Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MamCzas

"Polskie" majstersztyki wystawiennicze na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz Dąbrowski

Dzięki, może i sięgnę po książkę!! :) no to miałem farta, 

Krótko mówiąć tarcza tego modelu powinna wyglądać tak: http://polskie-zegarki.republika.pl/mod/dukat_6.jpg (zwróć uwagę na nazwę marki - tutaj przeważnie są spore błędy w jakości typografii, na to że indeksy są głębokie w tarczy pozłacane, a nie narysowane - to też bardzo często łatwo rozróżnia podróbki od oryginałów bo niewiele tarczy z błonia nie miało żadnych zagłębień, no i tutaj masz prawdiłowe wskazówki). Tu za to masz przykład warszawskiej tarczy podobnej do tej z aukcji + wskazówki nieoryginalne przełożone z ruskiego importu: http://polskie-zegarki.republika.pl/mod/dukat_4.jpg

 

Edit: co do książki to masz tu na forum pdf'a z nią wrzuconego przez autora, ale polecam Ci ją kupić bo jest niedroga a przedstawia zdecydowaną większość obecnej wiedzy na temat zegarków z Błonia :)

 

Edit2: jak szukasz ładnych polaków to całkiem fajne (Błonie, 16 kamieni) wrzucono właśnie dwa na alledrogo na licytacje, w tym jeden z polskim mostkiem co jest dość rzadkie i dodatkowo "upolszcza" zegarek - jeżeli nie osiągną  jakichś zawrotnych cen to mogą być warte uwagi :)

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Zestaw małego błoniomistrza ;)

Według książki wydaje mi się, że to Lech i Zodiak, obie te linie miały taką samą tarczę: http://3.bp.blogspot.com/-wNm-lpcD4B8/Upd_RU_c_dI/AAAAAAAAAWg/idmemjqDr-w/s1600/IMG_5519+%281%29.jpg . Nie jestem tylko pewien czy nie ma drobnej różnicy w długości indeksów grawerowanych, ale możliwe że to po prostu kwestia kreatywnych różnic produkcyjnych :)

Edit: A może to mityczny, nierynkowy Blonex o tarczy "zbliżonej": http://i.imgur.com/WqdIKDe.png ? :D

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na tanie składane w chinach zegarki na taniutkiej myocie.

Sądząc po tym jak na tym popsutym egzemplarzu poodpadały indeksy jakość tego nie zachwyca.

Na stronce kolekcja spora, tylko co z tego skoro wszystkie modele wyglądają prawie tak samo.

Design lata siedemdziesiąte.

Półka niżej niż Bisset.

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licytowałem ten zegarek, żałowałem że nie udało mi sie kupic a teraz czytam że coś z nim nie tak. 

Co tzn ze warszawska tarcza?

 

Szukam jakichś 2-3 ładnych Polaków w dobrym stanie,, ten wygladał niezle :)

Licytowały 2 osoby i ja go nie kupiłem więc Ty go kupiłeś!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z przykrością przyznaję; osiągnęliśmy dno.

Jak zachęcić, zainteresować forumowiczki i forumowiczów po czymś takim?

Są tematy, które powinny być rozstrzygane na innych płaszczyznach.

Pozdrawiam Państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

http://allegro.pl/polski-zegarek-blonie-vintage-piekny-stan-i3913177548.html

 

"Na tarczy napis 16 rubis, mimo tego mechanizm łożyskowany na 17 rubinach.

Nie jest to oczywiście jakiś składak." :D

Edit: Sprzedający już poprawił opis po moim odezwaniu się do niego :)

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli jedni formułowicze będą twierdzić ,że jest wszystko ok ,a inni ,że kombinowany? Na sto procent może potwierdzić oryginalność zegarka tylko "fachowiec" ,ale trzymając takie cacko w reku i zaglądając głęboko do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sto procent może potwierdzić oryginalność zegarka tylko "fachowiec" 

Bzdura. W większości przypadków przewijających się przez forum tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki nieoryginalne. A swoją drogą brat ma wyjątkowy talent do czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mam ochotę go wylicytować (z pudełkiem!) na wskazówki przymknę oko (będę pamiętał, że nieoryginały), Przy przekroczeniu jakiej kwoty podczas licytacji mam sobie wylać na głowę kubełek zimnej wody? proszę o radę na pw, bo tu chyba nie wypada ujawniać szczegółów zamiarów transakcji handlowej. Jestem jeszcze "zielony" i dopiero zaczynam kolekcje.

Edytowane przez Tadekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie co to za "ptica"? z alle " piękne błonie licencja ZSRR" (nie potrafię wkleić linka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "piękne błonie" ma mechanizm przekładany z eksportowej, późniejszej wersji Poljota - napisy w j. angielskim nie występowały na mechanizmach używanych w Błoniu. Nie warto dalej licytować - te 35 zł. może być dla kogoś wart jedynie na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.