Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Tutaj zgłaszamy podróby

Rekomendowane odpowiedzi

Patek wymiata, naprawdę.

Ja już zgłosiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aukcji Fererki jest "podstawiony klient" obecnie wygrywa koleś, który podobnie jak sprzedawca ma 0 kom. Pewnie znaleźli jelenia i będą go windować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jak Allegro chroni nieuczciwych sprzedawców :D oto jaką odpowiedź otrzymałem na zgłoszenie fake'a :

 

Dzień dobry.

Przykro mi, ale nie jesteśmy w stanie ocenić oryginalności tego zegarka.
Nie mając pewności, że to podróbka, nie możemy podjąć działań.

Pozdrawiam,

--
Jolanta Adamska
Zespół Allegro

 

POZOSTAJE TYLKO SAMEMU BYĆ CZUJNYM I ROZSĄDNIE DOKONYWAĆ ZAKUPÓW, BO NA UCZCIWOŚĆ ALLEGRO NIE MA CO LICZYĆ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na allesyfie jest tylko sens zgłaszać Rolniksy bo tylko to będą w stanie ocenic. Reszta jest bezkarna... :facepalm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spy

Nie odpuściłem, napisałem do Allegro ponownie, tym razem kategorycznie żądając interwencji, próbowałem też ich postraszyć że gdzieś to zgłoszę (że czerpią zyski z prowizji z handlu podróbkami). Otrzymałem odpowiedź że rozumieją moje niezadowolenie (pierdu pierdu), ale nie podejmą żadnych działań dopóki nie otrzymają nakazu z odpowiedniego organu.

Zero dobrej woli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro wiedziało co robi ukrywając nazwy użytkowników, aby jeden drugiego nie mógł ostrzec. Na tej aukcji, co podałem link, już jakiś nieszczęśnik zalicytował pseudo- Komandirskiego, sprzedawca cwaniaczek jest bezkarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro dobrze wiedzą o podróbkach, a my dobrze wiemy co się dla nich liczy.. $$$$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro koncentruje sie jedynie na prowizjach i kwestii ich naliczania. Dlatego tak to wyglada. Ale zgłaszać podróży trzeba. Bo ilość podrób rośnie. A sprzedający są coraz bardziej zuchwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro to banda przestępców w białych rękawiczkach. Pozostaje tylko zachować samemu zdrowy rozsądek. Trzeba też być naprawdę głupim i pazernym snobem sądząc że za kilka stów da się wylicytować oryginalnego Pateka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie zdanie na ten temat Allegro. Zegarek może być kupiony okazjonalnie. Ale nikt nie sprzedaje zegarkóa wartego kupę kasy za kilka stów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jakiś czas temu władowałem się na podróbę Komandirskiego. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia że może to być lipa oraz po czym to poznać. Zegarek ten sprzedałem potem na allegro, jednak nie chcąc zachowywać się jak oszust, wyraźnie napisałem w aukcji że jest to replika, zrobiona w Chinach, mechanizm Zuan itp itd. Kupujący był świadomy co kupuje, ja zainkasowałem bardzo niewiele, ale miałem satysfakcję że postąpiłem fair :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jakiś czas temu władowałem się na podróbę Komandirskiego. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia że może to być lipa oraz po czym to poznać. Zegarek ten sprzedałem potem na allegro, jednak nie chcąc zachowywać się jak oszust, wyraźnie napisałem w aukcji że jest to replika, zrobiona w Chinach, mechanizm Zuan itp itd. Kupujący był świadomy co kupuje, ja zainkasowałem bardzo niewiele, ale miałem satysfakcję że postąpiłem fair :)

Ja piernicze, ciekawe rozumienie pojęcia "fair"... Tragedia.

Edytowane przez spy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spy

Nie rozumiem Twoich wątpliwości - w pełni poinformowałem w opisie co to jest za zegarek, uczciwie też odpowiedziałem na dodatkowe pytania kupującego. Nieuczciwe byłoby gdybym udawał że jest to oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawianie nieoryginalnego/podrabianego towaru (obojętnie czy nazwiesz to "replika" czy "podróba") jest sprzeczne z regulaminem Allegro, nawet jeśli poinformujesz o tym w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem po prostu tani, chiński zegarek Zuan, stylizowany na Komandirskiego - cóż w tym złego ? Kupujący był przeze mnie w pełni poinformowany o wszystkim, nie było moją intencją oszukanie kupującego, wprost przeciwnie. Allegro dopuszcza sprzedaż replik, nie tylko zegarków. Nieuczciwość jest wtedy gdy sprzedawca przedstawia taki towar jako oryginał, chcąc wprowadzić w błąd kupującego, aby zgarnąć więcej $$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro zgodnie z regulaminem oraz polskim prawem nie można handlować przedmiotami podrabianym. To że Allegro nie jest w stanie zagwarantować przestrzegania prawa to już inna sprawa. Replika zegarka to nie podróba, repliką może być przedmiot nawiązujący do pierwowzoru wyprodukowany przez producenta pierwotnego przedmiotu, lub przez podmiot mający takie prawa. Natomiast podróba jakakolwiek łamie wszelkie prawa.

Edytowane przez retrowatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem łamanie prawa następuje wtedy, gdy sprzedający celowo wprowadza kupującego w błąd, celem uzyskania korzyści majątkowej. W mojej aukcji było wyraźnie napisane że jest to Zuan SST-7, nawiązujący stylistycznie do Wostoka Komandirskiego. Uzyskałem 25zł, a klient był przeze mnie w pełni poinformowany o każdym szczególe. Klient dokonał u mnie zakupu świadomie, wiedząc co kupuje. Zegarek nie posiadał też żadnych znaków firmowych marki Wostok. Nie zamierzam zarzucać sobie tutaj nieuczciwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Kila postów wyżej napisałeś

Ja sam jakiś czas temu władowałem się na podróbę Komandirskiego. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia że może to być lipa oraz po czym to poznać. Zegarek ten sprzedałem potem na allegro, jednak nie chcąc zachowywać się jak oszust, wyraźnie napisałem w aukcji że jest to replika, zrobiona w Chinach, mechanizm Zuan itp itd.

A więc na przemian używasz słów "podróba", "lipa" i "replika" pisząc o jednym zegarku.

 

http://pomoc.allegro.pl/artykul/25671/przedmioty-nieoryginalne-podrobki

 

Repliki współczesnych markowych zegarków ręcznych nie są dopuszczone do sprzedaży w Allegro.

Można by się jeszcze zastanawiać co rozumiemy przez "współczesne" i "markowe" ale generalnie ani PODRÓBY ani LIPY ani REPLIKI nie powinny być sprzedawane. Edytowane przez mmiodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.