Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Zegarki modowe (fashion)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, bardzo często nowi użytkownicy, nie znający się jeszcze na zegarkach, pytają o takie cuda jak np. Armani. Nie nudzi się Wam za każdym razem odpowiadanie, czym tak naprawde są te zegarki i ile są warte? Może dobrze by było utworzyć nowy temat, gdzie raz a porządnie się to ładnie wyjaśni, temat się podwiesi, i każdy kolejny pytający o takie zegarki bedzie tam przekierowywany. Co sądzicie?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo często nowi użytkownicy, nie znający się jeszcze na zegarkach, pytają o takie cuda jak np. Armani. Nie nudzi się Wam za każdym razem odpowiadanie, czym tak naprawde są te zegarki i ile są warte? Może dobrze by było utworzyć nowy temat, gdzie raz a porządnie się to ładnie wyjaśni, temat się podwiesi, i każdy kolejny pytający o takie zegarki bedzie tam przekierowywany. Co sądzicie?

 

Carlito, pomysł uważam, że przedni tylko czy Ci, którzy rejestrują się tylko po to by zadać jedno pytanie trafią na ten temat? Czy będą w stanie domyślić się co to jest pojęcie "zegarki fashion"? Za każdym razem trzeba będzie ich tutaj odsyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito, pomysł uważam, że przedni tylko czy Ci, którzy rejestrują się tylko po to by zadać jedno pytanie trafią na ten temat? Czy będą w stanie domyślić się co to jest pojęcie "zegarki fashion"? Za każdym razem trzeba będzie ich tutaj odsyłać.

Wydaje mi się, że to lepsze niż od nowa pisać (tłumaczyć) w temacie utworzonym przez takiego użytkownika. Wystarczy delikwentowi wkleić link do takiego tematu, gdzie wszystko będzie już wytłumaczone.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że dobry pomysł bo to na prawde nudne w kółko odpowiadać czy ten armani to oryginał....

jakby to komu potrzebne było cool.gif

 

popieram


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha,ha, no bo jaka jest różnica między oryginałem Armani , a podróbką skoro prawdopodobnie są z tej samej fabryki, na tych samych mechanizmach? :D , z tą równicą, że oryginały trafiają do dystrybutorów, a a podróbki na rynek :)

 

 

I nie mam nic przeciwko zegarkom fashion. Uważam tylko, że nie są to zegarki do codziennego noszenia.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie mam nic przeciwko zegarkom fashion. Uważam tylko, że nie są to zegarki do codziennego noszenia.

 

 

A kiedy je trzeba zakładać? ;) Chyba tylko w nocy, żeby nikt nie widział :)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badzo dobry pomysł. Pytania o zegarek od Armaniego pojawiają się tak często, że bardzo to ułatwi uświadamianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli mogę wtrącić słówko :)

Mi "zegarki modowe" kojarzą się bardziej z zegarkami "tuningowanymi" ;)

Może bardziej czytelny byłby "zegarki projektantów mody" ?

 

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy je trzeba zakładać? ;) Chyba tylko w nocy, żeby nikt nie widział :)

Ale ja nic nie mam do zegarków fashion. Nawet je sprzedaje. ;) Chodzi tylko i ich przeznaczenie. :)

 

Dr.w , z reguły projektanci nie majac nic wspólnego z zegarkami. Ktoś po prostu kupuje prawo do uzywania znaku towarowego.

Są też zegarki fashion nie zwiazane z odzieżą jak fossil, czy storm london.

 

Jak ktoś pisze, że długo szuka, albo zdał mature i ma budżet na zegarek....nie, nie to nie są zegarki dla takiej grupy.

Spójrzcie na tego Pana (damskie to inna sprawa, bo kobiety lubią się stroić ):

stormsaturn.jpg

Czy on wygląda na maturzystę?

Widać, że metroseksualny facet założył na siebie jak najwięcej żelastwa i idzie na panienki. :) I wszystkie jego oprócz tych co na żonę się nadają

 

 

Mam nadzieję, że nie byłem niegrzeczny, chciałem tylko jasno i klarownie wytłumaczyć o co chodzi z zegarkami fashion.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr.w , z reguły projektanci nie majac nic wspólnego z zegarkami. Ktoś po prostu kupuje prawo do uzywania znaku towarowego.

Są też zegarki fashion nie zwiazane z odzieżą jak fossil, czy storm london.

 

 

O ile się nie myle to chyba właśnie fossil ma licencje na używanie zn. tow. Armaniego. Ale jakby nie było ja bym je zaliczył do "fashion" ;)

 

Z tym zdjęciem to dobre wytłumaczenie. Poprostu jak ktoś chce sobie "poszpanować" to sobie taki kupuje niepotrzebnie kierując się zasadą "drogie = dobre". A tu ZONK :)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie mam nic przeciwko fashion-om. Mialem nawet Armaniego czy inna Lacoste jakis czas temu ale z tego wyroslem i tyle ;) Ale fakt jest taki ze za cene nowego Armaniego u Kruka mamy Tissota. A Tissot jest rownie dobrze rozpoznwalny co Aramni, prawda?

Pozatym Armani powinien byc kupowany w zestawie z kolekcja ubran z danego sezanu, inaczej nie ma sensu (teraz tak uwazam, jak nosilem Armaniego to bylem gowniarz :)).

 

No i zegarek taki powinien oferowac z wygladu cos ekstra. Bo jak wyglada klasycznie i udaje niewiadomo co, to juz zupelnie nie ma sensu go kupowac. Przyklad: Diesel jest ok pod wzgledem designu :D

 

 

Aha! No a co powiecie na zegarki od Ralpha Laurena. On je tylko zaprojektowal a wykonuje je Richemont Group. Artykuł: http://alemodelki.pl/id,635,omodzie,newsy.html No a Calvin Klein? Wykonywany przez Swatch Group? Mozna podzielic modowe zegarki na szajs made in china oraz na zegarki z mechanizmami porzadnych wykonawcow... Trzeba by to wszystko opisac Panie i Panowie :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna podzielic modowe zegarki na szajs made in china oraz na zegarki z mechanizmami porzadnych wykonawcow...

 

dokładnie tak można podzielić, jednak nie zmieni to faktu, że zawsze za takie zegarki będziemy przepłacać (chociażby za CK ze swatch group)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak można podzielić, jednak nie zmieni to faktu, że zawsze za takie zegarki będziemy przepłacać (chociażby za CK ze swatch group)

 

To prawda! Aczkolwiek jesli komus zalezy koniecznie na marce modowej, to niech chociaz wyda na cos, co ma rece i nogi, a nie tylko ladnie wyglada ;)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może założyciel tematu podepnie jakąś sonde co myślimy o zegarkach fashion? :)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Przecież wiadomo co o nich myślimy :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może założyciel tematu podepnie jakąś sonde co myślimy o zegarkach fashion? :D

A po kiego sonda? Z góry wiadomo jaki będzie wynik. Przecież wiemy co o nich sądzimy.

 

Sądzimy, że nieważne czy oryginalny, czy nie. Najważniejsze czy pasuje do torebki :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę taką małą anegdotę :)

 

Spotkałem ostatnio znajomego, którego nie widziałem już dłuższy czas. Po chwili rozmowy chłopak podwija rękaw i mówi : patrz, kupiłem sobie zegarek, to już mój piąty Armani, powodzi mi się. Traf chciał, że miałem na ręku giszoka, a ten to widząc dodaje : Casio? Nie wstyd Ci?

 

Szkoda mi było prowadzić dalszą konwersację :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi by nie bylo wstyd nosic:

 

ralph-lauren-sporting-chronograph-steel-RLR0230000.jpg

Calibre+RL750+Ralph+Lauren+par+Jaeger-LeCoultre.jpg

 

Wykonanie - Jaeger-LeCoultre :D Ktos nie lubi tego Fashiona? :) Armani to to nie jest...

 

A i CK bym nie pogardzil. Wiadomo ze najtansza ETA, ale mimo wszystko ETA :D


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda po to, żeby można było odsyłać nowych, którzy chcą żeby im powiedzieć czy lepiej kupić Armaniego czy Tommyego :D

Ale jak nie chceta to trudno :)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda po to, żeby można było odsyłać nowych, którzy chcą żeby im powiedzieć czy lepiej kupić Armaniego czy Tommyego :D

Ale jak nie chceta to trudno :)

 

No fakt, tu juz nie ma roznicy - CHINY vs CHINY tylko koperta i tarcza inna :D No ale jakby ktos pytal czy kupic sobie powiedzmy Armaniego czy CK :D ? Zrobmy ten przyklejony watek, najlepiej w dziale pytania i sugestie. Jestem za, nawet sam skrobe troche o roznicach miedzy Armanim - CK - Ralphem Laurenem :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a Calvin Klein? Wykonywany przez Swatch Group? Mozna podzielic modowe zegarki na szajs made in china oraz na zegarki z mechanizmami porzadnych wykonawcow...

Przecież CK tylko są złożone w Szwajcarii, o ile są :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież CK tylko są złożone w Szwajcarii, o ile są :)

 

Nie mniej jednak, to chyba lepsza jakosc niz Armani :) ?


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć definicji zegarka modowego. Czy poniższe wyjaśnienie jest sensowne i precyzyjne, a jeśli nie to jak byście zdefiniowali to zagadnienie?

 

 

REDAKCJA. Słyszałem, że jest taka kategoria jak „zegarek modowy”. Co to takiego i czym się charakteryzują takie zegarki?

 

PP. Zegarek modowy jest czymś w rodzaju reklamówki. Firma np. odzieżowa podpisuje umowę z jakąś z reguły mało znaną firmą robiącą zegarki i powstają czasomierze z logo firmy odzieżowej. Tego rodzaju zegarki są dość drogie, a jakość zwykle nie jest tutaj najlepsza. W kręgach pasjonatów zegarkowych do jakich również ja się zaliczam zegarki modowe nie cieszą się zbytnim poważaniem. Niektórzy nawet twierdzą, że noszenie takiego czasomierza jest, mówiąc kolokwialnie, obciachowe.

 

REDAKCJA. Czyli zegarka modowego nie wypada mieć?

 

PP. Nie wypada mieć podróbki! Zegarek oryginalny np. Q&Q który kosztował 50 zł jest więcej wart niż podróbka Omeg-i!!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma definicji.

Zegarki modowe "fashion" to tak jak t-shirt. Zakładasz 3 razy i wyrzucasz/sprzedajesz. Nie mam nic przeciwko ich noszeniu, zwłaszcza przez kobiety, dla których zegarek musi się zgrywać z kreacją.

To co miłośnicy zegarków, myślą o fashion nie ma najmniejszego znaczenia. Można piętnować podróbki, ale zegarki fashion? Za co?

Za to , że za 500 PLN dostanie się porządne Seiko? Racja...., tylko to Seiko nie będzie pasować do kreacji :)

 

Nie zgodzę się, że zegarki fashion to reklamówki. Choćby Fossil... reklamówki czego?

 

Pół żartem/ pół serio:

54a0585ecbaf8dc1.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.