Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pomierzyłeś gwint.. weź suwmiarkę i podaj co Ci wyszło( na wałku) to podam Ci wymiar gwintu..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Powiedzcie co zrobić z takim pacjentem? Zegarek przy pierwszym nakręceniu u mnie zatrzymał się przy zatrybieniu zmiany daty, co później się nie powtórzyło. Brak tu jakiejkolwiek systematyczności. Przez czas pomiaru zegarek leżał cały czas tarczą do góry. Wykrzykniki oznaczają nakręcenie zegarka o tej godzinie. Do oporu na koronce. Pytam ponieważ jak już kilku użytkowników mi wspominało bym zbyt wiele się nie spodziewał po tak leciwym zegarku tak mimo wszystko wydaje mi się że nie są to zwykłe odchyłki od chodu. Coś się dzieje z mechanizmem. Czy może się tak zachowywać suchy werk? Podobno był serwisowany 8 miesięcy temu jednak nie wiem czy ten "serwis" nie polegał wyłącznie na umyciu.

IMG_20230326_093835_HDR.jpg

Poljot chód.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się czy ,,serwis" nie został wykonany przez tylko umycie balansu...

Wiadomo gdzie był ,,robiony"?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 zegarki na tym mechanizmie i żaden takich numerów nie odstawia, mimo iż nie wszystkie były serwisowane po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocy 23:57-07:27 spędzonej koronką do dołu zegarek stracił 100 sekund czyli 301s/dobę. Też obstawiam zwykłe odpicowanie zegarka na sprzedaż. Starszy Pan zajmuje się handlem "starociami z prl" więc nie jest de facto kolekcjonerem takich czasomierzów. Pochodzi Z Bielska Białej.

Mam rozterkę. Czy czyścić i smarować samemu czy gnać do zegarmistrza... 

Edytowane przez Polet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem i dlatego zawsze daję do zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety bywa kupując zegarek na odległość, papier czy "ogłoszenie sprzedaży w sieci" przyjmie wszystko. Te odchyłki są niedopuszczalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mechanizm potrafi mieć odchyłkę poniżej 5s/ dobę przy codziennym użytkowaniu na ręce.

Piszę to, bo mam poliota z 2614 2H który "objeżdża" niektóre nowoczesne mechanizmy.

Moim zdaniem odchyłki niedopuszczalne, ale mechanizm prosty i tani, zatem dobry moment, żeby złapać pęsetę i trochę się skupić.

Nikt tego później Ci nie odbierze :)

 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Polet napisał(-a):

Po nocy 23:57-07:27 spędzonej koronką do dołu zegarek stracił 100 sekund czyli 301s/dobę. Też obstawiam zwykłe odpicowanie zegarka na sprzedaż. Starszy Pan zajmuje się handlem "starociami z prl" więc nie jest de facto kolekcjonerem takich czasomierzów. Pochodzi Z Bielska Białej.

Mam rozterkę. Czy czyścić i smarować samemu czy gnać do zegarmistrza... 

Powiedz jeśli to nie tajemnica jaki był koszt tego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek

70zł. To dużo czy mało?

Ile by nie było chodzi o sam fakt że rozmawiałem ze sprzedającym przed zakupem i twierdził że zegarek chodzi poprawnie i niedawno był serwisowany.

 

@zadra

I tak chyba zrobię. Dziś miałem podejść do zegarmistrza, nawet byłem już umówiony ale coś mnie mierzi żeby tam samemu zajrzeć. W razie wpadki za kilkadziesiąt złotych można znaleźć dawcę. Na czym jak nie na takich werkach sprawić by ten mechanik z duszą otrzymał cząstkę naszej własnej.

Edytowane przez Polet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zamierzałem przymierzać do tych mechanizmów, ale mam za duży bałagan na biurku, żeby jeszcze części zegarka na nim się walały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 22:36, Polet napisał(-a):

chyba zrobię

To dobry trening cierpliwości,  ale wymaga przygotowania technicznego i sprzetowego. 

dobre dopasowane śrubokręty bez magnetycznych końcówek,  dokladna pęseta i jakiś okular.. 

Ja swoje skladalem na olejach samochodowych i nadal chodzą poprawnie.

to są fajne mechanizmy.. 

 

przydałby się jakiś dodatkowy identyczny werk, bo na pewno jakaś blaszka czy sprężynkopodkładka gdzieś zginie w pierwszym podejściu..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2023 o 20:20, mkl1 napisał(-a):

Pomierzyłeś gwint.. weź suwmiarkę i podaj co Ci wyszło( na wałku) to podam Ci wymiar gwintu..

 

Musiałem dorwać odpowiednio dokładną suwmiarkę. Średnica zewnętrzna gwintu to 0,95mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  Gwint Metryczny M ISO DIN-13  
  Rozmiar Gwintu Skok Gwintu P [mm] Średnica Otworu [mm] Średnica Wałka [mm]  
  M 1 0,25 0,75 0,96  
  M 1,1 0,25 0,85 1,05  
  M 1,2 0,25 0,95 1,15  

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomocy w serwisie dwóch mechanizmów

3603 - sprawdzenie balansu, regulacja, wycena naprawy.

3602 - dziki mechanizm, nie chromowany, surowy mosiądz dlatego na nim mi zależy, pracuje w zegarku w cały świat, głównie zwalnia, ale i przyspiesza. Balans buja się dobrze ale nie ufam mu.

Dodatkowo nabicie osi balansu do 3-4 balansów 3602. 

Ktoś będzie chciał pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest aby zbyt luźny ćwiertnik przepuszczał dziennie tylko 0,5-1,5 minuty. Przeważnie w godzinach popołudniowych( zbieg okoliczności lub nie. na podstawie 3 dniowej obserwacji)

Przedwczoraj zauważyłem że po "utracie" czasu wskazówka minutowa nie trafia w indeks przy pełnej minucie. Wczoraj rano upewniłem się że ustawiam czas i wskazówkę minutową bardzo dokładnie wieczorem znów nie trafiała w podziałkę na tarczy a zegarek zamiast odchyłki dobowej standardowej ~-40sek/dobę stracił od południa 100 sek przy odchyłce dobowej -241sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Polet napisał(-a):

Czy możliwe jest aby zbyt luźny ćwiertnik przepuszczał dziennie tylko 0,5-1,5 minuty. Przeważnie w godzinach popołudniowych( zbieg okoliczności lub nie. na podstawie 3 dniowej obserwacji)

Przedwczoraj zauważyłem że po "utracie" czasu wskazówka minutowa nie trafia w indeks przy pełnej minucie. Wczoraj rano upewniłem się że ustawiam czas i wskazówkę minutową bardzo dokładnie wieczorem znów nie trafiała w podziałkę na tarczy a zegarek zamiast odchyłki dobowej standardowej ~-40sek/dobę stracił od południa 100 sek przy odchyłce dobowej -241sek

Sprawdź werk na watch accuraty meter


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczą do góry -47sek BErr 1,4ms Amplituda głownie 220* ze skokami na 245 i 208

koronką do dołu -47 B err 1,0 AMp 240*

6 oraz 3cią do góry zaczyna się kabaret. Na kilka prób w każdej pozycji są wahania od -80 do -700 sekund oraz B Err w okolicach 3,0 4,0 do nawet 7 m/s

Dziś po 15 godzinach leżakowania tarczą do góry zgubił tylko 33 sekundy.

Edytowane przez Polet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy balans o wostoka 2214 bedzie pasował do 2414?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jarek08s napisał(-a):

mam pytanie czy balans o wostoka 2214 bedzie pasował do 2414?

Przecież to są dwa całkiem inne werki

Więc nie ;)


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Przecież to są dwa całkiem inne werki

Więc nie ;)

dzieki. a od 2409a ten juz jest bardzo zblizony do 2414a ? tylko nie ma datownika

20230515_155753.jpg

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich przydadkach już tylko różnią się dodatkowymi komplikacjami i dłuższą osią sekundową z cwiertnikiem i kołem godzinowym 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):

W takich przydadkach już tylko różnią się dodatkowymi komplikacjami i dłuższą osią sekundową z cwiertnikiem i kołem godzinowym 

 czyli balans powinien pasowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):

W takich przydadkach już tylko różnią się dodatkowymi komplikacjami i dłuższą osią sekundową z cwiertnikiem i kołem godzinowym 

 czyli balans powinien pasowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.