Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem zegarek i nie musiałem nic wypełniać z dhl opłata jaką mi naliczyli jest "niska". Biorąc pod uwagę różnicę cenową jaka mi wyszła to jestem mega zadowolony, nie wspominając o radości z zakupionego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem zegarek i nie musiałem nic wypełniać z dhl opłata jaką mi naliczyli jest "niska". Biorąc pod uwagę różnicę cenową jaka mi wyszła to jestem mega zadowolony, nie wspominając o radości z zakupionego zegarka :)

Zamawiałes z pudełkiem czy bez?


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałes z pudełkiem czy bez?

Nie pamietam już czy wybierałem opcje z pudełkiem, (chyba tak) w każdym razie zegarek doszedł z pudełkiem. Ogólnie polecam tą opcje zegarek był w twardym kartonie, w środku szczelnie wypełnionym gąbkami w pudełku z poduszka.

Edytowane przez Astralx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka z Creation też utknęła u celników i wypełniałem te same dokumenty co @Stobis.

 

Jedno spostrzeżenie. Jeżeli kupujecie z CW dwa zegarki, kupcie je w dwóch oddzielnych transakcjach, a nie w jednym zamówieniu. CW i tak spakuje je razem, na paczce napisze, że są dwie sztuki, na fakturze wpisze dwa zegarki, ale... na FV jako łączną wartość poda cenę tego tańszego  (u mnie tak było).

Skoro robiliście dwa razy zakupy, to macie dwie transakcje przez paypal i dwa potwierdzenia. Jedno z wartością dokładnie taką, jak na fakturze :)

FV i potwierdzenie przesyłacie celnikom, w celu wyliczenia cła. 

Czy ten patent zawsze się sprawdza? musiałeś coś pisać do nich czy sami tak zrobili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten patent zawsze się sprawdza? musiałeś coś pisać do nich czy sami tak zrobili?

Nie wiem, czy zawsze. To było moje pierwsze zamówienie na CW.

 

Nic do nich nie pisałem. Po prostu kupiłem dwa zegarki w odstępach kilkuminutowych i sami włożyli je w jedną paczkę i wystawili jedną fakturę na niższą kwotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zawsze. To było moje pierwsze zamówienie na CW.

 

Nic do nich nie pisałem. Po prostu kupiłem dwa zegarki w odstępach kilkuminutowych i sami włożyli je w jedną paczkę i wystawili jedną fakturę na niższą kwotę. 

 

Zamawiałeś kurierem czy tą dłuższą drogą - pocztą lotniczą?  Chyba zrobię tak jak Ty czyli zamówię 2 egzemplarze. Zastanawiam się tylko czy faktycznie jest w tej chwili sens wydłużać tą przesyłkę, tzn. jak duże jest prawdopodobieństwo uniknięcia cła korzystając z poczty lotniczej. Czytając na tym forum powyższy wątek odnoszę wrażenie, że większość jednak wybiera DHLa... bądź CW wybiera za nich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałeś kurierem czy tą dłuższą drogą - pocztą lotniczą? 

 

Wybrałem DHL, bo stwierdziłem że i tak dostanę do zapłaty VAT, a firma kurierska załatwi wszystkie formalności za mnie. 

Może gdybym wybrał pocztę lotniczą, to do zapłaty miałbym tylko wartość wyliczoną na podstawie deklaracji CW, a nie na podstawie faktury.

 

Na dokumencie przewozowym była kwota 30 dolarów, na fakturze którą dostałem mailem były już 144 dolary i od tych 144 dolarów zapłaciłem VAT.

 

Pamiętaj tylko, aby robić dwie transakcje paypalem, a nie jedną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem DHL, bo stwierdziłem że i tak dostanę do zapłaty VAT, a firma kurierska załatwi wszystkie formalności za mnie.

Może gdybym wybrał pocztę lotniczą, to do zapłaty miałbym tylko wartość wyliczoną na podstawie deklaracji CW, a nie na podstawie faktury.

 

Na dokumencie przewozowym była kwota 30 dolarów, na fakturze którą dostałem mailem były już 144 dolary i od tych 144 dolarów zapłaciłem VAT.

 

Pamiętaj tylko, aby robić dwie transakcje paypalem, a nie jedną :)

Mam wrażenie, że jak sklep zadeklaruje dość niską wartość przesyłki, to w większości przypadków DHL żąda potwierdzenia zakupu i nalicza VAT od kwoty faktycznie zapłaconej.

Kupiłem Orient Star, wysyłka DHL, kwota deklarowana na FV 63€ i od niej naliczyli VAT.

Czekam teraz na Orienta za ok. 100 $. Wybrałem pocztę lotniczą i jak przejdzie bez VAT, to mam bonus. Podejrzewam że sklep zadeklarował by ok 22 € i przy takiej kwocie DHL zażądał by potwierdzenia przelewu. I na pewno zapłaciłbym VAT od faktycznej wartości zegarka.

Ale co by nie mówić, nawet z VAT się opłaca kupić

 

 

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem DHL, bo stwierdziłem że i tak dostanę do zapłaty VAT, a firma kurierska załatwi wszystkie formalności za mnie. 

Może gdybym wybrał pocztę lotniczą, to do zapłaty miałbym tylko wartość wyliczoną na podstawie deklaracji CW, a nie na podstawie faktury.

 

Na dokumencie przewozowym była kwota 30 dolarów, na fakturze którą dostałem mailem były już 144 dolary i od tych 144 dolarów zapłaciłem VAT.

 

Pamiętaj tylko, aby robić dwie transakcje paypalem, a nie jedną :)

 

Właśnie zamówiłem i zapłaciłem. Ale jest zonk bo drugą transakcję z automatu przekazali na pocztę 12- 14 dni  i nie było opcji zmiany - pierwsza poszła DHLem. Zaraz do nich napiszę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba u mnie jednak ta metoda sie nie sprawdzi Ponizej korespondencja z CW.

 

Hi

 

Like in subject I just ordered 2 watches but there is different shipping method, first one goes by DHL and second by mail and there was no chance to change it. Please send everything by DHL. My order numbers are: 10274207 and 10274211.

 

Best regards

 

Paweł Popielczak

Dear Paweł,

 

Your order (Order No: 10274207 ) has been shipped by DHL Express Shipping.

 

Tracking Number will be provided as soon as it is available.

 

It will reach you soon.

 

Your order (Order No: 10274211) is under process, will ship you soon.

Best Regards,

Vanya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba u mnie jednak ta metoda sie nie sprawdzi Ponizej korespondencja z CW.

 

 

Szkoda :( Może nie mieli zegarka "na stanie", może trzeba zaznaczać, że wysyłka ma być DHL-em, a może po prostu moja wspaniała metoda zadziałała tylko raz :( 

 

@Pixxar może mieć natomiast rację, że przy zbyt niskiej wartości przesyłki konieczne jest przesłanie faktury, a gdyby napisali np. 100 dolarów, to nikt by o nic nie pytał, tylko płaciłoby się VAT od 100$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamawiał ktoś na wyspy, Irlandia bądź Anglia? Czy doliczają jakieś cło, vat czy tam bez dodatkowych opłat idzie kupić?

Długi już mieszkam w UK i w sumie zamówiłem u nich już 4 zegarki. 3 pierwsze (poniżej wartości 100 funtów każdy) przychodziły bez żadnych dodatkowych opłat, bardzo szybko i w idealnym, nowym stanie. Mój ostatni zakup sprzed nieco ponad miesiąca, za 118 funtów przyszedł z 25% dopłatą (nie wiem do teraz czy to cło czy VAT) czyli 34 funty extra. Ta ostatnia przesyłka była za pomocą DHL. Oczywiście zegarek przyszedł w stanie nowym sklepowym, dobrze zapakowany, oryginalny i świetnie działający. Wiem że kupię u nich po raz kolejny.

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi już mieszkam w UK i w sumie zamówiłem u nich już 4 zegarki. 3 pierwsze (poniżej wartości 100 funtów każdy) przychodziły bez żadnych dodatkowych opłat, bardzo szybko i w idealnym, nowym stanie. Mój ostatni zakup sprzed nieco ponad miesiąca, za 118 funtów przyszedł z 25% dopłatą (nie wiem do teraz czy to cło czy VAT) czyli 34 funty extra. Ta ostatnia przesyłka była za pomocą DHL. Oczywiście zegarek przyszedł w stanie nowym sklepowym, dobrze zapakowany, oryginalny i świetnie działający. Wiem że kupię u nich po raz kolejny.

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Hmm czyli wychodzi na to że też loteria, w każdym bądź razie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokonałem pierwszego zakupu u nich wczoraj, wybrałem kuriera DHL więc już się nastawiałem na cło i VAT, ale i tak wyjdzie dużo taniej niż w PL.

Przy okazji odkryłem że mają promocję 5% z kodem rabatowym HOLIDAYS.

Edytowane przez towerone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem od nich już 2 razy - łącznie 3 zegarki Seiko za trochę ponad 1300 zł. Całość bezproblemowa, paczki miałem po 3, 4 dniach, dodatkowe opłaty u kuriera DHL w granicach 30-40 złotych.

Edytowane przez isyro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Właśnie przyszedl zegarek. Z Singapuru do Piotrkowa Trybunalskiego w 3 dni!! :)

Przy wartości zegarka około 600 (tyle wyszlo przez pay pal - w Polsce cena katalogowa 1300) zaplacilem kurierowi 40 zł;) cła czy tam podatku:)

Tylko narazie jeszcze nic nie wiem co z drugim;)

Edytowane przez SirPablitto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Właśnie przyszedl zegarek. Z Singapuru do Piotrkowa Trybunalskiego w 3 dni!! :)

Przy wartości zegarka około 600 (tyle wyszlo przez pay pal - w Polsce cena katalogowa 1300) zaplacilem kurierowi 40 zł ;) cła czy tam podatku:)

Tylko narazie jeszcze nic nie wiem co z drugim;)

Nic tylko zamawiać kolejne, ja się przymierzam tym razem do Hamiltona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zamówiłam Orient , w poniedziałek już był u mnie. Kurier DHL - całkowite dodtakowe opłaty to 41zl ;) vat.

Przyszedł w pudełku zastępczym. Twarde alegenackie, jednak bez logowan. Zegarki powyżej 180e przychodzą w ori pudełku.Dla mnie nie było problemu z tym ponieważ i tak trafi do drewnianego boxu.

Czy ktoś z was zamawiał Tag Heuer z creationwatches ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 12 grudnia. Od wczoraj przesyłka ma status "Przesyłka oczekuje na odprawę celną". Dzwoniłem wczoraj do DHL to mi powiedzieli, że ktoś z celnego się ze mną skontaktuje drogą mailową, ale minęło już 24h i nic mi na maila od nich nie przyszło.

Miał ktoś taki przypadek? Szacowany czas doręczenia mam na 19 grudzień czyli dzisiaj, ale to już raczej niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 12 grudnia. Od wczoraj przesyłka ma status "Przesyłka oczekuje na odprawę celną". Dzwoniłem wczoraj do DHL to mi powiedzieli, że ktoś z celnego się ze mną skontaktuje drogą mailową, ale minęło już 24h i nic mi na maila od nich nie przyszło.

Miał ktoś taki przypadek? Szacowany czas doręczenia mam na 19 grudzień czyli dzisiaj, ale to już raczej niemożliwe.

Jest okres świąteczny, kilkanaście razy więcej paczek idzie dziennie niż zazwyczaj. Strzelam że mają tam horror więc nic tylko cierpliwie czekać.

Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dot.  CreationWatches.com. Przeczytałem cały temat, jak dobrze rozumiem opłaty dot. cła i vatu to loteria, niezależnie czy wyślą pocztą czy też kurierem i trzeba być po prostu na to gotowym? Poprawcie mnie jak się mylę.

I drugie pytanie, z tego co widzę zegarki docierają na miejsce po opłacie, ale czy sprawdzał ktoś oryginalność tych zegarków? Można zaufać jakości produktów przesyłanych przez nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dot.  CreationWatches.com. Przeczytałem cały temat, jak dobrze rozumiem opłaty dot. cła i vatu to loteria, niezależnie czy wyślą pocztą czy też kurierem i trzeba być po prostu na to gotowym? Poprawcie mnie jak się mylę.

I drugie pytanie, z tego co widzę zegarki docierają na miejsce po opłacie, ale czy sprawdzał ktoś oryginalność tych zegarków? Można zaufać jakości produktów przesyłanych przez nich?

1. Tak to jest loteria, masz szczęście albo nie.

2. Sprawdzałem. Oryginalne. Masz możliwość kupna nawet wersji J czyli teoretycznie lepszych.


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest okres świąteczny, kilkanaście razy więcej paczek idzie dziennie niż zazwyczaj. Strzelam że mają tam horror więc nic tylko cierpliwie czekać.

Możliwe, że masz rację. Dzisiaj znowu dzwoniłem do DHL. Kazali czekać na kontakt z agencją celną. Próbowałem sam się z nimi skontaktować, ale tam się dodzwonić to chyba graniczy z cudem. Pozostaje mi chyba tylko czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Zegarek Orient RA-AP0003S10B (złota tarcza, mała sekunda) zamówiłem w piątek wieczorem 15 grudnia.

Dzisiaj (20 grudnia) odebrałem paczkę.

Tekturowe pudełko w środku plastikowe jak do zegarków ale bez oznaczeń.

Zegarek z foliami na klamrze i na dekielku.

Gwarancja podbita międzynarodowa.

 

Koszty:

z karty ściągnięto mi 568 złotych

Kurierowi DHL zapłaciłem 37 zł VATu

 

:)

Dziękuję Ci Święty Mikołaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.