Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

ruchy kołowe-hmmmmm, tak by czuć jak wahadło mechanizmu wykonuje pełen obrót, czyli żeby go nakręcić musiałbym zrobic tych obrotów w setkach? ps nie mam rotomatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam taką dość praktyczną informację z instrukcji obsługi zegarka, mniejsza o mechanizm: "10 godzin aktywnego noszenia zegarka zapewnia po zdjęciu z ręki około 24 godzin chodu". Spędzenie tego czasu za biurkiem da znacznie mniej, negocjacje np. z Włochem - więcej. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po całodniowym noszeniu zegarek w końcu "przepracował" noc bez zatrzymania.Nie mam żadnej wiedzy odnośnie zegarków automatycznych.Czy ten model vostoka jest udanym modelem bo wizualnie bardzo mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2022 o 16:28, andrzejp1242 napisał(-a):

Mam problem ze swoim poljotem. Po zakupie oddałem go do zegarmistrza na przegląd, wymienił szkło, koronkę i coś tam jeszcze plus czyszczenie i smarowanie. Po powrocie od majstra przy nakręcaniu koronka bardzo ciężko chodziła, trudno było wyczuć koniec. Wczoraj rano zobaczyłem że śpieszy 2 godz. zostawiłem go bez nakręcania żeby się zatrzymał. Dziś rano nakręciłem i spieszy około 10s/min. I teraz moje pytania, czy mogłem coś przekręcić koronką? czy warto ratować? Zegarek nie jest pamiątką po dziadku😉 ale trochę w niego zainwestowałem i po prostu bardzo go lubię. Może któryś z kolegów zechce mi pomóc, paliwo na dojazd do najbliższego zegarmistrza wydam więcej niż przesyłka w obie strony w dowolne miejsce w Polsce. A oto pacjent 😟.

20220608_062736.thumb.jpg.6d8434748a4506cc757682488109ac94.jpg

 

Wrzuć dobre zdjęcie mechanizmu a szczególnie włosa


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Wrzuć dobre zdjęcie mechanizmu a szczególnie włosa

Ok. W poniedziałek bo jestem poza domem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, andrzejp1242 napisał(-a):

Chyba lepiej nie potrafię 🙁

 

 

Wygląda na sklejony


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, andrzejp1242 napisał(-a):

Może ktoś z kolegów podjął by się "rozklejenia" i regulacji?

Polecam kolege @Sebolski


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu pytanie totalnego amatora jeśli chodzi o Afibie.Jeśli zegarek się spieszy musze przesunąć tę dzwigienkę w kierunku plusa czy minusa?

Edytowane przez KrystianPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz skrócić tą dźwigienką długość włosa między kołkiem włosa a ta dźwigienką


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wydłużał" czynną częśc włosa, więc chyba spieszył.. zresztą o ok. minuty :) 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

"Wydłużał" czynną częśc włosa, więc chyba spieszył.. zresztą o ok. minuty :) 

dzięki za odpowiedź, a kto na forum podjął by się regulacji na przyrządzie i jaki jest tego koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej bedzie jeśli podejdziesz do zegarmistrza z tym problemem?

Widzieliście takowego?

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby zegarmistrz z mojej miejscowości (dziadek 70 letni ) miał przyrząd.Jaki jest koszt regulacji? 

Edytowane przez KrystianPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bierze 10zł

Napewno ma przyżąd jak tak długo w starzu jest

Wogóle ile robi dziennie?

Zegarek


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry moment, żeby samemu spróbować podregulować - oczywiście tylko delikatne ruchy i dużo spokoju i opanowania..

Po każdej regulacji kilka dni na nadgarstku jednocześnie kontrolując przyspieszenie/opóźnienie i ponowna korekta , kontrola...

Zegarmistrz nie będzie za Ciebie zegarka nosił, a to jak zachowuje się balans również uzależnione jest od sposobu użytkowania zegarka.

Czy dużo biegasz,siedzisz,chodzisz, odkładasz na noc lub nigdy nie zdejmujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

"Wydłużał" czynną częśc włosa, więc chyba spieszył.. zresztą o ok. minuty :) 

Nie wiem, ale mnie to się nieraz ręka omsknie o dwie do trzech minut jak tylko biorę zegarek na rękę, przy wstępnym ustawianiu. Jak on minutę robi na dobę to mam poważniejsze problemy niż regulacja... No ale jedni mają zegarki inni mają czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pytanie jeszcze ile spieszy? Bo jeśli poniżej minuty to nawet by mi się nie chciało go otwierać. I na prawdę można to zrobić samemu metodą prób i błędów. W razie pomocy pomiaru jest jeszcze apka Tickoprint. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watch accuraty meter owiele lepsza lub nie wiem czy nie najlepsza jaka wogóle jest dostępna na telefon


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Szukam na forum kogoś, kto mógłby przeglądnąć, naprawić kilka z moich zegarków. Znacie kogoś? może ktoś z Was? Mam:

1. Garniturowego Poliota po dziadku - Pęknięta tarcza, mechanizm "luźno lata" w środku, koronka się nie kręci (tarcza brzydka, ale nic nie zrobimy wydaje mi się)

2. Wołnę (z piękną tarczą) - zaczęła spóźniać. Była na serwisie ze 3 lata temu.

4. Lodówkę - Tarcza z nazwami dni stanęła, zegarek chodzi, mechanizm lekko luźny, na piątku widoczny paproszek.

5. Poliot automat za 25lat pracy na kopalni - Nie chodzi, dni miesiąca przeskakują ok. Koronka lekko skrzywiona

1663142040320.jpg

1663142040253.jpg

1663142040268.jpg

1663142040279.jpg

1663142040292.jpg

1663142040307.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kamil.z napisał(-a):

Cześć, 

Szukam na forum kogoś, kto mógłby przeglądnąć, naprawić kilka z moich zegarków. Znacie kogoś? może ktoś z Was? Mam:

1. Garniturowego Poliota po dziadku - Pęknięta tarcza, mechanizm "luźno lata" w środku, koronka się nie kręci (tarcza brzydka, ale nic nie zrobimy wydaje mi się)

2. Wołnę (z piękną tarczą) - zaczęła spóźniać. Była na serwisie ze 3 lata temu.

4. Lodówkę - Tarcza z nazwami dni stanęła, zegarek chodzi, mechanizm lekko luźny, na piątku widoczny paproszek.

5. Poliot automat za 25lat pracy na kopalni - Nie chodzi, dni miesiąca przeskakują ok. Koronka lekko skrzywiona

 

 

Wołny to chyba nie ma sensu na przegląd ciągnąć jak tylko się późni.

Poljota po dziadku to powinieneś sobie kupić drugiego takiego samego tylko w lepszym stanie. Jak tak kiedyś zrobiłem - mam stary zegarek i nowy. Oba jako pamiątka.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tego Poljota to trudno dostać w ładnym stanie. Sam na swojego długo polowałem i znalazłem bez dekla i z wyciągniętym włosem. Na szczęście wizualnie piękny... A propos, nie ma ktoś dekla? ;)

 

To zależy do czego te przeglądy są potrzebne. Będziesz je nosił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuję instruktażu jak zdemontować koronkę w rakiecie 24h - chodzi o tę na godzinie 4 od obrotowego ringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.