Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ruszać lumy na tarczy!!! Pięknie, równo się utleniła i jest świetna. Wskazówki też tylko oczyścić z rudego, luma zostanie lekko plamiasta ale to jej urok. Ewentualnie szukać wskazówek w lepszym stanie. Sorry, mam bzika na punkcie spatynowanej lumy, a w tym zegarku jest doskonała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza świetna, luma wyjątkowo dobrze do niej pasuje. Szkoda ruszać.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie dwa szybkie pytanka:

1. Jaki jest rozmiar szkła do Moskwy? Moja suwmiarka ostatnio zaczęła mi coś błędne pomiary robić i  mam problem, a linijką to nie jest mierzenie.

2. Czy w Moskwach i Sportiwnych był stosowany ten sam bębęn sprężyny naciągu?


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, da radę taki stan doczyścić jakoś? Wydaje mi się, że dużo nie zdziałam gdyż poza jakby zaciekami z nie wiadomo czego są wykwity (uszkodzenia powłoki)... :/ Problem mam również z "luźnym" wciskanym dekielkiem, tak to z nimi jest? Może trzeba go jakoś wyprofilować aby skasować ten luz? 

IMG_20210126_154218.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźny dekiel - musiałbyś zrobić rysę na kopercie, albo po wewnętrznej stronie obwodu dekla, w taki sposób, żeby powstało zgrubienie, które minimalnie zmieni obwód wewnętrzny dekla albo zewnętrzny kołnierza koperty. Jeśli nie, to próbowałbym ścisnąć/puknąć dekiel w taki sposób, żeby minimalnie zmienić jego średnicę. 

Tarcza: tych uszkodzeń nie zgubisz. Może poprawi się wygląd po minimalnym natłuszczeniu, np. odrobiną wazeliny technicznej. Powinno to nadać ciemniejszego odcienia, połysku, może te jaśniejsze punkty zleją się z tłem.

 

Pytanie z innej dziedziny: jak wklejać kamień przerzutnika kotwicy :) niby znam teorię, nanieść odrobinę szelaku i podgrzać, ale nigdy tego nie robiłem. Jakieś rady? Od razu tłumaczę, że chodzi o doprowadzanie do użytku nie-ruskiego elektromechanika, tam nie ma stricte kotwicy, przerzutnik jest większy i łatwiejszy w operowaniu.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Po Bieda napisał:

niby znam teorię, nanieść odrobinę szelaku i podgrzać, ale nigdy tego nie robiłem.

 Robiłem to tak , jak opisujesz, lecz na początku, by ustalic właściwe położenie  paletki 'wkleiłem" na kleju biurowym :)

 Po ustaleni głebokosci osadzenia. wziłąłem szelak i krople spirytusu ( by szelak zmiękł)

 naniosłem ( po usunieciu kleju oczywiście) i podgrzewałem lutownicą do elektroniki ( mały ostry grot..)

 potem zostawiłem do "utwardzenie" przez jakies 1/2 dnia..

 sprawdizłem czy działa :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to wina koperty?

Co do dekla - miałem taki sam problem w kwarcowym Poljocie. Mój zegarmistrz lekko pozaginał krawędzie i pięknie się zatrzaskuje.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki - postaw na sztorc dekielek na czymś niekaleczącym (np kawałek deseczki) i pobijaj plastikową rączką sporego śrubokręta po obwodzie zaklepując bardzo delikatnie tą część zaciskającą się na kopercie 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W pierwszej kolejności zrób oględziny pod szkłem powiększającym/lupą krawędzi zatrzasku dekielka i rantu na, którym masz zamiar go osadzić.  Jeżeli nie ma na nich widocznych śladów zużycia to możesz za pomocą twardego drewna, czegoś w rodzaju kołka, drewnianym ołówkiem  objechać dookoła przykładając  sporą siłę, rant zatrzasku. Ołówek pod kątem 30deg...45deg do płaszczyzny, krawędzi rantu. Następnie sprawdzasz poziom spasowania, poprawę.

Klepiąc z jednej strony dekielek zwichrujesz go i straci szczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiłbym tak jak jest, bo fakt,że  sam nie wypada i się jeszcze zatrzaskuje (choć lekko) byłby dla mnie wystarczającym powodem, by bardziej nie popsuć poprzez swoje niewprawne działanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za ładny odzew :) Tak myślałem, tarcza będzie musiała taka zostać... :unsure:

Co do dekielka to tak przy okazji zapytałem.. tak mi się wydaje, że najlepiej będzie "podoginać" go dookoła. Najprostszy sposób bodajże. Plusem tego jest, że łatwo go otworzyć, ale jednak trochę za bardzo lata (aż słychać czasem).Zajrzę z ciekawości z lupką jak wygląda ten rant, bo się nie przyglądałem na razie. Drugiego szukać to tak czy siak chyba słabo, zwłaszcza, że ten mam z grawerem. Damy radę, będzie lux :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zobaczyć ten dekiel. Może coś bym miał, zawsze oryginalny może zostać "jako awaryjny". Jak się nosi to go nie widać, ważniejsza jest szczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjentka na stole czeka na przeszczep serduszka...

Do operacji wszystko gotowe, lecz oś seca w drodze ....

 

pacjentka1.jpg

IMG_1364.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

Mam pytanie do mechanizmu Rakiety 2609.HA.

Zakupiłem ostatnio dwie takie i w obu jest ten sam kłopot: wskazówki obracają się bardzo ciężko w pozycji nastawu godziny, w jednej tak ciężko że aż koronka z wałka się odkręca.

 

Z tego co wnioskuje coś tam się zatarło / zaciera w kołach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładnia wskazań się blokuje..

 ..   np zbyt dociśnięte przez blaszkę utrzymującą  koło nastawcze??? - zdejmij tarczę i zobacz..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina tej blaszki, zdjąłem tarczę, to malutkie kołeczko co przekazuje z wałka, koło zmienne przekłądni wskazań oraz zdjąłem ćwiertnik i koło godzinowe, wydaje się, że wina leży gdzieś głębiej ... :(

Edytowane przez etz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy normalnie chodzi, a tylko przy próbie zmiany ustawień wskazówek jest "ciężko"?

 

Próbowałeś( jak zdjąłeś koło przekładni wskazań) zmienć/ruszyć  koronka, jakbyś zmieniał ustawienia?

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Czy normalnie chodzi, a tylko przy próbie zmiany ustawień wskazówek jest "ciężko"?

 

 

Próbowałeś( jak zdjąłeś koło przekładni wskazań) zmienć/ruszyć  koronka, jakbyś zmieniał ustawienia?

 

 

Czy normalnie chodzi, a tylko przy próbie zmiany ustawień wskazówek jest "ciężko"? - dokładnie jak Pan pisze

 

Próbowałeś( jak zdjąłeś koło przekładni wskazań) zmienć/ruszyć  koronka, jakbyś zmieniał ustawienia? - tak, wtedy wszystko chodzi luźno, stąd moje przypuszczenie, że przyczyna leży głębiej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zgłupiałem :(

 

To koło, które kjest przesuwane

image.png.0963a9bb198adfe78fab5381e3f85cfc.png to

 

To chodzi luźno?

 

edycja...

 a beczka dobrze zazębia w jej dolnym położeniu/napędzaniu przesuwu?

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założonym ćwiertniku oczywiście chodzi ciężko.

Przy zdjętym chodzi luźno bo nie ma już żadnego oporu.

 

Być może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

Wodzik, tiret, beczka tutaj wszystko chodzi luźno.

 

Jutro usiadę do tego jeszcze, jak mocniej zepsuję to trudno, czegoś się możę nauczę przy okazji :)

Edytowane przez etz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt mocno zaciskasz/dociskasz ćwiertnik??

 tylko gdyby ćwiertnik był zbyt mocno dociśnięty to zegarek przestawałby chodzić--- opory ?

 Nie wiem.. naprawdę.

 Musiałbym go mieć w rękach.. :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem teraz wszystkie w/w elementy: ćwiertnik, koło zmienne przekładni wskazań, koło godzinowe i to male kółeczko, bez zmian, więc juz na 100% problem leży w kołach głębiej ...

Dziękuję Panu za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś to tylko na "sucho"? Ja bym zaczął od dokładnego umycia, a następnie dobrze to wszystko posmarował szczególnie na styku beczki z ćwiertnikiem. Nie wiem czy u Ciebie pomoże, ale u mnie pomagało, nie trzeba było szukać dalej, zresztą dalej jest mało prawdopodobne.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji cwiertnik jest przyczyną, musi być posmarowany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.