Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Czy werk w Poljocie 55g można dokrecac ręcznie koronką?

U mnie koronką cały czas w pozycji jakby była dokręcona maksymalnie, a nie chcę czegoś zepsuć. Z góry dzięki za odp.

 

Werk dokręca się też koronką.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odkręcić mocowania nóżek tarczy w Kirowskim. Ktoś tak przypałował wkręty, że za nic nie idzie. Kilka dni pomoczone w nafcie, jedna śrubka poszła, druga siedzi. Nie jest zardzewiała czy w inny sposób zanieczyszczona. Oczywiście, można urwać nóżkę, bo tarcza i tak na złom pójdzie, ale i tak trzeba ją będzie jakoś usunąć. Wywiercenie odpada, nie mam czym. Jakieś inne pomysły? 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem o kwasie siarkowym, żeby dać krople i ona rozpuści wkręt. :rolleyes:  ale nie testowałem tego sposobu. Może spróbuj też dać trochę np.WD40? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - spróbuj lepszym śrubokrętem :)

2 - otwory na nóżki są przeważnie wiercone na wylot, co daje możliwosć wybicia nóżki od drugiej strony, po rozmontowaniu mechanizmu :)

3 - co do wiercenia - jeśli chcesz rozwiercić nóżkę - w Castoramie są wiertełka precyzyjne - miedź czy mosiądz nawiercisz nawet palcami. Jeśli chcesz nawiercićśrubkę - nie polecam - materiał, z którego zrobiona jest śrubka jest o wiele twardszy niż materiał, z ktorego zrobiono płytę. Z doświadczeń własnych - lepiej jest urwana śrube na chama wybić, a potem nagwintować na nowo pytę, niż próbować nawiercić śrubkę, Z reguły robi się totalna demolka dookoła a śrubka jaka była, taka jest. Do tego trzeba  mieć narzędzia umożliwiające idealna centracje wiertła tak, by chcąc nie chcąc wierciło osiowo w śrubie...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odkręcić mocowania nóżek tarczy w Kirowskim. Ktoś tak przypałował wkręty, że za nic nie idzie. Kilka dni pomoczone w nafcie, jedna śrubka poszła, druga siedzi. Nie jest zardzewiała czy w inny sposób zanieczyszczona. Oczywiście, można urwać nóżkę, bo tarcza i tak na złom pójdzie, ale i tak trzeba ją będzie jakoś usunąć. Wywiercenie odpada, nie mam czym. Jakieś inne pomysły? 

 

Może przemyj benzyną ekstrakcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Po kilku dniach w nafcie teraz moczę w benzynie, zobaczymy. Śrubokręty mam 2 porządne, dobrze wyostrzone. Aż dziw, że nie rusza się ta śrubka, w końcu nie widać, żeby była jakoś zapieczona. Jeśli nie da się inaczej, spróbuję po zdjęciu mostka wycisnąć czy wybić nóżkę od dołu, tylko boję się, że wtedy powyginam górną płytę. Ewentualnie, od jutra jest w Biedronie promocja na zestaw mini-szlifierki typu Dremmel, niby wiadomo że to badziew, ale zastanawiam się nad kupnem - można byłoby wtedy wiercić nóżkę. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, odnośnie dremela, używa ktoś z Was z powodzeniem tego typu wynalazków? Chodzi mi np. o polerowanie itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odkręcić mocowania nóżek tarczy w Kirowskim. Ktoś tak przypałował wkręty, że za nic nie idzie. Kilka dni pomoczone w nafcie, jedna śrubka poszła, druga siedzi. Nie jest zardzewiała czy w inny sposób zanieczyszczona. Oczywiście, można urwać nóżkę, bo tarcza i tak na złom pójdzie, ale i tak trzeba ją będzie jakoś usunąć. Wywiercenie odpada, nie mam czym. Jakieś inne pomysły?

 

Wybij nóżkę od spodu jak pisze Pmwas pkt2, nozka jest miękka i powinna wyjść, śruba zrobi na niej tylko zadzior. Potem jak zwolni się naprężenie nóżki na śrubę, śruba powinna się spokojnie odkręcić. Nie próbuj natomist odkręcać na siłę wiekszym śrubokrętem bo urwiesz łeb śruby i bedzie d*pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jak w tytule.

Zmiana multikalendarza dolną koronką.

Zmiana godziny i daty górną koronką.

Jak zmienić dzień tygodnia?

Górna koronka wychodzi tylko na jeden raz.

Uszkodzony zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się, pierwsza Pobieda rozkręcona, wyczyszczona, złożona. Nawet nie została żadna śrubka! :D Niestety... Nie chodzi nie przez brud, czop balansu jest wyłamany. Szybki przeszczep na sprawdzenie z innego mechanizmu potwierdził moje przypuszczenia, pacjent ożył.

Nic to! Żadna strata, to mało warty ZiM. Ale nauka cenna, ile trzeba się namęczyć żeby założyć płytę na koła... Na pewno nie będzie to ostatnia sztuka, za jaką się zabiorę.

Dzięki wszystkim za rady odnośnie sprzętu!

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko kręcąc nie można zmienić dnia tygodnia vs. daty. Przyjmijmy, że mamy 24 wtorek, kręcąc ustawię 25 środa, a chcę 25 sobota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dzień tygodnia jaki chcesz później wyciągając koronkę ( pociągając) będzie zmieniać się dzień miesiąca

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić dzień tygodnia? Po wyciągnięciu koronki zmieniam dzień miesiąca /datę...

Edytowane przez Fafikdog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ustaleniu z jakiego to zegarka

średnica zew. 35,4

średnica na tarcze32,5

średnica na werk 24,02

wysokość 9,6

post-109848-0-27419400-1568495313_thumb.jpg

post-109848-0-83800000-1568495337_thumb.jpg

post-109848-0-62918800-1568495358_thumb.jpg

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ustaleniu z jakiego to zegarka

średnica zew. 35,4

średnica na tarcze32,5

średnica na werk 24,02

wysokość 9,6

attachicon.gifWIN_20190914_19_26_22_Pro.jpg

attachicon.gifWIN_20190914_19_26_31_Pro.jpg

attachicon.gifWIN_20190914_19_26_39_Pro.jpg

Remi

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot?lightbox=dataItem-jmwl0pe8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dzięki za info

wymiary i kształt pasuje do kopert błonie typ VIII czyli antymagnetycznych.

Zgodnie z opracowaniem "Przystanek zegarek" dotyczący błoniaków koperty tego typu jak i mechanizm 2410 były importowane z ZSRR.

I dlatego chciałem ustalić z jakiego ruska to jest.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomalowane wskazówki- czym czyścić aby nie zniszczyć?

Kąpiel w acetonie plus czyszczenie patyczkiem kosmetycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.