Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w sumie mogłem zamówić DHLem, bo przesyłka doszła by dużo szybciej, a naliczyliby mało VATu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie mogłem zamówić DHLem, bo przesyłka doszła by dużo szybciej, a naliczyliby mało VATu ...

Pocztą czy DHL-em bez znaczenia jeśli chodzi o Vat. Jak naliczą to VAT to nie mniejszy czy większy, tylko taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyżej jest napisane, że DHL ma swoją odprawę celną i nie dociekają za bardzo przy sprawdzaniu paczek tylko naliczają VAT od wartości podanej na paczce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyżej jest napisane, że DHL ma swoją odprawę celną i nie dociekają za bardzo przy sprawdzaniu paczek tylko naliczają VAT od wartości podanej na paczce. 

W moim przypadku zażądali skan przelewu. Wolałem nie kręcić i przesłałem. Kwota trochę :huh:  się różniła od wypisanej na liście przewozowym. Nie wiem czy teraz zaostrzyli kontrole, czy to przypadek. Wcześniej oclili mi na podstawie podanej wartości przez nadawcę. Teraz zapłaciłem cło i VAT. Ale brałem to pod uwagę przy zakupie, nie byłem więc rozczarowany. Z opłatami i tak wyszło taniej niż zakup w Polsce.

Tak że na dwoje babka wróżyła :rolleyes:

Edytowane przez bumelant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wysłany 8.09 pocztą dzisiaj do mnie dotarł. Zadeklarowana wartość - 37$, wartość zegarka 80Euro. VAT nie naliczony. Nie spodziewałem się tak szybkiej przesyłki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam CreationWatches, transport DHL Expres gratis...paczka po 3 dniach z Singapuru była już u mnie.

Do zapłaty DHL 105 zł, wpisana wartość zegarka 107 Euro ;), choć wartość zegarka znacznie wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam CreationWatches, po trzech dniach zegarek u mnie w domu (DHL Express). Wybrałem wersję made in Japan, podatek 39zł od wartości deklarowanej na paczce 40euro :rolleyes:. Myślę że na pewno to nie ostatni zakup w CW.

post-67243-0-71909200-1505918356_thumb.jpg

post-67243-0-65515200-1505918485_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegarek po 6 dniach. Pierwsza kostka jaką mam.

Wartość zaniżona, chociaż o to nie prosiłem. Na 3 zegarki tam kupione, dwa przeszły bez VAT-u, ale dlaczego nie wiem.......loteria.

post-57470-0-26743900-1505928110_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup w czwartek wieczorem, płatność kartą, wysyłka DHL. Tracking na bieżąco. Dostawa miała być we wtorek, była w poniedziałek. Naliczono VAT, ale zadeklarowana wartość przesyłki była niższa :-). Szybko, sprawnie, zapakowane prawidłowo. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem u nich 3 zegarki na przestrzeni ostatnich 2 lat (2xSeiko, 1xOrient). Każdy z nich przyszedł po 2-3 dniach. Żadnych ceł i vatów, ale to chyba dlatego że mieszkam w UK. Wszystkie zegarki w nienaruszonym stanie i dobrze zapakowane. Polecam.

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja zapytam bardziej doświadczonych w temacie CW o rodzaj przewoźnika w przypadku zwykłego listu: jaką końcówkę numeru nadania szanowni Państwo mieliście ? HK ? a może SG lub NL ? 

Za info z góry dzięki :)

Edytowane przez Sikorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrze na ich oferte to marki pokrywają sie z tymi które są podrabiane i do kupienia np na aliexpress 

Jak jest z oryginalnością tych zegarków ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy już u nich kupowałem zegarki i za każdym razem przy przesyłce DHL'em VAT musiałem zapłacić i to od pełnej kwoty zakupu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

potwierdzam niestety, że większość raczej wyłapują chłopaki z UC... dwie sztuki zamówione i w obu obowiązek zapłaty VAT od kwoty zakupu... Wam życzę większego szczęścia. Lepiej się nastawiać na te 23% extra ceny... i może miło się rozczarować.

 

Pozdrawiam.

TTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, to raczej normalne że UC skrupulatnie nalicza opłaty. Sklep już jest znany i celnicy wiedzą że w poczkach raczej konserw nie będzie ;-) To że komuś udało się uniknąć zapłacenia podatku vat to naprawdę szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

 

W piątek zamówiłem od nich Seikacza, przyszedł dzisiaj (wtorek) zatem ekspresowo. Za zegarek zapłaciłem 1400 zł , ale musieli zaniżyć wartość paczki bo cło+VAT wyszło 92 zł. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!


Dostałem mail od pani z firmy kurierskiej z prośbą o wypełnienie jakichś oświadczeń i skany z paypala. Mogą mnie w ogóle o takie rzeczy prosić?
Jak też rozumiem to oznacza, że dodadzą mi vat+cło? Ktoś się orientuje ile to jest? (23% + ...)
Co więcej, creationwatches wpisało na paczce wartość 36 euro (przynajmniej tak wynika z załączników w mailu), czy jak im wyślę te wszystkie rzeczy to nie będzie sprzeczności (kupiłem bambino za 138$ 1f61b.png :P) i co wtedy zrobią?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pierwszy raz tak kupuję, opłat się spodziewałem, ale jeśli ktoś z Was przez to przechodził (a z tego co czytam w tym temacie to tak) to prosiłbym o pomoc żeby niczego nie spieprzyć i nie mieć kłopotów.

Edytowane przez stobis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś pecha. Z reguły naliczaja podatki i cło od wartości z papierów przewozowych. Dlatego cw obniża ci wartość zegarka żeby było dla ciebie taniej.

Jednak uc ma prawo poprosić ciebie o dokument zakupu bo podejrzewa że wartość w dokumentach przewozowych jest zaniżona. I wtedy naliczają ci opłaty od tej kwoty którą zaplaciłeś. To taka ciuciu babka między tobą sprzedawcą a celnik.

Napisz jaką przesyłkę wybrałeś DHL?

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka z Creation też utknęła u celników i wypełniałem te same dokumenty co @Stobis.

 

Jedno spostrzeżenie. Jeżeli kupujecie z CW dwa zegarki, kupcie je w dwóch oddzielnych transakcjach, a nie w jednym zamówieniu. CW i tak spakuje je razem, na paczce napisze, że są dwie sztuki, na fakturze wpisze dwa zegarki, ale... na FV jako łączną wartość poda cenę tego tańszego  (u mnie tak było).
Skoro robiliście dwa razy zakupy, to macie dwie transakcje przez paypal i dwa potwierdzenia. Jedno z wartością dokładnie taką, jak na fakturze :) 

FV i potwierdzenie przesyłacie celnikom, w celu wyliczenia cła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na dostawę dhl-em? ja zamówiłem wieczorem w poniedziałek i jeszcze zegarek jest w Singapurze. Dam znać czy obyło się u mnie bez kontroli, trzymajcie kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na dostawę dhl-em? ja zamówiłem wieczorem w poniedziałek i jeszcze zegarek jest w Singapurze. Dam znać czy obyło się u mnie bez kontroli, trzymajcie kciuki :)

Ja zamówiłem zegarki 22 listopada (środa), 27 listopada (poniedziałek) były w Polsce. Potem musiałem zadzwonić do DHL, podać emaila na którego wysłali informację, jakie dokumenty mam im przesłać. 24h później odprawa celna zakończyła się (wtorek) i dziś rano (środa) kurier już wyjechał z przesyłką do mnie.  

 

Trzymam kciuki, ale myślę, że cło będziesz musiał jednak zapłacić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na dostawę dhl-em? ja zamówiłem wieczorem w poniedziałek i jeszcze zegarek jest w Singapurze. Dam znać czy obyło się u mnie bez kontroli, trzymajcie kciuki :)

jeśli masz przesyłkę dhl to zapłacisz opłaty na 100%. dhl ma własną odprawę celną. dzięki temu twoje przesyłki nie leżą nha wer poczty po kilka dni tylko są odprawiane w kilka godzin. pytanie tylko czy odprawią ci zegarek z papierów przewozowych (zaniżonej ceny) czy będzie im się chciało drążyć temat i poproszą ciebie o dowód zakupu.

mi zawsze udawało się płacić opłaty z wartości zaniżonej, więc miałem pewnie szczęście.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć!

Dostałem mail od pani z firmy kurierskiej z prośbą o wypełnienie jakichś oświadczeń i skany z paypala. Mogą mnie w ogóle o takie rzeczy prosić?

 

Co więcej, creationwatches wpisało na paczce wartość 36 euro (przynajmniej tak wynika z załączników w mailu), czy jak im wyślę te wszystkie rzeczy to nie będzie sprzeczności (kupiłem bambino za 138$ 1f61b.png :P) i co wtedy zrobią?

 

 

Nic nie zrobią. Policzą Vat od kwoty jaką zapłaciłeś i nie będą wnikać w różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz przesyłkę dhl to zapłacisz opłaty na 100%. dhl ma własną odprawę celną. dzięki temu twoje przesyłki nie leżą nha wer poczty po kilka dni tylko są odprawiane w kilka godzin. pytanie tylko czy odprawią ci zegarek z papierów przewozowych (zaniżonej ceny) czy będzie im się chciało drążyć temat i poproszą ciebie o dowód zakupu.

mi zawsze udawało się płacić opłaty z wartości zaniżonej, więc miałem pewnie szczęście.

Nawet jak mnie poproszą o dowód zakupu i od tego zapłacę podatek z czym się liczyłem to (o zgrozo) zapłacę mniej niż jak bym kupił w Polsce ;) Dla mnie to sytuacja niepojęta, ze mimo to są takie "nieopłacalne" ceny w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.