Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

w automacie jest taki rodzaj zabezpieczenia sprężyny, że manualnie nie dokręcisz jej do końca


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie ile razy powinna nakręcać sie amfa z serii 150...bo ja kręcę i kręcę i nie ma żadnego oporu?

Pozdr

 

 

Jest ale z odkręcaniem ...

 

 

Chyba dokręcaniem :P To i tak kręcisz kręcisz i nie przekręcisz.

 

 

W niektórych egzemplarzach współczesnych automatów Wostoka podczas "dokręcania" ręcznego da się wyczuć maksymalne napięcie sprężyny i nawet usłyszeć jakby "przeskok" tzw. sprzęgła sprężyny po ściance bębna. Przy nakręcaniu zegarka "od zera" tj. po zatrzymaniu werku to wypada przy około 32 - 34 półobrotach koronką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupić Rakietę Big One w dobrym stanie wizualnym, ale spieszącą o jakieś 20 minut na dobę. Ile bardzo orientacyjnie może kosztować naprawa u zegarmistrza? Czy to nadal jest po prostu regulacja, czy przy tak dużym rozregulowaniu to już większa naprawa?

 

Nie jestem w stanie szczegółowo opisać usterki, nie mam też zdjęć, dlatego pytam tylko o orientacyjną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis takiego mechanizmu to w zależności od miasta to od 30 do 80 zł.

Chcesz go nosić na codzień to zleć mycie i smarowanie, będziesz miał kilka lat z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanizm śpieszy 20 minut na dobę - to znaczy, że włos jest sklejony (namagnesowany, zaoliwiony, krzywy, zarzucony etc.). Koło balansowe nie może pracować przez to prawidłowo i zegarek częściej "tyka" niż powinien. Jak jest dobrze, to - zakładając dobry stan pozostałych elementów - wystarczy mycie, odmagnesowanie, smarowanie. Jak jest niedobrze, to prostowanie włosa lub jego wymiana. Najprościej jest podmienić cały balans z jakiegoś złomka. To ostatnie rozwiązanie zajmuje całe 15 min. roboty, ale zegarkowi i tak należy się mycie i oliwa, bo nie wiadomo, kiedy ostatnio takich cudów zażywał. Warto zainwestować, bo zegarek odwdzięczy się długą i nienaganną pracą. Koszty - zawsze targuj :) Jak mówią: 100, to zbijaj na 80, jak 80 - to zbijaj na 60 ;)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnić stalową kopertę od chromowanej w poljotach 3133, oceanach i innych szturmańskich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowa nie będzie miała nadżerek i ubytków w powłoce. Nalot gdzieniegdzie może być. Licytowałeś tego szturmańskiego bez bezela co poszedł za 431 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tamten był ciekawy. Ja go licytowałem do 360. Więcej mi szkoda było bo mam inne wydatki. Ale tam było 14 licytujących więc myślę że trafiłby się i taki co 800 by dał. Tym bardziej że zegarek miał 4 cyfrowy numer na mostku i wyglądał na ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców: czy oś balansu do Saluta różni się od tej do standardowej, niskiej 15-kamieniowej Mołni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niskiej molniji są dwa rodzaje osi balansu z tzw.grubszym i cieńszym podtoczeniem ,będzie wiec pasowac albo jedna albo druga ;-)post-63389-1570192981,5428_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - wiem, że temat już był poruszany, ale z racji, że nie znam się na tych werkach proszę ponownie o pomoc - jaki rodzaj osi znajduje się w zegarku Iskra? Z tego co pamiętam to taki, jak w molnii 15 kamieni czk-6. Czy jest to tzw. wysoka, czy niska oś?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iskra ma niski werk ale oś z tego co pamiętam jest szersza niż w niskiej mołnii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerka koperty do jakiego machera? Zegarmistrz/ jubiler? Jakiej ceny się spodziewać? (55g)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerka koperty do jakiego machera? Zegarmistrz/ jubiler? Jakiej ceny się spodziewać? (55g)

Najlepiej samemu, pasta tempo jak do usuwania rys, pasta do reflektorów, miękka szmatka, wolny wieczór i masz zrobione. Spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu, pasta tempo jak do usuwania rys, pasta do reflektorów, miękka szmatka, wolny wieczór i masz zrobione. Spróbuj.

Właśnie próbowałem pastą turbo, ale nie chce iść. Wełna stalowa podziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poleruje się husteczkami Cape Code.

 

Remo, nie ma puncy a koronki nie są w pełni złote, tylko mają złoto nałożone, tzw. gold cap.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.