Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam juz sie pytałem czy ktoś wie jak wyjąc wałek z 1800 i podobne bez rozbierania werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2kiela, ja nie widzę sposobu, na szczęście wystarczy zdjąć wskazówki i tarczę i okręcić płytkę przykrywającą mechanizm nastawny. W Łuczu 1801 już to jest poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ze mnie nie zbyłeś w rodzaju "trzeba odkręcić śrubkę"Mam kilka damskich zegareczków i mam problem wszystko jest tak malutkie ze moje palce nie poradzą sobie z wskazówkami możne 20-30 lat temu..Trzeba przyznać ze to debilistyczny sposób aby rozbierać zegarek aby wymienić wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Już pisałem, że trzeba wcisnąć blaszkę w otworze. Przynajmniej u mnie w 18xx tak było. Do damek trzeba wprawy. Po prostu trzeba "przerobić" dwa tuziny damek. Wiem, że są pod tym względem okropne i łatwo je "uśmiercić". Podobnie twierdzą zegarmistrze i nie chcą ich konserwować.

Metoda z podniesieniem wskazówek i tarczy nie jest taka "debilistyczna". Przy ułamanym wałku to standard. Przynajmniej u mnie. Podobnie w przypadku nieznanego mechanizmu o dziwnej konstrukcji.

Oczywiście jeśli da się wyjąć z koperty mechanizm z wałkiem. Zwykle koperta nie jest w ten sposób dzielona a wałek jest w rurce i wtedy jest spory problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie ma takiego otworu przez który mozna nacisnąć blaszke, myslałem o sposobie bocznym tz podczas wsuwania i wyjmowania wałka widać z boku zapadkę i w tym momencie jakoś ją odgiąć aby wyjąć wałek, ona nawet jakby była poza obrysem werku mówimy o werku 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to właściwy dział.

 

1. W związku z tym, że Buran został ze mną, czy możecie mi podpowiedzieć jaki paseczek mu założyć, żeby Waszym zdaniem najlepiej się prezentował? Jakiej długości powinny być teleskopy?

2. Pytanie może banalne, ale dopiero zaczynam:

reanimowałem wczoraj dwie Pobiedy, z tym, że jedna z nich jest raczej mało punktualna, tj. spieszy się jakieś 10 min/dobę. Czy należy przestawić ...nie wiem jak to się nazywa :unsure: taką małą blaszkę w stronę "+" czy w stronę "-"? Tylko proszę się nie śmiać, że pytam o takie podstawy :rolleyes:

Pozdrawiam

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mam nadzieję, że to właściwy dział.

 

...reanimowałem wczoraj dwie Pobiedy, z tym, że jedna z nich jest raczej mało punktualna, tj. spieszy się jakieś 10 min/dobę. Czy należy przestawić ...nie wiem jak to się nazywa :unsure: taką małą blaszkę w stronę "+" czy w stronę "-"? ... />

Pozdrawiam

 

Jeśli nie wiesz nawet jak się "to" nazywa, to może daj zarobić parę groszy majstrowi.Nie grzeb sam przy regulatorze skoro nie masz pojęcia, co i w którą stronę ruszyć.Poza tym najpierw porządny serwis (czyszczenie, smarowanie, itp) wykonany przez majstra, a dopiero później regulacja. Jak już oddasz do dobrego fachowca to tę regulację zrobi sam i odbierzesz zegarek na poprawnym chodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz nawet jak się "to" nazywa, to może daj zarobić parę groszy majstrowi.Nie grzeb sam przy regulatorze skoro nie masz pojęcia, co i w którą stronę ruszyć.Poza tym najpierw porządny serwis (czyszczenie, smarowanie, itp) wykonany przez majstra, a dopiero później regulacja. Jak już oddasz do dobrego fachowca to tę regulację zrobi sam i odbierzesz zegarek na poprawnym chodzie.

 

Widzisz...do majstra, jak to ładnie nazwałeś oddać można zawsze. Ja chciałbym się czegoś nauczyć. Akurat na tym zegarku mogę sobie na to pozwolić. Poza tym....jak wielką będę miał satysfakcję, że zrobiłem coś sam!


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Widzisz...do majstra, jak to ładnie nazwałeś oddać można zawsze. Ja chciałbym się czegoś nauczyć. Akurat na tym zegarku mogę sobie na to pozwolić. Poza tym....jak wielką będę miał satysfakcję, że zrobiłem coś sam!

 

Ta "nauka" na, jak piszesz, sprawnych mechanizmach, do niczego dobrego nie doprowadzi.Samym "pyknięciem" regulatora w jedną czy drugą stronę niewiele się nauczysz. Poza tym stan mechanizmu (czysty/brudny) będzie miał decydujący wpływ na efekt regulacji.Ale to Twoje zegarki i możesz robić z nimi co zechcesz :)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegarek spieszy to włos należy "wydłużyć", a długość czynna włosa liczy się od przesuwki do osi.

Teleskopy powinny być jak najdłuższe, ale takie aby się dały założyć i nie dały wyjąć palcami. Jeśli zmierzymy rozstaw uszu w kopercie to taki wymiar podamy w sklepie i powinno pasować.

Edytowane przez Safinowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegarek spieszy to włos należy "wydłużyć", a długość czynna włosa liczy się od przesuwki do osi.

Czyli w kierunku "-"?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz się uczyć kup na allegro jakiegoś trupka za 5 zeta i na min się ucz . Bo nauki na buranie możesz żałować :) :-)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nightdream kolega Goral35 ma absolutną rację. Na Pobiedach też się nie ucz.

Najlepiej kup coś za 5-10 zł i na tym spróbuj. Naukę najlepiej zacznij od wyjęcia mechanizmu, czyszczenia koperty, szkła, tarczy, zdjęcia i założenia wskazówek. Później spróbujesz poważniejszych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze lepiej zacząć od podwapińskiego :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nikt nie mówił że to tanie hobby :) książki narzędzia itp to parę złotych . Ale warto zainwestować. Bo miło popatrzęć jak zegarek trupek do życia wraca


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był taki film "noc żywych trupów" pomyśleć ze to sama radość ożywić takiego .Normalnie jak doktor frankensztajn :)

 

Ps : chyba mnie poniosło troszeczkę

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości...na buranie nie zamierzam się uczyć, a jedynie zalożyć teleskopy i pasek lub bransoletę.

Pobieda jest mocno zniszczona, należałoby wymienić kopertę, tarczę i szkiełko. Mimo to chodzi...tyle, że niedokładnie. Jest właśnie tym, który został przeznaczony na naukę. Czy mogę liczyć na prostą odp.?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości...na buranie nie zamierzam się uczyć, a jedynie zalożyć teleskopy i pasek lub bransoletę.

Pobieda jest mocno zniszczona, należałoby wymienić kopertę, tarczę i szkiełko. Mimo to chodzi...tyle, że niedokładnie. Jest właśnie tym, który został przeznaczony na naukę. Czy mogę liczyć na prostą odp.?

przesuwke na regułatorze chodu przestawiasz do minusa jak zegarek się spieszy a do plusa jak się spóźnia Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nighdream , jeżeli chcesz dobrać pasek , proponuję zobacz ofertę f-my Pattini , według mnie ładne , niezłej jakości i cena również do przyjęcia , a jeszcze jest możliwość pewnych modyfikacji wyglądu np. dodatkowe przeszycia w wybranym kolorze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heya

 

potrzebuję burzy mózgów a mianowicie:

tak jak widać na zdjęciu znajduje się uszkodzona cewka z werku 3056 problem polega na tym jak polutować te dwa druciki o grubości około 0,1 mm. jak zdjąć izolację z drutu ?? ma ktoś jakiś pomysł ?

post-34697-0-04658400-1365948657_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak polutować te dwa druciki o grubości około 0,1 mm. jak zdjąć izolację z drutu ?? ma ktoś jakiś pomysł ?

 

Sam nie sprawdzałem, ale z wielu źródeł wiem, że emalię można usunąć grzejąc lutownicą drut na tabletce aspiryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Witam, mam problem z poljotem. Chodził całe lata bez kłopotu a dziś jak chciałem go rano nakręcić to nie chciał ruszyć (można kręcić koronkę bez oporu) Co mogło mu się stać? Dodam, że ostatnio cały czas stał na ekspozytorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.