Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy istnieje radziecki zegarek ze wskazówkami-strzykawakami w kopercie 30-31mm, jak na zdjęciu? Jeżeli tak, to jaki? A może ktoś posiada takie wskazówki na sprzedaż?

Screenshot_20220413-210102_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne wskazówki były używane przez 1MFZ w latach 50 i stosowane choćby w Sportivnych, Moskwach, Pobiedach itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale...

 

Poszukuje koronki najlepiej oryginalnej do zegarka Pobeda. Koperta zegarka jest z różowego złota i dokładnie takiej samej koronki poszukuje, najlepiej również z różowego złota. Poniżej zamieszczam zdjęcie zegarka oraz koronki, która mnie interesuje. Dajcie znać na PW, jak ktoś by dysponował taką koronką.

 

6ef97219-2c77-4123-b999-c53bcd8fce33.jpg.76b085dd586436f57b255a0ba568a2ec.jpg

 

Pozdrawiam,

Gabryś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gabrys12345 napisał(-a):

Cześć,

 

Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale...

 

Poszukuje koronki najlepiej oryginalnej do zegarka Pobeda. Koperta zegarka jest z różowego złota i dokładnie takiej samej koronki poszukuje, najlepiej również z różowego złota. Poniżej zamieszczam zdjęcie zegarka oraz koronki, która mnie interesuje. Dajcie znać na PW, jak ktoś by dysponował taką koronką.

 

 

 

Pozdrawiam,

Gabryś

W tym przypadku koronka chyba nie była złota, więc dopasuj złoconą choć wiem że kolor będzie się różnił. Jeśli będziesz chciał założyć złotą choć nie oryginalną to napisz do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

W tym przypadku koronka chyba nie była złota, więc dopasuj złoconą choć wiem że kolor będzie się różnił. Jeśli będziesz chciał założyć złotą choć nie oryginalną to napisz do mnie.

 

Dziękuje za propozycję :) może masz jakąś radę albo wspomożesz pomocą, w tym co opisałem poniżej?

 

Stan mam taki jak na zdjęciach poniżej.

image6.thumb.jpeg.f456d791e75d8efd6589cb9b5e7794c0.jpegimage4.thumb.jpeg.452ba51c33f4e09a7c0c32fb88507cb8.jpegimage5.thumb.jpeg.9acfe63e5bcdc9d153c85dd0a6b98e02.jpegimage2.thumb.jpeg.f1d9991c2dcf207ea0a2387086ab73e9.jpegimage0.thumb.jpeg.81e918ef4be46fe8561677bbf3ee440b.jpeg

 

Moja myśl przewodnia to doprowadzić ten zegarek do stanu jak z fabryki, i im bliżej oryginału, tym lepiej. Zamierzam zrobić nową tarczę, odwzorować jak ze zdjęcia z postu powyżej, wymienić koronkę na złotą (czerwone złoto), ta aktualna jest o innym kolorze (bardziej żółta) i jest zamocowana za daleko od koperty. W moim zegarku końcówka wskazówki minutowej jest wyprostowana, a na zdjęciu z powyżej jest na końcu zakrzywiona w dół, więc chciałbym to poprawić oraz moja wskazówka sekundowa jest skrzywiona do góry, co też chciałbym naprawić. 

 

Jestem z Gdańska i w przyszłym tygodniu chce pójść do zegarmistrza Roberta Baum (polecanego tu na forum) może da rade to zrobić tak jak w oryginale lub też teraz mam dylemat, bo może, ktoś tu na forum umie i wykonuje takie cuda - renowacje takie full profeska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję poszukać trupka Pobiedy do wymiany tarczy. Będzie oryginalna i wyjdzie taniej niż renowacja, która i tak będzie beznadziejna. Resztę ogarnie zegarmistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy pytanie: mechanizmy różnią się od siebie m. in. różną częstotliwością oscylacji balansu. Jak jest to osiągnięte? Stopniowaniem przełożenia na przekładni chodu?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raketa jak na zdjęciu, brak sekundnika, ośkę widać ale nie wystaje.

Pytanie, czy ten werk powinien mieć dłuższą oś sekundnika , czy może sam sekundnik jest inny (z długą tuleją wchodzącą głębiej w koło minutowe).

Zmieniałem tą oś bo myślałem że jest ułamana, ale ze zwykłej 2609 (bez kalendarza) i nic to nie dało, też nie wystaje ponad koło minutowe.

Chcę ten zegarek ogarnąć do noszenia, chodzi bardzo dokładnie a i stan wizualny dobry.

Rak rol.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Raketa jak na zdjęciu, brak sekundnika, ośkę widać ale nie wystaje.

Pytanie, czy ten werk powinien mieć dłuższą oś sekundnika , czy może sam sekundnik jest inny (z długą tuleją wchodzącą głębiej w koło minutowe).

Zmieniałem tą oś bo myślałem że jest ułamana, ale ze zwykłej 2609 (bez kalendarza) i nic to nie dało, też nie wystaje ponad koło minutowe.

Chcę ten zegarek ogarnąć do noszenia, chodzi bardzo dokładnie a i stan wizualny dobry.

 

Nie wiem jak jest w tym modelu ale są rakiety z bardzo długą tulejką sekundnika, np pancernik. Mechanizm ten sam


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim poljotem. Po zakupie oddałem go do zegarmistrza na przegląd, wymienił szkło, koronkę i coś tam jeszcze plus czyszczenie i smarowanie. Po powrocie od majstra przy nakręcaniu koronka bardzo ciężko chodziła, trudno było wyczuć koniec. Wczoraj rano zobaczyłem że śpieszy 2 godz. zostawiłem go bez nakręcania żeby się zatrzymał. Dziś rano nakręciłem i spieszy około 10s/min. I teraz moje pytania, czy mogłem coś przekręcić koronką? czy warto ratować? Zegarek nie jest pamiątką po dziadku😉 ale trochę w niego zainwestowałem i po prostu bardzo go lubię. Może któryś z kolegów zechce mi pomóc, paliwo na dojazd do najbliższego zegarmistrza wydam więcej niż przesyłka w obie strony w dowolne miejsce w Polsce. A oto pacjent 😟.

20220608_062736.thumb.jpg.6d8434748a4506cc757682488109ac94.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, andrzejp1242 napisał(-a):

Mam problem ze swoim poljotem. Po zakupie oddałem go do zegarmistrza na przegląd, wymienił szkło, koronkę i coś tam jeszcze plus czyszczenie i smarowanie. Po powrocie od majstra przy nakręcaniu koronka bardzo ciężko chodziła, trudno było wyczuć koniec. Wczoraj rano zobaczyłem że śpieszy 2 godz. zostawiłem go bez nakręcania żeby się zatrzymał. Dziś rano nakręciłem i spieszy około 10s/min. I teraz moje pytania, czy mogłem coś przekręcić koronką? czy warto ratować? Zegarek nie jest pamiątką po dziadku😉 ale trochę w niego zainwestowałem i po prostu bardzo go lubię. Może któryś z kolegów zechce mi pomóc, paliwo na dojazd do najbliższego zegarmistrza wydam więcej niż przesyłka w obie strony w dowolne miejsce w Polsce. A oto pacjent 😟.

20220608_062736.thumb.jpg.6d8434748a4506cc757682488109ac94.jpg

 

Szkoda tego zegarka.

Ja zegarmistrzom tak do końca nie wierzę, również z podobnym zegarkiem od zegarmistrza wyszedłem niezadowolony, miał być przegląd, czyszczenie, smarowanie i regulacja a po 2dniach zmuszony byłem otworzyć kopertę i napatrzyłem się na kurz, kłaczki i zdałem sobie sprawę, że był tylko "przegląd" a cała reszta (czyszczenie, smarowanie, regulacja) nie została wykonana.

Zakasałem rękawy i zrobiłem sobie sam...

Gdybym oddał kolejny raz do tego samego zegarmistrza, to kolejny raz byłoby niezrobione tyle samo..

 

Oddaj zegarek "w ramach gwarancji" na poprawkę, wykonaj sam czyszczenie i regulację (może ktoś na forum się podejmie) albo jeśli nie jesteś związany emocjonalnie, to na bazarek z nim, czy gdzieś tam na giełdę..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie miał bym sumienia sprzedać komuś "pospieszny" zegarek. Poczekam może któryś z kolegów pomoże, jeśli nie to przy okazji zawiozę do zegarmistrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegarmistrz bardzo i to bardzo się przyłozył do smarowanie, to może kropla oleju spadła na włos... jest sklejony dlatego tak goni do przodu...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Jak zegarmistrz bardzo i to bardzo się przyłozył do smarowanie, to może kropla oleju spadła na włos... jest sklejony dlatego tak goni do przodu...

Jakieś porady co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworyć dekielek i zobaczyć włos( czy nie posklejany).

Jeżeli sklejony to wymontować płmostek wraz z balansem i balans wraz z włosem zanurzyc w benzynie by odtłuścic...

 

Ale, ja nie jestem zegarmistrzem i mogę się mylić...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Sklejony włos lub namagnesowany.

Masz pomysł, jak to zrobił? to namagnesowanie...

 Chyba, że ma namagnesowane narzędzia...

 

No nie wiem.. ja co jakiś czas rozmagnesowuję, śrubokręty, pincety i wszystkie inne...a to ja druciarz, a nie zegarmistrz, który ma narzędzia (powinien mieć----- bo to jego chlebek...) wysokiej klasy...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam jak ale też kiedyś wróciłem od zegarmistrza z namagnesowanym zegarkiem. Po zwróceniu go z powrotem, stwierdził że widocznie jest namagnesowany ale stało się to już wcześniej a on tego nie zauważył podczas serwisu. Jak było naprawdę tego już się nie dowiem.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

stwierdził że widocznie jest namagnesowany ale stało się to już wcześniej a on tego nie zauważył podczas serwisu. 

To znaczy , że po złożeniu i uruchomieniu nawet nie sprawdził, czy balans ma prawidłową amplitudę...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem AMPHIBIAN CLASSIC 120658, problem jest w tym iż po "nakręceniu" czyli wykonaniu ruchu ręką ileś tam razy zegarek chodzi max 4-5 godziny-czy to normalne? 

PS to mój pierwszy automat jak i pierwszy post na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ileś tam razy tzn ile? Musisz go trochę ponosić żeby się nakręcił, parę ruchów ręką nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Załóż rano, zdejmij wieczorem i wtedy można uznać, że jest nakręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, KrystianPoland napisał(-a):

A fizyczne wykonanie np.50 ruchów kołowych nie wystarczy?

 

Wystarczy na kilka godzin (bez uściślenia, co to są "ruchy kołowe")...

Np. do nakręcenia i podtrzymania chodu zegarka z mechanizmem Vostok 2416B  potrzeba około 650 - 800 obrotów w rotomacie w ciągu 24 godzin.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.