Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z poljotem. Chodził całe lata bez kłopotu a dziś jak chciałem go rano nakręcić to nie chciał ruszyć (można kręcić koronkę bez oporu) Co mogło mu się stać? Dodam, że ostatnio cały czas stał na ekspozytorze.

Np. pęknięta sprężyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z poljotem. Chodził całe lata bez kłopotu a dziś jak chciałem go rano nakręcić to nie chciał ruszyć (można kręcić koronkę bez oporu) Co mogło mu się stać? Dodam, że ostatnio cały czas stał na ekspozytorze.

pęknięty wałek. Zluzowane koło w zespole naciągowym. półbeczółka zablokowana w neutralnej pozycji

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nauki na zegarkach jeżeli ci sie uda i zegarek zacznie chodzić dokładnie, zapragniesz naprawić następny i następny i tak w krótkim czasie wszystkie oszczędności i czas poświecisz zgubnemu procederowi jakim jest hobby,konik lub miłość do zegarów . dlatego zastanów sie przed naprawą. A powarznie jak zegarek taki zaniedbany i sie puzni to jest brudni a zastygły olej spowalnia go na siłę go używając porostu go uśmiercisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Takich się spodziewałem :)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uratować wciśnięty malenki przycisk do wyjmowania wałka z koronką (zegarek poljot 17 kamieni z datownikiem jajo)? Koronka luźno wychodzi, nie można nakręcić zegarka, bo cały czas rusza wskazówki. Ktoś go wcisnął na siłę chyba i coś albo uszkodził albo zablokował. Czy jest szansa naprawy tego?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrać zegarek i pod tarczą poprawiać mostek remontuaru


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak dam go do zegarmistrza, bo nie umiem ściągać wskazówek, a ściągacza się jeszcze nie dorobiłem ;) Chyba, że da się to jakimś cudem zrobić bez ich zdejmowania...?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć tarczę bez zdjęcia wskazówek to trzeba by jakiegoś magika popytać :D

Najlepiej Copperfilda :)

Takem czuł :P Zna ktoś może Copperfielda osobiście? :D


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Czy będzie pasować balans z kirowa do poljota 17 kam. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

A dokładniej co gdzie chcesz przełożyć? 24xx?

Miej świadomość, że przekładanie balansu pomiędzy nawet tym samym typem mechanizmu ale z i bez systemu przeciwstrząsowego zwykle się nie udaje. Osie balansów do łożysk stałych są zwykle grubsze i solidniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to już jest przetarcie złocenia czy jeszcze nie ? czy można powiedzmy zrobić aby miało to jeden kolor ?

post-59104-0-95391700-1366443868.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie "klasyczne" przetarcie złocenia - nic rozsądnego nie można z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie "klasyczne" przetarcie złocenia - nic rozsądnego nie można z tym zrobić.

a powiedz mi co jest pod złoceniem ? miedź ? mosiądź ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi co jest pod złoceniem ? miedź ? mosiądź ?

mosiądz, koperta jest mosiężna

 

mam słabą matrycę LCD, dlatego nie oddaje ona wiernie kolorów, ale czy jesteś pewien, że koperta jest pozłacana ?

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mosiądz, koperta jest mosiężna

 

mam słabą matrycę LCD, dlatego nie oddaje ona wiernie kolorów, ale czy jesteś pewien, że koperta jest pozłacana ?

na pewno pozłacana. To widzę są trzy wyjscia - oddać do złocenia, spolerować i zostawić goły mosiądz (odcień trochę inny), przyzwyczaić się :). Czy w ruskich są koperty tylko mosiężne i stalowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno pozłacana. To widzę są trzy wyjscia - oddać do złocenia, spolerować i zostawić goły mosiądz (odcień trochę inny), przyzwyczaić się :). Czy w ruskich są koperty tylko mosiężne i stalowe?

 

W radzieckich zegarkach były jeszcze koperty z tzw. ZnAlu - czyli, jak sama nazwa wskazuje, ze stopu cynku i aluminium. W kopertach tych po przetarciu powłoki galwanicznej ukazywał się stop o szarawym kolorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno pozłacana. To widzę są trzy wyjscia - oddać do złocenia, spolerować i zostawić goły mosiądz (odcień trochę inny), przyzwyczaić się :). Czy w ruskich są koperty tylko mosiężne i stalowe?

 

Tylko jedno z tych wyjść jest rozsądne - przyzwyczaić się. O złoceniu starych kopert był osobny temat - raczej ma to sens jedynie wtedy kiedy zegarek zamierzasz trzymać w gablocie - szkoda pieniędzy. Czysty mosiądz będzie wyglądał brzydko, nie ma połysku, łatwo się brudzi, łapie plamy.

 

Edit: czwarte wyjście to oddać do chromowania :)

Edytowane przez wocio19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W radzieckich zegarkach były jeszcze koperty z tzw. ZnAlu - czyli, jak sama nazwa wskazuje, ze stopu cynku i aluminium. W kopertach tych po przetarciu powłoki galwanicznej ukazywał się stop o szarawym kolorze :)

 

Były też inne stopy w kolorze białym, inne niż znal, cięższe od niego - na przykład wiele Poljotów z okolicy 1980 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uratować wciśnięty malenki przycisk do wyjmowania wałka z koronką (zegarek poljot 17 kamieni z datownikiem jajo)? Koronka luźno wychodzi, nie można nakręcić zegarka, bo cały czas rusza wskazówki. Ktoś go wcisnął na siłę chyba i coś albo uszkodził albo zablokował. Czy jest szansa naprawy tego?

Mam podobny problem tylko z Primem z datownikiem. Ile może kosztować naprawa u zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba rozebrać zegarek od strony tarczy i w zespole nastawczym obejrzeć mostek remontuaru


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Powiedzcie mi jak to się stało..... kupiłem kiedyś na targu pobiedę z pocz. lat 50-tych za 2zł jako zepsutą i położyłem ją na półce w kolejce do naprawy, ponieważ nie dało się jej nakręcić (balans ok). Postawiłem diagnozę, że po prostu werk jest do wyczyszczenia, choć nie dało sie jej rozruszać nawet na kilka sekund. Wczoraj przez przypadek spadła mi na z wysokości 2m na podłogę i nagle ożyła i zaczęła chodzić..... co mogło jej dolegać?? Dodam, że idzie punktualnie już drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciech1500, nie pocieszaj się, nada wymaga oczyszczenia :-) Może jakiś paproch się dostał w przekładnię i po upadku wyleciał - jest mnóstwo okoliczności, które mogły sprawić nagłe magiczne ożywienie zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to się stało..... kupiłem kiedyś na targu pobiedę z pocz. lat 50-tych za 2zł jako zepsutą i położyłem ją na półce w kolejce do naprawy, ponieważ nie dało się jej nakręcić (balans ok). Postawiłem diagnozę, że po prostu werk jest do wyczyszczenia, choć nie dało sie jej rozruszać nawet na kilka sekund. Wczoraj przez przypadek spadła mi na z wysokości 2m na podłogę i nagle ożyła i zaczęła chodzić..... co mogło jej dolegać?? Dodam, że idzie punktualnie już drugi dzień.

i balans przeźył ! Miała antywsţrząsowy ?

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Sam się zdziwiłem, bo to dość stary zegarek (idzie cały czas od wczoraj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.