Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Tutaj zgłaszamy podróby

Rekomendowane odpowiedzi

no dokładnie tak jak piszesz, większość ludzi i tak wybierze tańszy podobny zamiennik ale oryginał, ja też bym tak zrobił. Natomiast ściganie za to ze ktoś robi kopię zegarka i daje logo... w zasadzie to jest ściganie za logo bo jak ktoś zrobi taki sam bez logo to już może być. Jak dla mnie to tylko gdy ktoś próbuje oszukać że oferuje oryginał jest karygodne i nie sądzę żeby miało to wpływ na wzrost cen, wręcz przeciwnie, po prostu mniej skazanych ludzi, gospodarka by się napędzała, A jak inna marka zrobiła by dobra podróbkę to producentowi bi zależało żeby obniżyć cenę, nie dałoby się sztucznie pompować marki tak jak teraz. Obecnie trzeba sobie zdać sprawę że większość marek szwajcarskich produkujących zegarki do ok 20 tys wkłada tam te same mechanizmy, robione seryjnie przez zewnętrzne firmy, czasami lekko je zmodyfikuje, koperta podobnej jakości itp ... a jeden kosztuje 1000 zł, jeden 5000 zł a kolejny 10000 zł. Płaci się tylko za markę i opinię kogo na co stać. Jestem zdania że dopłacać owszem można ale za coś konkretnego, jakiś własny pomysł czy choćby różnice w mechanizmach... a nie za logo na tarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że kupowanie bardzo drogich zegarków ze względu na logo to snobizm. ewentualnie sposób lokowania pieniędzy. Jednak ktoś wymyślił swoje logo i swój pomysł to powinno być jego bo później pozwoli się na wiele więcej, Można zrobić coś praktycznie takiego samego bez drogiego loga. Jako przykład można przecież zobaczyć Parnisa vel Panerai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozzie, jako, że trudno skomentować całość postu, gdyż każde zdanie budzi 100 wątpliwości, odpowiedz mi na jedno pytanie: jaki według Ciebie ma cel producent podróbki? Czemu nie tworzy właśnie swojej marki tylko podszywa się pod inną firmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, ktoś stworzył swoje logo i pod nim sprzedaje, jesli wiesz że kupujesz oryginał to płacisz za jakość, wykonanie, pomysły, marleting (czyli logo), jak kupujesz podróbkę to dostajesz tylko kopię wizualną, Parnis jednak nie równa się Panerai, i to właśnie przez mechanizm i jakość, mimo że jest dobrze wykonany to nie dorównuje zegarkowi za 20tys. Natomiast dobra jakość za 400 zł pokazuje tylko że Pam mógłby spokojnie kosztować i to 10k :)

 

Jakon, producent podróbki produkuje je gdyż jest popyt, kogoś nie stać na oryginał ale mu się podoba? Kupi sobie podróbkę o podobnym wyglądzie, do czasu aż jest tego świadomy jest ok. Rynek podróbek (czyli produktów z oryginalnym logo) jest bardzo duży, są ogólnie dostępne a zwykłych użytkowników nie ściga się. Dlaczego nie dopuścić ich na rynek i nie zarobić chociaż na podatkach a przy okazji ustrzec ludzi przed kupowaniem podróbek jako oryginałów. Np jak ostatnio byłem w grecji na każdym bazarku mogłem kupić sobie całą masę podrobionych okularów RayBan czy słuchawek Beats. Za +/- 10 euro. Jak ktoś chce to czemu nie... żadna policja tam nikogo nie ściągała. Cała rola producenta powinna byc taka żeby wskazywać sposoby na odróżnienie oryginału od podróbki i tyle, a tego teraz niema. Zwykli testerzy/użytkownicy muszą się wymieniać spostrzeżeniami - wynika z tego iż producentowi nie zależy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest popyt, czyli można zarobić. Chodzi o to, że jest popyt na produkt z konkretnym logiem, a nie z konkretnym wyglądem (wiele podróbek nawet nie usiłuje naśladować żadnego konkretnego modelu, a wiele oryginalnych zegarków nawet szwajcarskich marek jest łudząco podobna do innych)- także według mnie Twój argument pada.

Dlaczego uważasz, że jeżeli ktoś sprzedaje produkty na lewo, to zalegalizowanie jego towaru spowoduje, że nagle zacznie płacić podatki (skoro i tak go nikt nie ściga nawet za handel nielegalnym towerem?).

Producentowi nie zależy na tym, żeby ludzie rozróżniali podróbki od oryginałów? I jeszcze pewnie mu nie zależy, który kupi? Nie wiem, jak wyobrażasz sobie tu rolę producenta, że będzie chodził po tym bazarku w Grecji i mówił "To są podróbki"? A jeżeli ktoś zrobi super podróbkę, która nie jest do odróżnienia od oryginału, zrobi wszystkie detale, itd. i będzie ją sprzedawał za 1/10 ceny, to uważasz, że jest to w porządku? Przecież jest jasne, że cena na rynku wielokrotnie przewyższa koszt produkcji, ale żeby taki efekt uzyskać trzeba właśnie wypracować sobie markę- czy to wieloletnią tradycją, czy marketingiem, który kosztował wiele milionów. Uważasz, że każdy może z tego korzystać i jeszcze się cieszyć, bo zapłacił podatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety żyjemy w kraju w którym jak widać kwestia praw autorskich to abstrakcja, żenada po prostu.

Natomiast co do cen niektórych zegarków zgodzę się że są z kosmosu, co nie znaczy że każdy może sobie KRAŚĆ ich dorobek autorski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś firma zrobi identyczny zegarek, o identycznych parametrach tych samych materiałach i wygładzinie za 10% wartości i to źle? To tylko oznacza że ta droższa nieźle nabiła nas w butelkę. Tego typu marketing i wyrabianie marek to zguba dzisiejszego świata. Jednak to nie jest możliwe, nie słyszałem jeszcze o chińskim patku (to znaczy kopii oryginału), ani w zasadzie o repliakch które mają wewnątrz oryginalne mechanizmy, co najwyżej dość dobre kopie. Jak pisałem dla marek to żadna strata, ktoś kto kupuje kopie za 10%, albo 2% wartości nie kupi oryginału bo go nie stać. 

 

Jaka rola producentów i dlaczego widać że im nie zależy zupełnie? To nasze forum i w tym ja bo się czasem też udzielam, broni osób które są nieświadome, weryfikujemy czy zegarek jest oryginalny, na co zwracać uwagę. Czy producent nie morze przejrzeć najczęstszych podróbek i wskazać na co zwracać uwagę przy weryfikacji? Zrobić jakąś bazę kodów, numerów seryjnych itp. To nie problem dla wielkich firm. Tymczasem blogerzy, fora muszą weryfikować i pokazywać zdjęcia porównań oryginalnych produktów z podróbkami. Często gdy chcę zweryfikować jakiś produkt nawet nie mam gdzie szukać. Dotyczy to głównie okularów, słuchawek, zegarków, ubrań też. Nie widziałem żeby szanująca się firma miała na stronie choćby drobny poradnik jak rozróżnić oryginał od podróbki - widać nie zależy im, innego wniosku nie widzę. 

 

Chiny zbudowały potęgę gospodarczą na kopiowaniu, podrabianiu itp. Nie znaczy to że oryginalne produktu nie są lepsze i kogo stać ten ich nie kupuje. Najgorsze jest to że często konsument kupuje produkt nieświadomie, a to jest już problem bo płaci jak za oryginał.

Prawa autorskie są moim zdaniem mocno przesadzonym przepisem często dotyczą rzeczy które w ogóle nie powinny być takimi prawami objęte (jak na przykład bezpieczny zderzak wynaleziony przez polaka bodajże). To hamuje jedynie rozwój gospodarek i ludzkości. 

 

I podtrzymuje że nie da się zrobić idealnej kopii produktu.a nawet jeśli by się dało to tylko znaczy iż producent powinien obniżyć cenę, z korzyścią dla wszystkich, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest nawet gorzej niż piszesz. Tzn wiemy że jest tak że dwie pierwsze zmiany w fabryce w Chinach produkują wyrób legalny dla znanej światowej marki, a potem trzecia zmiana tłucze nadal to samo tylko bez logo zleceniodawcy. Sorry ale linii nikt nie wyłącza maszyn tylko produkuje nadal bo popyt jest. Wystarczy zajrzeć na aliexpress żeby znaleźć te same produkty co oficjalne za 25-30% wartości tylko no name.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozzie odbiegając od tego, czy się da, czy się nie da zrobić idealną kopię produktu, to chcesz komuś narzucić coś w stylu "sprawiedliwej prowizji"- czyli ile ktoś może zarobić na swoim produkcie? Czy może w ogóle chcesz, żeby wszyscy sprzedawali po koszcie produkcji? Wyrabianie marek, to zguba dzisiejszego świata? Naprawdę, jeżeli uważasz, że dany produkt nie jest warty tyle, ile żąda za niego producent, to go po prostu nie kupuj, ale nie zabraniaj tego komuś innemu, czy też nie oczekuj, że ktoś inny zrobi coś podobnego taniej, ale z tym samym "znaczkiem". Właśnie w ten sposób udowadniasz, że marka ma wartość.

 

Co do pomysłu bazy numerów seryjnych na stronie, jaki widzisz problem w wejściu kogoś, kto podrabia dany produkt na stronę producenta i nabijanie tych numerów seryjnych na swoich produktach? Co do tego, czy komuś zależy, czy nie- jakiś czas temu postanowiłem kupić sobie lornetkę i właśnie zastanowiły mnie fantastyczne oferty na allegro- zapytałem się oficjalnego dystrybutora i nie miałem problemu z otrzymaniem odpowiedzi potwierdzającej moje przypuszczenia.

 

Chiny, gdy się wznosiły produkowały dużo podróbek, ale wiele z nich różniło się właśnie chociażby znaczkiem (znane buty Mike, czy Abibas). Aktualnie produkują dla znanych marek pod ich nazwą i wygrywają jak na razie stosunkowo niskimi kosztami pracy. Rozróżnij też proszę patenty od właśnie znaku towarowego. Przywłaszczenie przez kogoś marki naprawdę nie pchnie świata do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich stron jest na kopy. Również polskich niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer seryjny nie trudno podrobić, ale już mogliby producenci wrzucać zdjęcia porównawcze czy wskazywać szczegółowo na co zwracać uwagę.. na stronach zwykle rendery z Photoshopa i jak tu ocenić? Na naszym forum jest dowód w postaci setek i tysięcy pytań o oryginalność. Jedynie niektórzy blogerzy się za to biorą lub youtuberzy... ale niestety są tylko jakieś wybiórcze modele. Nie zauważyłem żeby producentom zależało. (nie mówię wyłącznie od zegarkach, często chcę weryfikować oryginalność różnych produktów i wiem co mówię). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn podesłał aukcję, olbrzymi nuras WMF-700M

http://allegro.pl/zegarek-nurek-sprcnaz-wodolaz-wmf-700-m-cccp-1978r-i6605632290.html

 

Chwila szukania, w linku gość rozkłada na czynniki pierwsze "egzemplarze dla turystów" tego głębinowca, w tytule: "Wodołaz radioaktywny dla idioty" B)

http://f5.ru/lehamalenkiy/post/182485

Dla mnie wystarczy argumentów.

 

Sprzedawca dostał maila, odpowiedź nie szokuje: "...sam ja osobiscie kupowalem w bylym zwiazku radzieckim w latach-80 tych od
marynarza-nurka, wiec swoje sugestie prosze zostawic dla siebie" :D

 

A transakcja odbyła się pod wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"IWC" to super prezent, tylko za ciężki :lol:

Swoją drogą trzeba być mocno zuchwałym, żeby wystawić podróbkę za 7,9k...

 

http://allegro.pl/zegarek-meski-jak-nowy-automat-bcm-od-1-zlotowki-i6627557498.html


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że mu usuneli aukcje jak pozglaszałem ale nowe dodał

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debiutant na all., ale się nie szczypie. Od razu 62 sztuki. Ma ktoś więcej rolków na stanie ?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.