Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Brat Pit napisał:

Może go trochę wyciągnąłeś emoji3.png przy odkrecaniu. Przyjrzyj się czy na zakręconej nie odstaje zbyt dużo od koperty.
Miałem tak z przekręcaniem wskazówek, ale wtedy był uwalony mostek i nie było tego ząbka co blokuje.

Kominek nie wystaje więcej niż powinien. To chyba nie w tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

am ten sam problem w starej Amfibii. Po ustawieniu czasu trzeba bardzo powoli dokręcać koronkę - jej zbyt szybkie i mocne obrócenie powoduje cofnięcie wskazówek. Jest to bardzo uciążliwe, ale rzadko noszę ten zegarek ;)
Przyznam, że wymieniłem w niej uszczelki i sądziłem, że jest to wina zbyt grubej uszczelki w koronce.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kominek nie wystaje więcej niż powinien. To chyba nie w tym problem.

Dlatego też opisałem problem z mostkiem. Może u Ciebie też jest złamany, a może potrzebuje troszkę oliwki bo się nie odczepia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gislan77 napisał:

Dzień dobry. 

Wracam z tematem mojego Vostok Europe Gaz-14 Limousine. Wczoraj wrócił z drugiego pobytu w serwisie. Przypomnę: nadmiernie przyspieszał ponad 60 sekund na dobę plus zmiana daty o 6 rano. 

Obecnie zegarek spóźnia ok 20 sekund na dobę. Z dwója złego wolę w te stronę. Lepiej wskazówki przesunąć do przodu. Data jeśli dobrze zauważyłem przesuwa się ok 23:30. Dla mnie może być. Najdziwniejsze natomiast jest brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej z serwisu. Na gwarancji zero nowych dopisków. Zero pomiarów. Trochę mało profesjonalnie. Mam nadzieję, że zegarek będzie już u mnie cały czas. 

Pozdrawiam 

 

 

To może zadzwoń, jak jest kontakt telefoniczny - u źródła wyjaśnią Ci całą sytuację. Ja tak dawno temu robiłem... Nigdy nie odpuszczam jak trafię na fachowca, co w prostych słowach potrafi coś wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, art_69 napisał:

 

To może zadzwoń, jak jest kontakt telefoniczny - u źródła wyjaśnią Ci całą sytuację. Ja tak dawno temu robiłem... Nigdy nie odpuszczam jak trafię na fachowca, co w prostych słowach potrafi coś wyjaśnić.

Tak zrobię w poniedziałek. Najważniejsze jest to, że znów jest na mojej łapie i sprawia przyjemność jak spoglądam na niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos jeszcze ma wiedze czy to fazy ksiezyca czy wskazanie dzien/noc w kwarcach:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/lucz-luch-lunnik-fazy-ksiezyca-kwarc-cccp-zsrr-i7979041750.html

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/155155-kupię-sprzedam-zamienię-oddam/?do=findComment&comment=2812595

 

sa jakies ruski z 'prawdziwymi' fazami  ksiezyca?

pozdrawiam

Edytowane przez konradzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to ten księżyc obracał się bardzo wolno. Więc pewnie to fazy księżyca.

Znalazłem filmik z łuczem i rakietą. Zobacz.

 

 

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekla nie idzie odkręcić :( na razie zapuściłem trochę oliwą, jak nie pomoże to co? Grzać? Ziębić?

 

Edit, udało się, raz w jedną raz w drugą i w końcu poszło, myślę, że oliwa pomogła:)

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, mam takie oto trzy koronki w kirowskich, czy to są oryginalne koronki czy zamienniki, rzemiosło?

IMG_0995.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem takiego Poljota, ale niestety ma krzywe uszko :/ (górne prawe) jakieś 0,5 mm.. Da radę to wyprostować? Czy lepiej nie ruszać? 

20200819_203020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucho w gruba szmatke i kombinerkami prostowac. Masz 50% szans na urwanie. mnie sie kilka udalo wyrpowadzic, ale tez kilku sie nie udalo....

 

Slyszalem ze mocne podgrzanie (200-250 stopni) zmniejsza ryzyko ulamania, nie testowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, podgrzanie pomaga, jednak jak materiał jest popękany od pierwszego wygięcia, co jest prawie niemożliwe do sprawdzenia, to już nic nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda :( Kusi by spróbować, ale boję się bo faktycznie może być większa kicha.. a kperta ogólnie bardzo ładnie wygląda jeszcze, szkoda by było całkiem spaprać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Beczka76 napisał:

Kurcze szkoda :( Kusi by spróbować, ale boję się bo faktycznie może być większa kicha.. a kperta ogólnie bardzo ładnie wygląda jeszcze, szkoda by było całkiem spaprać

Ja bym zostawił, nie widać tego, a osobiście mam uraz do takich akcji po złoconej Rodinie gdzie ucho zostało mi w ręce. Co prawda to krab był i bardzo cienkie uszy przy kopercie, ale jednak niesmak pozostał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/2 mm? Przecież to żaden dramat, a zegarek bardzo ładny. Jeżeli Ci się nie uda, to będzie bardzo bolało. Ja bym nie ruszał.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał na fejsbuku posta sprzedażowego, w którym podkreślił, że to kłamstwo, że w sławie było 26 kamieni, nudziło mi się i policzyłem, załączam obrazek i zapraszam do dyskusji czy wszystko się zgadza :)

image.thumb.png.5bb40fbc7f5d63c55299e76846d5b409.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus 2 niebieskie - jeśli licząc osobno, bo masz kamień i nakrywkę


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkoch napisał:

Plus 2 niebieskie - jeśli licząc osobno, bo masz kamień i nakrywkę

Właśnie tak myślałem, ale zdjąłem nakrywkę z jednego i nie było :P

 

edit: no i w sumie czarnego nie policzyłem, to co, licząc 4 niebieskie i ten w ćwiertniku to jest ich 30? 😮

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich witam serdecznie, 

odnalazłem w odmętach szuflady swój stary zegarek- Poliot 17'  - jajo  którego od lat chyba 20-u nie nosiłem na nadgarstku. 

Werk 2614.2H dość sztancowo obrobiony w fabryce. 

Zegarek miał zniszczoną tarczę ale mechanizm w przyzwoitym stanie wizualnym, aczkolwiek zakurzony niemiłosiernie. 

Tarczę wyczyściłem z pozostałości oryginalnej farby i zastosowałem "metodę alrernatywną" do odnowienia, ale efekt jest bylejaki,  więc proszę o nie wieszanie zbyt ciężkich psów za tak spaskudzony cyferblat.. 

Odmoczyłem go kilka minut w spirytusie,  aby co większe zabrudzenia wypłukać.

Po nakręceniu zaczął pracować, lecz po jakiejś godzinie pracy zatrzymał się.

Zaniosłem swoje znalezisko do zegarmistrza zlecając uruchomienie mechanizmu.

Po tygodniu odebrałem zegarek po czyszczeniu i wymianie szkiełka,  powinno być już ok ale jak się okazało o ile mogę podregulować dokładność chodu o tyle zdziwił mnie fakt, że po ok 20 godzinach od nakręcenia zegarek przestaje pracować.

Przyjrzałem się dokładniej mechanizmowi pod lupą nie wyjmując werku z koperty i zauważyłem zanieczyszczenia - drobne nitki i inne drobinki tak na krawędziach mostka jak i na kołach zębatych. 

Widzę również, że włos nie jest równo nawinięty wokół osi balansu, lecz jakby centrum jego trochę przesunięte jest w jedną stronę.

Myślę,  że zegarmistrz podszedł do pracy nieuczciwie lub mało dokładnie widząc produkt poradziecki..

Nie widzę powodu, dla którego miałbym odnosić kolejny raz zegarek temu samemu profesjonaliście bo pewnie tak samo podejdzie do tematu jak poprzednio a również innemu zegarmistrzowi za podobną pracę drugi raz płacić byłbym niechętny. 

Zbieram się więc w sobie do samodzielnego rozmontowania i czyszczenia i mam do Was kilka pytań:

1. takie drobne mechanizmy również czyścicie w Gronalu,  czy są do tego inne płyny?

2. jeśli Gronal, to ile poświęcić czasu na odmoczenie części?

3. kamienie należy dodatkowo wyczyścić po wyjęciu płyt i mostków z kąpieli?

4. martwi mnie włos.. jak domowym sposobem rozmagnesować go?

5. czy w Poznaniu (lub okolicy) jest hurtownia zegarmistrzowska,  gdzie mógłbym kupić zestaw olejów do smarowania?

 

20200814_213733.jpg

20200814_213738.jpg

20200824_182156.jpg

20200824_182223.jpg

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włos jest wygięty, trzeba go wyprostować, choć na początek to niełatwe...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się naprawić ułamaną końcówkę sprężyny w moim Komandirskum Juniorze z CCCP. Niestety, tarcza jest w nim zmęczona. Czy da się dostać w sieci zamienniki, np. z obecnej produkcji (Meranom)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zadra napisał:

Wszystkich witam serdecznie, 

odnalazłem w odmętach szuflady swój stary zegarek- Poliot 17'  - jajo  którego od lat chyba 20-u nie nosiłem na nadgarstku. 

Werk 2614.2H dość sztancowo obrobiony w fabryce. 

Zegarek miał zniszczoną tarczę ale mechanizm w przyzwoitym stanie wizualnym, aczkolwiek zakurzony niemiłosiernie. 

Tarczę wyczyściłem z pozostałości oryginalnej farby i zastosowałem "metodę alrernatywną" do odnowienia, ale efekt jest bylejaki,  więc proszę o nie wieszanie zbyt ciężkich psów za tak spaskudzony cyferblat.. 

Odmoczyłem go kilka minut w spirytusie,  aby co większe zabrudzenia wypłukać.

Po nakręceniu zaczął pracować, lecz po jakiejś godzinie pracy zatrzymał się.

Zaniosłem swoje znalezisko do zegarmistrza zlecając uruchomienie mechanizmu.

Po tygodniu odebrałem zegarek po czyszczeniu i wymianie szkiełka,  powinno być już ok ale jak się okazało o ile mogę podregulować dokładność chodu o tyle zdziwił mnie fakt, że po ok 20 godzinach od nakręcenia zegarek przestaje pracować.

Przyjrzałem się dokładniej mechanizmowi pod lupą nie wyjmując werku z koperty i zauważyłem zanieczyszczenia - drobne nitki i inne drobinki tak na krawędziach mostka jak i na kołach zębatych. 

Widzę również, że włos nie jest równo nawinięty wokół osi balansu, lecz jakby centrum jego trochę przesunięte jest w jedną stronę.

Myślę,  że zegarmistrz podszedł do pracy nieuczciwie lub mało dokładnie widząc produkt poradziecki..

Nie widzę powodu, dla którego miałbym odnosić kolejny raz zegarek temu samemu profesjonaliście bo pewnie tak samo podejdzie do tematu jak poprzednio a również innemu zegarmistrzowi za podobną pracę drugi raz płacić byłbym niechętny. 

Zbieram się więc w sobie do samodzielnego rozmontowania i czyszczenia i mam do Was kilka pytań:

1. takie drobne mechanizmy również czyścicie w Gronalu,  czy są do tego inne płyny?

2. jeśli Gronal, to ile poświęcić czasu na odmoczenie części?

3. kamienie należy dodatkowo wyczyścić po wyjęciu płyt i mostków z kąpieli?

4. martwi mnie włos.. jak domowym sposobem rozmagnesować go?

5. czy w Poznaniu (lub okolicy) jest hurtownia zegarmistrzowska,  gdzie mógłbym kupić zestaw olejów do smarowania?

 

Możesz poszukać sprawnego mechanizmu na giełdzie czy aukcjach, wyjdzie taniej.

Jeśli jednak chcesz się bawić w kręcenie jako hobby czy coś to też fajnie, ja do czyszczenia używam benzyny ekstrakcyjnej, przeglądnij sobie te filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=nANKuIdkQtk&t=4s

https://www.youtube.com/watch?v=HM-gYGJsH0Q

https://www.youtube.com/watch?v=A3IcUIZ-hYg

https://www.youtube.com/watch?v=swO_nv4pcQg

https://www.youtube.com/watch?v=SPDuW71W0Ec

 

a na tym kanale masz ten konkretny model mechanizmu: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.