Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem napisane jest że do kieszonek ale skoro do budzików to znaczy że jest gestszy i do smarowania większych powierzchni trących w większych łożyskach. Więc naręczny mechanizm może spowolnić a nawet skleić w szczegolności gdy da sie go za dużo.

A tak 8000/4 też do tego używam czyli balans i palety.

A Ty smar do czego dajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty smar do czego dajesz?

Zapewne do sprężyny i remontuaru ;)

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, smar grafitowy używam do mechanizmu nastawczego i na sprężynę, choć ostatnio sprężynę wolę "podlać" właśnie Novostarem po nawinieciu, bo mniej się brudzę przy tym (zwijam ręcznie).

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Chciałem zapytać czy ktoś mógłby mi poóc ze znalezieniem szkełka do Pobiedy. Moja upadła , tak niefortunnie że pękło szkiełko, w załączniku zdjęcia.

Pozdrawiam

Konradpost-106210-0-99433100-1535565482_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Chciałem zapytać czy ktoś mógłby mi poóc ze znalezieniem szkełka do Pobiedy. Moja upadła , tak niefortunnie że pękło szkiełko, w załączniku zdjęcia.

Pozdrawiam

Konradattachicon.gifIMG_20180829_194753.jpg

Każdy zegarmistrz na poczekaniu za 10-15 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak smarujecie i czyścicie takie łożysko (mechanizm Starta). Tylko od strony balansu?

post-98656-0-52355600-1536525938_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półmostek balanasu jest nie taki jak trzeba. Zawsze dokładnie wszystkie kamienie trzeba czyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półmostek balanasu jest nie taki jak trzeba. Zawsze dokładnie wszystkie kamienie trzeba czyścić.

Dlaczego "nie taki jak trzeba"? Nie mam możliwości teraz sprawdzić i porównać ale nawet pasy się schodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "nie taki jak trzeba"? Nie mam możliwości teraz sprawdzić i porównać ale nawet pasy się schodzą...

No właśnie. Te werki 2602 17 kamieni z 2MCzZ nie miały antywstrząsu i wyglądały dokładnie tak jak na zdjęciu. Pasy też się schodzą. Kształt półmostka też jest ok.

Chyba, że chodzi o kreski na półmostku, które pokazują wychylenie regulatora (na zdjęciu mostek jest bez tych oznaczeń). Ale czy na wszystkich startach były?

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie o powierzchniowej wiedzy, którzy takiego Starta, składają z siedmiu mechanizmów,  korzystają ze strony gdzie opisane jest jak mechanizm powinien wyglądać w oryginale... Ostatnio poznałem takiego gościa i chodziło o Starta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że chodzi o kreski na półmostku, które pokazują wychylenie regulatora (na zdjęciu mostek jest bez tych oznaczeń). Ale czy na wszystkich startach były?

 

Tak, masz racje. Na wszystkich moich Startach są takie kreski. Sprawdziłem na 10szt. Ale pytanie zasadnicze, czy na wszystkich są? Na stronie P.Dymka jest opracowanie mechanizmów i tam także wszystkie mają.

Edytowane przez forteca

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy sposób na skuteczną polerkę stalowej koperty? Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak z tym mechanizmem jest nie tak. Obrecz balansu lekko ociera o kolo minutowe i mechanizm zatrzymuje sie przy zmianach pozycji zegarka. Widac że jest za mala odległość jak pokazałem na zdjęciu. W innym Starcie ktorego mam odległość ta jest większa.

Macie jakieś sugestie? Niestety nie zauważyłem czy tak już było przed czyszczeniem.

 

post-98656-0-07164600-1536596692_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak może być podmieniony.

Podkładki pod mostkiem nie ma, co? Czopy nie mają luzów w gniazdach? Jeśli wszystko siedzi pewnie i jest dobrze osadzone, to najszybciej będzie znaleść nowy/inny zespół i podmienić


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wszystko siedzi pewnie, niema luzow. Podkładki pod mostkiem tez niema.

Mam zespół balansu w drugim starcie to podmienie i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też powiedzieć że ten balans jest od rakiety petrodworeckiej, widać po dużej liczbie wkrętów na wieńcu, a te rakiety mają łożyska z incablockiem więc z tego ta różnica. Zamontuj poprawny balans to nie powinno być takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Przyznam, że nie spotkałem w tym mechanizmie podkładki zarówno pod płytą przekładni chodu jak i naciągu. Co nie oznacza, że tego typu patenty występują.

Pierwsze co przyszło mi do głowy to wciśnięty zbyt głęboko kamień łożyska osi minutowej. To się może zdarzyć, mechanizmy przechodziły przez ręce różnych magików. Zapalczywiec wciskał ćwiertnik za pomocą młotka. Nie tak dawno naprawiałem mechanizm z podobnym uszkodzeniem. Z tym, że tam było łatwo, pod powiększeniem było widać uszkodzenie kamienia łożyska.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem balans z drugiego werku, w którym chodził dobrze. Faktycznie miał mniejszą ilość wkrętów na wieńcu. Ale po przełożeniu chodził jeszcze gorzej niż ten pierwszy, jakby nie był w osi, z boku patrząc przy obrocie chodzil gora dol. Parę razy montowalem i zawsze to samo,wróciłem potem znowu do tego pierwszego i o dziwo zaczął się zachowywać prawidłowo. Przechodził 20h. Sam już nie wiem, jutro idzie na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dźwigni start/stop do poliota 3133 nie za 40$.

Ktoś coś?

(Fotka z netu) 2feb55e2d5c44c5651ea31bce06c2e90.jpg

 

Wystukane na kolanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję kupić Amfibie Scuba model 070460. Jest aukcja ale bez paska. Na włoskim forum wyczytałem, że jest problem z paskami bo po jednej ze stron koperty jest taki sterczący kawałek blaszki, który ogranicza różnorodność pasków. Niektórzy piszą że ścinają to dremelem........zastanawiam się jak jest z tymi paskami i gdzie kupić oryginał, najlepiej w wersji pasującej czyli czarno pomarańczowy. Ktoś, coś?

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprężyna od Wostoka 2214 może posłużyć jak zamiennik do Wostoka 2409?

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.