Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Tutaj zgłaszamy podróby

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, możliwe. Biorąc pod uwagę fakt, że zegarek ma fatalnie "odrestaurowaną" tarczę, która w niczym nie przypomina oryginału to i tak uważam, że cena końcowa była wysoka. Wskazówki też chyba nie są oryginalne - moim zdaniem późniejsze niż reszta, ale mogę się mylić.

 

Masz racje co do wskazowek tez.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie udzielam się na forum często <_<, ale od dłuższego czasu lubię sobie wpaść na forum i poczytać ciekawe tematy.

Też chciałbym się podzielić swoimi odczuciami na temat podrób, replik czy jak je tam zwał.

 

Zajmuje się handlem i trochę wiem jak świat handlu jest zbudowany. Wezmę na przykład tutaj producentów np. laptopów. Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą sprzęt, który trafia np. do wielkich sieci handlowych takich na M ;P często jest robiony z gorszych materiałów i części - a tak jest proszę wierzyć - i kosztuje on tyle co pełnowartościowy produkt. I wszyscy o tym wiedzą i jest OK. Sieć zbija większą kasę producent też wszyscy są Happy.

A my jesteśmy robieni w balona jak się patrzy.

Producenci zegarków robią to samo biznes jest biznes i kasa ma się robić nie ma sentymentów. W chinach robią podróby ludzie je kupują, ale swoją dolę za te cudeńka dostają też producenci zegarków. Nawet w salonach z zegarkami stoją po wystawiane podróbki, które są rzekomo oryginalne - bo często za ich wytworzenie odpowiadają tutaj tak wielbione manufaktury. Spotkałem się kiedyś z sytuacją, że przedstawiciel jednej firmy od razu proponował oryginał lub tzw. replikę i proszę mi wierzyć dwa zegarki były identyczne, jak dwie krople wody - waga, wygląd, materiały wykonania. Replika była warta 3/4 ceny oryginału - objęta gwarancją i pełnym serwisem. Teraz zawsze się zastanawiam jak widzę te piękne wystawy z zegarkami, które to są te pięknie wykonane gwiazdeczki. Przykre ale prawdziwe, że ho ho. Szczerze mówiąc nieźle się wtedy zszokowałem.

 

Dlatego marzenia, że podróbki są ułudą i ani hurtownicy ani dystrybutorzy ze swojego kawałka tortu nie zrezygnują. Rynek ten generuje takie zyski, które przebijają obrót prawdziwymi czasomierzami, z którego niestety ciągną też wytwórcy oryginałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa historia ...

A nie pomyliłeś sprzedawcy zegarków z jakimś gościem romskiego pochodzenia, czatującym za facetami lepiej ubranymi i przyglądającymi się wystawom zegarkowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by oznaczalo, ze Bil Gates mial utarg z tego co poszlo pod szylem MS na bylym stadione X-lecia <_<


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się kiedyś z sytuacją, że przedstawiciel jednej firmy od razu proponował oryginał lub tzw. replikę i proszę mi wierzyć dwa zegarki były identyczne, jak dwie krople wody - waga, wygląd, materiały wykonania. Replika była warta 3/4 ceny oryginału - objęta gwarancją i pełnym serwisem.

Jeśli stawiasz takie konkretne zarzuty, to podziel się bardziej konkretną wiedzą, bo inaczej łatwo to uznać za konfabulację. A więc gdzie to było, kiedy, jaki salon, jaki sprzedawca, o jaki zegarek chodziło?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jestem na stronie nowy, a do rejestracji skłoniły mnie poszukiwania zegarka. Chciałem Was podpytać o ten model:

 

http://allegro.pl/nowy-longines-conquest-od-1zl-bcm-i1362225979.html

 

wiem, że był ty wystawiony przez jakiś czas ale nikt się nie zdecydował.

 

Jakieś opinie? Sprzedający jest również na forum :rolleyes:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jestem na stronie nowy, a do rejestracji skłoniły mnie poszukiwania zegarka. Chciałem Was podpytać o ten model:

 

http://allegro.pl/nowy-longines-conquest-od-1zl-bcm-i1362225979.html

 

wiem, że był ty wystawiony przez jakiś czas ale nikt się nie zdecydował.

 

Jakieś opinie? Sprzedający jest również na forum :rolleyes:

 

pozdrawiam

Witaj na naszym forum! :rolleyes:

Niestety, zamieściłeś swoje pytanie w niewłaściwym temacie. Załóż nowy temat w dzialeZapytania i sugestie przed zakupem. Ten wątek służy wyłącznie do zgłaszania ewidentnie podrobionych zegarków.

Pozdrawiam :lol:


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

dziękuję, już przenosze temat :rolleyes:

 

a swoją drogą, rozumiem że zegarek nie wygląda na typową podróbkę?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/omega-seamaster-zegarek-meski-i1371853010.html

 

napisałem do człowieka że fake że wstyd ze sie kupujący połapie i problemy bąda .

to jakies 3 dni temu nawet nie podziękował :rolleyes:

Ale sm juz nie wiem ten kaliber 6310N 13''' moze to jakis przdsecestjny chronometer .

Edytowane przez starhidiamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tam kiedyś, to sprawdzony sprzedawca, wiec jakoś nie chce mi się wierzyć, że sprzedaje podróbki.

Na forum gdzieś były zdjęcia podrabianych G-shocków, to znacznie różniły się od zdjęć tych na aukcji. :)

 

PS. Wybrałeś chyba zły dział/temat dla swojego pytania..

W tym zgłasza się już raczej gdy ma się pewność, zapytanie o autentyczność w tym : http://zegarkiclub.pl/forum/forum/143-podrobki-i-zapytania-o-autentycznosc/

 

Pzdr.

Edytowane przez Mateusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś na 100% ? I po czym to poznajesz ? ...

 

Ja jestem pewny na 100%. Calineczka to bardzo dobrze znany sprzedawca. Tak trudno na to wpaść patrząc na prawie 20tys. komentarzy? :) Zresztą wystarczy poszukać na forum (opcja szukaj!).

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja jestem pewny na 100%. Calineczka to bardzo dobrze znany sprzedawca. Tak trudno na to wpaść patrząc na prawie 20tys. komentarzy? :) Zresztą wystarczy poszukać na forum (opcja szukaj!).

 

Calineczka jest OK. To ten sam sprzedawca co Rolem. Kupowałem u nich. Bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też naszło na Mudmana i patrzę, że 100 zł taniej niż na innych aukcjach. Dzięki za odpowiedzi, przynajmniej teraz mam pewność, że można u nich kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLBRZYMI * ROLEX AUTOMATIC * LATA 80-TE- RARYTAS ! - ewidentna podróba i to od dość dobrze znanego sprzedawcy.

To juz wolno cos takiego legalnie wystawiać i opisywać jako "Rolex"?


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.