Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

mam pytanie dotyczące  uszczelek dekli naszych radzieckich zegarków.

W  większości przypadków mają one wiek 30+ i oryginalnie zastosowane uszczelki nie spełniają już  swojego zadania - kurczą się, twardnieją :(  a te gumowe same robią się płynne :P

Czy jest jakiś sprawdzony myk / sposób czym można je zastąpić, od czego pasują, gdzie można je kupić?

pozdrawiam

Remi

Edytowane przez Remi124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Takie uszczelki robiło się ze starych okładek do zeszytów ;takich przeźroczystych jakby z ceraty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam docinam, ale wychodzi...tak sobie. Robię to wyłącznie na własny użytek.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego to wskazówki, od Moskwy? Przecież, nie. Może jakiś Ural albo inne maleństwo? Czajka? Kłos?

post-67402-0-62237700-1568802135.png

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego to wskazówki, od Moskwy? Przecież, nie. Może jakiś Ural albo inne maleństwo? Czajka? Kłos?

Najprawdopodobniej Jantar.

post-49869-0-21120700-1568829580_thumb.jpg

 

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak... Właśnie nakręcałem swoją sztukę, gdy mnie olśniło... Nie ma lumy, no i ten rozmiar, to mi zamgliło obraz. Ale Jantary mają właśnie takie małe tarcze jak Moskwy. Teraz znaleźć tylko resztę do tych wskazówek. ;)

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak... Właśnie nakręcałem swoją sztukę, gdy mnie olśniło... Nie ma lumy, no i ten rozmiar, to mi zamgliło obraz. Ale Jantary mają właśnie takie małe tarcze jak Moskwy. Teraz znaleźć tylko resztę do tych wskazówek. ;)

Jantar jest większy, nie chce mi się mierzyć ale coś w rozmiarze Sportiwnego raczej. Zauważ że w Moskwie te wskazówki (minutowa) ledwo się mieszczą, a w Jantarze jeszcze jest dobre ze 2-3 milimetry do krawędzi tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nie jest to ten sam rozmiar, ale bliżej do Moskwy, niż np. do Kamy, którą jest bliską siostrą Jantara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie znaleźć resztę do fajnego Jantara, miały aluminiowe koperty. Ja mam Jantara ze wskazówkami jak w Kamach ośmiokątnych, chyba większe Kamy miały takie wskazówki. Gdzieś mam tarczę do Jantara w dobrym stanie.

post-91454-0-15074600-1568877133_thumb.jpg

post-91454-0-03552100-1568877155_thumb.jpg

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie znaleźć resztę do fajnego Jantara, miały aluminiowe koperty. Ja mam Jantara ze wskazówkami jak w Kamach ośmiokątnych, chyba większe Kamy miały takie wskazówki. Gdzieś mam tarczę do Jantara w dobrym stanie.

Podobne ale troszkę inne (kwadratowe przy osi) niż te z pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolega Krzysztof zamknął swoją stronę, tam były wszystkie odmiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko, ale z tego co pamiętam to było ich trochę, nie wiem czy wszystkie. Co do Kam to najlepsze jest opracowanie jednego z kolegów, w tej chwili nie pamiętam , dawno nie zaglądałem.

 

Znalazłem, kolega Ender

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110287-kama/?hl=kama

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko, ale z tego co pamiętam to było ich trochę, nie wiem czy wszystkie. Co do Kam to najlepsze jest opracowanie jednego z kolegów, w tej chwili nie pamiętam , dawno nie zaglądałem.

Jak masz Fb to kliknij w link na dole mojego postu, Kamy mam prawie wszystkie, brakuje dwóch standardowych (jedną uzupełnię na dniach bo już mam) i dwóch bardzo rzadkich.

Edit. Na ten moment chyba najlepsza dostępna kolekcja to Dashiella: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja, stany jak na wiek rewelacyjne. Czy wszystkie pochodzą z rynku postradzieckiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja, stany jak na wiek rewelacyjne. Czy wszystkie pochodzą z rynku postradzieckiego?

Dash poluje chyba na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Ci brakowało czarnej ośmiokątnej/sześciokątnej, pozłacanej i festiwalowej?

Pytając o rynek postradziecki miałem na myśli Twoją kolekcję.

Dash'a kolekcję kiedyś przeglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Ci brakowało czarnej ośmiokątnej/sześciokątnej, pozłacanej i festiwalowej?

Pytając o rynek postradziecki miałem na myśli Twoją kolekcję.

Dash'a kolekcję kiedyś przeglądałem.

Tak, braki to te które wymieniłeś. Ja większość kupiłem u nas, bardzo rzadko teraz kupuje na wschodzie. Głównie nasze allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie ile razy powinna nakręcać sie amfa z serii 150...bo ja kręcę i kręcę i nie ma żadnego oporu?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tego typu poljotach szkiełka były wklejane, czy tylko na wcisk?

 

post-72690-0-83009900-1568894999.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie ile razy powinna nakręcać sie amfa z serii 150...bo ja kręcę i kręcę i nie ma żadnego oporu?

Pozdr

A to nie jest automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcaniem jasne :)

Edytowane przez M-point

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.