Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MamCzas

"Polskie" majstersztyki wystawiennicze na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

w sensie malowanka? Częsta przypadłosc w wojsku.

To fakt, pytanie bardziej o tych 3 sprawiedliwych - licytujących. Muzeum skrajnie pojechanych "Polaków"?

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, pytanie bardziej o tych 3 sprawiedliwych - licytujących. Muzeum skrajnie pojechanych "Polaków"?

Twórczość "wojskowa" zdaje się nabiera wartości kolekcjonerskiej. Spotkałem co najmniej 2 osoby zbierające takie rzeczy. Przyznaję że niektóre bywają ciekawe.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twórczość "wojskowa" zdaje się nabiera wartości kolekcjonerskiej. Spotkałem co najmniej 2 osoby zbierające takie rzeczy. Przyznaję że niektóre bywają ciekawe.

 

pozdrawiam

Narfas

Wow, serio?

Swego czasu kopiąc w "złomkach" z sowietów i sporej ilości Błoniowych tarcz - mogłem śmiało torebkę papierową po cukrze zapełnić takimi "michałkami".

 

Życie nie przestaje zadziwiać,

Pozdrowienia,

aRmian

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, serio?

Swego czasu kopiąc w "złomkach" z sowietów i sporej ilości Błoniowych tarcz - mogłem śmiało torebkę papierową po cukrze zapełnić takimi "michałkami".

 

Życie nie przestaje zadziwiać,

Pozdrowienia,

aRmian

 
I co zrobiłeś z tymi skarbami ?
Teraz to warte kupę kasy .
A jeszcze mógłbyś wejśc w kooperację ze sławnym "Zbigniewem" i nowe Błonie /nie to pseudo nowe / kwitłoby super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, 

Skarby pozostały u właściciela , nie byłem przebiegły jak "Zibi" i biznes strzelił pieron. 

 

Purytańskie podjeście do Polaków preferuję.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po biznesie  :) .

Malowankom wojskowym się nie dziw ,była taka moda ,ale o ile popsuli je w latach "60 czy nawet"70 to jako ciekawostka warto miec coś takiego w kolekcji i nawet warto dac parę złotych bo to też historia .

Gorzej jak współcześnie banda cwaniaków żeruje na popycie na Błoniaki i tworzy takie potworki :angry:

 

http://allegro.pl/blonie-lech-i4912550446.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda - podobać się nie musi ale ma ten specyficzny "ząb" i historia to już Panie.

A hieny są i będą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta malowanka z wojska z poprzedniej strony nawet ciekawa!:) sam bym przygarnal i zostawil w takim stanie niz robil to co robi Mr Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko panującej opinii o malowankach, ale niech mi ktoś wyjaśni co jest złego w renowacji zegarka? czy chodzi tylko o fakt, że nie zawsze jest ona przeprowadzona zgodnie ze specyfikacją fabryczną? czy też poprosyu nie powinno się tego robić bo traci się na oryginalności.

 

W motoryzacji dla mnie sprawa jest jasna. Stary samochód z oryginalnym odświeżonym lakierem, zawsze będzie więcej warty niż ten po kompletnej renowacji. Czasemnawet auto w pozornie nienajlepszym stanie może być więcej warte od odbudowanego, bo nwet te wszystkie uszkodzenia świadczą o jakiejś historii. Czy to samo dotyczy zegarka i na każdego Błoniacza w stanie igła (po renowacji, malowanka itp) powinniśmy wzdrygać się? czy ja sam sobie odpowiedziałem na to pytanie? Czy widząc dużego fiata ,,łudmalowanego z nowymi kupłakami mam gardzić czymś takim?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten Twoj duzy fiat zostanie pomalowany farbą olejną w ciapki i sprzedajacy powie Ci ze malowane bylo u profecjonalnego lakiernika albo doda ze ten duzy fiat to 100 oryginalny stan, a Ty dalej twierdzisz ze przeciez jeat ok, to jal najbardziej mozesz kupowac malowanki od Mr Z i jemu podobnych:)

 

 

 

A odnosnie renowacji...

Jej sukces polega na tym aby nie bylo zadnych zmian w pprownaniu z pierwotnym wygladem zegarka.

Renowacja to nie tworzenie nowego zegarka- ktorego nawet noe bylo w katalogach;) a czesto z taka "renowqcja" spotkac sie mozna na alle itp...

Edytowane przez dacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem. ,,Tjuningi" nie są na miejscu :-)

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprowadza się do tego czy interesuje Cię stan jak najbliższy oryginałowi czy też wariacja na temat sprzedawana jako biały kruk czy też "ordżinalna nuffka" bez mała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do pomalowanych tarcz, mi udało się kilka odmyć do czysta. Czasem wystarczy zwykła mięka gumka do wycierania a czasem potrzebne były mocniejsze chemiczne środki... Niestety kilka tarcz też w ten sposób zniszczyłem...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym osobnikiem nie ma sensu dyskutować. Dla niego oryginalna tarcza to tarcza warszawska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pamieci: bellona za 689 poszła, antymagnetyczny lekko ponad tysiak- ktoś od nas? chwalić się :-)

Edytowane przez rav_c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a racja, o Elegancję mi chodziło, pomieszałem;)

 

Chwalić się, chwalić Panowie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baltonę kupił Stach13 i coś się nie chwali.

Antimagnetica i piękną "Elegancję" kupił ktoś nowy / f.....s/, ciekawe czy z klubu.

Elegancji trochę żałuję ,drogo nie poszła w tym stanie.

 

http://allegro.pl/blonex-xv-lat-domu-mody-elegancja-katowice-ladny-i4912310439.html

Chwalił się w Nowych Polskich...:)

 

A elegancję przeoczyłem, bo byłaby moja...:(

Edytowane przez Stach13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje tam z tarczą :>? Koperta za duza, czy zdjęcie tak wprowadza w  bląd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

355 zł. za jedynie tarczę z Błonia! Nie wiadomo czy bardziej współczuć nabywcy z tego powodu, że go oszwabiono, czy że on taki naiwny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedza kosztuje, jej brak ruinuje...

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.