Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

panowie w którym miejscu przycisnąc aby zwolnic wałek i go wyciągnąć? mam zaparowaną szybkę i niestety innego sposobu niz wyciągniecie mechanizmu nie widzę poniewaz to jest taki stary nalot na szkiełku od wewnątrz.podziekował

post-46659-0-85514000-1572108402_thumb.jpg

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Sportiwnych beczki mają tendencję do spadania z wodzika? Wałek wyszedł jak złoto, ale żeby chciał wejść na miejsce, to już nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Sportiwnych beczki mają tendencję do spadania z wodzika? Wałek wyszedł jak złoto, ale żeby chciał wejść na miejsce, to już nie...

niech zgadnę - wyciągałeś wałek w zwykłej pozycji "nakręcanie", a nie przy odciągniętej koronce - "ustawianie wskazówek"?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż wałek ile się da i pokręć wstecz. Można go wcześniej delikatnie naoliwić byle czym. Jeśli wodzik nie spadł, to wszystko wskoczy na swoje miejsce i będzie słychać terkotanie zapadki. Wystarczy wcisnąć blokadę i docisnąć wałek głębiej.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. mechanizm Signała/Poljota budzika - wg mojej wiedzy, jest to wprowadzone do produkcji w 1959 r. rosyjskie wydanie werku AS 1475 z 1954 r. W jaki sposób weszło to do produkcji - zakup praw, kopia, podróbka?

 

2. niektóre duże męskie Czajki (np. stadion, jajo) wykorzystują werk mechanicznie zbieżny z Poljotem 26XX. Z drugiej strony, fabryka w Ugliczu jest znana z produkcji in-house, tzn. mechanizmy powstawały w tej samej fabryce, co pozostałe elementy zegarka (tarcze, koperty itd.). Jak to było robione - rzeczywiście "produkcja wewnętrzna" wg zewnętrznego wzorca (i czemu akurat był to Poljot?), czy bazowanie na otrzymanych surowych częściach np. z ich wykończeniem i montażem? 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Pojęcie beat error jest zapewne znane wszystkim grzebaluchom. Czy jest możliwość wyregulowania tej niezgodności przesuwając ruchomą przesuwce mocowania włosa? Oczywiście do pomiaru posługując się wibrografem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Pojęcie beat error jest zapewne znane wszystkim grzebaluchom. Czy jest możliwość wyregulowania tej niezgodności przesuwając ruchomą przesuwce mocowania włosa? Oczywiście do pomiaru posługując się wibrografem.

Tak, właśnie do tego ona służy - do ustawienia "neutrum". Po prawidłowym ustawieniu mocowania włosa, uzyskuje się jednocześnie prawidłowe ustawienie palca przerzutnika względem widełek kotwicy. W efekcie balans wykonuje symetryczne wychylenia, praca jest bardziej równa.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chłopaki, skąd mi to wyleciało?! ;)

 

post-69581-0-66181500-1573676067_thumb.jpgpost-69581-0-37451200-1573676080_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budziku tylna obudowa robi za czaszę budzika - u góry jest montowana pokrętłami a na dole aby odstawała potrzebny jest od wewnątrz dystans aby dekiel nie opierał się o mechanizm

Według mnie należy tą wygiętą blachę założyć tym małym wycięciem na wypustek do regulacji chodu tak aby potem "podpierało" założony dekiel - bez tego może nie dzwonić jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. mechanizm Signała/Poljota budzika - wg mojej wiedzy, jest to wprowadzone do produkcji w 1959 r. rosyjskie wydanie werku AS 1475 z 1954 r. W jaki sposób weszło to do produkcji - zakup praw, kopia, podróbka?

 

2. niektóre duże męskie Czajki (np. stadion, jajo) wykorzystują werk mechanicznie zbieżny z Poljotem 26XX. Z drugiej strony, fabryka w Ugliczu jest znana z produkcji in-house, tzn. mechanizmy powstawały w tej samej fabryce, co pozostałe elementy zegarka (tarcze, koperty itd.). Jak to było robione - rzeczywiście "produkcja wewnętrzna" wg zewnętrznego wzorca (i czemu akurat był to Poljot?), czy bazowanie na otrzymanych surowych częściach np. z ich wykończeniem i montażem?

 

:)

Ad 2)

Aby zrozumieć czemu różne fabryki używał tych samych części lub całych mechanizmów trzeba zrozumieć, że tak naprawdę to nie były oddzielne, samodzielne fabryki, z których każda dbała o swoje interesy. To były pojedyncze tryby jednego mechanizmu, który nazywał się ZSRR. Każda z nich miała się wzajemnie uzupełniać, żadna nie była indywidualną jednostką.

 

ad 1)

Prawdopodobnie kupili kilka zegarków I skopiowali werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ad 2)

Aby zrozumieć czemu różne fabryki używał tych samych części lub całych mechanizmów trzeba zrozumieć, że tak naprawdę to nie były oddzielne, samodzielne fabryki, z których każda dbała o swoje interesy. To były pojedyncze tryby jednego mechanizmu, który nazywał się ZSRR. Każda z nich miała się wzajemnie uzupełniać, żadna nie była indywidualną jednostką.

 

ad 1)

Prawdopodobnie kupili kilka zegarków I skopiowali werk.

Że rosyjski przemysł to jeden organizm i gospodarka planowana - to wiem. Mnie bardziej interesuje, czy Uglicz przyjął model funkcjonowania - nazwijmy to dla uproszczenia - "Błonie", tzn. w pewnym momencie montował z gotowych części lub obrabiał i montował prefabrykat, czy też dostał gotowy wzór, który wykonywał w całości na miejscu - obstawiałbym to drugie. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ad 2)

Aby zrozumieć czemu różne fabryki używał tych samych części lub całych mechanizmów trzeba zrozumieć, że tak naprawdę to nie były oddzielne, samodzielne fabryki, z których każda dbała o swoje interesy. To były pojedyncze tryby jednego mechanizmu, który nazywał się ZSRR. Każda z nich miała się wzajemnie uzupełniać, żadna nie była indywidualną jednostką.

ad 1)

Prawdopodobnie kupili kilka zegarków I skopiowali werk.

Trochę jak Volksvagen ag. Zagadka logiczna. Każda skoda jest passatem ale nie każde paseratti jest skodą ;-). Poza tym w gospodarkach centralnie planowanych konkurencja się zdarzała. Vide na polskim rynku wfm przekazała dokumentację techniczną do świdnika. Wsk zmodernizowała motocykl i wygryzła wfm. Wfm przestało produkować motocykle. Sorry za off top :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja .... :) zna ktoś może dane techniczne nwostokowego 24xx. Konkretnie chodzi mi o długość osi sekundowej w  2409  i 2414. Oś jest taka sama i rekompensowano grubość kalendarza tuleją na sekundniku czy 2414 ma dłuższą oś?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja .... :) zna ktoś może dane techniczne nwostokowego 24xx. Konkretnie chodzi mi o długość osi sekundowej w  2409  i 2414. Oś jest taka sama i rekompensowano grubość kalendarza tuleją na sekundniku czy 2414 ma dłuższą oś?.

 

Generalnie ruskie stosowali dłuższe ośki. Nie spotkałem się z tulejką do przedłużania


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulejki stosowano w petrodworcu, Wostok Poljot czy Sława miały różne długości osi sekundnika. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o pozłacanie w tym modelu rakiety z roku 1992. model 4396649 – 2614.H

Swieżo kupiony, NOS, niemniej jednak bedzie uzytkowany przez żonę, więc zamiast do gablotki, trafi na rękę. przepraszam kolekcjonerów...  :huh: 

 

W związku z tym pytanie o 1) grubośc pozłotki, bo ja nijak nie umiem tego wyczytac z paszportu , a na kopercie nie wybito, 2) jaka bransolete kupic, zeby tego złocenia z uszu koperty nie zetrzec (chyba, ze metolwa bransoleta zawsze złocenie zetrze, to wtedy mówcie od razu, że pasek tylko i wyłacznie).

 

atwea

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta napewno zetrze pozłocenie z uszu.

Zegarki z ostatnich lat produkcji były pozłocone raczej symbolicznie za teleskopem jest wybite AU... jeśli jest cyfra oznacza ona ilość mikronów grubości powłoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę luźno rozpinająca się bransa w poljocie, tu przygiąć?

 

 

post-108248-0-19354300-1574185912_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.