "wyrzuć pan to..." ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

 

Jestem tu nowy, piszę z Polski wschodniej. Nie mam doświadczenia w sprawach zegarmistrzostwa, jestem laikiem. Za to zegarków naręcznych używam nieprzerwanie od początku szkoły podstawowej. :) Od dziesięciu lat na co dzień noszę kwarcowego Atlantica. Wcześniej były to jakieś tanie wynalazki pokroju marki Perfect.

 

Kilka tygodni temu zorganizowałem akcję poszukiwawczą, której efektem było odnalezienie zegarka po dziadku. Maszyna leżała bezużytecznie w niezbyt dobrych warunkach wiele lat. Ostatni raz pracowała w 1998 roku. Jest to poczciwy, sowiecki Wostok.

 

Oddałem sprzęt zegarmistrzowi (człowiek ze starszego pokolenia - warsztat w moim mieście ma od lat - raczej nie jest to "bateriomistrz"). Okazało się, że mechanizm pracuje, tak więc zegarek zostawiłem do przeczyszczenia, naoliwienia itd.

 

Niestety, egzemplarz miał rozbite szkło. Przez dwadzieścia lat nastąpiła więc kompletna degradacja cyferblatu. Stał się nieczytelny, ostro porysowany, zawalony brudem. Połamały się wskazówki. Wspólnie z majstrem stwierdziliśmy, że to nie do odratowania.

 

W pewnym miejscu znalazłem możliwość zakupienia oryginalnej, identycznej tarczy od innego Wostoka. Niestety, po zdjęciu widać, że również jest trochę zabrudzona. Fotografię zamieszczam poniżej.

 

14xc56u.jpg

 

Przeczytałem chyba wszystkie tematy na tymże forum dotyczące renowacji cyferblatów. Wstępnie myślę, że kiedy przesyłka z tarczą już do mnie przyjdzie, to spróbuję delikatnie eksperymentować z wodą, lekkim mydłem i miękkim pędzelkiem.

 

Moje pytania do Państwa:

1. Czy ktoś z Was już kiedyś czyścił tarczę do tego modelu i ma dobre lub złe doświadczenia? Mógłby mi udzielić dodatkowych porad? Czy - na pierwszy rzut oka - cyferblat w takim stanie rokuje poprawę swojego wyglądu?

2. Czy ktoś kojarzy, co to za model Wostoka? Nie znalazłem informacji w internecie. Zakładam tylko, że pochodzi z okolic 1980 roku (takie same egzemplarze czasem są dostępne w obrocie i mają bransolety z logo Igrzysk Olimpijskich w Moskwie). No i wiem też, że nie jest to maszyna klasy "premium".

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Będę naprawdę wdzięczny. A nuż uda się sprawić, że stary zegarek od czasu do czasu posłuży nowemu właścicielowi. :)

Edytowane przez Kriser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wostok jest w katalogu z 1977 roku.

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipNy0wDIVN-i__EPcqy0FZ4z_9dmi-e6_parHQnN/AF1QipPPgHkbOxpX0HwsDcD4agMHQhlPIabsQrryNoob

Czy czyszczenie tarczy się uda? Może pomóc i może zaszkodzić. Próbuj delikatnie. Fajnie że chcesz ożywić pamiątkę po dziadku. Może jak napiszesz w dziale szukam to ktoś znajdzie ładniejszą tarczę.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką tarczę, chyba jest trochę ładniejsza napisz priva. Teraz jestem na urlopie wiec nie wyśle, ale za dwa tygodnie mogę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Przeczytałem chyba wszystkie tematy na tymże forum dotyczące renowacji cyferblatów. Wstępnie myślę, że kiedy przesyłka z tarczą już do mnie przyjdzie, to spróbuję delikatnie eksperymentować z wodą, lekkim mydłem i miękkim pędzelkiem.

 

Moje pytania do Państwa:

1. Czy ktoś z Was już kiedyś czyścił tarczę do tego modelu i ma dobre lub złe doświadczenia? Mógłby mi udzielić dodatkowych porad? Czy - na pierwszy rzut oka - cyferblat w takim stanie rokuje poprawę swojego wyglądu?

- - -

Ja czyściłem, podobną, wydaje mi się, że nie da się jej wyczyścić. Starałem się delikatnie czyścić, ale starłem wierzchnia warstwę od 2 do 6. Nie wiem czy to widać na foto, bo słabe światło.

Foto

8b59d7a251fa51718c097f56d25d5efd.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów i postów było wiele ale ponowiam. Z racji że znowu zabieram się do czyszczenia mechanizmu kolejny raz rodzi się pytanie czym to robić. Za pierwszym razem była to tylko benzyna ekstrakcyjna. Wszystko jest OK, jak do tej pory werk chodzi ponad rok. Jednak benzyna nie zawsze moze sobie poradzic. Czego używać izopropanolu, gronalu (1:9) jako pierwszego mycia (i jakie części mechanizmu żeby aby czego nie zepsuć) - w myjce jeden cykl. Potem beznyzna ekstrakcyjna lub jakieś środki do mycia w ultradźwiękach np. elektroniki? Za wyrozumiałość dziękuję .

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregch, art_69, dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź. Będę próbował nad tarczą popracować, o efektach na pewno tutaj zamelduję. Dobrze też, że zidentyfikowaliście dla mnie numer seryjny modelu.

Brat Pit, również dzięki za odzew, wysłałem wiadomość prywatną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów i postów było wiele ale ponowiam. Z racji że znowu zabieram się do czyszczenia mechanizmu kolejny raz rodzi się pytanie czym to robić. Za pierwszym razem była to tylko benzyna ekstrakcyjna. Wszystko jest OK, jak do tej pory werk chodzi ponad rok. Jednak benzyna nie zawsze moze sobie poradzic. Czego używać izopropanolu, gronalu (1:9) jako pierwszego mycia (i jakie części mechanizmu żeby aby czego nie zepsuć) - w myjce jeden cykl. Potem beznyzna ekstrakcyjna lub jakieś środki do mycia w ultradźwiękach np. elektroniki? Za wyrozumiałość dziękuję .

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Pierwsze wyczyszczenie części mechanizmu jzwykleak ma sie elme przeprowadza się w gronalu. A potem wypłukanie mechanizmu w benzynie. Jeśli nie posiada sie czyszczarki to też można tak czyścić tylko że trzeba dokładnie wszystko opłukać benzyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wyczyszczenie części mechanizmu jzwykleak ma sie elme przeprowadza się w gronalu. A potem wypłukanie mechanizmu w benzynie. Jeśli nie posiada sie czyszczarki to też można tak czyścić tylko że trzeba dokładnie wszystko opłukać benzyną.

Mam ultradźwiękowa myjkę, myślę że wystarczy.

 

Pytanie jeszcze czego nie wkładać do gronalu. Chyba że wszystko jak jest 1/9?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gizmo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsuł mi się mechanizm kwarcowy 2356 od Czajki Medycznej. Jaki inny moduł mogę wziąć do podmiany werku, aby pasował do koperty?

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy 2356 np z Łucza. Tylko logo fabryki na module będzie inne.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ultradźwiękowa myjkę, myślę że wystarczy.

 

Pytanie jeszcze czego nie wkładać do gronalu. Chyba że wszystko jak jest 1/9?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Z tego co słyszałem do myjki ultradźwiękowej nie powinno się wkładać kotwicy i balansu w obawie przed ukruszenia szelaku. Lecz do roztworu gronala można wkładać wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy 2356 np z Łucza. Tylko logo fabryki na module będzie inne.

Znaki nie są istotne. Ważna jest zamiana, aby zegarek chodził. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pływak_wodnik - co wysiadło w Twoim 2356, cewka silnika, czy przekładnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zegarmistrz powiedział, że tego się nie naprawia. Przejrzał wszystko, wymienił baterię. Zegarek pochodzi 3 minuty i się zatrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie czy jakiś radziecki zegarek oprócz Wostoków i Sputnika miał sekundnik z oczkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie czy jakiś radziecki zegarek oprócz Wostoków i Sputnika miał sekundnik z oczkiem?

Slava lodówka medyczna i jeden Poljot miał malutkie oczko

post-49869-0-22617300-1532526850_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I poljot amfibia i słavy kwarc.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sława pancernik (i w ogóle kilka Sław w automacie 2427), Poljot Amfibia, Czajka w kwarcu

 

edytka: czy nie było przypadkiem wersji "stadionu" z sekundnikiem z oczkiem? Bo coś mi się w głowie kołacze, ale nie jestem pewien

Edytowane przez Sursum

Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slava lodówka medyczna i jeden Poljot miał malutkie oczko

 

 

Dzięki Wszystkim.  :)  Taki właśnie zegarek Poljot  znalazłem na jednym z portali aukcyjnych, chciałem go wziąć żeby sekundnik do sputnika przeflancować, ale już widzę, że to nie taki. Trudno. Trzeba dalej poszukiwać.  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.