Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Uppssss.

No to teraz jakby jaśniej się zrobiło ...

Tylko dlaczego nie widzę nigdzie "2609"?

Niemniej dziękuję za pomoc.

 

Przy okazji - skoro orientujesz się w tych werkac, to może odpowiesz na moje drugie pytanie w innym wątku czyli TU:


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tylko dlaczego nie widzę nigdzie "2609"?

...

 

W innym wątku jeden z kolegów zamieścił takie zdjęcie, na nim jest oznaczenie kalibru:

 

2013-02-24161816_zps949c9306.jpg

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruscy nie znaczyli każdy ze swoich werków!


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie

W innym wątku jeden z kolegów zamieścił takie zdjęcie, na nim jest oznaczenie kalibru:

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem jeszcze dwóch Poljotów nie licząc inych, na każdym jest oznaczenie. Ten się popadł taki nieoznaczony.

Edytowane przez Markd

Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

090611181318small.jpg

 

 

 

Mam takiego samego jak na zdjęciu poljota i chciałbym mu zrobić małe spa .

I tu oto moje pytanie czy napisy tarczy w tym modelu łatwo się zmywają i jak się obchodzić z taką tarczą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza to zawsze wielka niewiadoma, sam osobiście załatwiłem kilka sztuk pomimo że bardzo ostrożnie się z nimi obchodziłem :(

ale tez ten Twój zegarek nie wygląda jakby potrzebne było mu mycie tarczy !


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza to zawsze wielka niewiadoma, sam osobiście załatwiłem kilka sztuk pomimo że bardzo ostrożnie się z nimi obchodziłem :(

ale tez ten Twój zegarek nie wygląda jakby potrzebne było mu mycie tarczy !

 

 

To nie ten zegarek to tylko zdjęcie przykładowe było

 

 

oto ta tarcza :)

 

 

 

 

zdjcie00122.jpg

 

 

 

 

zdjcie00132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona się zdaje raczej zardzewiała niż brudna. Raczej nie da się jej oczyścić. Bezbarwny lakier na tych tarczach jest niezbyt trwały, więc próba mycia może się skończyć... tragedią. Bez tarczy w zapasie lepiej nie ryzykować mycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze przemywałem wacikiem letnią wodą z ludwikiem z dala od napisu potem przetarłem ostrzejesze zabrudzenia spirytusem salicylowym z daleka od napisu głównego. dolnych napisów i tak już nie było stałem tylko reszki n .

oto efekty :wub:

 

 

zdjcie00123.jpg

 

 

 

zdjcie00143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto efekty mojego pierwszego spa ćwiczyłem na zegarku dziadka ,co do koronki jest grubsza gdyż dziadkowi będzie teraz łatwiej go nakręcać bo ostatnio się skarżył że mu palce się ślizgają po koronce .

 

 

zdjcie00122.jpg

 

 

 

zdjcie00132.jpg

 

 

 

zdjcie00142.jpg

 

 

 

zdjcie0016za.jpg

 

 

 

zdjcie0017yk.jpg

 

 

 

zdjcie0018p.jpg

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja mam takie pytanie czy istnieje możliwość dorobienia pod wymiar szkiełka szafirowego w jakiejś firmie ? Ponieważ mój Moscow Classic Vodolaz i jego mineralne szkiełko przegrało walkę z marmurem (blaty kuchenne :( ) a oficjalnie nie można dostać szafiru do tego modelu. Ewentualnie czy orientujecie się ile może kosztować polerowanie mineralnego szkiełka po byłem u 2 zegarmajsterów i powiedzieli mi ze ok ale nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia na kopercie powstałe podczas polerki , wiec podziękowałem :)

Edytowane przez glogen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie UHRENOL to olej do zegarków , dostałem taki do smarowania werku ale mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mam pytanie UHRENOL to olej do zegarków , dostałem taki do smarowania werku ale mam wątpliwości.

 

Nazwa na to wskazuje ale co to jest trudno powiedzieć. Znasz lepkość tego oleju? Masz z czym ją porównać? Producentem jest Koch? Ma oznaczenie numerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2kiela - nie ma uniwersalnej oliwy do zegarków, potrzeba co najmniej dwóch-trzech różnych, żeby sensownie nasmarować zegarek. Jeśli nie wiesz co to za olej możesz co najwyżej poeksperymentować na jakimś tanim nie działającym rusku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja mam takie pytanie czy istnieje możliwość dorobienia pod wymiar szkiełka szafirowego w jakiejś firmie ? Ponieważ mój Moscow Classic Vodolaz i jego mineralne szkiełko przegrało walkę z marmurem (blaty kuchenne :( ) a oficjalnie nie można dostać szafiru do tego modelu. Ewentualnie czy orientujecie się ile może kosztować polerowanie mineralnego szkiełka po byłem u 2 zegarmajsterów i powiedzieli mi ze ok ale nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia na kopercie powstałe podczas polerki , wiec podziękowałem :)

Dorabiać to można szkła w kształcie trapezu, okrągłe i płaskie się po prostu kupuje, w każdej hurtowni mają wszelkie parzyste średnice co dwie dziesiąte milimetra i różne grubości. Nieparzyste rzadko się stosuje, ale i takie idzie kupić. W ogóle szkło szafirowe jest bardzo drogie, co najmniej kilkunastokrotnie droższe niż mineralne, bo mineralne kosztuje ze 3 złote, a duże i grube może z 7 zł... Większy problem to szczelnie je wkleić ale dobry zegarmistrz da radę.

 

Choć może skoro wodołaz to nurek (bo chyba tak) to ma specyficzne wmontowane szkiełko, ale zapewne i w takim przypadku idzie kupić coś pod wymiar.

Edytowane przez kwisatzhaderach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na butelkach pisze UHRENOL 1 2 3 i cos po niemiecku tak przypuszczałem ze numery oznaczają gęstość ale nie wiem który do czego i jak 1 to gęstszy czy 3 gęstszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na butelkach pisze UHRENOL 1 2 3 i cos po niemiecku tak przypuszczałem ze numery oznaczają gęstość ale nie wiem który do czego i jak 1 to gęstszy czy 3 gęstszy.

Jedynka - najrzadszy, ale przecież masz je w ręku, to ocenisz po zachowaniu się cieczy w pojemniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorabiać to można szkła w kształcie trapezu, okrągłe i płaskie się po prostu kupuje, w każdej hurtowni mają wszelkie parzyste średnice co dwie dziesiąte milimetra i różne grubości. Nieparzyste rzadko się stosuje, ale i takie idzie kupić. W ogóle szkło szafirowe jest bardzo drogie, co najmniej kilkunastokrotnie droższe niż mineralne, bo mineralne kosztuje ze 3 złote, a duże i grube może z 7 zł... Większy problem to szczelnie je wkleić ale dobry zegarmistrz da radę.

 

Choć może skoro wodołaz to nurek (bo chyba tak) to ma specyficzne wmontowane szkiełko, ale zapewne i w takim przypadku idzie kupić coś pod wymiar.

Dzięki wielkie poszukam tych szkiełek i jakiegoś dobrego zegarmistrza :) Jak coś znajdę to napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Na butelkach pisze UHRENOL 1 2 3 i cos po niemiecku tak przypuszczałem ze numery oznaczają gęstość ale nie wiem który do czego i jak 1 to gęstszy czy 3 gęstszy.

 

Numeracja jest od najrzadszego 1 do najgęstrzego 4. Jak widzę tego do sprężyn czyli nr 4 nie posiadasz. Smarowanie np. radzickich zegarków proponowałbym rozpoczynać nie od nr 1 a od nr 2 czyli rubinowe łożyska i palety. A resztę nr. 3. Nr 1 jest raczej do zegarków kwarcowych i mechanicznych ale o wysokiej wartości wychyleń balansu na godzinę czyli 28800v/h i więcej.

Tak czy owak ocena smarowania i tak jest weryfikowana organoleptycznie czyli bierzesz jakiegoś ZIM2602 i Poljot2614.2H oba smarujesz najpierw poczynając od nr 1. A drugi raz od nr 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zapytać jak wyjąć mechanizm z takiej Pobiedy?

Po wyjęciu koronki i odkęceniu śrubki (drugiej brakuje) mechanizm ani drgnie.

Nie wiem czy trzeba użyć większej siły bo jest chyba dość dawno nieotwierany, czy powinienem jeszcze coś odkręcić?

A oto pacjentka:

post-47356-0-92685600-1362400795_thumb.jpg

post-47356-0-98770000-1362400827_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie musisz zdjąć szkiełko bo w tym zegarku werk wyjmuje się od strony szkiełka (przynajmniej w Pobiedach, które mam tak się robi). Popatrz czy przy ramce szkiełka nie ma zagłębienia, w które można włożyć ostry nożyk i podważyć szkiełko.


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie musisz zdjąć szkiełko bo w tym zegarku werk wyjmuje się od strony szkiełka (przynajmniej w Pobiedach, które mam tak się robi). Popatrz czy przy ramce szkiełka nie ma zagłębienia, w które można włożyć ostry nożyk i podważyć szkiełko.

 

na 100% tak jest - swoją drogą bardzo ładna Pobieda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.