Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zmiana pytania. Jak wygląda kwestia szczelności takiej modowanej koronki. Będzie to puszczać wodę przy pływaniu, nie mówię o nurkowaniu oczywiście? 

IMG_20201117_181022.jpg

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tofiks_th napisał:

Panowie, zmiana pytania. Jak wygląda kwestia szczelności takiej modowanej koronki. Będzie to puszczać wodę przy pływaniu, nie mówię o nurkowaniu oczywiście? 

 

 

To są te akcesoryjne, więc nie powinno być problemu. Ale chyba nie dobrałeś prawidłowo do rodzaju koperty, bo się nie dokręca do końca. W tym przypadku bym nie ryzykował. 

W ofercie jest kilka rodzajów koronek z wałkiem i trzeba dokupić do konkretnego typu koperty (jest zawsze w opisie).  


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, mkoch napisał:

 

To są te akcesoryjne, więc nie powinno być problemu. Ale chyba nie dobrałeś prawidłowo do rodzaju koperty, bo się nie dokręca do końca. W tym przypadku bym nie ryzykował. 

W ofercie jest kilka rodzajów koronek z wałkiem i trzeba dokupić do konkretnego typu koperty (jest zawsze w opisie).  

Właśnie o to dokręcanie chodzi. Dobierałem koronkę do rodzaju werku i typu (numeru koperty) zgodnie z opisem na komandirskie.com. Też jestem trochę zaskoczony, że się nie dokręca do końca, ale jest mniejsza. Ta oryginalną troszkę uwierała i nie wygląda fajnie. Miałem trochę problemów z osadzeniem koronki, gdyż ciągła wychodziła, ale ostatecznie siedzi w werku. Dziękuję za odzew. Pozdrawiam wielbicieli zegarków radzieckich i rosyjskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tofiks_th napisał:

Właśnie o to dokręcanie chodzi. Dobierałem koronkę do rodzaju werku i typu (numeru koperty) zgodnie z opisem na komandirskie.com. Też jestem trochę zaskoczony, że się nie dokręca do końca, ale jest mniejsza. Ta oryginalną troszkę uwierała i nie wygląda fajnie. Miałem trochę problemów z osadzeniem koronki, gdyż ciągła wychodziła, ale ostatecznie siedzi w werku. Dziękuję za odzew. Pozdrawiam wielbicieli zegarków radzieckich i rosyjskich

 

Mam kilka amfibii i komandirskich z tymi właśnie koronkami i dokręcają się do końca (o ile dobrze pamiętam ale gdyby odstawały to raczej bym zwrócił uwagę). Mogli wysłać Ci nie ten typ


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już po zawodach, choć pewnie mógłbym napisać do nich jakieś luźne uwagi reklamacyjne. Jeśli mentalnie sobie z tym nie poradzę to wrócę do ori koronki🤔😉😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka rusków w chromowanych kopertach, które wymagają polerowania. Czy mogę to zrobić jakąkolwiek pastą do polerowania chromu? Może ktoś poleci coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta do zębów, jako najprostsza, najtańsza, najbardziej dostępna. Poza tym drobnoziarniste pasty polerskie + dużo cierpliwości.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrom polerować? No nie wiem, duże ryzyko że zlezie. Ja bym co najwyżej jakąś szmatką z Lidla albo inną, bardziej "zegarkową" jak Cape Cod czy coś podobnego. Jest tego mnóstwo, jest na tyle delikatne, że nie powinno usunąć chromu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Po Bieda napisał:

Pasta do zębów, jako najprostsza, najtańsza, najbardziej dostępna. Poza tym drobnoziarniste pasty polerskie + dużo cierpliwości.

Dzięki za radę. A czy pasta do zębów będzie też dobra na stalowe koperty?

4 godziny temu, renqien napisał:

Chrom polerować? No nie wiem, duże ryzyko że zlezie. Ja bym co najwyżej jakąś szmatką z Lidla albo inną, bardziej "zegarkową" jak Cape Cod czy coś podobnego. Jest tego mnóstwo, jest na tyle delikatne, że nie powinno usunąć chromu.

Wiem że chrom jest delikatny dlatego pytam, bo może są jakieś specjalne pasty, które go nie uszkodzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluchrom (K2) do chromowanych i pozłacanych kopert jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Progfan_87 napisał:

Dzięki za radę. A czy pasta do zębów będzie też dobra na stalowe koperty?

Wiem że chrom jest delikatny dlatego pytam, bo może są jakieś specjalne pasty, które go nie uszkodzą. 

Pasta do zębów jest de facto pastą polerską. Używam jej czasem do szkiełek i wszystkich kopert. Moim zdaniem, lepiej sprawdza się kupiona w markecie za 10 zł tubka Aluchrom firmy K2, ale próbuj, sam wyczujesz. Jak to ktoś tutaj dawno opisał, to tylko kwestia ścierniwa dodanego do bazy - nie może być zbyt dużych "ziarenek". W polerce jeśli już, to chyba bardziej może zaszkodzić zbytnie polerowanie (pocieranie), szczególnie na rantach, gdzie łatwo tworzą się przetarcia. Zwróć też uwagę na szmatkę - musi być miękka i jednolita. Na chromie możesz zniwelować tylko drobne ryski, te większe trochę zgubisz, ale ciągle będą. Stal, jak to stal, więcej wybaczy.

 

Podpowiedzcie mi proszę, czy jest prosty sposób odróżnienia lumy radowej od fosforowej w starych zegarkach? Poza licznikiem promieniowania :)

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Po Bieda napisał:

Podpowiedzcie mi proszę, czy jest prosty sposób odróżnienia lumy radowej od fosforowej w starych zegarkach? Poza licznikiem promieniowania :)

Fosforową musisz naświetlić by później świeciła, radowa świeci niezależnie od ekspozycji na światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te stare pięćdziesięcioletnie nie będą świeciły niezależnie od naświetlania ;)

Ja gdzieś czytałem, żeby generalnie lumy do początku lat 60. traktować jak radowe, później fosforowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, renqien napisał:

Chrom polerować

jeśli chodzi o chrom popularnie stosowany "w życiu" do innych celów niż przy kopertach to jak najbardziej chrom poddawany jest polerowaniu z bardzo dobrym skutkiem.

Popatrz np na chromowane dekor kół samochodowych lub zderzaki (szybko szukając) Natomiast nie wiem jaka warstwą chromu jest na kopertach,  może faktycznie cienka i delikatna..

To chyba tylko praktyka temat rozwiąże. 

Chrom po położeniu nie zawsze jest błyszczący i pełen blasku.. Np "crom techniczny" jest taki trochę.. jakby metal po szkiełkowaniu i należy to dodatkowo jeszcze przygotować do polerowania.

 

Muszę zabrać się za jakąś "kiepską" kopertę chromowaną i sprawdzić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zadra napisał:

jeśli chodzi o chrom popularnie stosowany "w życiu" do innych celów niż przy kopertach to jak najbardziej chrom poddawany jest polerowaniu z bardzo dobrym skutkiem.

Popatrz np na chromowane dekor kół samochodowych lub zderzaki (szybko szukając) Natomiast nie wiem jaka warstwą chromu jest na kopertach,  może faktycznie cienka i delikatna..

To chyba tylko praktyka temat rozwiąże. 

Chrom po położeniu nie zawsze jest błyszczący i pełen blasku.. Np "crom techniczny" jest taki trochę.. jakby metal po szkiełkowaniu i należy to dodatkowo jeszcze przygotować do polerowania.

 

Muszę zabrać się za jakąś "kiepską" kopertę chromowaną i sprawdzić..

Mam pastę do polerowania chromu ale właśnie raczej na części samochodowe itp. Wolałem tutaj zapytać czy taka pasta sprawdzi się w zegarkach, bo szczerze to nie natrafiłem na pastę stricte do zegarków. Niestety nie mam żadnego złoma w chromie żeby to sprawdzić a trochę się boję jej użyć na zegarkach które mi jeszcze posłużą, bo nie wiem jak się koperta zachowa. 

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu kombinować, jeśli rysa jest głębsza niż warstwa chromu, to nie ma szans aby ją spolerować (chyba że razem z chromem).

Na dodatek koperty nie są niklowane, chrom jest nakładany bezpośrednio na mosiądz, więc warstwa jest naprawdę cienka.

Dodatkowo, podczas polerowania bród wchodzi w rysy i są one jeszcze bardziej widoczne, najlepiej to umyć kopertę we wrzącej wodzie z Ludwikiem i to wszystko.

Brud zejdzie z koperty oraz z zagłębień/rys i całość jako tako będzie się świeciła.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzicie mi w jaki sposób precyzyjnie ustawiać prędkość chodu w mechaniźmie 2614 2H Poliota?

reguluję od jakiegoś czasu i jest "prawie dobrze" - aktualnie ok -10s/dobę ale warunkiem nakręcanie zegarka co 12h, bo inaczej "fiknie" na ok -20s/dobę.

Wiem, że to już i tak jest dobry wynik, ale wiem, że można lepiej.

Problemem jest minimalne przestawienie przesuwki balansu.

Zawsze idzie odrobinę za daleko w jedną lub drugą stronę, ale robię regulację "z ręki".

Nie mogę wyczuć momentu w którym przesuwka zaczyna się poruszać.

przydałby się jakiś przyrząd albo podpowiedź w jaki inny sposób fizycznie podejść do regulacji.

 

kolejne pytanie.. Gdzie nabyć uszczelki dekielka do zegarków?

można je zastąpić o-ringami o odpowiedniej wielkości?

20200924_231522.jpg

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadra, o-ring jest w przekroju okrągły, uszczelka płaska. Może być słabo. A nie dotniesz z kręgielitu uszczelki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał:

poradzicie mi w jaki sposób precyzyjnie ustawiać prędkość chodu w mechaniźmie 2614 2H Poliota?

To jak ustawiłeś już moim zdaniem jest wybitnie dobrze, sprawdzałeś to w różnych pozycjach? Nosząc na ręce? Bez timegraphera będzie bardzo trudno to wyregulować lepiej(jeśli w ogóle się da), na poprzedniej stronie jak gadaliśmy o prostowaniu włosów wrzuciłem filmiki, w pierwszym z nich w 16 minucie majster pokazuje jak minimalny ruch przesuwki wpływa na prędkość. Zobacz jeśli jeszcze nie widziałeś i chyba daj sobie spokój poprawianiem tego co masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zadra wariujesz. Patrz jak towarzysze radzieccy mierzyli swój najlepszy zegarek. tu masz kwity na Wostoka Precyzyjnego. Najlepszy z możliwych werków  na pomiarze chronometru.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, prw6 napisał:

w 16 minucie majster pokazuje

oczywiście,że oglądałem 😊

12 godzin temu, kchrapek napisał:

wariujesz

 

U mnie już od kilku lat ten stan jest ustalony i dość stabilny.... 😁

 

sprawdzam zegarek co kilka godzin WatchCheckiem i wywnioskowałem, że można poprawić, ale boję się zje...bać, bo wiem, że wynik dość dobry już jest..

 

wiecie jak to jest.. Zawsze znajdzie się ktoś kto nie wie, że "się nie da" i problem niweluje.. 🙂

 

zegarek noszony na ręce od kilku dni, tak, że pozycje ma różne..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zadra napisał:

- aktualnie ok -10s/dobę ale warunkiem nakręcanie zegarka co 12h, bo inaczej "fiknie" na ok -20s/dobę.

Moim skromnym zdaniem wina leży po stronie bębna i sprężyny, albo jest tam brudno, albo odwrotnie, za dużo oleju.

Ewentualnie przekładnia chodu też ma za dużo oleju i stawia zbyt duże opory.

Trzecia możliwość, wypracowana lub skracana sprężyna.

 

Przeserwisowalm na razie tylko kilka zegarków, ale już wiem że nadmiar oleju jest gorszy niż jego brak :D

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wieniek1410 napisał:

Moim skromnym zdaniem wina leży po stronie bębna i sprężyny, albo jest tam brudno, albo odwrotnie, za dużo oleju.

Ewentualnie przekładnia chodu też ma za dużo oleju i stawia zbyt duże opory.

Trzecia możliwość, wypracowana lub skracana sprężyna.

 

Przeserwisowalm na razie tylko kilka zegarków, ale już wiem że nadmiar oleju jest gorszy niż jego brak :D

wszystko możliwe - powoli nastawiam się psychicznie, żeby otworzyć, wyczyścić i nasmarować.

Zegarek "przeszedł " przegląd, czyszczenie i smarowanie u zegarmistrza kilka miesięcy temu.. 🤔

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż miałem pisać, że ustawiłeś go do takiej dokładności, jaką ma klasa chronografu. Ja jedną ze ścioranych Kam wyregulowałem "z ręki" do + 3 sek/d., metodą prób i błędów, trochę w tę, potem dotknąć w przeciwną. Już dawno mi przeszło regulowanie do takiej dokładności, ale ogólnie to owszem, da się. O ile zauważyłem, to właśnie zegarki z dawniejszej produkcji chodzą dokładniej, lepiej "trzymają czas". Co mogę podpowiedzieć, to kapnij małą kroplę oliwy na rant przesuwki, tu gdzie się obraca wokół incabloku, lżej i precyzyjniej będzie wtedy chodziła. 

Uszczelka: historycznie, to w braku odpowiednich materiałów, chałupniczo były robione ze wszystkiego. Z ceraty, z okładki do zeszytu... Ja próbowałem materiału z nadmuchiwanej dziecięcej piłki, grubej folii, cienkiego PCV - popuść wodze wyobraźni :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, drobnypijaczek napisał:

Zadra, o-ring jest w przekroju okrągły, uszczelka płaska. Może być słabo. A nie dotniesz z kręgielitu uszczelki? 

 

28 minut temu, Po Bieda napisał:

grubej folii, cienkiego PCV - popuść wodze wyobraźni

 

rozumiem, że w tym temacie jest dowolność.. 😉

 

klingeritu nie próbowałem, mam jakieś kawałki lecz grube ok 1...2mm, więc odpada..

Jak wybiorę się na techno-szoping, to spróbuję dobrać o-ringi.

 

Mam stare uszczelki zegarkowe, ale tak twarde i sztywne (oraz zniekształcone), że nie szczelnią a uprzykrzają tylko zakręcanie dekli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.