Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiając z orientuhren nie pokrywam żadnych dodatkowych opłat ? Tylko Cena zegarka+ koszty wysyłki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, aczkolwiek nie jestem pewny czy w cenę zegarka wliczone jest też pudełeczko.

 

Sprawdź też czy na schoeneuhren.de nie ma zegarka którego szukasz - na ogół mają nieco drożej, ale w cenę wliczona jest już przesyłka UPS i pudełko, więc czasem taki zakup się kalkuluje.

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze zakupy też szły przez Niemcy? 
Bo moja przesyłka tam wylądowała a jej status jest następujący: "The recipient was not present and has been informed. The shipment is ready for pick-up". Trochę brzmi jakby to już było miejsce docelowe, a nie punkt tranzytowy, stąd moje pytanie. ;)

 

Nie mam dużego doświadczenia w zakupach z Azji, kilka rzeczy dotychczas zamawiałem, ale albo szły bezpośrednio, albo przez Szwecję.

 

__________

EDIT: Strony trackingowe mają namieszane, zegarek dziś dotarł. I rzeczywiście wysłane przez Deutsche Post.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zakupiłem jakieś 2 tygodnie temu w creationwatches i przyszła przesyłka DHLem ale nic mi nie naliczyli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to działa na creationwatches ale ostatnio zamówiłem zegarek z darmową przesyłką pocztą, przez tydzień nic się nie działo a po tygodniu dostałem nr trackingowy z którego wynika, że paczka wyszła z Niemiec, tracking PP pokazuje:

 

 

Package information:    
Package number    RX?????????DE
Package type:     Economy registered letter
Dispatch country:     Germany
Country of destination:     Poland
Package status:
Event name    Date and time    Post office
Item posting     2014-08-18 05:07    International Postal System

 

Może robią jakąś zbiorową wysyłkę do DE a potem rozsyłają w miejsce przeznaczenia? Zobaczymy kiedy paczka dotrze do mnie.

Edytowane przez TheS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! W swoim pierwszym poście postanowiłem opisać swoją przygodę z Creationwatches.

14.08 zamówiłem Orienta.

15.08 przyszło potwierdzenie zamówienia i status "wysłane"

16.08 dostałem maila z DHL (wybrałem celowo kuriera, żeby nie czekać: ) ) z tracking ID

Zajarany mocno czekałem przez weekend do 19.08 kiedy to dostałem maila ze sklepu, że sorry, ale zegarki im się skończyły mogę sobie wybrać inny. W związku z tym, że dostałem numer przesyłki już DHL postanowiłem poczekać trochę (kupując wcześniej w dalekiej Azji już poznałem, że zakręceni są tam jak słoik powideł). Po paru dniach braku aktualizacji na DHL napisałem maila do Creationwatches, że rezygnuję i poproszę o zrot.

Zwrot zrobiony zdaje się następnego dnia (22.08)

Podsumowując - dziwny sklep - szczególnie, że przesyłka musiała się znaleźć już u kuriera, ale uczciwi - zatem można polecić.

pozdr

Jarek

Edytowane przez paterson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka zapewne nie była u kuriera, dostałeś tylko nr listu przewozowego na podstawie elektronicznego zlecenia złożonego przez sklep w firme kurierskiej. Fizycznie zegarek nie był nadany. Złożyli tylko zlecenie, a status "wysłane" dają już gdy zamawiają kuriera (co jest dziwne :) ). W momencie gdy chcieli skompletować wyszło, że nie mają już danego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że zegarek, który sobie upatrzyłem:

er2700bb.jpg

skończył się chyba na całym świecie -gdzie nie piszę jest "out of stock".

W końcu, po tygodniu poszukiwań, kupiłem przed chwilą inny z serii "Symphony" - FER2700AW0, tym razem już w Polsce. Już się nie mogę doczekać: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to działa na creationwatches ale ostatnio zamówiłem zegarek z darmową przesyłką pocztą, przez tydzień nic się nie działo a po tygodniu dostałem nr trackingowy z którego wynika, że paczka wyszła z Niemiec, tracking PP pokazuje:

 

 

Może robią jakąś zbiorową wysyłkę do DE a potem rozsyłają w miejsce przeznaczenia? Zobaczymy kiedy paczka dotrze do mnie.

TheS dostałeś już może przesyłkę? Ja zamawiałem 7 sierpnia , tracking dostałem 14.08 i mam w nim dokładnie to samo wpisane co Ty (łącznie z godziną), mam nadzieje, że mamy różne numery przesyłek :) moja kończy się na 55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem, jakiś tydzień temu. Paczka miała tracking z DE więc chyba tam mają punkt przerzutowy. Na pudełku była deklaracja CN22, tak to wyglądało

205c1c313ce4de4ad87d1c15a7eb2030.jpg

 

ffbdc4214ea8b47e6a02df2e635d2601.jpg

 

Wypalcowane na ekranie telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź mojej paczki z creationwatches do tej pory nie ma, mam nadzieje, że jeszcze dojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno odkopię temat, ale innego związanego z tym sklepem nie znalazłem.

W zeszłym tygodniu zamówiłem na Creationwatches zegarek więc może komuś informacje się przydadzą.

 

Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że czas reakcji mają ekspresowy: odpisują na maile w ciągu 30min.

Dnia następnego po dokonaniu płatności dostałem maila z informacją, że zegarek został wysłany.

 

Nie pozostaje nic innego jak czekać (przesyłką zwykłą pocztą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno odkopię temat, ale innego związanego z tym sklepem nie znalazłem.

W zeszłym tygodniu zamówiłem na Creationwatches zegarek więc może komuś informacje się przydadzą.

 

Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że czas reakcji mają ekspresowy: odpisują na maile w ciągu 30min.

Dnia następnego po dokonaniu płatności dostałem maila z informacją, że zegarek został wysłany.

 

Nie pozostaje nic innego jak czekać (przesyłką zwykłą pocztą).

Jak dojdzie paczka to daj proszę znać, czy naliczyli ci opłaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iansbansomg, zamieszczałem informację w innym wątku ale myślę, że ten wątek jest bardziej odpowiednim miejscem.

Po dwóch tygodniach od zamówienia dostałem zawiadomienie z Poczty (dział pocztowo-celny) z prośbą o dostarczenie dowodu zakupu (faktura, paragon lub potwierdzenie transakcji zakupu internetowego) oraz dostarczenie danych osobowych.

Jako, że faktury ani paragonu nie otrzymałem - pozostaje mi tylko PDF z Paypal oraz ewentualnie zrzut z ekranu z potwierdzeniem wysłania zegarka przez sklep.

Co do opłat, zapisek:

"po odprawie celnej przesyłka wraz z dokumentami potwierdzającymi dokonanie zgłoszenia celnego zostanie dostarczona drogą pocztową. Przy odbiorze należy uiścić opłaty celne i podatkowe wyliczone w dokumencie celnym"

chyba nie pozostawia wątpliwości :)

Liczyłem na upust ale z moim szczęściem wyszło, jak widać.

A kombinować z przeróbkami PDF'a chyba nie ma sensu. 

Edytowane przez tomtytus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kombinować z przeróbkami PDF'a chyba nie ma sensu. 

 

chyba za mało możesz oszczędzić, a za dużo stracić jeśli ktoś zauważy przeróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłby przeróbki, ale i tak w to nie wchodzę.

Tam też pracują ludzie nie bici w ciemię i można bardzo szybko odszukać dany model oraz znaleźć jego cenę w ofercie sklepu.

Edytowane przez tomtytus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że aktualnie częstotliwość wyłapywania przesyłek na cle wzrosła, mnie też to spotkało. Niestety jest to związane ze strajkiem włoskim służby celnej, który jednak miał być zawieszony od sierpnia, więc jest szansa na poprawę.

 

Jeśli ktoś by robił teraz zakupy w Azji, to dajcie znać czy udało się uniknąć dodatkowej daniny i przesyłka doszła bez VATu i cła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iansbansomg, zamieszczałem informację w innym wątku ale myślę, że ten wątek jest bardziej odpowiednim miejscem.

Po dwóch tygodniach od zamówienia dostałem zawiadomienie z Poczty (dział pocztowo-celny) z prośbą o dostarczenie dowodu zakupu (faktura, paragon lub potwierdzenie transakcji zakupu internetowego) oraz dostarczenie danych osobowych.

Jako, że faktury ani paragonu nie otrzymałem - pozostaje mi tylko PDF z Paypal oraz ewentualnie zrzut z ekranu z potwierdzeniem wysłania zegarka przez sklep.

Co do opłat, zapisek:

"po odprawie celnej przesyłka wraz z dokumentami potwierdzającymi dokonanie zgłoszenia celnego zostanie dostarczona drogą pocztową. Przy odbiorze należy uiścić opłaty celne i podatkowe wyliczone w dokumencie celnym"

chyba nie pozostawia wątpliwości :)

Liczyłem na upust ale z moim szczęściem wyszło, jak widać.

A kombinować z przeróbkami PDF'a chyba nie ma sensu. 

Dzięki za odpowiedź, czyli jednak cudów nie ma. Przerabianiem itp. można sobie jedynie biedy napytać, a z reguły nawet po doliczeniu opłat wychodzi się na plus w stosunku do zakupów w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma - nikt cudów nie obiecywał :)

Wszyscy piszą, że to loteria i że wysyłka pocztą zwiększa szansę na rabat. Ale jak widać coraz rzadziej.

Odnośnie ceny: właśnie przeglądam niemieckiego ebay'a i ciężko znaleźć SKX009 na bansolecie w cenie poniżej 220Euro. A do tego jeszcze wysyłka.

 

Ale przy okazji znalazłem przeszklony dekiel :)

Edytowane przez tomtytus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

po 4 dniach roboczych od dnia wysłania wymaganych dokumentów na pocztę otrzymałem zegarek.

 

Dla ciekawych, jak wyglądają dokumenty:

 

Na etykiecie naklejonej przez nadawcę, przy adresie znajdował się dopisek SKX009 ale został zamazany markerem - myślę, że nadawca wie, co i jak.

Przesyłka oznaczona jest jako "gift" a zawartość to "Horology Item" czyli ładnie brzmiąca nazwa z Greki :)

Deklarowana przez sprzedawcę wartość to 39USD. Co prawda umawiałem się na zadeklarowanie wartości na 89Euro ale niech będzie i 39USD. Suma sumarum musiałem przesłać potwierdzenie transakcji. A że nie mam szczęścia do takich "interesów" - potwierdzenie opiewało na kwotę, którą faktycznie zapłaciłem.

 

Na dołączonym dokumencie celnym towar opisany jest jako zegarek naręczny, wartość: 845zł.

Doliczone opłaty to VAT + 3zł (należność przywozowa - cokolwiek to oznacza) co łącznie daje nam 195zł dodatkowych opłat.

 

Na szybko sprawdziłem, co oferuje niemiecki ebay i najlepsza oferta (na gumie) to 253Euro (około 1075zł).

Wniosek: jeśli ma się trochę szczęścia - można około 200zł zaoszczędzić ale generalnie, zakładając transakcję w 100% legalną: oszczędność żadna.

Edytowane przez tomtytus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla odświeżenia wątku

 

19 maj zamówienie zegarka, 22 maj zegarek przywiózł do domku dhl.

w papierach "instrument pomiarowy" wartość 25 euro. dhl naliczył vat 24 zł, cło 0zł. nie musiałem wysyłać żadnych dokumentów.

dla mnie rewelacja


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto. Taki DHL sam robi odprawę (ma do tego uprawnienia) i generalnie, nie ma zbytniej motywacji aby dociekać, czy deklarowana przez Creation Watches czy inny sklep internetowy jest autentyczna, stąd nawet nie pyta o dosłanie dokumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.