Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobilem cos takiego. Tarcza po myciu w cieplej wodzie z detergentem

post-28237-0-47271700-1527522195_thumb.jpg

 

I tarcza po zabiegu.

post-28237-0-03438000-1527522250_thumb.jpg

 

Potrzebny posiadacz Poljota z taka tarcza, najlepiej w idealnym stanie. Chodzi by okreslil na zywo cz tarcza ma polysk czy nie.

Bo teraz nie wiem czy dzialac dalej czy wypolerowac tylko indeksy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem cos takiego. Tarcza po myciu w cieplej wodzie z detergentem

attachicon.gifPoljot przed.jpg

 

I tarcza po zabiegu.

attachicon.gifIMG_3291.jpg

 

Potrzebny posiadacz Poljota z taka tarcza, najlepiej w idealnym stanie. Chodzi by okreslil na zywo cz tarcza ma polysk czy nie.

Bo teraz nie wiem czy dzialac dalej czy wypolerowac tylko indeksy.

Ma połysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem cos takiego. Tarcza po myciu w cieplej wodzie z detergentem

attachicon.gifPoljot przed.jpg

 

I tarcza po zabiegu.

attachicon.gifIMG_3291.jpg

 

Potrzebny posiadacz Poljota z taka tarcza, najlepiej w idealnym stanie. Chodzi by okreslil na zywo cz tarcza ma polysk czy nie.

Bo teraz nie wiem czy dzialac dalej czy wypolerowac tylko indeksy.

 

Ja mam takiego Poljota od dłuższego czasu, boję się wyczyścić tarczę, uważasz, że da się aby nie zniszczyć?

Tarcza ma chyba połysk. To jest taka sama tarcza?

post-102926-0-68590200-1527529527_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie da. Ale czy wyjdzie idealnie to zalezy. Jezeli brudy sa na wierzchniej warstwie lakieru to powinno wyjsc elegancko. Jezeli sa wzery i uszkodzenia w farbie kryjacej to pozostana.

Moja przed czyszczeniem byla w lepszym stanie niz twoja. Ba, po kapieli wygladala gorzej niz przed. Chodzi o luszczyce lakieru. Ale wyszedlem z tego.

Tak,to jest taka sama tarcza. Zzolcenie wierzniej warstwy. A wogole to wciaz mnie ciekawi dlaczego powstaja takie brudne obwodki wokol indeksow.

Czyszczenie tarczy to bardzo delikatna sprawa. Nie wszystkie tarcze reaguja tak samo na zabiegi.


Aktualnie wyglada tak

post-28237-0-78441100-1527530965_thumb.jpg

I na dzisiaj starczy, jutro bede tworzyl dalej.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja jest matowa,co się robi aby się błyszczała?

 

Czy przy myciu zmyłeś jakąś warstwę?

 

Brud osiada  bo jest tam jakaś fazka. Też miałeś taki efekt wokół indeksu? Mnie się to nawet podoba i chyba nie chce tego zmywać.

 

Jak mam zmyć warstwę tarczy aby była idealna, to wolę zaakceptować zegarek taki jaki jest.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tarcza miala zolte przebarwienia, Szkoda ze nie zrobilem zdjecia. Po myciu zluszczyl sie stary lakier, co chyba widac na zdjeciu.

Mialem taki efekt wokol indeksow ale bardzo delikatnie. tam nie ma zadnej fazki.

post-28237-0-78757400-1527534067_thumb.jpg

Tarcza narazie jest pol-matowa. Jutro dzialam dalej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego detergentu użyłeś do mycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tarcza miala zolte przebarwienia, Szkoda ze nie zrobilem zdjecia. Po myciu zluszczyl sie stary lakier, co chyba widac na zdjeciu.

Mialem taki efekt wokol indeksow ale bardzo delikatnie. tam nie ma zadnej fazki.

attachicon.gifStill0026.jpg

Tarcza narazie jest pol-matowa. Jutro dzialam dalej.

 

Szkoda, że nie zrobiłeś...

U Ciebie rzeczywiście nie widać fazki, ale u mnie w powiększeniu i bez dokładnie widać, że wokół czegoś ten brud się układa - to nie przypadek. I powiem efekt jest dobry.

Ciekawe czym to czyściłeś i w jaki sposób. Od tego mogło zależeć, że lakier Ci się złuszczył albo od tego, ze były jednak małe wżery.

Ja myje szarym naturalnym mydłem w najlżejszym przypadku. ale to zawsze loteria.

Czyli zrobisz coś aby tarcza nie była matowa?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapiel w fairy cytrynowy.

Czyszczenie lupa, wykalaczki, patyczki do uszu, pedzelek mieciutki i delikatnosc.

Probuje lakierem glossy, ale po pierwszmy podejsciu nie jestm zadowolony. Jednak tarcza nie moze sie swiecic jak psu jajca. Zastanawiam sie czy nie wrocic do satynowego.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest lakier 


Pewnie ze sie da. Ale czy wyjdzie idealnie to zalezy. Jezeli brudy sa na wierzchniej warstwie lakieru to powinno wyjsc elegancko. Jezeli sa wzery i uszkodzenia w farbie kryjacej to pozostana.

Moja przed czyszczeniem byla w lepszym stanie niz twoja. Ba, po kapieli wygladala gorzej niz przed. Chodzi o luszczyce lakieru. Ale wyszedlem z tego.

Tak,to jest taka sama tarcza. Zzolcenie wierzniej warstwy. A wogole to wciaz mnie ciekawi dlaczego powstaja takie brudne obwodki wokol indeksow.

Czyszczenie tarczy to bardzo delikatna sprawa. Nie wszystkie tarcze reaguja tak samo na zabiegi.


Aktualnie wyglada tak

attachicon.gifIMG_3297glossy1.jpg

I na dzisiaj starczy, jutro bede tworzyl dalej.

zrób w normalnym świetle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest lakier 

zrób w normalnym świetle 

Zechciej mnie oswiecic zatem coz to jest jak nie lakier? Co ma zmienic normalne swiatlo? Wiem co widze, a zdjecie jak zdjecie.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega ma jednak rację, zrób foto za dnia, to jednak dużo zmienia, sam jestem ciekawy, jak wygląda w tej chwili ta tarcza,

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zechciej mnie oswiecic zatem coz to jest jak nie lakier? Co ma zmienic normalne swiatlo? Wiem co widze, a zdjecie jak zdjecie.

 

To jest chyba jakiś rodzaj werniksu. Widać to właśnie przy myciu tego typu tarcz - schodzi wierzchnia przezroczysto/matowa warstwa tego czegoś, a pod nim jest faktura i wzór właściwej tarczy. Generalnie trudno wrócić do wyglądu oryginału


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Mkoch, ale werniks to właśnie nic innego jak lakier. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mkoch, ale werniks to właśnie nic innego jak lakier. :)

 

Tak, jest to rodzaj lakieru, tylko innego rodzaju (mniej agresywny, niż syntetyczny).  Dlatego bardziej nadaje się m.in. do zabezpieczenia tarcz. Tak mi się zawsze wydawało.  


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werniks to lakier, prawdopodobnie od francuskiego "vernis". Dobrze by bylo gdyby MISTYK powiedzial co to jest. Tylko zamieszania narobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verniksy:

Verniks akrylowy służy do zabezpieczania prac wykonanych farbami akrylowymi. Oprócz właściwości ochronnych, posiada także właściwości dekoracyjne. Dostępny jest w wersji matowej, metalicznej oraz z połyskiem, co umożliwia nadanie pracy odpowiedniego wykończenia. Verniks nakładany jest za pomocą pędzla lub metodą natryskową.

Dostępny w trzech stopniach połysku (mat, połysk oraz metaliczny) w opakowanich 500 ml.

 

Verniks damarowy służy do ochrony, zabezpieczenia oraz nadania odpowiedniego połysku obrazowi olejnemu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werniks to lakier, prawdopodobnie od francuskiego "vernis". Dobrze by bylo gdyby MISTYK powiedzial co to jest. Tylko zamieszania narobil.

zapytałeś to  napisałem że nie lakier 

 

na tej tarczy na pewno nie ma lakieru ani werniksu oba preparaty po wyschnięciu nie da się rozpuścić w wodzie 

z lakieru brud zmył byś bez problemu   z werniksu akrylowego trochę gorzej ale terpentynom też delikatnie zejdzie ........

no i jeszcze ciekawe czym nakładasz jaką dyszą to jest ważne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do  MamCzas

- - -

W jaki sposób lakierujesz taką tarczę, żeby powierzchnia była idealna, jak nakładasz ten lakier - pytam się bo wogóle jestem niezorientowany w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do  MamCzas

- - -

W jaki sposób lakierujesz taką tarczę, żeby powierzchnia była idealna, jak nakładasz ten lakier - pytam się bo wogóle jestem niezorientowany w tym temacie.

ale czym nakładasz lakier sprajem 

czy pędzlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verniksy:

Verniks akrylowy służy do zabezpieczania prac wykonanych farbami akrylowymi. Oprócz właściwości ochronnych, posiada także właściwości dekoracyjne. Dostępny jest w wersji matowej, metalicznej oraz z połyskiem, co umożliwia nadanie pracy odpowiedniego wykończenia. Verniks nakładany jest za pomocą pędzla lub metodą natryskową.

Dostępny w trzech stopniach połysku (mat, połysk oraz metaliczny) w opakowanich 500 ml.

 

Verniks damarowy służy do ochrony, zabezpieczenia oraz nadania odpowiedniego połysku obrazowi olejnemu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pełne wyjaśnienie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala strone zmarnowaliscie na werniksowe pierdoly, tak powiem.

 

Lakier klade aerografem. Mozna tez sprayem, lecz w obu przypadkach zalecane doswiadczenie. Pedzel absolutnie odpada, poniewaz zawsze zostana slady.

Ponadto, pedzlem nie polozysz tak cieniutkiej warstwy jak natryskiem.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala strone zmarnowaliscie na werniksowe pierdoly, tak powiem.

 

Lakier klade aerografem. Mozna tez sprayem, lecz w obu przypadkach zalecane doswiadczenie. Pedzel absolutnie odpada, poniewaz zawsze zostana slady.

Ponadto, pedzlem nie polozysz tak cieniutkiej warstwy jak natryskiem.

 

Tak myślałem, że pędzlem to niemożliwe.

Trzeba tez dobrze zabezpieczyć indeksy i napisy.

Ciekawy jestem jak Ci wyjdzie ta tarcza.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza na chwile obecna wyglada tak:

post-28237-0-52469100-1527590301_thumb.jpg post-28237-0-69918600-1527590316_thumb.jpg

 

Aktualnie jest to satynowa perla. "Pieknie zachowana, orginalna tarcza, malutkie tu i owdzie, niewidoczne golym okiem. Bardzo rzadko spotykana w tej wersji kolorystycznej. Prawdziwy rarytas kolekcjonerski"

Zarty, zartami  :D  

Powiem wam ze najbardziej bylem zadowolony z pierwszej warstwy. Z lakierem glossy zaczely sie jaja i wyszla tzw pomaranczowa skorka. No i wszystkie brzedactwa zaczely wylazic przed oczy.

Fakt ze pare ladnych sobie lezal ten lakier, a moze to moja wina.

Wrocilem do satyny, przepolerowalem leciutko. Moze przepoleruje jeszcze raz pozniej. Musze dokupic lakierow i potestowac. Poki co zostaje jak jest.

Zreszta akcja z ta tarcza to z przypadku. Szukalem czegos i oczywiscie nie znalazlem, ale znalazlem ta bohaterke mini-serialu forumowego. 

No, a reszte juz znacie.

 

Ale..

 

Znalazl sie inny ochotnik. Taki oto brudas:

post-28237-0-30319800-1527591334_thumb.jpg

 

Poljot go zowia. A przywedrowal on ze wschodu, za Buga. Bedzie pol wieku wstecz.  Z kraju slowianskiego jak i nasz, jeno przez bolszewikow zwanych tudziez czerwonymi opanowanym. Oni to, w owych czasach Rusia pradawna wladali . CCCP zwac ja nakazli i nikt komu zycie mile tego zmienic nie mogl.

 

Powedrowal zatem Poljot do kapieli. A kapieli tych, trzy zaliczyl ( jak narazie). Po kwadransie niecalym kazda, w wodzie goracej z plynem co do mycia naczyn sluzy. 

Woda cieplote ma miec szczegolna, cobys palec wlozony nie dluzej jak 3 sekundy utrzymal, bo potem parzyc bedzie.

 

Et voila:

post-28237-0-97537600-1527591929_thumb.jpg Rozjasniala geba z szczescia  :)

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powedrowal zatem do kapieli. A kapieli tych, trzy zaliczyl ( jak narazie). Po kwadransie niecalym kazda, w wodzie goracej z plynem co do mycia naczyn sluzy. 

Woda cieplote ma miec szczegolna, cobys palec wlozony nie dluzej jak 3 sekundy utrzymal, bo potem parzyc bedzie.

 

 

Czyli tarcza jest tylko kąpana, czy przecierasz ją czymś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.