Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

 
Chyba tylko na noc ma sens.

Nadal nie widzę sensu, przecież nie wiadomo w jakim momencie naciągu jest sprężyna. Kiedy odkładasz zegarek może mieć 95% naciągu odkręcisz kilka obrotów, odhaczy się i będzie miała naprzyklad 6% naciągu na całą noc
Kolega Stool pisał że noworuskie Amfibie mają około 40 półobrotów od zera do ponownego odhaczenia czyli od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Brat Pit napisał:


Nadal nie widzę sensu, przecież nie wiadomo w jakim momencie naciągu jest sprężyna. Kiedy odkładasz zegarek może mieć 95% naciągu odkręcisz kilka obrotów, odhaczy się i będzie miała naprzyklad 6% naciągu na całą noc emoji846.png
Kolega Stool pisał że noworuskie Amfibie mają około 40 półobrotów od zera do ponownego odhaczenia czyli od zera.

Może przetestuję bez żadnego dokręcania przez kilka dni. Wtedy też będę wiedział, czy w ogóle jest potrzeba dokręcania przy takim trybie pracy jaki mam obecnie. Czyli mało ruchu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Bo gdy oglądam dekielek i Wahnik to on bez problemu kręci się w przeciwna stronę (w lewo) ale w prawo ma spory opór. Czy tak powinno być? 

Edytowane przez gislan77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Brat Pit napisał:


Nadal nie widzę sensu, przecież nie wiadomo w jakim momencie naciągu jest sprężyna. Kiedy odkładasz zegarek może mieć 95% naciągu odkręcisz kilka obrotów, odhaczy się i będzie miała naprzyklad 6% naciągu na całą noc emoji846.png
Kolega Stool pisał że noworuskie Amfibie mają około 40 półobrotów od zera do ponownego odhaczenia czyli od zera.

 

Dlatego trzeba wyczuć zegarek, ja czasami noszę automat, ale wiem, że jak noszę cały dzień to wystarczy do rana, jak około pół dnia, to dokręcę lub machnę wahnikiem kilka razy i też dotrwa do rana. Jak dokręcam lub nakręcam wahnik to około 5 razy.

Ale też nigdy nie przywiązuje wagi do tego czy zatrzymał się w nocy czy nie, gdy tak jest nastawiam prawidłową godzinę i dalej chodzi...😃

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, art_69 napisał:

 

Dlatego trzeba wyczuć zegarek, ja czasami noszę automat, ale wiem, że jak noszę cały dzień to wystarczy do rana, jak około pół dnia, to dokręcę lub machnę wahnikiem kilka razy i też dotrwa do rana. Jak dokręcam lub nakręcam wahnik to około 5 razy.

Ale też nigdy nie przywiązuje wagi do tego czy zatrzymał się w nocy czy nie, gdy tak jest nastawiam prawidłową godzinę i dalej chodzi...😃

A co w sytuacji opisanej przeze mnie powyżej. Wahnik lekko kręci się w lewo, a ma opory krecenia w prawo. Czy to normalny objaw? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Łucz. Domyślam się, że czerwona wskazówka to nie sekundnik tylko nastawienie alarmu dźwiękowego, ale w jaki sposób się przesuwa? Koronką da się ustawić tylko godzinę.

 

DSCN9328.JPG

DSCN9329.JPG

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, art_69 napisał:

Taki Łucz. Domyślam się, że czerwona wskazówka to nie sekundnik tylko nastawienie alarmu dźwiękowego, ale w jaki sposób się przesuwa? Koronką da się ustawić tylko godzinę.

 

 

 

trzebą kręcić szkiełkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, gislan77 napisał:

A co w sytuacji opisanej przeze mnie powyżej. Wahnik lekko kręci się w lewo, a ma opory krecenia w prawo. Czy to normalny objaw? 

 

To nie jest normalny objaw. Coś ze sprzęgiełkami albo czymś jeszcze. Ten zegarek nadaje się ewidentnie do serwisu


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mawis napisał:

trzebą kręcić szkiełkiem :)

 

Dzięki! Nie domyśliłbym się. :) Minimalnie poszło ale ciężko idzie i trudno przesunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2020 o 11:19, Brat Pit napisał:


Nadal nie widzę sensu, przecież nie wiadomo w jakim momencie naciągu jest sprężyna. Kiedy odkładasz zegarek może mieć 95% naciągu odkręcisz kilka obrotów, odhaczy się i będzie miała naprzyklad 6% naciągu na całą noc emoji846.png
Kolega Stool pisał że noworuskie Amfibie mają około 40 półobrotów od zera do ponownego odhaczenia czyli od zera.

Cóż za herezje? O ile mi wiadomo, to sprężyna w automacie nie ma stałego zaczepienia w bębnie, jednak nie oznacza to, że po pełnym naciągnięciu odwija się do zera. Traci zapewne część energii aby ponownie podeprzeć się o wybranie w bębnie jak na poniższej grafice (z sieci):

spring.jpg.7cb27e3b755405e37b94ed166b9b0525.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Odin napisał:

Cóż za herezje? O ile mi wiadomo, to sprężyna w automacie nie ma stałego zaczepienia w bębnie, jednak nie oznacza to, że po pełnym naciągnięciu odwija się do zera. Traci zapewne część energii aby ponownie podeprzeć się o wybranie w bębnie jak na poniższej grafice (z sieci):

spring.jpg.7cb27e3b755405e37b94ed166b9b0525.jpg

 

Dokładnie tak jak, masz całkowitą rację


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mkoch napisał:

 

To nie jest normalny objaw. Coś ze sprzęgiełkami albo czymś jeszcze. Ten zegarek nadaje się ewidentnie do serwisu

Dziękuję. Czyli jednak skorzystać z gwarancji. Szkoda ☹️. Ale widać, że jednak jest coś na rzeczy. Napisałem w tej sprawie do Poljot Euro. Zobaczymy co dalej.

Edytowane przez gislan77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Gdzie mogę kupić nowe rosyjskie mechanizmy do zegarków? Chciałbym kupić kilka różnych mechanizmów z ręcznym naciągiem aby sobie je skręcać i rozkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, bazant napisał:

Gdzie mogę kupić nowe rosyjskie mechanizmy do zegarków? Chciałbym kupić kilka różnych mechanizmów z ręcznym naciągiem aby sobie je skręcać i rozkręcać.

 

To nie lepiej stare? Chyba, że jesteś bogaty...😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Chodzi o to abym miał na czym ćwiczyć. Jeśli stary okaże się zepsuty to będę go składał i rozkładał cały rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedak proponuje stare, w miarę latwo określić czy jego stan się nadaje do takich zabaw. I to od razu kilka sztuk tego samego modelu (jeden dobry, kilka trupkow), bo na poczatek uszkodzisz parę części a niektóre pogubisz. A jak Ci sie uda jakis naprawić z kilku trupkow to juz zupełna frajda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zegar nie doszedł w całości. Pierwszy raz mam taki przypadek.

 

Jak to naprawić. Czy da się to skleić? Jaki klej? Ma ktoś doświadczenie? I pytanie czy to się będzie trzymało? Wyłamało się dwie części.

 

q3.jpg

q2.jpg

q1.jpg

q4.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten rodzaj plastyku jak Ebonit albo coś. Tego się już raczej nie uklei. Do tego złamany element jest mały z otworem i w miejscu obciążonym i "pracującym". Słów mi brak...

Chociaż tu piszą:

https://forum.odkrywca.pl/topic/631964-klejenie-porcelany-ebonitu-bakielitu-i-tekstolitu/

że się da. Próbuj.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelka i quartz do klejów. Pokazywałem kiedyś ten quatz, chyba nawet tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Brat Pit napisał:

Kropelka i quartz do klejów. Pokazywałem kiedyś ten quatz, chyba nawet tobie.

 

Już zapomniałem, możesz przypomnieć o co chodziło z tym quartzem? To był proszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie,jeden z moich komandirów nie da się nakręćic - powiedzmy do końca,mam wrażenie że jakies 30% tylko,i działa powiedzmy 6-7 godzin po nakręceniu i się zatrzymuje,myslę że trzeba chyba udac się do zegarmistrza,raczej sam nic z tym nie zrobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Irek1970 napisał:

Witam,mam pytanie,jeden z moich komandirów nie da się nakręćic - powiedzmy do końca,mam wrażenie że jakies 30% tylko,i działa powiedzmy 6-7 godzin po nakręceniu i się zatrzymuje,myslę że trzeba chyba udac się do zegarmistrza,raczej sam nic z tym nie zrobie?

 

Pękła sprężyna naciągu. Trzeba szukać nowej albo całego bębna


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.