Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu naprawiał czajki bateryjki? mam takie 2 niesprawne i zastanawiam się jaka jest szansa żeby skręcić jednego sprawnego 183476053.jpg

 

btw

co to sie podziało z tym mechanizmem, że ma cewkę zamiast silnika krokowego? XD  I jakim prawem to działa?

183476053.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, prw6 napisał:

Ktoś tu naprawiał czajki bateryjki? mam takie 2 niesprawne i zastanawiam się jaka jest szansa żeby skręcić jednego sprawnego

 

btw

co to sie podziało z tym mechanizmem, że ma cewkę zamiast silnika krokowego? XD  I jakim prawem to działa?

 

 

Bo to są werki 3056A a 3056 miały silnik krokowy 😁

Edytowane przez kchrapek
Nie cytujemy zdjęć

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Goral35 napisał:

Bo to są werki 3056A a 3056 miały silnik krokowy 😁

😮 no to w pozostałych takich czajkach mam ten z silnikiem krokowym i w tym w 2 niedziałających, o które pytałem czy da się uruchomić. 

 

BTW jak wyciągnąć wałek naciągu? mechanizm z koperty? wskazówki chciałem pomieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, prw6 napisał:

😮 no to w pozostałych takich czajkach mam ten z silnikiem krokowym i w tym w 2 niedziałających, o które pytałem czy da się uruchomić. 

 

BTW jak wyciągnąć wałek naciągu? mechanizm z koperty? wskazówki chciałem pomieniać :)

Koronkę ustawiasz jak do nastawy godzinowej i tą blaszkę przy obudowie przesuwasz. Jak weźmiesz lupę zobaczysz żabek trzymający wałek 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę trwało nim znalazłem odpowiednio dużo czasu na zabawę oraz prawidłowo zaplanowałem dzień do tego typu działań..

Jestem właśnie po prawidłowym tymczasowym montażu balansu oraz tarczy w moim poliocie. 

Zegarek oczywiście ruszył bez zająknięcia a po wstawieniu tarczy i wskazówek (przednia zabawa bez imadełka,  wkładu długopisu i praski - po prostu trzymając werk ręką a druga uzbrojona w pęsetę.. ) i ustawieniu prawidłowego czasu werk został odłożony na noc dla kontroli chodu.

Rano zobaczę czy nadal chodzi a jeśli tak, to jak wygląda z odchyłką. 

 

Kolejnymi krokami będą: demontaż tarczy i jej czyszczenie, rozmontowanie i złożenie mechanizmu dla prawidłowego czyszczenia i smarowania.

 

Na razie jednak cieszę się z uruchomienia i patrzę w grafik na jakąś lukę czasową aby znaleźć że dwa dni wolnego na zegarki..

 

zdjęcia :

20200924_231522.jpg

20200924_231446.jpg

20200924_231747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miód, malina. Świetna tarcza, balans prawidłowo. Przy demontażu mechanizmu po stronie cyferblatu zrób sobie zdjęcia przed rozłożeniem, żebyś miał pomoc przy składaniu. Ostrożnie tam z drobnymi częściami, sprężynkami itd, które bardzo lubią "pryskać" na boki.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, mam 2dodatkowe werki do treningu..

na razie i tak daję spokój, bo czasu mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zadra napisał:

trochę trwało nim znalazłem odpowiednio dużo czasu na zabawę oraz prawidłowo zaplanowałem dzień do tego typu działań..

Jestem właśnie po prawidłowym tymczasowym montażu balansu oraz tarczy w moim poliocie. 

Zegarek oczywiście ruszył bez zająknięcia a po wstawieniu tarczy i wskazówek (przednia zabawa bez imadełka,  wkładu długopisu i praski - po prostu trzymając werk ręką a druga uzbrojona w pęsetę.. ) i ustawieniu prawidłowego czasu werk został odłożony na noc dla kontroli chodu.

Rano zobaczę czy nadal chodzi a jeśli tak, to jak wygląda z odchyłką. 

 

Kolejnymi krokami będą: demontaż tarczy i jej czyszczenie, rozmontowanie i złożenie mechanizmu dla prawidłowego czyszczenia i smarowania.

 

Na razie jednak cieszę się z uruchomienia i patrzę w grafik na jakąś lukę czasową aby znaleźć że dwa dni wolnego na zegarki..

 

zdjęcia :

20200924_231522.jpg

20200924_231446.jpg

20200924_231747.jpg

 

Poskładaj zegarek do Pamiętaj wskazówki zakładasz w momencie jak przeskoczy Ci data na datowniku. Poskladaj zegarek do koopy i odłóż na półkę. Weź werk do ćwiczeń i na nim eksperymentuj i ćwicz. Tak będziesz miał pewność że jak coś pójdzie nie tak to będzie werk do ćwiczeń 😄


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie do jakiej Sławy pasuje ten rozmiar? 2b459acbe133a620954fc7f94e7cc1f0.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MWATCH napisał:

Jak myślicie do jakiej Sławy pasuje ten rozmiar?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Jest kilka tych Sław z prostokątnymi szkłami ale do której te to nie wiem -  https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/slava

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MWATCH napisał:

Jak myślicie do jakiej Sławy pasuje ten rozmiar?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Może do tej? (były jeszcze w tej kopercie tylko w chyba złoconej czerwona i zielona z datą na dole)

Piekny-mechaniczny-zegarek-slawa-21-jewels

edit może też do tej?(jak chcesz przymierzyć to mam taką kopertę w świetnym stanie(tarcza w słabym), mogę sprzedać :P )

37128940.jpg

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem bo mam tych szkiełek trochę...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam szkła przed wysyłką, a tu taka niespodzienka, myślę że kiedyś był modne...? e3d679ab015133b437b4cab5204336d4.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, renqien napisał:

Kolorofon można zrobić :D  Kto to dziś pamięta...

Kolorofon hmmmmm pamiętam 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolorofonu to brakuje  średnicy i niebieskiego, no chyba że ma to być mini kolorofon/forumowy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, były takie na 3 i na 4 lampy, w różnych kolorach, zależnie co się udało w fabryce zmontować. Ja miałem taki:

 

1155037873_Zrzutekranu2020-09-29o12_09_58.png.d361f0af94105accf026a6a4172ffb34.png

 

i kolory się zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu to robiłem, to się nazywało Iluminofonia ;)

 

PS

Schematy oczywiście z Radioamator i Krótkofalowiec, potem Radioelektronik, takie to czasu były że młody człowiek miał szerokie możliwości rozwijania zainteresowań.

Teraz w dobie internetu jest całkiem inaczej, mam wrażenie że wiedza schodzi na psy :unsure:

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wieniek1410 napisał:

Samemu to robiłem, to się nazywało Iluminofonia ;)

 

PS

Schematy oczywiście z Radioamator i Krótkofalowiec, potem Radioelektronik, takie to czasu były że młody człowiek miał szerokie możliwości rozwijania zainteresowań.

Teraz w dobie internetu jest całkiem inaczej, mam wrażenie że wiedza schodzi na psy :unsure:

I do każdej potrzebnej informacji trzeba było dotrzeć różnymi szlakami a nie wklepać w googla i bec masz jak na talerzu. Był jeszcze Młody Technik 😄


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym utrudnieniem pozyskania "wiedzy" było kupienie danego pisma, pamiętam jak z kumplem rowerami jeździliśmy po wszystkich kioskach RUCH-u aby upolować MT, czy Radioelektronika, czy Małego Modelarza albo Plany Modelarskie.

Pamiętam jak robiło się wypady na cały dzień (oczywiście wagary) do Warszawy, aby kupić niezbędne części elektroniczne w Składnicy Harcerskiej czy jakimś Bomisie (kto dziś wie co to BOMIS, tzw.  buble :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Bomis i Gomis, to nie byłoby czym robić. Tak było. Głośniki, isostaty i inne wyluty do własnej twórczości tylko tam albo na giełdzie. Jak ZURTY dawały radę funkcjonować? Do tej pory nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, renqien napisał:

Gdyby nie Bomis i Gomis, to nie byłoby czym robić. Tak było. Głośniki, isostaty i inne wyluty do własnej twórczości tylko tam albo na giełdzie. Jak ZURTY dawały radę funkcjonować? Do tej pory nie wiem.

Gospodarka tamtych czasów, w obszarze działalności indywidualnej i pół-indywidualnej, miała zrzeszenia, spółdzielnie i cechy (to w zależności od tego co się robiło). Ale każdy z tych tworów miał Pana Zaopatrzeniowca.

A jeśli Zaopatrzeniowiec był dobry, to miał kontakty, dzięki którym mógł załatwić:

1) rzeczy bezpośrednio potrzebne;

2) rzeczy potrzebne innym, które można było wymienić na przysługę albo pkt. 1.

 

I to się jakoś kręciło o dziwo.

(ZURTy miały dodatkowo pakiety części z przydziału. Oczywiście nie wszystkie części były w danym punkcie potrzebne, ale brało się wszystko a następnie działał Pan Zaopatrzeniowiec)


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia pracy w zaopatrzeniu. Prośby, przysługi i coś za coś w sumie to do dziś działają tylko, ze teraz to wszystko można kupić a kluczowy stał się czas dostawy... Telefon z magazynu, nie mam na półce bo nie zgadza się z systemem i zaopatrzeniowiec musi spinać poślady. Oj, książkę o tym mógłbym napisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.