Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

super, dziękuję za informacje. Zatem może uda się go przywrócić "do życia" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukuję szkiełka do takiej łuczy.

Możecie mi pomóc? Gdzie mogę je kupić od ręki (zależy mi na niej przed weekendem)...

Lucz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Wystarczy się przejść do zegarmistrza.

Niestety dla mnie to zawsze dłuższa wycieczka do miasta. Zapytałem, bo temat pojawił się nagle i liczyłem na podpowiedź jakie to szkło - myślę że wymieniłbym sam. 

Jeżeli nie wiadomo, trudno, sprawa musi poczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz znać jego średnicę dokładnie do dziesiątych części.. + wysokość


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Musisz znać jego średnicę dokładnie do dziesiątych części.. + wysokość

Bardzo dziękuję. Problemem jest czas, właściwie jego brak, dlatego zapytałem.

Suwmiarka mówi 320, w małym minusie. Zamówiłem asekuracyjnie 318 i 320. Wysokość się zgadza. 

Teraz tylko mam nadzieję że sklep dośle mi to do czwartku.

Napiszę jak osadzę, które pasuje, może ktoś kiedyś też będzie szukał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi..

Gdzie i jak przechowujecie balanse (całe) ?

Nie chodzi mi o wymyślne pudełka zegarmistrzowskie. 

Domowe sposoby.

Jedyne co mam to takowy pojemnik.

Głównie chodzi mi zabezpieczenie włosa i ośki przed uszkodzeniem co by nie latał na 4 strony świata 

Dziękuję z góry

 

Screenshot_2023-02-01-09-37-11-47_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

Edytowane przez michsla1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij te "kubeczki"czymś miękkim i juz...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wata, ścinki miękkich szmatek,  miękki filc.. waciki kosmetyczne.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, michsla1981 napisał(-a):

Panowie. Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi..

Gdzie i jak przechowujecie balanse (całe) ?

Nie chodzi mi o wymyślne pudełka zegarmistrzowskie. 

Domowe sposoby.

Jedyne co mam to takowy pojemnik.

Głównie chodzi mi zabezpieczenie włosa i ośki przed uszkodzeniem co by nie latał na 4 strony świata 

Dziękuję z góry

 

 

Ja staram się zawsze przykręcać je do jakiejś rozbebeszonej płyty jeśli takową znajdę

Imo najbezpieczniejszy sposów

A jak nie mam takowej to poprostu mam osobne pudełko na balanse i jeśli jest balans z mostkiem to poprostu kłade je mostek do dołu(czyli mostek leży na spodzie pudełka)-balans do góry(czyli balans leży ma mostku)


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2023 o 09:11, Sahij napisał(-a):

Cześć, poszukuję szkiełka do takiej łuczy.

Możecie mi pomóc? Gdzie mogę je kupić od ręki (zależy mi na niej przed weekendem)...

Lucz.jpg

330. Gdyby ktoś kiedyś szukał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie mam, prostuję kopertę i nie chciał bym przesadzić 🙂

Jaka jest szerokość uszy w czymś takim, 16, czy 18 mm ???

poljot.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostowaniu uszu na pewno będzie miał 18 😉


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak prostujesz uszy w zegarkach?
P.S. Ten Poljot ma w uszach 18 mm, ale i tak kaleczy wszystkie paski o tej szerokości.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Walter_87 napisał(-a):

A jak prostujesz uszy w zegarkach?
P.S. Ten Poljot ma w uszach 18 mm, ale i tak kaleczy wszystkie paski o tej szerokości.

Dokładnie, będzie kaleczył, bo 18mm ma w miejscu teleskopów, a na samym końcu uszu ma już tylko 17mm.

Dopiero po kilku próbach na to wpadłem, bo najpierw mierzyłem na końcówkach uszu i nijak mi nie chciało wyjść18mm (tak aby uszy trzymały linię).

Jak były pogięte (w sumie 3 sztuki) to miał około 15mm tylko.

Jak prostuję ? 😉 .............. kombinerkami  🙂

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem pisać że tam chyba lepiej pasowałby 17mm właśnie ze względu na te "kaleczące" uszy. Swoją drogą bransy na 18mm chyba nie byłoby szans założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy ten długi kawałek metalu zaznaczony, po środku. Nie wiem co to jest, blaszka?

Bez tytułu11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, art_69 napisał(-a):

Do czego służy ten długi kawałek metalu zaznaczony, po środku. Nie wiem co to jest, blaszka?

 

Ta blaszka działa jak dźwigienka pozycjonująca datownik 🙃


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Ta blaszka działa jak dźwigienka pozycjonująca datownik 🙃

 

Ale co to dokładnie znaczy, jeśli nie będzie tej blaszki, to datownik będzie działał prawidłowo? Jak to się objawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, art_69 napisał(-a):

 

Ale co to dokładnie znaczy, jeśli nie będzie tej blaszki, to datownik będzie działał prawidłowo? Jak to się objawi?

Nie

Ten tryb to jest minutnik chrono który przeskakuje jak datownik dzięki tej blaszce (i ją jednocześnie trzyma w tej pozycji jak datownik) poprzez specjalną wypustkę na kole sekundnowym chrono

Dźwigienkę datownika podałem dla przykladu 🙃


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Nie

Ten tryb to jest minutnik chrono który przeskakuje jak datownik dzięki tej blaszce (i ją jednocześnie trzyma w tej pozycji jak datownik) poprzez specjalną wypustkę na kole sekundnowym chrono

Dźwigienkę datownika podałem dla przykladu 🙃

 

Dzięki, Teraz już załapałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, art_69 napisał(-a):

 

Dzięki, Teraz już załapałem...

Zresztą dostałem jeden do serwisu to łap:


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Zresztą dostałem jeden do serwisu to łap:

 

Jako laik, załapałem i ze zdjęcia.

Jak daję zegarki do naprawy to potrzebuję tylko mglistego pojęcia jak to działa, bo sam

nie potrafię i nigdy nie naprawię zegarka.

 

Trudno mi zrozumieć dlaczego wiele osób boi się zrobić serwis w tym zegarku lub po prostu wręcz nie potrafi. Stopień skomplikowania jest jest zbyt duży?

Jest wiele łamliwych elementów? Odważny jesteś...

 

Ostatnio byłem na prezentacji tego zegarka. Nigdy wcześniej nie widziałem go na oczy.

Zegarek chodził bardzo dokładnie, w co wierzę,  podobno był serwisowany ale  w to nie wiem czy wierzyć, bo najpierw przestało działać chrono i jego reset, co może się zdarzyć,

a następnie zegarek zatrzymał się. Balans próbował działać ale mały  sekundnik, ten po lewej nie działał. Zegarek już nie ruszył.

Prezentacja nie wypadła dobrze ale zastanawiam się,  co  mogło się stać?  Rzeczywiście brak serwisu - czy coś innego?

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.