Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To może zapytam inaczej - czy jest Wam znany ktoś z Wrocławia lub okolic, kto zajmuje się malowaniem części tarczy w zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum.

Poszukuje szkła do poljota. Zegarek ma dla mnie dużą wartość sentymentalna i zależy mi na tym by doprowadzić go do jakiegoś normalnego stanu.

To "szkło" które jest zamintowane teraz to jakaś straszna porazka.

post-111253-0-85593600-1575320455_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum.

Poszukuje szkła do poljota. Zegarek ma dla mnie dużą wartość sentymentalna i zależy mi na tym by doprowadzić go do jakiegoś normalnego stanu.

To "szkło" które jest zamintowane teraz to jakaś straszna porazka.

Poszukaj na alledrogo dawcy z całym szkiełkiem, trafiają się dość często. Cierpliwości i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie podejdź do jakiegoś zegarmistrza, ale nie będzie łatwo. Chyba prędzej znaleźć dawcę, jak pisał kolega powyżej.


Nie. Nie ten kształt.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - mam 2 pytania - jaki jest kaliber mechanizmu w 55g ? 2616? Który z Poljotów ma jeszcze taki sam mechanizm? Mój majster szuka dawcy i postanowiłem się wykazać... :) z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie automaty (23 jewels) z lat 80.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. 23 kamienie automat był tylko jeden

Ok - dzięki. Lecę zatem na zakupy :)

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - mam 2 pytania - jaki jest kaliber mechanizmu w 55g ? 2616? Który z Poljotów ma jeszcze taki sam mechanizm? Mój majster szuka dawcy i postanowiłem się wykazać... :) z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 Jeśli z mechanizmem nakręcającym wszystko w porządku to dawcą może być też większość 17 kamieniowych poljotów(mysle ze wszystkie poza bocianem)

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie slavy pepsi, bez problemu można dobrać i wymienić w nim szybkę? Werk wyciąga się od góry po ściągnięciu bezela?

Dodatkowo pytanie o wyciągnięcie wałka, z tego co wyczytałem to trzeba coś zrobić z tą blaszką i dziurką, podważyć? nacisnąć?

post-105283-0-19568500-1576268123.jpg

Edytowane przez Rosomak1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki bolec z poljota 23 kamienie z podwójną datą, brakuje mu kilku mm żeby zmienić datę, była tam jakaś część dodatkowa czy jak to ma działać?

post-108248-0-04750200-1576271747.png

 

btw, wahnik szura o dekiel, da się coś z tym zrobić doraźnie czy trzeba wymieniać części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie slavy pepsi, bez problemu można dobrać i wymienić w nim szybkę? Werk wyciąga się od góry po ściągnięciu bezela?

Dodatkowo pytanie o wyciągnięcie wałka, z tego co wyczytałem to trzeba coś zrobić z tą blaszką i dziurką, podważyć? nacisnąć?

Najlepiej wyciągnąć koronkę do pozycji ustawiania wskazówek i z wyczuciem przesunąć tę blaszkę w prawo jak narysowałeś strzałkę. Z wyczuciem, bo łatwo urwać ten bolec, na którym owa blaszka siedzi. Mechanizm wychodzi normalnie, od strony dekla. Rozmiaru szkła niestety nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyciągnąć koronkę do pozycji ustawiania wskazówek i z wyczuciem przesunąć tę blaszkę w prawo jak narysowałeś strzałkę. Z wyczuciem, bo łatwo urwać ten bolec, na którym owa blaszka siedzi. Mechanizm wychodzi normalnie, od strony dekla. Rozmiaru szkła niestety nie pamiętam.

 

Ok, dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moglibyście wrzucić fotkę jaki mechanizm ma być w Moskwie?

Bo jestem zielony :) a kupując chcę uniknąć przykrych niespodzianek... tak idealny stan też wydaje mi się podejrzany ale mam nadzieję że to nie składak..

post-108042-0-02962600-1576315636_thumb.jpg

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Krzysztof, dziękuję

(jak zawsze można na Ciebie liczyć)

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Władek Meller w swojej książce o błoniakach mówi że są idealne zamienniki dla błoniowych wskazówek w którymś Poljocie. Podpowiedzcie proszę w którym bo potrzebuję do koperty typu II. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Władek Meller w swojej książce o błoniakach mówi że są idealne zamienniki dla błoniowych wskazówek w którymś Poljocie. Podpowiedzcie proszę w którym bo potrzebuję do koperty typu II. Dzięki wielkie.

Do II typu nie ma zamienników z poljota. Są takie do III-VI typu


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"We wszystkich zegarkach z tarczami importowanymi montowano wskazówki importowane ze Związku Radzieckiego" - to są te III - VI.

 

"Rozpoznanie nieoryginalnych wskazówek nie sprawia żadnych trudności. Wyjątkiem mogą być tylko wskazówki o identycznym kształcie jak błońskie, stosowane w niektórych radzieckich zegar-

kach Poljot. Ponieważ są one bardzo podobne, można traktować je

jako doskonałe zamienniki dla wyrobów z Błonia."

No więc szukam tych o identycznym kształcie jak błońskie a nie tych importowanych razem z tarczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.