Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MamCzas

"Polskie" majstersztyki wystawiennicze na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec zeszłego roku byłem na giełdzie staroci w Bytomiu ,warszawskich tarcz do Błonii sporo,wszystko ideał.

Ale pełno również do Delban,Atlantików.

W Częstochowie na ostatniej giełdzie staroci ,też tego trochę było.

Zapasy u starych zegarmistrzów są napewno,ale myślę ,że ktoś to wali również współcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie jest produkcja Osińskiego z lat '50 czy '60. Zdaję sobie sprawę, że czasem wszystkie zamienniki są nazywane "warszawskimi", ale to nieporozumienie. Tarcze od Osińskiego były zazwyczaj miedziowane, stąd ten charakterystyczny złoto-czerwonawy połysk indeksów (Rosjanie też używali podobnej technologii, stąd czasem - zupełnie mylnie, niektóre oryginalne tarcze od Pobied czy Kam są identyfikowane jako "warszawskie").

Robił też tarcze z czarnymi nadrukami tamponem,ale to wcześniej, w latach '50 - do pasówek z kieszonek. Kombinował też z nakładanymi indeksami w formie kropek. Mam gdzieś coś takiego z dumnym "OSIN MADE" u dołu tarczy.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie od nas kolega sprzedaje - pisał tu ostatnio że będzie wystawiał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoaiak? bo to d do "D" mało podobne - tarcza dla Jożina i nie zostanie w Bażinach. 

 

Co tu bronić w przypadku tarcz warszawskich? Zamiennik przedłużający funkcjonalność przedmiotu - teraz będący użytecznym narzędziem w mnie czy bardziej udolnych "renowacjach" czy "reanimacjach" - i w tym pkt. zgadzam się - tarcza warszawska jest lepsza od potworka z linku.

Kwestia oczekiwań i gustu kupującego w stosunku do oryginalności zegarka i jego stanu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacik widzę od jakiegoś czasu,że bardzo bronisz "warszawskie'' tarcze.

W pewnym sensie masz rację ,one są polskie i robione w Polsce.

Ale to tylko zamienniki.

Ja zbieram Błonia od dawna i mam kilka z takimi tarczami ale tylko jako ciekawostkę,że coś takiego było ,podobnie jak malowanki z wojska.

To nie jest tak ze ich bronie, po prostu uwazam, ze lepsza Warszawska tarcza z epoki, niz sopocki antyk;) tym bardziej ze to wyrob polski!

A mimo to jestem i tak zwolennikiem zegarkow typu im wiecej oryginalu, tym lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam wrazenie, ze tarcze Warszawskie powstawaly dla przedluzenia zycia zegarka zamiast odpicowania go i wystawienia na sprzedaz jako "oryginalny".

Chociaz moze sie myle? Moze j wtedy byli tacy "sopoccy" sprzedawcy, co jawnie wcisklli innym ze warszawsja tarcza bez frezow, giloszow itp, jest 100% oryginalna tarcza?

 

Jesli jednak ich celem bylo rowniez nabijanie klienta w butelke to zaraz szybko je znienawidze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tarczy tego Kuranta z Al....o  :)

 

 

 

post-56002-0-37011000-1421403641_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam wrazenie, ze tarcze Warszawskie powstawaly dla przedluzenia zycia zegarka zamiast odpicowania go i wystawienia na sprzedaz jako "oryginalny".

Chociaz moze sie myle? Moze j wtedy byli tacy "sopoccy" sprzedawcy, co jawnie wcisklli innym ze warszawsja tarcza bez frezow, giloszow itp, jest 100% oryginalna tarcza?

 

Jesli jednak ich celem bylo rowniez nabijanie klienta w butelke to zaraz szybko je znienawidze;)

Tak jak sam stwierdziłeś - idea światła tylko co z tego jak czynnik ludzki zawodzi. 

"sopoty" są i będą - a jedyną bronią jest wiedza i przestroga przed nimi - choć tak jak pisałem - jest popyt więc jest i podaż na "Polaki" a Błonie w oryginalnej formie idzie na bocznicę na rzecz coraz to wspanialszych zombie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ktoś na kartce napisze MADE IN POLAND i ta kartka pójdzie za 100zł - może to i dobrze że te zegarki wreszcie zostały docenione 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę jeszcze odnośnie linka do aukcji który wkleiłem bo napisał do mnie właściciel aukcji i zegarka - wkleiłem tutaj ponieważ na dziale Polskich zegarków nie ma za bardzo tematu do którego by się nadawał coś jak na radzieckim "Nie przepłacajcie na allegro" nie twierdzę że jest majstersztykiem bo aż tak na polakach się nie znam , powiedzmy że coś tam wiem - ten konkretny na składaka mi nie wygląda jedynie spodobał mi się opis i ukryty nie wiedzieć czemu pod koniem numer seryjny  

Pozdrawiam właściciela zegarka i bez urazy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu wolno wystawić co chce i za cenę jaką chce. Każdemu też wolno śmiać się z takich co wystawiają :ph34r: . Naprawdę, ktoś pofatygował się napisać do Ciebie, bo nie podoba mu się, że wkleiłeś tutaj link? Czy dobrze zrozumiałem? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisał na PW - to furumowicz chyba nowy ale to oczywiscie nie ma znaczenia - wolałem jednak wytłumaczyć w temacie o co mi chodziło i czemu tutaj  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi forumowiczu- co tak malo? 999zl ? za tak niska kwote bym sie nawet nie pofatygowal ogloszenia wyswtawiac:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mechanizmu zrobione tak by było widać tylko numer 130- jak ktoś nieogarnięty byłby to łatwo się pomylić i uznać to za "polaka". Nie ma co się bulwersować tylko robić porządne i jednoznaczne zdjęcia w takiej sytuacji, bez tego pojawiaja się takie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hehe! tym razem poszedł w "polaki" ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.