Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Tutaj zgłaszamy podróby

Rekomendowane odpowiedzi

Cos slabo klikacie, jeszcze nie zdjeli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie znam tak na Omegach(sam nie mam zadnej)wiec po czym poznales ze to podroba?pytam powaznie bo sam moge sie kiedys naciac.

Ja mam tylko Omegi kieszonkowe i kompletnie nie znam się na takich modelach, ale lubiłem rebusy typu znajdź 10 różnic :lol: Masakra !!! Szkoda tylko fraj... co to kupił za taką kasę !

 

1d8ef021717408ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać nową dostawę podrób Chrono PO:

 

http://allegro.pl/omega-seamaster-planet-ocean-chronograph-i1692951710.html#gallery

 

Witam wszystkich. To mój pierwszy post, do tej pory raczej pilnie czytałem i uczyłem się od fachowców. Natknąłem się na takie kwiatki:

 

http://allegro.pl/zlota-omega-z-pozlacana-bransoleta-okazja-i1695518747.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wnioskuję że kolega biznesmen z pod budki z piwem znalazł kreatywną metodę sprzedaży Alphy..

 

"ZEGAREK JAK OMEGA SEAMASTER PLANET OCEAN BRANSOLE"

 

P10469100.jpg

 

Zresztą, OBY chodziło mu o Alphę. Bo to niezły zegarek jest, a widziałem już gorsze oceaniczne krzaki.

Wysłałem prośbę o zdjęcia. Zobaczymy


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, OBY chodziło mu o Alphę.

No a co ze zgodnością opisu? Cytuję:

# Szwajcarski mechanizm

# Automatyczny naciąg CO-AXIAL

No i co to jest ten naciąg? Bo Omega ma wychwyt o takiej nazwie :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Prostuję swoje słowa. Zasugerowałem się tym edytowanym packshotem Alphy który wstawił w aukcję, a tymczasem to najzwyklejszy paser ;)

 

Dostałem zdjęcia - klasyczna już i niemal kultowa podróba pomarańczki z białym datownikiem. Na dodatek gość się w korespondencji upiera że rzecz "nie do odróżnienia nawet dla znawców" i podtrzymuje że ma szwajcarski, automatyczny mechanizm.

 

Żenua


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto pewna aukcja:

 

http://allegro.pl/tissot-super-fajny-zegarek-bcm-pudelko-nowy-i1695526802.html

post-39178-0-32332100-1310051745_thumb.jpg

 

Jestem początkujący pod względem rozpoznawania oryginalności zegarków, ale ten majstersztyk miałem w domu, bo wylicytowałem go za ponad 400 zł niczego nieświadomy.

 

Numer na deklu wskazuje bez wątpliwości na replikę po wpisaniu w google, choć sprzedawca nie wspomina o tym pod żadnym kątem; zegarek prawdopodobnie potrzebuje baterii, bo po paru minutach staje, chronograf to tylko atrapa, zupełnie nie działa (nie wiem nawet, gdzie miałaby być wskazywana ilość zmierzonych minut, bo zamiast tego jest wskazywanie dni tygodnia).

 

Sprzedawca twierdził, że nie wiedział, co sprzedaje (zaskakujące?), ale tym razem robi to z pełną świadomością, nie zmieniając niczego w opisie aukcji. Nie reagowałem wcześniej, bo allegrowicz zwrócił pieniądze, ale teraz sytuacja prowokuje do działania.

Edytowane przez zerocooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pozamiatane. Wywalili aukcję na 4 godz. przed końcem. A już był w ogródku, już witał się z gąską...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pozytywne zaskoczenie nt. Patka. Napisałem panu sprzedającemu, że to podróba itd, oraz że za sprzedaż tego grozi więzienie, na co mi odpisał, że wie, że to podróba, dlatego nigdzie nie sugerował, że to oryginał, ale nie wiedział o możliwym więzieniu i zakończył już aukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość nawet wkleił w opisie aukcji certyfikat autentyczności oraz takie oświadczenie

 

100% oryginał lub zwrot pieniędzy

( razem z kosztami przesyłki oraz pokryję koszty wysyłki do mnie )*

dostajesz dokładnie taki sam zegarek jaki jest w sklepie

można to sprawdzić w każdym z takich miejsc

 

http://allegro.pl/tissot-prc100-t22-1-466-81-oryginal-warszawa-i1730611128.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten to ma jakies chody w allezlomie chyba. Nie sciagaja go.

A te jego tekstylia tez niezle, szczegolnie, ze zamieszcza zdjecia katalogowe do porownania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód też ma na sprzedaż.. "lekko uszkodzony".. tam 1/4 samochodu to do wymiany jest.. ;)

Edytowane przez Mateusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej ma oba wystawione. Widocznie wystarczy w temacie aukcji napisac "oryginal" i wszystko gra.

I te zalosne koszulki - ze tez ludzie placa 150pln za taki syf.

 

A i jeszcze "Chanel" http://allegro.pl/bialy-ceramiczny-zegarek-coco-chanel-j12-od-1zl-i1729791226.html

 

Klikamy...

Edytowane przez spy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sh...item=1728616844

 

"Tissota" dostał na imieniny, kupiony w Anglii, zegarek jest nowy.

Tyle, że to samo usłyszał inny kupujący. Zakończyło się zwrotem kasy. Ewidentnie więc jest to świadoma sprzedaż podróby.

Jeszcze zacytuję tego kupującego:

"Miałem ten zegarek w rękach, więc dodam jeszcze, że na cyferblacie widnieje (niewidoczny na zdjęciach) czarny paproch. Tzw. międzynarodowa gwarancja opatrzona jest dwiema pieczątkami: jedna po chińsku, a na drugiej, nie pamiętam już, napis Hong-Kong albo Shanghai. Tak więc sprawa jest ewidentna."

EDIT: jestem w szoku! Sprawdziłem po 7 minutach i aukcja usunięta :)

Edytowane przez tytoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.