Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące nowych wostoków amfibii. Czy żeby odkręcić wahnik, zdemontować go, wystarczy odkręcić zaznaczoną śrubkę?

Tak


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się za bardzo, koszt serwisu i naprawy tego zegarka (a na pewno tego wymaga) u zegarmistrza to kilka stówek  - w takim układzie cena robi się już nie taka super. Do tego dochodzi duża niewiadoma odnośnie ogólnego stanu, mechanizmu, tarczy itp. 

Ja go wziąłem do ćwiczenia sobie tematu renowacji we własnym zakresie, gdybym miał go oddać do zegarmistrza to bym się jednak zastanawiał nad zakupem lepszego stanu. 

Wojtas, sprzedam ci patenta. Zamiast prostować włos, załóż całe koło balansu z włosem od zwykłego Poljota 2614. Pasuje idealnie, sprawdzone na sobie, dobre i tanie rozwiązanie, a werk dawcy kupisz łatwo za kilkanaście zł. Dla porównania, balans z włosem na Ebayu kosztował ponad 80 zł.  Jeśli później ruszy, to już nie jest źle.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem że super sprawa, akurat dawców 2614 mi nie brakuje, a zacząłem się głowić skąd balansa wziąć. Dzięki.

 

Zegarek już u mnie, leży i czeka na swoją kolej oraz na przerobienie przeze mnie tematu budowy chrongrafow. Raczej parę miesiecy jeszcze poczeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie automatów 23j Poljota i 27j, 32j Slavy. W którą stronę one się nakręcają? Prawo, lewo czy w obie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o kierunek wahnika to jestem przekonany, że Poljot w obie. Myślę, że Slavy tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Slavie w obie strony, sprawdzałem z ciekawości u siebie.

Mam inne pytanie, jak się wyjmuje wałek naciągu, to koronka ma być w trybie nakręcania czy ustawiania (wciśnięta, czy wyciągnięta).

Pytam bo wyczytałem oba sposoby jako poprawne (tylko się nie śmiać, dopiero zaczynam walkę z mechanizmami :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Slavie w obie strony, sprawdzałem z ciekawości u siebie.

Mam inne pytanie, jak się wyjmuje wałek naciągu, to koronka ma być w trybie nakręcania czy ustawiania (wciśnięta, czy wyciągnięta).

Pytam bo wyczytałem oba sposoby jako poprawne (tylko się nie śmiać, dopiero zaczynam walkę z mechanizmami :D )

Wyciągnięta tj. w pozycji do ustawiania godziny. Przy wyciąganiu z wciśniętą możesz już nie włożyć bez zdjęcia tarczy i ingerencji w mechanizm

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam Panowie, w tym tygodniu serwisowałem i poljota i sławę. Automat naciąga w obie strony.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również różnie czytałem/oglądałem nie wiem czy to nie zależy przypadkiem od mechanizmu, w każdym razie w radzieckich chyba najlepiej wyciągać w pozycji do ustawiania godziny. 

 

Do 55g jaki rozmiar plexi? Zmierzyłem 360 średnicę otworu, stare szkło 358. Jakie grube? to co mam ma chyba pół milimetra grubości, jakie polecacie? Czy w grubości nie chodzi o grubość szkla tylko wysokość od podstawy?

 

I jeszcze jedno pytanie, jeśli chodzi o wałki naciągu i pasujące do nich koronki, jak szukać odpowiednich do sław czy poljotów? Jakie mają oznaczenia?

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się i już zakupiłem, mój pierwszy niekwarcowy chrono. Ciekawe czy go bardziej popsuję czy może naprawię ?

 

Pytanie z innej beczki, serwisując mechanizm P2627 (Poljot podwójna data w automacie), zderzyłem się z problemem uszkodzonej płyty mechanizmu którą teraz muszę wymienić.

Czy przedmiotowa płyta jest ta sama co w zwykłym 2614.2H?

Jak nikt nie wie to ja odpowiem ze płyty są te same.

post-98656-0-61858800-1587308000_thumb.jpg

post-98656-0-60090600-1587308024_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i złożyłem, pięknie działał. Do momentu jak na sam koniec wkladałem koronkę i ... wałkiem wypchnąłem beczułke czy coś tam. Naprawa tego przy podwójnej dacie nie na moje sily.

 

post-98656-0-06990400-1587412247_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i złożyłem, pięknie działał. Do momentu jak na sam koniec wkladałem koronkę i ... wałkiem wypchnąłem beczułke czy coś tam. Naprawa tego przy podwójnej dacie nie na moje sily

A spróbuj od dołu. Odkręć koło od bębna i mostek na bębnie. Może uda Ci się pogmerać z tej strony. W zasadzie nie musisz nawet wyjmować werk, nawet lepiej. Ustawisz beczkę (bo pewnie ona zleciała z tiretu), wsuniesz wałek i jak będzie działać skręcisz mostek i koło


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi, w innych tak próbowałem i średnio mi wyszło. W tym też spróbuję jak pere dni ochłonę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki do osób które serwisowały 3133 i ogólnie chronografy. Czy jest to jakoś zdecydowanie trudniejsze niż serwisowanie zegarków bez stopera? Na coś zwrocic szczególną uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega rozkręcił Slavę pancernika... Jak wyjąć werk, gdy blokuje go przycisk zmiany daty?

panc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja jak mam problem z wyjęciem to łapię pincetą(wsadzając "ramiona"? w)  miejsca zaznaczone na czerwono, i próbuję rozruszać ruchem obrotowym i trochę podnoszę, jak się udaje to zazwyczaj można obrócić i wypada.

image.png.13c60b503f03febe91101010aa693d33.png

 

PS, jeśli planuje rozkręcać polecam rozkręcić automat jak jeszcze jest w kopercie, moim zdaniem tak jest dużo wygodniej

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnośnie 3133:

1. Czy drugą koronke, tą co obraca ringiem, można wyjąć z koperty?

2. Czy jest jakis specyficzny sposób ściągania wskazówek totalizatorów. Ściągnąłem normalnie i w jednej wskazówce cholera urwalem kominek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wojtas79 napisał:

Panowie, odnośnie 3133:

1. Czy drugą koronke, tą co obraca ringiem, można wyjąć z koperty?

2. Czy jest jakis specyficzny sposób ściągania wskazówek totalizatorów. Ściągnąłem normalnie i w jednej wskazówce cholera urwalem kominek.

2. Wątpię, w filmie, który Ci kiedyś przesłałem( https://www.youtube.com/watch?v=TTK10e7AQoI ) gość ma ten sam problem i mówi, że słyszał, że jest to dość częste. Poza tym nie urwałeś, on tam siedział na wcisk, więc wystarczy go wcisnąć i gotowe :)(wiem jakie to małe :P)

Co do 1 to na pewno, ale niestety nie wiem jak, może trzeba wyjąć plexi i ring i wtedy wychodzi?

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, prw6 napisał:

Ja jak mam problem z wyjęciem to łapię pincetą(wsadzając "ramiona"? w)  miejsca zaznaczone na czerwono, i próbuję rozruszać ruchem obrotowym i trochę podnoszę, jak się udaje to zazwyczaj można obrócić i wypada.

 

 

PS, jeśli planuje rozkręcać polecam rozkręcić automat jak jeszcze jest w kopercie, moim zdaniem tak jest dużo wygodniej

Dzięki. Zadziałało - kolega wyjął mechanizm bez problemu.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 01:09, prw6 napisał:

2. Wątpię, w filmie, który Ci kiedyś przesłałem( https://www.youtube.com/watch?v=TTK10e7AQoI ) gość ma ten sam problem i mówi, że słyszał, że jest to dość częste. Poza tym nie urwałeś, on tam siedział na wcisk, więc wystarczy go wcisnąć i gotowe :)(wiem jakie to małe :P)

Co do 1 to na pewno, ale niestety nie wiem jak, może trzeba wyjąć plexi i ring i wtedy wychodzi?

Powodzenia :)

No właśnie, ze wskazówką zrobiłem dokładnie to co ten facet na filmie. Jesteś pewien że to można z powrotem wcisnąć? Nie musiałbym szukać nowej, choć patrząc na rozmiar to nie mam pewności czy się nawet za to zabierać.

Odnośnie koronki to chyba musi być nakręcana (tak jak standardowa) na krótki wałek zakończony kołem zębatym. Jak widać na zdjęciu inaczej nie ma szans rozmontować.

 

 20200512_150427.thumb.jpg.7655b44d0689e3c1578bbf8f05adcc74.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny to nie, bo 3133 nie rozkładałem, ale z innych sekundników mi czasem wypada tulejka i czasem z powodzeniem uda się wcisnąć. Ktoś mi kiedyś napisał 

 

-poza tym wielokrotnie czytałem/slyszalem o klopotach wypadajacej ośki z malych wskazówek to nie napawa optymizmem ?
-nie ośki ze wskazówek, tylko tulejki, po prostu trzeba je mocniej zaklepać
i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wsadzić tulejkę w otwór wskazówki, a potem ją zaklepać - to powinno faktycznie zadziałać.

Ale trzeba by mieć do tego jakieś super narzędzie + megamoce 30-tu lat praktyki w zawodzie zegarmajstra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem mi wystarczyło zazwyczaj samo wsadzenie tulejki w otwór wskazówki, a jeśli potrzebujesz lepszej przyczepności użyj kleju, ale nie mam pojęcia jak go tam nałożysz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania:

1.  Czy jest (a jeśli jest to jaka) różnica w długości osi balansu w zegarkach Kama, między wersją z antyudarem,  a wersją bez ?

2. Koło balansu ma wkręty, w układzie 1, 1, 1, itd, czy mogę założyć balans (o ile w ogóle pasuje długość osi) od np Pobiedy z wkrętami w układzie 1,3,1,3, itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tłukli te numerki na Slavach jak chcieli czy mam 7. wyprodukowany dekiel?

bBL9PJnHHmUcjViJQj2NwK1HE2ypGm16zXPlLGgUGWEZCDcJb2Foo9NtaQi-SpK6B4a2zNXUMKobFjRjN6ZIXn6dLmikeZOXS2VgHNUk9XIjH5x7Q-9JCMaEEnZ1F-CYGVGJwWEO3FSPpTXjfm5vnPnG5UfBfaE7mTeS9kB__UQ2z6zsR90tYcCqqNBg87SIgu0bFkgAkcegefXqcVUlDKPTCMWUcRgOEh-VmmZ3PNez61Kz0_bmn3LN0NXlwnVPGHMw3Ts2Z0yhOv6YYKEyNWsPwlss-21Q_l1orgu_jsUEI7wIuyg1X9jHroRZx8-8rwLkoA1dZBnyE20sgDFRh3UPzPyY06em--5koze54kPOfTwoWvogOV_h79aoheZKYLCW9G9tsjX-dUg81whqzlGklejSmcVvtZGdpeoaxIGMlieSThdYSB0cG92pkclKVCGVZjtTzJvjSGelsUHi-zvvkHVF8JCyYR8TuoT8fJDYe4vrLNfU8wyeHhVfCUDZpU7wNAIb7TNVkyTjpxFuHN5yS1D1NrWoxQHgsuqxg7m88gPB_5jUqsyh3TkV6bHGaLuSCDyuavfqgnUuK4tx5EbdYbCzhfujUWwlx4srcdgH3bUfVJZfaES68QfS2Gwkv_KwCpeJC5FjRhS4b-6PNegQ33ORIChZLhMrZ0Xr787dcx7XyxDcQluw6TknDA=w678-h903-no?authuser=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.