Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byłem młody i takie bransolety były popularne, to wszyscy doginali i za kilka dni problem wracał. Ja wyginałem tę blaszkę, żeby była bardziej w łuk i zwykle pomagało na długo. Czyli nie zaginaj całej blaszki, tylko samo jej zakończenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, renqien napisał(-a):

Jak byłem młody i takie bransolety były popularne, to wszyscy doginali i za kilka dni problem wracał. Ja wyginałem tę blaszkę, żeby była bardziej w łuk i zwykle pomagało na długo. Czyli nie zaginaj całej blaszki, tylko samo jej zakończenie.

Rozwiązanie okazało się inne, bransoleta była poskładana z 2, klamra była taka jak w sławie pancernik czyli w zamknięciu trzymały te małe dwie blaszki na końcu klamry, jak na zdjęciu poniżej(na czerwono), a te dwie blaszki były od zapięcia jak z poprzedniego zdjęcia. Udało mi się znaleźć inne blaszki i po małym piłowaniu(w miejscach zaznaczonych na niebiesko) teraz zapięcie działa podwójnie :D (wcześniej się nie dało bo umiejscowienie zaczepu do klamry to uniemożliwiało)

 

image.png.77c6c20dce2a00f39bec78478c51a0ac.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pokaże ktoś z profilu jaki kształt ma oryginalne szkiełko do Sportivnego? Jaka jest jego średnica? W moim mam trochę kiepskie plexi i chciałbym je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisałem i nie widzę, tego posta...

 

  Pomocy w ustaleniu kształtu sprężyny

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

Panowie napisałem i nie widzę, tego posta...

 

  Pomocy w ustaleniu kształtu sprężyny

potrzebujesz pomocy, bo nie widzisz posta,  czy z tą sprężynką?..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak wykręcić zardzewiały wkręt? Aktualnie po kilku cyklach w myjce ultradzwiekowej(zanurzony w wd40) nie chce drgnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co on jest wkręcony 😉

Może podgrzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Odin napisał(-a):

Zależy w co on jest wkręcony 😉

Może podgrzać?

W główny mostek 3133. Myjka lekko podgrzewa, bardziej trochę się boję :). Może jak dziś nic z tego nie wyjdzie to wrzucę na noc do zamrażary, może to coś da. pytanie tylko czy później próbować wykręcać zmrożony czy ponownie ogrzać. Nie chcę urwać łepka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzej miejscowo lutownicą. może coś pomoże??


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Podgrzej miejscowo lutownicą. może coś pomoże??

 

2 godziny temu, Odin napisał(-a):

Zależy w co on jest wkręcony 😉

Może podgrzać?

a co myślicie o ałunie? nie zeżre za dużo jeśli zdecydowałbym się go użyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie mam z tym doświadczeń.

Temperatura powinna pomóc, chodzi o różną rozszerzalność stalowej śrubki i mostka z miękkiego stopu. Najlepiej nagrzać sam mostek (np suszarką do włosów albo lutownicą z czystym grotem) z 5mm od śrubki i spróbować wykręcić zanim przejmie ona ciepło. Po zamrażarce podobnie trzeba podgrzać tylko mostek, z tym, że jest szansa, że śrubka będzie dużo zimniejsza niż podgrzewany mostek i szybciej puści.

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moroziłbym.. mostek jest mosiężny, lub ze stopu.. w nim jest kamyk...

 metal się skurczy mocno a kamyk nie.. i strzeli, tym bardziej, jak po mrożeniu będziesz szybko grzał...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem takie doświadczenie, że na rdzę dużo lepiej niż wd 40 działa sok z cytryny tylko to musi być długotrwałe działanie i trzeba cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Podgrzewanie w mostku, który jest ze stopu o lepszym współczynniku przewodzenia ciepła jak stalowa śrubka nie najlepiej się sprawdza gdyż grzejemy wszystko. Sok z cytryny czyli rozpuszczalnik organiczny może powodować odbarwienia dlatego jeżeli już to mało, punktowo i ostrożnie. Jednym ze sposobów po zdemontowaniu wszystkiego co delikatne i da się zdemontować jest lekkie stuknięcie w czoło, łeb śruby tak by wibracja poluźniła połączenie. Niestety trzeba mieć nieco gorzko okupionych doświadczeń by to skutecznie zrobić. WD40 nie jest najrzadszym olejem i proponowałbym raczej znacznie rzadszą naftę na kilka godzin kąpieli.

Decydując się na wariant ze stukaniem poprzedzonym kąpielą w nafcie należy płasko położyć pacjenta na drewnie, sklejce. Jeżeli coś wystaje to wiercimy otwór na to. Śrubę klepiemy przez stalowy wałek o płaskich końcach, lekko. Tu chodzi o powstanie wibracji a nie wbijanie gwoździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, prw6 napisał(-a):

W główny mostek 3133. Myjka lekko podgrzewa, bardziej trochę się boję :). Może jak dziś nic z tego nie wyjdzie to wrzucę na noc do zamrażary, może to coś da. pytanie tylko czy później próbować wykręcać zmrożony czy ponownie ogrzać. Nie chcę urwać łepka :D

 Poka jakieś zdjęcie, żebym mógł sobie wyobrazić sytuację..

 

Jak na razie, w związku z brakiem doświadczenia ja nie przejmowałbym się aż zanadto i wziąłbym pół szklanki płynu hamulcowego, zalał cały mostek i podgrzał do jakichś 65stC utrzymując tę temperaturę przez dłuższy czas..

Płyn hamulcowy powinien dobrze spenetrować łączenie gwintowe a jeśli się nie sprawdzi, to można wymyć i próbować czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm po myciu i smarowaniu bardzo fajnie chodzi na płasko szkłem do góry i do dołu. Przy pozycji na boku zwalnia i staje. Ne rozumiem. Gdzieś ma opory, ale gdzie? Za mało oliwy? Za dużo oliwy? Rozbierać, myć, smarować od początku?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Krzywy czop osi balansu, krzywo złożone łożysko balansu, luz łożysk balansu labo kotwicy. Problem o sporym współczynniku niejasności a tym samym upierdliwości. Posłuchaj jak działa w dobrych i złych pozycjach mechanizmu. Metaliczny przydźwięk oznacza problem z kotwicą/wychwytem.
Jeżeli masz tego samego typu mechanizm testowy bądź samą płytę główną, przełóż najpierw podzespół balansu. rozkołysz balans poprzez ruch całości i sprawdź czy jest powtórka objawów. Jeżeli problem ustąpił to do wymiany łożysko w płycie i wychwyt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, Mam problem z wyciągnięciem wałka z 3056. Prosba o pomoc, gdzie nacisnąć, co przesunąć...

20210325_115949.thumb.jpg.b740e0a0c57a4b0f66227d2725ad896c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zegarsk1 napisał(-a):

Czesc, Mam problem z wyciągnięciem wałka z 3056. Prosba o pomoc, gdzie nacisnąć, co przesunąć...

 

 W dziale "Bezduszne Ruski" @Sthool opisywał dokładnie ten mechanizm.Trzeba czymś ostrym przesunąć w dół zaznaczoną dźwignię

20210325_115949.thumb.jpg.b740e0a0c57a4b0f66227d2725ad896c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2021 o 17:57, art_69 napisał(-a):

Kiedyś widziałem takie doświadczenie, że na rdzę dużo lepiej niż wd 40 działa sok z cytryny tylko to musi być długotrwałe działanie i trzeba cierpliwości.

 

W dniu 23.03.2021 o 00:22, Ritter napisał(-a):

Podgrzewanie w mostku, który jest ze stopu o lepszym współczynniku przewodzenia ciepła jak stalowa śrubka nie najlepiej się sprawdza gdyż grzejemy wszystko. Sok z cytryny czyli rozpuszczalnik organiczny może powodować odbarwienia dlatego jeżeli już to mało, punktowo i ostrożnie. Jednym ze sposobów po zdemontowaniu wszystkiego co delikatne i da się zdemontować jest lekkie stuknięcie w czoło, łeb śruby tak by wibracja poluźniła połączenie. Niestety trzeba mieć nieco gorzko okupionych doświadczeń by to skutecznie zrobić. WD40 nie jest najrzadszym olejem i proponowałbym raczej znacznie rzadszą naftę na kilka godzin kąpieli.

Decydując się na wariant ze stukaniem poprzedzonym kąpielą w nafcie należy płasko położyć pacjenta na drewnie, sklejce. Jeżeli coś wystaje to wiercimy otwór na to. Śrubę klepiemy przez stalowy wałek o płaskich końcach, lekko. Tu chodzi o powstanie wibracji a nie wbijanie gwoździ.

 

W dniu 23.03.2021 o 00:50, zadra napisał(-a):

 Poka jakieś zdjęcie, żebym mógł sobie wyobrazić sytuację..

 

Jak na razie, w związku z brakiem doświadczenia ja nie przejmowałbym się aż zanadto i wziąłbym pół szklanki płynu hamulcowego, zalał cały mostek i podgrzał do jakichś 65stC utrzymując tę temperaturę przez dłuższy czas..

Płyn hamulcowy powinien dobrze spenetrować łączenie gwintowe a jeśli się nie sprawdzi, to można wymyć i próbować czegoś innego.

 

Po wyciągnięciu, umyciu z wd dalej nie chciał ruszyć, ale zacząłem miejscowo podawać z 2 stron sok z cytryny i popukiwać, mocniej niż próbowałem wcześniej. Próbowałem też różnych narzędzi, zwykły płaski śrubokręt, który odpowiednio naostrzyłem(lepszy chwyt niż małe zegarmistrzowskie). Niestety bez powodzenia. Po ok godzinie wróciłem do podawania soku i popukiwania i wpadł mi w rękę otwieracz do kopert, wierzcie lub nie, ale nim udało się odkręcić. Domyślam się, że jako jedyny był wystarczająco dobrze naostrzony w odróżnieniu od zwykłego śrubokręta czy moich chińskich zegarmistrzowskich. Myślę jednak, że bez waszych porad i on nie dałby rady. Dzięki wielkie!

 

@zadra mam tylko zdjęcie po

image.thumb.png.119ef5fcd3f308ecc385e163583698c3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkret rdza na gwincie. Może wygodniejszy chwyt i zasada: siła razy gwałt okazały się skuteczne. Ciekawe jak bardzo ucierpiał gwint w otworze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Konkret rdza na gwincie. Może wygodniejszy chwyt i zasada: siła razy gwałt okazały się skuteczne. Ciekawe jak bardzo ucierpiał gwint w otworze.

Nie zauważyłem, żeby coś z nim było nie tak, testowo wkręciłem wkręta z drugiego otworu i trzyma

 

a tu wkręt po chwilowym spotkaniu z pędzelkiem i sokiem z cytryny, może jeszcze obleci ;)

image.png.cd1106a67ac6fdf1ee59b6dea2db0efa.png

 

 

Nie będę pisał posta pod postem. Ten klej się nada na połączenie wałka z koronką?

 

Klej anaerobowy CX80 RC43 10ML

 

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się, tylko dobrze odtłuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a śrubkę też bardzo dobrze wypłukaj z cytrynowego soku a na koniec lekko przetrzyj oliwką,  bo znowu rudą złapie. 

Ostatnio bawiłem się pilarką spalinową - rozłożyłem, czyściłem i składałem.

Do czyszczenia wykorzystałem środki domowe do czyszczenia kuchni, myślę, że chemia niezbyt agresywna..

Po dokładnym płukaniu wodą i wysuszeniu na następny dzień na elementach metalowych był już rudy nalot..nawet na takich jak sprężyny,  co wykonane są ze stali o podwyższonych parametrach  a nie ze zwykłej " blachy-czarnuchy"..

 

Z octem, kwaskiem, sodą, oraz inną chemią trzeba jednak bardziej uważać bo rudy wróg tylko czeka na nawet drobny błąd..

 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.