Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kudlaty_bytom napisał:

Kiedy zatrzymuje się na chwilę i rusza nie wiem. Kiedy zatrzymał się i po prostu sekundnik stał w miejscu, balans nie pracował, bo było cicho, nie cykał. Aby ruszył, trzeba zegarkiem (nadgarstkiem) poruszać dość intensywnie. Lekki ruch nie pomoże mu wtedy ruszyć. Oczywiście po ustawieniu właściwego czasu pracuje przez kilka dni czy tygodni bez zastrzeżeń lub bywa, że i tego samego dnia znów się zatrzyma. Nie ma reguły.

Obecnie mam wyregulowany chód i sprawdzam jak będzie się zachowywał.
Z -46s/d wyszedłem obecnie na +/-5s/d.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
 

A przypadkiem nie skleja Ci włosa lub nie jest namagnesowany? 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przypadkiem nie skleja Ci włosa lub nie jest namagnesowany? 
Podobno zegarmistrz sprawdzał.
Niedawno otwierałem kopertę przy regulacji chodu i obserwowałem włos i balans pod szkłem powiększającym. Osobiście nie zauważyłem nic niepokojącego, a popatrzeć na to było miło ;)

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Brat Pit napisał:

Panowie takie pytanko, wałek naciągu do Mołnii to jaką ma średnice?
Coś mi się kojarzy że 1,2 mm. Suwmiarkę zostawiłem na działce i nie mogę zmierzyć.

Tak, 1,2mm.

 

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja amfibia paruje po zanurzeniu. Mam pytanie czy to szkło wygląda na oryginalne? Szklo jest jakoś uszczelniane w kopercie czy tylko ciasne pasowanie ma zapewnić szczelność?

20201103_204306.jpg

20201103_204255.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Szczepek napisał:

Moja amfibia paruje po zanurzeniu. Mam pytanie czy to szkło wygląda na oryginalne? Szklo jest jakoś uszczelniane w kopercie czy tylko ciasne pasowanie ma zapewnić szczelność?

 

 

Brakuje pierścienia, który rozpręża szkiełko i powoduje uszczelnienie (srebrny/złoty, który nakłada się na krawędzi szkiełka przed jego osadzeniem w kopercie). Kup nowe szkiełko i zamontuj poprawnie, nie będzie parować 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Nie bardzo wiem gdzie zapytać więc jak coś to wybaczcie :) Poszukuję nowego bezela (albo najlepiej samej wkładki) do mojej amfibii. Niestety oryginalny jest już nieco porysowany. Pytanie czy coś bliskiego oryginałowi w kolorze zielonym znajdzie się? Koniecznie ceramika. W najgorszym przypadku czerwony (będzie pasował do sekundnika) albo czarny.

 

post-107487-0-93310600-1560753756_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety podczas nakręcania „przekręciłem” koronkę od Aeronavigatora 3602 i poszedł gwint. Nie da się dokręcić koronki niestety - chodzi luzem. U lokalnych krakowskich zegarmistrzów niestety rozkładają ręce bo nie mają dostępu do części. Czy istnieją może zamienniki bądź źródlo cześci do Aeronavigatora?

Edytowane przez MCDave

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MCDave napisał:

Witam, niestety podczas nakręcania „przekręciłem” koronkę od Aeronavigatora 3602. U lokalnych krakowskich zegarmistrzów niestety rozkładają ręce bo nie mają dostępu do części. Czy istnieją może zamienniki bądź źródlo cześci do Aeronavigatora?

 

Kup mołnię 3602 na części. Z walniętym balansem kupisz za niewiele ponad 50 zł. Pewnie potrzebujesz sprężyny naciągu.

 

Edit. W innym dziale doczytałem, że przekręciłeś jednak gwint na koronce. No to inny problem

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy kotwica od niskiej Mołni pasuje do wysokiej? Czy tam wszystko jest wyższe? 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mkoch napisał:

 

Brakuje pierścienia, który rozpręża szkiełko i powoduje uszczelnienie (srebrny/złoty, który nakłada się na krawędzi szkiełka przed jego osadzeniem w kopercie). Kup nowe szkiełko i zamontuj poprawnie, nie będzie parować 

To jest ten puerścień rozprężny? Jego zewnetrzna średnica pokrywa się z wewnętrzną szkiełka?

20201104_203743.jpg

Edytowane przez Szczepek
brak zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szczepek napisał:

To jest ten puerścień rozprężny? Jego zewnetrzna średnica pokrywa się z wewnętrzną szkiełka?

 

 

Tak


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mkoch napisał:

 

Tak

A mogę poprosić o informację w jakiej kolejności montować szkiełko i pierścień zeby było poprawnie? Robić to na pustej kopercie czy z mechanizmem i tarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko dosyć ciężko się zaciska, dlatego najlepiej wyjąć cały mechanizm. Najbezpieczniej robić to praską, ale jeśli nie masz można zrobić to ręcznie. Najpierw montujesz pierścień w szkiełku, potem wkładasz szkiełko w kopertę, żeby z jesnej strony weszło do końca. Obracasz kopertę szkiełkiem do dołu, kładziesz na czymś co nie uszkodzi szkła (np podkładka pod myszkę) i zdecydowanie naciskasz na kopertę od tej wystającej strony szkiełka. Jeśli wszystko dobrze zrobiłeś usłyszysz kliknięcie. Jak masz parę w łapach zaciśniesz w palcach. Powodzenia


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mkoch napisał:

Szkiełko dosyć ciężko się zaciska, dlatego najlepiej wyjąć cały mechanizm. Najbezpieczniej robić to praską, ale jeśli nie masz można zrobić to ręcznie. Najpierw montujesz pierścień w szkiełku, potem wkładasz szkiełko w kopertę, żeby z jesnej strony weszło do końca. Obracasz kopertę szkiełkiem do dołu, kładziesz na czymś co nie uszkodzi szkła (np podkładka pod myszkę) i zdecydowanie naciskasz na kopertę od tej wystającej strony szkiełka. Jeśli wszystko dobrze zrobiłeś usłyszysz kliknięcie. Jak masz parę w łapach zaciśniesz w palcach. Powodzenia

Mam jeszcze małe pytanie. Pierścień od strony koperty wkładamy płaską, a od strony szkła(w górę) fazowaną stroną? Praski nie mam ale jak ręce nie dadzą rady to imadełko modelarskie + tuleje plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, płaska część w stronę koperty. Odwrotnie nie dasz rady włożyć go do szkiełka


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało i ostrożnie - można.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Po Bieda napisał:

Mało i ostrożnie - można.

również nie wytrzymałbym i spróbował; ciepła woda, mydło w kostce, wacik i trochę cierpliwości..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2020 o 20:09, zadra napisał:

również nie wytrzymałbym i spróbował; ciepła woda, mydło w kostce, wacik i trochę cierpliwości..

pędzelek, dość sztywny - i lekka ręka do manewrów


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem co to meglio, nie mam go. użyłem wody z mydłem wacika, a później pędzelka, czy jest lepiej, chyba, czy gorzej, chyba nie. Jedyne miejsce skuchy to między 3 a 4, mówi się trudno

image.png.6030efbb15bd407296e6368ca1f6658c.png 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedstawi ktoś jak wygląda od podstaw założenie takiego sekundnika? Od razu mówię że raczej bym się tego sam nie podjął a zegarek prędzej czy później trafi do zegarmistrza chciałem tylko wiedzieć jak to wygląda krok po kroku, bo raczej to nie jest łatwe zadanie.

20201110_101352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zdjąć szkło

2. chwycić sekundę

3. nałożyć ją na oś ,jeżeli nie jest złamana (wystaje ponad wskazówkę minutową)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.