Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MamCzas

"Polskie" majstersztyki wystawiennicze na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Kurcze nie mogę się dokopać bo korzystam w tej chwili z telefonu. Jakiś czas temu Enkil wrzucił tu ten zegarek z informacją że ma go z zaufanego źródła i ten ktoś podobno twierdził że zegarek na 100% był składany w Błoniu. Ktoś wtedy skomentował rozkładając zegarek na części pierwsze (mechanizm, koperta itd) że jednak to składak, ale być może ktoś w Błoniu go zrobił....

 

Ostatnio giną posty/tematy.... więc i ten może gdzieś ten tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mogę się dokopać bo korzystam w tej chwili z telefonu. Jakiś czas temu Enkil wrzucił tu ten zegarek z informacją że ma go z zaufanego źródła i ten ktoś podobno twierdził że zegarek na 100% był składany w Błoniu. Ktoś wtedy skomentował rozkładając zegarek na części pierwsze (mechanizm, koperta itd) że jednak to składak, ale być może ktoś w Błoniu go zrobił....

 

Ostatnio giną posty/tematy.... więc i ten może gdzieś ten tego...

A może @Enkila zapytać.....?

Bo telefon to do dzwonienia jest ,nie do "kopania"... ;)  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Potwierdzam, też pamiętam ten model i dyskusję o nim łącznie z teoriami o próbach odtworzenia błonia przy pomocy sprowadzanych z japonii led-werków. Jak dla mnie po prostu dokooptowany dekielek do losowego zegarka, no ale błonie ostatnio w modzie więc pewnie ładnie pójdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Oj już

Pokopię jutro na komputerze :) a Enkila już zapytałem.

 

Miłego wieczoru Marku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, zegarek jest w 100% oryginalny. Nikt nie pisał że był tam produkowany, tylko że był składany. Jest to krótka seria składana z części sprowadzonych ze.wschodu.. Czy tak bardzo " Polska" unitra warel" ma na werku napis poland czy może. Seiko ( lub sanyo itp. Już nie pamiętam).znam dwie osoby które to potwierdzają z czego jedna zna osobiście ( kiedyś znała ze szkoleń zegarmistrzowskich) producentów tychże. Poza tym mam potwierdzenie od 3 innych osób pamiętających ten wypust.

 

Aukcja z linka nie jest moja i niemam z niej żadnego zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, zegarek jest w 100% oryginalny. Nikt nie pisał że był tam produkowany, tylko że był składany. Jest to krótka seria składana z części sprowadzonych ze.wschodu.. Czy tak bardzo " Polska" unitra warel" ma na werku napis poland czy może. Seiko ( lub sanyo itp. Już nie pamiętam).znam dwie osoby które to potwierdzają z czego jedna zna osobiście ( kiedyś znała ze szkoleń zegarmistrzowskich) producentów tychże. Poza tym mam potwierdzenie od 3 innych osób pamiętających ten wypust.

 

Aukcja z linka nie jest moja i niemam z niej żadnego zysku.

A dekielek też ze wschodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski akcent, jak w unitrze, gdzie poza polskim napisem na dekielku i logo ma szkiełku reszta (koperta, moduł), to sanyo...

Unitra było dużo, tego mało, nie opłacało się robić dekielków, gdy tych było dużo i łatwe do zdobycia.

Ed.

Dostałem informację od pana W.M. (poprosiłem o opinię), iż jest to unitra - więc dekielek przełożony. Prawdopodobnie odrazu po zakupie, gdyż w tym stanie jest od b. dawna.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przepraszam, że post pod postem.

Cudo Zbigniewa, a najlepszy tekst:" LICENCJA ZSSR" :)  :D Widać sprzedający otrzymał już nawet licencję na swoje wyroby od "Towarzyszy".

http://allegro.pl/zlocony-polskie-blonie-krab-lata-60te-unikat-i5322280404.html

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda Zbigniewa przestaliśmy komentowac,bo to żenujące,

Ale tekst Licencja ZSRR jest zgodny z oryginałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda Zbigniewa przestaliśmy komentowac,bo to żenujące,

Ale tekst Licencja ZSRR jest zgodny z oryginałem.

Serio, a ja myślałem wręcz byłem przekonany, że poprawne jest tylko: made in poland. A w których modelach występowała"licencja zssr"?


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Np w tym:

1fe5d1f41b98afc04332e4ba2f8480ef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np w tym:

1fe5d1f41b98afc04332e4ba2f8480ef.jpg

Czyli w tych z początków produkcji, jak rozumiem? 


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa małe pierwsze krabiki, ksiazka wiadoma tłumaczy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dwa małe pierwsze krabiki, ksiazka wiadoma tłumaczy;)

Czytałem niedokładnie :P

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

A wiecie?.. Ja jednak jestem za coś wdzięczny panu Z. Kiedyś chciałem kupić na alle zegarek jego "produkcji" i szukając jakichś informacji trafiłem na to forum. To był osco-pallas, czy coś takiego. Koledzy w wątku pokrewnym odradzili mi zakup. Ale zacząłem grzebać w zapiskach forum i i tak połknąłem bakcyla i zostałem tu "na dłużej". ;):)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tych z początków produkcji, jak rozumiem? 

 

Tak, te pierwsze krabiki. Różnią się od odpowiednich Kirowskich tylko nadrukiem na tarczy.

 

DSCF4060b.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go kilka dni temu, "niezły" :) . Choć to także wyrób rzemieślniczy, jak syrenka :P. Ale zostanę zbesztany za te słowa :P  :D . Jest kilka egzemplarzy na Alle... także "warszawskich". Jak  już jesteśmy w temacie kto mi go zwinął? 

http://allegro.pl/duzy-polski-blonex-niesprawny-i5332155413.html


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go kilka dni temu, "niezły" :) . Choć to także wyrób rzemieślniczy, jak syrenka :P. Ale zostanę zbesztany za te słowa :P  :D . Jest kilka egzemplarzy na Alle... także "warszawskich". Jak  już jesteśmy w temacie kto mi go zwinął? 

http://allegro.pl/duzy-polski-blonex-niesprawny-i5332155413.html

Raczej robota chałupnicza pod kątem szukania jelenia.

Z syrenką to nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :). Wiem, że to straszny fraken. 


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.