Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Najpiękniejsze chronografy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, wklejamy zdjęcia najpiękniejszych naszym zdaniem chronografów. Niech też każdy z nas (jeżeli chce) w skrócie napisze, co miało wpływ na taki, a nie inny wybór. Czyli co nas zauroczyło w wybranych przez nas modelach :)

 

Zapraszam do zabawy.

 

Dla zachęty wrzuce pare zdjęć moich ulubionych :

 

003699-005_772-1.jpg

image69074-3.jpg

MONTRE1-1.jpg

post2361240703438-1.jpg

TAG-Heuer-MONACO-Calibre-12-Chronograph-_1267-1.jpg

U1421P622DT20110718174306-1.jpg

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozamiatałeś...

 

ja wkleję realne dla mnie najpiękniejsze chronografy - zegarki do 10k oparte na Valjoux

 

id-6103-ss022_diag.jpg

 

2e4b02a83f42b779ab5de7b1558c9ea6_g.jpg

 

 

oris-chronoris-grand-prix-70-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozpoczął od Lemanii z nieśmiertelnym kalibrem 2310. Dla mnie to niejako ojciec wszystkich pięknych chronografów. Od niego zaczęła się historia Speediego; po ten werk sięgali najwięksi - AP, Patki, Vacherony i Breguety.

lemania.jpg

Edytowane przez Tomasz Bożys

"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Lemania, oczywiście vintage również mile widziane :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PustyRZE, dzięki za przypomnienie - nie wiem jak mogłem zapomnieć o moim zdaniem najpiękniejszym chronografie :)

 

ROLEX-COSMOGRAPH_DAYTONA_04-HD.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się z kasą nie liczymy to A.L&S Double Split jest ładniutki w wersji czarnej.

Wydawałoby się że nie da się poprzeplatać wskazówek srebrnych, złotych i niebieskich. A jednak się dało i całkiem elegancko to wygląda:

 

a-lange-sohne-double-split_1.jpg

DSC_0053.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się z kasą nie liczymy...

Oczywiście, że się nie liczymy, bawimy się :)

 

I te tańsze, i te droższe.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PustyRZE, dzięki za przypomnienie - nie wiem jak mogłem zapomnieć o moim zdaniem najpiękniejszym chronografie :)

 

 

+1. Z tym, że jest kilka modeli Daytony wartych grzechu - ten zdecydowanie tak, ale... na kobiecej ręce wygląda LEPIEJ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby rankingu bez :

 

iwc-big-ingenieur-chronograph-platinum.jpg

 

Szkoda tylko, że jest taki duży.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za komplikacją chronografu, ale również wkleję swojego faworyta.

Omega Speedmaster na werku 9300 :

 

speedmastercoaxialchron.jpg

3113344510100140.jpg

 

Oczywiście dostępna jest też wersja na bransolecie :

 

omegaspeedmastermoonwat.jpg

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.misha.: swietne zdjecie. A i Brajtek niczego sobie. Na Venusce?

 

A co do watku - pytanie, co wlasciwie oceniamy - opakowanie, czy wnetrze?

 

Ja sklaniam sie takze ku Lemanii, ale takiej:

 

dsc07829k.jpg

 

 

a z narecznych ku Longinesowi 30 CH - nie posiadam (na razie :) ), wiec i zdjec nie zamieszczam.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zalacze swojego faworyta

 

 

J024030201.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejsze chrono są tylko dwa: Irka JD Grande Date i moja była :)

 

p10100277.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrera - proste & piekne :)

carrera1887a1.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dziwne to zdjęcie, zobacz jak długie są uszy na dole, a jakie na górze :lol: Podobnie JD wklejony przez Irka :)

 

Niemniej jednak piękne chrono.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronografy nigdy specjalnie mnie nie interesowały, są trzy o których przez jakiś czas myślałem:

 

1. za design który każdy architekt/designer doceni:

 

tumblrlemmbgojtn1qau50i.jpg

 

2. za kawał historii:

 

0102zy.jpg

 

3. Zawsze mi się podobał na nadgarstku McQueen'a i Ala Pacino:

 

1578481b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to wszystko na temat chronografów :lol:

Coś w tym jest :)

 

A żeby nie zaśmiecać, to gdyby ten zegarek miał swój prawdziwy manufakturowy mechanizm, to byłby jednym z moich ulubionych :

 

IWC20Portuguese20Automatic20Chrono201.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.