Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Oznacza to ze masz cwiertnik na granicy zatarcia. trzeba wyjac z koperty, zrzucic wskazowki i tarcze i datownik...

 

Nie krec wiecej i do majstra, lub samemu cwiertnik naoilwic, a zapewne caly werk pasowalo by przeczyscic i nowa oliwe dac, szczegolnie jak juz wyjety bedzie.

 

Jak bedzies krecil to urwiesz zeby na kole posrednim pomiedzy minutami a godzinami. typowe dla rakiet, gdzie zapomnialo sie o serwisie ;)

 

Dzięki. :) A to się zapytam jeszcze - podobną sytuację mam z Wostokiem 2209, tylko, że zegarek po serwisie spadł na ziemię i efekt taki, że raz te wskazówki da się przestawić, a często się nie przestawiają - to też sprawa związana z tym ćwiertnikiem?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy brak napisów na mostku to coś niezwykłego czy jednak coś normalnego?

 

W prototypach 2408 nie było sygnatury na mostku (taki mechanizm ma np. Przemek w Albinosie). Ale w nowszych 2408-2409 teoretycznie coś takiego się nie zdarzało.

Jaka tarcza była Sebastian?


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prototypach 2408 nie było sygnatury na mostku (taki mechanizm ma np. Przemek w Albinosie). Ale w nowszych 2408-2409 teoretycznie coś takiego się nie zdarzało.

Jaka tarcza była Sebastian?

Dziękuję za reakcję. Taka

79035c20b7ec8c6a08457a698c05e12e.jpg

Dzięki. :) A to się zapytam jeszcze - podobną sytuację mam z Wostokiem 2209, tylko, że zegarek po serwisie spadł na ziemię i efekt taki, że raz te wskazówki da się przestawić, a często się nie przestawiają - to też sprawa związana z tym ćwiertnikiem?

 

W 2209 jest zębnik. Konstrukcja taka jak wołnie, ałmazie precyzyjnym czy pdl 29 kamieni. Jak wskazówki nie idą to pewnie ten element do wymiany lub naprawy choć te koła są mocno osadzone. Ja bym stawiał na małe koło zmianowe, które zasila ćwiertnik a jest ono dociskane od dołu sprężyną. I tu może być awaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za reakcję. Taka

 

W 2209 jest zębnik. Konstrukcja taka jak wołnie, ałmazie precyzyjnym czy pdl 29 kamieni. Jak wskazówki nie idą to pewnie ten element do wymiany lub naprawy choć te koła są mocno osadzone. Ja bym stawiał na małe koło zmianowe, które zasila ćwiertnik a jest ono dociskane od dołu sprężyną. I tu może być awaria.

 

Dzięki  za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na małe koło zmianowe, które zasila ćwiertnik a jest ono dociskane od dołu sprężyną. I tu może być awaria.

na 99% koło zmianowe i sprężynka, też tak miałem podczas składania, jak źle poskładałem. Ściągać wskazówki, tarczę i poprawiać, w sumie nietrudne.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do Startów. Czy one były najczęstszymi "wołami roboczymi", czy jak to się nazywało, czy po prostu miały najmniej trwałe złocenie?


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prototypach 2408 nie było sygnatury na mostku (taki mechanizm ma np. Przemek w Albinosie). Ale w nowszych 2408-2409 teoretycznie coś takiego się nie zdarzało.

Jaka tarcza była Sebastian?

 

Mam i ja cichociemnego Poljota ^_^

post-35535-0-67822900-1559678267_thumb.jpg

post-35535-0-32752300-1559678289_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice między mechanizmem Rakiety sygnowanym 2609 a 2610. Czy 2609 występował też w antymagnetycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice między mechanizmem Rakiety sygnowanym 2609 a 2610. Czy 2609 występował też w antymagnetycznej?

jeśli dobrze pamiętam, 2610 to werk 2609 w wykonaniu antymagnetycznym


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zły dział - proszę o info.

 

Miałem dzisiaj dylemat czy z takim Komandorem wchodzic do basenu (?) Sikor jeszcze na gwarancji, ale to mój pierwszy "noworuski" wostok i ostatecznie odpuściłem z nim kąpiel, bo ze staruszkami to nawet nie myślałem żeby zamoczyć.

( Basen przydomowy, relaksacyjny, bez bicia olimpijkskich rekordów, tzw - moczydupa) 0d2d87bf1ae1f592fccc3b1ffec1853d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytajka techniczna Ural 

- trzy koła na jednej osi przekazania napędu na oś sekundową ( ta przechodząca przez mostek) . Czy wszystkie trzy zębniki mają siedzieć na osi sztywno czy któryś ma się obracać niezależnie od osi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zły dział - proszę o info.

 

Miałem dzisiaj dylemat czy z takim Komandorem wchodzic do basenu (?) Sikor jeszcze na gwarancji, ale to mój pierwszy "noworuski" wostok i ostatecznie odpuściłem z nim kąpiel, bo ze staruszkami to nawet nie myślałem żeby zamoczyć.

( Basen przydomowy, relaksacyjny, bez bicia olimpijkskich rekordów, tzw - moczydupa)

Spokojnie powinien dać radę jeśli go ktoś nieroszczelnił np odkręcając i źle zakręcając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Przy każdym rozruchu robie to starannie. Także myśle że nie ma obaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

zapytajka techniczna Ural 

- trzy koła na jednej osi przekazania napędu na oś sekundową ( ta przechodząca przez mostek) . Czy wszystkie trzy zębniki mają siedzieć na osi sztywno czy któryś ma się obracać niezależnie od osi?

Dawno nie miałem Urala na stole i niestety nie przypominam sobie jak w nim jest. Zwykle pojedyncze koło nad mostkiem nie posiada trwałego połączenia lecz mocowane jest gwintem lub połączeniem wciskanym, ciernie na stożku. Przez powiększenie upewnij się jak wygląda wystająca nad część czopa? Kierunek zwojów gwintu ma znaczenie. Koło powinno się dokręcać na gwincie  gdy zegarek działa co oznacza, że może być lewy gwint. Tym samym potrzebna inspekcja z powiększeniem przed demontażem.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba o laptologiczne wytlumaczenie. pacjent lucz na werku 2209. Problem, jak zdemontowac balans z mostka. Chodzi o ta nowsza wersje, gdzie klocek siedzi w upierdliwym lamiacym sie mocowaniu.

Jest na to jakis patent? zepsulem juz 2, na szczescie mam jeszcze klika trupkow do pocwiczenia.

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Musisz wziąć śrubkę, która jest krótka 2...3mm i za szeroka, niewiele szersza ~0.5mm i nie wpada w otwór mocowania. Następnie spiłowujesz śrubkę z jednej a lepiej dwóch przeciwległych stron, pocieniając ją tak by wchodziła w otwór. Wkładasz śrubkę w otwór, przekręcasz o 90deg czyli szersza strona rozpiera tą nieszczęsną blaszkę mocowania "jaskółczy ogon" i masz wyzwolony klocek.

Przyrząd możesz zrobić nie ze śrubki ale ze spinacza. Ważna jest jego średnica. Albo mając cienką złoconą szpilkę o kwadratowym przekroju ze złącza komputerowego. W tym ostatnim przypadku nie musisz nic piłować gdyż pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wytłumaczone, a możesz wytłumaczyć co naprawić w Wostokowym 2214 że nie idą wskazówki, a mechanizm pięknie tyka?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ćwiertnik <_<

 

Ps.sekundowa chodzi?

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kwarcową mołnie .

Jako uszkodzoną .

Sprzedający mówił że w transporcie coś ja skrzywdziło .

Wskazówki minutowa i godzinowa żyją swoim życiem.

Czasem pokazują dobrą godzinę .

Wskazówkami można kręcić :)

Może ktoś chcę ją naprawić :)

post-59224-0-54429100-1561189566_thumb.png

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień nakrywkowy balansu posiada takie wytarcie. To normalne, trzeba go wymienić?

 

post-98656-0-60325800-1561290861.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie jest to wgłębienie zrobione za pomocą specjalnego narzędzia w procesie produkcji. Ma być na środku płasko i gładko.

Ciekawe jak wygląda półsfera zakończenia czopa osi balansu?

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno jest wgłębienie? Ze zdjęcia trudno wywnioskować ale czasem tak wygląda brud po starym oleju.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na wytarcie, bardzo płytkie, nie da się zmyć. Zegarek nie działał, balans obracal sie z duzym oporem, ale nie wiem co bylo przyczyną, raczej nie kamień. Wyczyscilem mechanizm, zmieniłem kamień i cyka ładnie. Czop osi wygląda normalnie.

Myślałem ze kamienie są na tyle twarde że czop nie moze ich uszkodzić/ wytrzeć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Wiesz jak tnie się granit? Piłą, która nie ma zębów :) . Bierzesz kawałek stali, płaskownik. Zwykła stal konstrukcyjna, nie utwardzana cieplnie i dodajesz napęd posuwisto zwrotny. Następnie polewasz kloc granitu i ten poruszający się płaskownik szlamem z poprzedniego cięcia. Cząstki granitu wbijają się w miękkie kryształy żelaza w płaskowniku i tworzą "zęby" piły. Podobny mechanizm działania ma mosiężne wiertło lub otwornica do szkła. Jeszcze tylko nieco pasty korundowej na dobry początek a potem to już samo z siebie idzie.

Wystarczyło, że pod przykrywkę dostało się jakieś twarde zanieczyszczenie, drobny pył i w połączeniu z oliwą utworzyły mocno dewastujący duet. Dlatego pytałem o stan czopa.

Właśnie dlatego wypada rozebrać łożyska balansu i naoliwić a nie odwalać lipę, pozostawiając stare brudne, na nowo naoliwione od strony czopów łożyska. Wiem, że rozbieranie i składanie czystych i naoliwionych łożysk nie stanowi przyjemności ale od czego jest się fachowcem?

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.