Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jak mnie poproszą o dowód zakupu i od tego zapłacę podatek z czym się liczyłem to (o zgrozo) zapłacę mniej niż jak bym kupił w Polsce ;) Dla mnie to sytuacja niepojęta, ze mimo to są takie "nieopłacalne" ceny w Polsce

Ja jak tam kupowałem zawsze kalkulowałem cenę z opłatami i to co piszesz, koszt zakupu był o wiele niższy niż w Polsce.

Jak przesyłka przeszła bez opłat, to miałem dodatkowy bonus, oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek przyszedł do mnie Seiko SNZF17J1 czyli wersja składana w Japoni. Ogólnie bardzo dobry kontakt ze sklepem, szybko odpisują i wszystko jest objaśnione. Na pudełku napisali numer ref. zegarka i raczej dziwne by było gdyby tego nie oclili. Dopłata wyniosła 113zl ale i tak wyszło taniej niż w PL. Paczka dobrze zapakowana, z gąbeczkami żeby zegarek nie latał po pudełku. 

Przy sprawdzaniu DHL wysłał mi maila z dokładnym opisem paczki, nie wiem czy wy też tak mieliście... Musiałem im przesłać przelewy co jest oczywiste i zadali mi 3 pytania:

Co się znajduje w pudełku, z jakich jest materiałów i do czego służy. Napisałem im po prostu że to zegarek z stali do odmierzania czasu, po czym następnego dnia Pani z DHL'u dzwoni do mnie z zapytaniem czy zegarek jest "naręczny". Hmn... dokładne mają te kontrole. Suma summarum jestem zadowolony :D


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak długo trzeba czekać aż uzupełnią towar? W ciągu kilku dni wykupiono u nich kilka zegarków, których rozważałem zakup. Niestety nie zdążyłem, zbyt długo się zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do nich w tej sprawie napisałem. Odpowiedzieli że nie wiedzą i trzeba czekać :/


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że domówiłem jeden raz pudełko do zegarka, płatne +7USD. I było w tak tragicznym stanie, że z miejsca poszło do kosza. Wykonane ze skóry ekologicznej (Orient) ale tak stare dali i tyle przeleżane na słońcu, że w rękach się łuszczyło.

 

Natomiast zegarek był jak najbardziej ok, nowy i oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że domówiłem jeden raz pudełko do zegarka, płatne +7USD. I było w tak tragicznym stanie, że z miejsca poszło do kosza. Wykonane ze skóry ekologicznej (Orient) ale tak stare dali i tyle przeleżane na słońcu, że w rękach się łuszczyło.

 

Natomiast zegarek był jak najbardziej ok, nowy i oryginalny.

Musiałeś mieć pecha. Ja do swoich 3 orientów też zawsze brałem dodatkowo pudełko i wszystko z nim było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie spytać, po co wam dodatkowe pudełka? Zamawiacie najpierw bez, a potem dokupujecie pudełka?

Edytowane przez Patrict12

Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie spytać, po co wam dodatkowe pudełka? Zamawiacie najpierw bez, a potem dokupujecie pudełka?

Ja do każdego zakupionego zegarka staram się mieć pudełko.

 

Ja i pewnie kolega domowil w tym samym zamówieniu. Bo pudełka są sprzedawane oddzielnie i trzeba dodać je do zamówienia.

 

Ja tylko raz brałem z pudełkiem, więc faktycznie nie musi to być reguła

Edytowane przez Joh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jak zamawiacie coś innego oprócz Seiko i Orient(tylko takie pudełka na creation widziałem) to też bez pudełek?


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jak zamawiacie coś innego oprócz Seiko i Orient(tylko takie pudełka na creation widziałem) to też bez pudełek?

Pierwszy zakup robiłem tam 4 lata temu i ktoś mi poradził dokupić pudełko. Już nie pamiętam dlaczego, czy standardowo wysyłali w zastępczym czy te domówione miało być lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak długo trzeba czekać aż uzupełnią towar? W ciągu kilku dni wykupiono u nich kilka zegarków, których rozważałem zakup. Niestety nie zdążyłem, zbyt długo się zastanawiałem.

Różnie bywa. Raz dłużej raz krócej. Jak jest towar w dobrej cenie to nie ma co się zastanawiać

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jak zamawiacie coś innego oprócz Seiko i Orient(tylko takie pudełka na creation widziałem) to też bez pudełek?

Ja z Azji zamawiałem jeszcze Citizena i też dodawalem pudełko. Ogólnie tylko japońskie zegarki zamawiam z azji :)

 

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy wyborze przesyłki rejestrowanej (nie DHL) sklep informuje o nadaniu przesyłki i podaje nr listu?

Parę dni temu zamówiłem Orienta i jak dotąd nie wiem czy sklep juz wysłał.

 

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy wyborze przesyłki rejestrowanej (nie DHL) sklep informuje o nadaniu przesyłki i podaje nr listu?

Parę dni temu zamówiłem Orienta i jak dotąd nie wiem czy sklep juz wysłał.

 

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

Informuje, powinieneś dostać maila od nich że nadano przesyłke i numer trackingu. Sprawdź dokładnie poczte i spam


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek przyszedł do mnie Seiko SNZF17J1 czyli wersja składana w Japoni. Ogólnie bardzo dobry kontakt ze sklepem, szybko odpisują i wszystko jest objaśnione. Na pudełku napisali numer ref. zegarka i raczej dziwne by było gdyby tego nie oclili. Dopłata wyniosła 113zl ale i tak wyszło taniej niż w PL. Paczka dobrze zapakowana, z gąbeczkami żeby zegarek nie latał po pudełku. 

Przy sprawdzaniu DHL wysłał mi maila z dokładnym opisem paczki, nie wiem czy wy też tak mieliście... Musiałem im przesłać przelewy co jest oczywiste i zadali mi 3 pytania:

Co się znajduje w pudełku, z jakich jest materiałów i do czego służy. Napisałem im po prostu że to zegarek z stali do odmierzania czasu, po czym następnego dnia Pani z DHL'u dzwoni do mnie z zapytaniem czy zegarek jest "naręczny". Hmn... dokładne mają te kontrole. Suma summarum jestem zadowolony :D

To dziwne, ja za taki sam zegarek zapłaciłem ponad dwa miesiące temu tylko 39pln kurierowi i nikt do mnie nie dzwonił. Widać jak się trafi. Ostatni mój zakup na skywatches.com.sg był jeszcze lepszy, listonosz przyniósł do domu bez cła i podatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHL pobrało VAT od wartosci widocznej na przesłanym skanie przelewu, stąd ta różnica.

 

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, ja za taki sam zegarek zapłaciłem ponad dwa miesiące temu tylko 39pln kurierowi i nikt do mnie nie dzwonił. Widać jak się trafi. Ostatni mój zakup na skywatches.com.sg był jeszcze lepszy, listonosz przyniósł do domu bez cła i podatku.

Brałeś DHL'em?


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamawiał ktoś na wyspy, Irlandia bądź Anglia? Czy doliczają jakieś cło, vat czy tam bez dodatkowych opłat idzie kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wybierał przesyłkę lotniczą ? Zamówiłem zegarek i od 13 listopada wisi mi na trackingu jako wysłana z Singapuru.

Edytowane przez bakejpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamawiał ktoś na wyspy, Irlandia bądź Anglia? Czy doliczają jakieś cło, vat czy tam bez dodatkowych opłat idzie kupić?

W poniedziałek zamawiałem. Przesyłka w drodze. Dam znać jak dostanę. Jednak liczę się z dodatkowymi opłatami. Kiedyś zamawiałem elektronikę do UK i trzeba było płacić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze może z kronikarskiego obowiązku zaznaczę, że finalnie wypełniłem wszystko jak prosili i dopłaciłem kurierowi po prostu aż/tylko 114 zł (vat), ale mogę się wreszcie cieszyć ze swojego Bambino, wciąż sporo taniej niż kupując w Polsce :D Dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze może z kronikarskiego obowiązku zaznaczę, że finalnie wypełniłem wszystko jak prosili i dopłaciłem kurierowi po prostu aż/tylko 114 zł (vat), ale mogę się wreszcie cieszyć ze swojego Bambino, wciąż sporo taniej niż kupując w Polsce :D Dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie ;)

Pochwal się i wrzuć fotkę :)

Gratuluję zakupu

Edytowane przez Tomasz E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa. Raz dłużej raz krócej. Jak jest towar w dobrej cenie to nie ma co się zastanawiać

A te raz dłużej to ile? Pół roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.