Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MamCzas

"Polskie" majstersztyki wystawiennicze na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Na zapytanie do sprzedającego czy świadomie wciska składaka a pisze że nie odpisał mi

 

No to teraz gościu błysnołeś.... niewiedzą kup sobie może fachowe wydawnictwa i uzupełnij płytką wiedzę Bo po mimo twojego maciarowiczowatego podejścia do tematu to jest ORYGINAŁ !

 

-_-  -_-  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

No to z Tobą pocisnął :)

Ciekawi mnie skąd u tego Pana takie przekonanie, bo moim zdaniem oryginalności zegarka może być pewien tylko jego pierwszy i jedyny właściciel. Zresztą co do kilkudziesięcioletnich zegarków z Błonia, to bardzo trudno jest w ogóle mówić o ich 100% oryginalności, skoro w ślad za produkcją zegarków w naszym kraju, nie poszła produkcja części zamiennych i wielu zegarmistrzów przez długie lata uprawiało radosną twórczość przy ich naprawach i obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja otrzymałem taką odpowiedź na stwierdzenie, że werk z Poljota:

"Witam. Oczywiście ze od Poljota jak wszystkie z Błonia (no prawie wszystkie). Zegarek jest oryginalny i nawet materiały źródłowe zdają się to potwierdzać (ksiązka W. Meller). Cóż mogłem zlecić wymianę mostka na jakiś który powszechnie uznaje się za pochodzący z błonia. I zrobić wynalazek jak zbigniew12 lub zegaryna (notabene ten sam gość) ale czy o to chodzi ? Z tego co wiem jest to wczesna wersja mechanizmu 2409 (bez podfrezowania) póżniejsze już je miały i były opisane też tak jak ten. Za tym z zegarek z ogromnym prawdopodobieństwem to oryginał Pozdrawiam andrzej ps przed Kopernikiem ludzie uznawali że słońce krąży w okół ziemi ............."

 

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo komentarz do dyskusji wielopoziomowy, niedługo obejmie cały internet a może i w Teleexpressie na  końcu wiadomości o tym usłyszymy ;-) 

 

Swoją drogą Blonex był produkowany na export,  tarcza opisana  jest po angielsku dlaczego więc nie mieli napisać seventen na  mechanizmie ? Moim zdaniem jest to dosyć logiczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zegarka z aukcji - z cala pewnością  po fotkach można stwierdzić że na pewno był polerowany dekielek a co do reszty to nigdy się nie dowiemy i możemy mieć nadzieje i zawierzyć słowom sprzedawcy że może to być składak ale z "epoki"

 

nie mam nic wspólnego z tym sprzedawca i nie chce go bronić ale ...

mam w posiadaniu fotki zegarka z fabryki Błonie o takiej samej konfiguracji koperta, tarcza , wskazówki  i ze 100% pewna historią bo właścicielem jest mój znajomy.  jutro będę się z nim widział i poznam szczegóły pochodzenia zegarka   


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Koperta tarcza wskazówki generalnie są poprawne, tego nikt nie neguje. Mechanizm jest przełożony i nie pasuje, natomiast tarcza i wskazówki - biorąc pod uwagę ich stan - choć poprawne to były nie umiejętnie wyjmowane i wkładane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha czyli jeśli tarcza "wydaje" się za mała to jest prawidłowa ?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

acha czyli jeśli tarcza "wydaje" się za mała to jest prawidłowa ?

Inaczej - takie połączenie tarczy i koperty zostało skatalogowane jako faktyczny wyrób z Błonia - i tutaj sprzedający słusznie się powołuje na model 1220 z książki Mellera. Co więcej, jak spojrzysz na to zdjęcie, to faktycznie 1220 wydaje się mieć trochę mniejszą tarczę od innych modeli w tej samej kopercie. Tak czy siak problem tkwi w mostku, który jednoznacznie wskazuje na exportowego poljota, oraz w uszkodzeniach krawędzi tarczy oraz sekundnikach, które jednoznacznie wskazują na nieudolne zdejmowanie (inna sprawa, czy zostały przełożone z innego zegarka, czy tylko nieumiejętnie  zdjęte i włożone z powrotem do swojej koperty przy transplantacji mechanizmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według doświadczonego kolekcjonera z którym konsultowałem kwestie oryginalności tego zegarka takie oznaczenie na mostku jak ma zegarek w aukcji wystepowało jakieś 7 lat po

zamknięciu fabryki w błoniach i było tylko w poljotach, więc z pewnością werk był przełożony, bardzo możliwe, że nie przez obecnego właściciela,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Szczerze powiem, że nie rozumiem tej wojenki, a zwłaszcza tych rozbudowanych i pełnych pychy opisów na obu poniższych aukcjach:

 

http://allegro.pl/blonex-blonie-made-in-poland-gabinetowy-i4697680257.html

 

http://allegro.pl/blonex-blonie-polski-zegarek-i4715608799.html

 

Dla mnie sprawa jest prosta, ponieważ gdy ja wystawiam zegarek na sprzedaż, to ustalam cenę minimalną jaka mnie interesuje, a potem mam to po prostu gdzieś, czy ktoś ma na ten temat takie, czy inne zdanie, bo zegarek i tak się sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie rozumiem tej wojenki, a zwłaszcza tych rozbudowanych i pełnych pychy opisów na obu poniższych aukcjach:

 

http://allegro.pl/blonex-blonie-made-in-poland-gabinetowy-i4697680257.html

 

http://allegro.pl/blonex-blonie-polski-zegarek-i4715608799.html

 

Dla mnie sprawa jest prosta, ponieważ gdy ja wystawiam zegarek na sprzedaż, to ustalam cenę minimalną jaka mnie interesuje, a potem mam to po prostu gdzieś, czy ktoś ma na ten temat takie, czy inne zdanie, bo zegarek i tak się sprzeda.

 

od strony biznesowej masz rację, ale po to istnieją takie fora, aby miłośnicy zegarków mogli wymieniać poglądy co do konkretnych egzemplarzy, które znajdują się w "obrocie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/blonex-blonie-polski-zegarek-i4715608799.html

 

a mnie ciekawi o jakich bojach i argumentach sprzedawca mówi skoro nawet nie raczył wypowiedzieć się w dwóch tematach (tym tutaj jak i w radzieckim dziale) . przejrzałem dokładnie te tematy nie nikt nie pasuje a dawanie grubaśnych opisów w aukcji to żadna dla mnie konwersacja miedzy ludźmi nawet gdy maja odmienne zdanie na jakiś temat


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jego boje to te wspaniałe teksty w opisach na allegro. A to, że nic w nich merytorycznego na zarzuty uszkodzeń tarczy i sekundnika, a także mechanizm, który z pewnością nie jest od tego zegarka, nie powiedział - inna sprawa.

Teraz więc sprzedaje trupka z nieoryginalną i niepasującą koronką oraz - tutaj już bez pewności, ale ze sporym prawdopodobieństwem - również werkiem z innego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pokaże obiecany zegarek mojego znajomego . Zegarek z zewnątrz wygląda zgodnie z katalogiem (nr 1204 - rys 3.26 na 33 stronie książki W.Mellera) ale środek już wskazuje na ingerencje (polski mostek a co do reszty mechanizmu się nie wypowiem bo nie znam się aż tak dobrze). Zegarek należał do ojca znajomego który był brygadzistą w Fabryce zegarków Błonie ale niestety nie żyje wiec nie dowiem się w jakich dokładnie okolicznościach znalazł się w jego posiadaniu (czy to składak z części zdobytych , czy normalnie kupiony - ale mostek został dodany w wyniku jakiejś naprawy )

 

dodaje poniżej fotki zegarka ( jak i tego z aukcji dla porównania ) - tez tarcza wydaje się za mała

 

wiec reasumując podtrzymuje to co napisałem wcześniej ze mam nadzieje ze sprzedawca napisał prawdę ze nie ingerował w zegarek - szkoda ze nie odważył się na rozmowę tu na forum

post-34995-0-80564800-1413794829_thumb.jpg

post-34995-0-31001400-1413794833_thumb.jpg

post-34995-0-76206800-1413794841_thumb.jpg

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd

post-34995-0-08430100-1413794938_thumb.jpg

post-34995-0-77472900-1413794945_thumb.jpg

post-34995-0-57003600-1413794949_thumb.jpg

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odważył się bo pewnie zdaje sobie sprawę, że wciska naiwnym kit, a dyskusja na forum dowiodłaby tego i być może w jakimś tam stopniu popsuła interesy więc odgryza się w opisie aukcji. W końcu jak to napisał Akwafan "zegarek i tak się sprzeda". Kwint esencja "biznesu po polsku" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak trochę przesadzamy?

Widac zarówno w Atlasie i Blonexie pokazanym  przez Treevila prześwity.

Obejrzałem swojego Blonexa ,też można się przyczepic.

Czy można się doczepic mostka z napisem 17 jewels?

Może tak,może nie /raczej tak ,ale pewników nie ma/.

Ja widziałem je w  kilku zegarkach z Błonia.

Wiadomo,brak części zamiennych ,a ruskich mechanizmów od groma.

Że koronka w tym świeżo wystawionym Blonexie nieoryginalna ,zgoda .

Ale wielu klubowiczów pokazuje tu swoje nabytki ,a tam złe wskazówki ,koronki i inne skuchy ale chwalimy mówiąc co jest do poprawy.

Ale złe u sprzedającego jest nadmierne rozpisywanie się, które buduje atmosferę  znawcy.

Czepianie się macka czy zbyszka którzy handlują produkcją chałupniczą /w jednym przypadku to totalna bzdura/.

Ale wiedzy nie można mu odmówic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o to mi chodziło w pierwszym mailu do sprzedającego.Wystaw swój towar , sprzedaj go a nie wypisuj bzdur i nie najeżdżaj na innych że są BE a ja jestem CACY

Skladaki są i będą w naszych kolekcjach co na pewno nie wyklucza ich z rynku

Opis ten pierwszy od razu skojarzył mi się z wpisem na stronie O Mnie Sopockich Antyków,tam wszyscy sprzedają wypolerowane wraki i są bazarowymi handlarzami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Przepraszam, a co złego jest w tzw. składaku, jeśli został złożony z właściwych elementów i w niczym nie ustępują wyglądem 100% oryginałowi? Czy według Ciebie nie można zamienić jakiegoś za nadto zniszczonego elementu innym, który jest w znacznie lepszym stanie, a pochodzi z takiego samego lub z podobnego polskiego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Nic - o ile się o tym rzetelnie informuje, a nie wmawia, że sprzedaje się oryginał całkowicie poprawny towar bez żadnych ingerencji (wyzywając przy tym ludzi, którzy wskazują co konkretnie nie jest jednak całkowicie poprawne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

 

Pozwolicie że wyraże również swoje zdanie i opinię. Czytając wszystkie wpisy i opisy na aukcjach zastanawiałem sie czy powinienem to zrobić? Doszedłem jednak do wniosku że tak.

 

Postaram się bazować na faktach; Jeżeli chodzi o poprzedni zegarek wystawiony na aukcji  ( Blonex z mostkiem 17 Seventeen ) to :

1. Koperta jest oryginalna

2. Tarcza jest oryginalna o średnicy 28 mm

3. Do tych kopert montowano dwa rodzaje tarcz o różnej średnicy: 28 i 29mm

4. Naturalną rzeczą jest wystepowanie w przypadku stosowania tarcz o średnicy 28mm lekkiego prześwitu pomiędzy tarczą a kopertą. Jest to zgodne z oryginałem

5. Dekiel jest zgodny z tym jaki montowano w tych rodzajach kopert.

6. Koronka jest zgodna z tymi jakie montowano w tych rodzajach kopert.

7. Wskazówki zgodne z oryginalnymi.

 

A teraz kilka słów na temat mechanizmu. Nie jest w 100% stwierdzone że ten mechanizm wystepował, był montowany w "polskich " zegarkach co wcale nie oznacza że montowany nie był. Istnieje duże prawdopodobieństwo że montowany nie był ale 100% pewności nigdy nie bedziemy mieli. Z powodu braku dokumentacji to wszystko tylko i wyłącznie hipotezy.

 

Mam wrażenie że często nadużywamy słowa "Oryginał". Oryginał wg. Słownika Języka Polskiego PWN to : rzecz oryginalna, niebędąca kopią, przeróbką itp. Jeżeli nie mamy 100% pewności to nie powinniśmy używać tego sformułowania.

 

I to jest wg. mnie jedyny błąd jaki popełnił sprzedający w opisie tej aukcji. Gdyby nie to niefortunne okreslenie to wszystko byłoby OK.

 

Wg. mnie to ok. 90-95% wszystkich polaków które krążą na aukcjach to składaki. Jak myslicie po co ludzie skupują luzem tarcze, koperty i mechanizmy?

A po to żeby z nich zrobic zegarek i sprzedać ze sporym zyskiem.

 

Zgadzam się z kol. Akwafanem jezeli chodzi o kwestię części zamiennych. Ważne tylko aby częśc zamienna nie odbiegała od oryginalnej.

 

Co do pozostałych rzeczy wypisywanych na aukcji nie będe sie wypowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.