Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Koronka przy nakrecaniu cały czas się cofa to coś jest z zapadką. Może jakieś zdjecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może sprężyna zapadki uległa uszkodzeniu, lub spadła po odkręceniu.

Zdjęcie sporo by pomogło.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja podpytam, Zegarek do nurkowania Vostok Anchar użytkowany standardowo, nigdy nie był głębiej niż metr pod wodą, koronka dokręcona , a zegarek zaparowuje na szkle od wewnątrz. Trzykrotne osuszanie i uszczelnianie w serwisie nie dało rezultatów. Zegarek po powrocie z serwisu wytrzymywał bez parowania około dwóch tygodni i znów pokazywał się obłoczek pod szkiełkiem. Mechanizmowi wilgoć nie służy więc uznałem ,że to wada. Sprzedawca zasugerował mi ,że przy tych rozmiarach zegarka to już czysta fizyka i zjawisko należy uznać za normalne. Jakie jest Wasze zdanie ? Czy Wam także parują zegarki o podwyższonej klasie wodoszczelności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wyjściu z sauny nie wkładasz go do lodówki to nie ma prawa zaparować. Nigdy mi żaden zegarek o WR choćby 100 nie zaparował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja podpytam, Zegarek do nurkowania Vostok Anchar użytkowany standardowo, nigdy nie był głębiej niż metr pod wodą, koronka dokręcona , a zegarek zaparowuje na szkle od wewnątrz. Trzykrotne osuszanie i uszczelnianie w serwisie nie dało rezultatów. Zegarek po powrocie z serwisu wytrzymywał bez parowania około dwóch tygodni i znów pokazywał się obłoczek pod szkiełkiem. Mechanizmowi wilgoć nie służy więc uznałem ,że to wada. Sprzedawca zasugerował mi ,że przy tych rozmiarach zegarka to już czysta fizyka i zjawisko należy uznać za normalne. Jakie jest Wasze zdanie ? Czy Wam także parują zegarki o podwyższonej klasie wodoszczelności?

 

Może jednak zbyt duża różnica temperatur. Mniejsze znaczenie ma, że 1 metr pod wodą...

Zegarek jest nagrzany (nie wiem czy teraz sprawdzałeś są potworne upały) a woda zimna, chyba nie ma możliwości aby nie zaparowywało.

adycja:

to tak jak wyżej napisane, te warunki to jest sauna dla zegarka.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zbyt duża różnica temperatur. Mniejsze znaczenie ma, że 1 metr pod wodą...

Zegarek jest nagrzany (nie wiem czy teraz sprawdzałeś są potworne upały) a woda zimna, chyba nie ma możliwości aby nie zaparowywało.

adycja:

to tak jak wyżej napisane, te warunki to jest sauna dla zegarka.

właściwie to wystarczało wysunięcie zegarka spod rękawa kurtki by pokazał się obłoczek, dziwne wydaje mi się to, iż niewiele mniejszy citizen divers nigdy mi takiego widoku nie pokazał-może nie chodził na fizykę :)

20180202 105659

Edytowane przez pawelex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  Poljot 2614.2H   wskazówki się ruszały luźno więc nowicjusz rozebrał zegarek, poczytał, że możliwa awaria ćwiertnika i poczytał jak zaradzić, kazali zacisnąć więc sobie zacisnąłem i mam dwa ćwiertniki.  Nie ma nigdzie mechanizmu 2614.2H moje pytanie do znawców tematu brzmi: czy ćwiertnik z 2614.2N  nada się do mojego 2614.2H.    Mechanizmy z 2N są do kupienia.

 

Kilka lat temu  12 luty 2016

Gość_Yakovlev_*  napisał:

(Uwaga dla nie znających cyrylicy: należy zapamiętać, że "H" w cyrylicy, to łacińskie "N", a nie jak ktoś gdzieś  próbował tłumaczyć, że to H (ha) od "HARD", i jeśli jest taka literka, to werk jest wykonany z super twardej, specjalnej stali :P )

 

Czy mam rozumieć że H i N to znaczy to samo?

Edytowane przez KazikRutkowski

KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupiłem wczoraj na pokładzie Ryanaira zegarek Aviator F-Series, z 24-godzinną tarczą. Jednak zegarek chodzi jakby miał tarczę 12-godzinną - minuty się zgadzają, ale godziny już nie. Dzwoniłem do serwisu, powiedzieli mi, że to jakieś drobne ustawienia, żebym zerknął w instrukcję. Jednak w instrukcji na ten temat nie ma ani słowa. Czy ktoś potrafi mi pomóc? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, raczej nie ten temat. To forum zegarków radzieckich i rosyjskich. Wrzuć pytanie w odpowiedni temat i pewnie ktoś pomoże.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupiłem wczoraj na pokładzie Ryanaira zegarek Aviator F-Series, z 24-godzinną tarczą. Jednak zegarek chodzi jakby miał tarczę 12-godzinną - minuty się zgadzają, ale godziny już nie. Dzwoniłem do serwisu, powiedzieli mi, że to jakieś drobne ustawienia, żebym zerknął w instrukcję. Jednak w instrukcji na ten temat nie ma ani słowa. Czy ktoś potrafi mi pomóc? Z góry dziękuję.

Z całym szacunkiem ale kupując taki zegarek w samolocie to jak kupić ze kupić ze straganu. Wartość podobna, zegarki dla turystów o cenie nie dorównującej wartości. Równie dobrze mógłbyś kupić u takiego pana ;)

post-49869-0-75377200-1534242219_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w poniedziałek nabyłem zegarek Komandirskie 811783 i już do mnie idzie. Chciałbym zmienić jego dekiel na szklany/przezroczysty, abym mógł obserwować mechanizm. Czy taka operacja jest w ogóle możliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w poniedziałek nabyłem zegarek Komandirskie 811783 i już do mnie idzie. Chciałbym zmienić jego dekiel na szklany/przezroczysty, abym mógł obserwować mechanizm. Czy taka operacja jest w ogóle możliwa?

Jest to możliwe. Pytanie czy będziesz chciał ponieść takie koszty? Szukaj na meranom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe. Pytanie czy będziesz chciał ponieść takie koszty? Szukaj na meranom...

A ile kosztowałaby mniej więcej taka operacja?

 

Na stronie widzę jedynie plecki do Amphibii

Edytowane przez Kvmil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w przyszłości z pewnością to się przyda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Pewnie banalne, ale nie mam wiedzy w tym temacie żadnej. 

Chodzi o Wostoki i mechanizm 2409. Mam z nimi zawsze ten sam problem. Zegarek nie daje się nakręcic do oporu. Po prostu nagle "przeskakuje" i można tak kręcić do oporu. Zegarek chodzi i innych problemów nie ma. Po prostu tak jakby przy nakręceniu sprężyny nagle jakaś zapadka "popuszczała" i sprężyna się rozwijała. Co ciekawe ostatnio przekładałerm dobry mechanizm na miejsce takiego "przeskakującego" i po przełożeniu.... zaczął "przeskakiwać". 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans też jest taki sam i kotwica ...

 

a tego żem nie wiedział :) dziękuje

Mam pytanie. Pewnie banalne, ale nie mam wiedzy w tym temacie żadnej. 

Chodzi o Wostoki i mechanizm 2409. Mam z nimi zawsze ten sam problem. Zegarek nie daje się nakręcic do oporu. Po prostu nagle "przeskakuje" i można tak kręcić do oporu. Zegarek chodzi i innych problemów nie ma. Po prostu tak jakby przy nakręceniu sprężyny nagle jakaś zapadka "popuszczała" i sprężyna się rozwijała. Co ciekawe ostatnio przekładałerm dobry mechanizm na miejsce takiego "przeskakującego" i po przełożeniu.... zaczął "przeskakiwać". 

Pozdrawiam

uszkodzona sprężyna. bardzo często lecą one w 24xx albo blokada powrotu sprężyny jest do wymiany. rozbierz, lupa, i paczaj jak nakręcasz. Element  który styka się bezpośrednio z zębatką kryjącą bęben. Ten element ma pod sobą sprężynkę która odbija go jak przestajesz nakręcać. Może się wyrobiła i puszcza ze starości :)

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztowałaby mniej więcej taka operacja?

 

Na stronie widzę jedynie plecki do Amphibii

Z tego co się orientuję przezroczysty dekiel do Amfibii nie będzie pasował to koperty 811. Na ebayu Morozov sprzedaje przezroczyste dekle do radzieckich zegarków ale taki dekiel kosztuje prawie tyle co cały Komandir,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która oliwa z tych dwóch jest bardziej gęsta.

Novostar M czy Moebius 8000/4?

post-98656-0-32169100-1534698547_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak kupowałem tego Novostara to wyczytałem, moze błędnie, że nadaje się też do zegarków narecznych/kieszonek.

I tak póki co smaruje, 8000/4 do wychwytu, balansu i palet, reszta Novostar (oczywiście gdzie trzeba to smar).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.