Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Gość desmaer

Super szybko :) Niech się dobrze nosi.

 

Mój nadany 14.12, a od 18.12 czeka na odprawę celną :/ 21.12 przesłałem wszystkie wymagane dokumenty i do tej pory cisza. W złe ręce trafił w agencji celnej - chyba na jakiegoś upierdliwca. Niby tyle roboty tam teraz mają, a chciało im się dociekać czy wartość paczki jest zgodna z tym co zadeklarował nadawca czy może zaniżona.

Trzymam kciuki za dostawę w tym roku.

 

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super szybko :) Niech się dobrze nosi.

 

Mój nadany 14.12, a od 18.12 czeka na odprawę celną :/ 21.12 przesłałem wszystkie wymagane dokumenty i do tej pory cisza. W złe ręce trafił w agencji celnej - chyba na jakiegoś upierdliwca. Niby tyle roboty tam teraz mają, a chciało im się dociekać czy wartość paczki jest zgodna z tym co zadeklarował nadawca czy może zaniżona.

U mnie niestety obawiam się będzie podobnie, szacunkowa dostawa miała być dzisiaj do końca dnia, a status od rana jest: Przesyłka tymczasowo zatrzymana (zakup był 19.12) :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam planową dostawę na dzień kacowy, czyli 2.01.2018 . Liczę że tak jak poprzednie moje przesyłki szybko opuści urząd celny DHL. Mam inny problem, adres dostawy mam w tym dniu nieczynny

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam planową dostawę na dzień kacowy, czyli 2.01.2018 . Liczę że tak jak poprzednie moje przesyłki szybko opuści urząd celny DHL. Mam inny problem, adres dostawy mam w tym dniu nieczynny

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Po otrzymaniu informacji o przesyłce od DHL jest tam link, gdzie można zmienić adres dostawy, dzień dostawy, odbiór z punktu DHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten link u mnie jest nieaktywny. Być może antywirus go wyciął

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. płatności w tym sklpeie, duże płacicie prowizje za przelew w $? ew. jaki jest najlepszy sposób na ich zmniejszenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Mam pytanie dot. płatności w tym sklpeie, duże płacicie prowizje za przelew w $? ew. jaki jest najlepszy sposób na ich zmniejszenie? :)

Karta kredytowa i pay pall. Tylko kwestia kursu waluty po ktorym przelicza Twoj bank

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. płatności w tym sklpeie, duże płacicie prowizje za przelew w $? ew. jaki jest najlepszy sposób na ich zmniejszenie? :)

Płacę przez PayPal, ostatni zakup 19.12.17 przeliczyło dolar po 3,73 pln (opłata całkowita). Przy opłacie kartą pobierali 3,5% prowizji od transakcji i kurs dolara notowanie w banku, wychodziło podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. płatności w tym sklpeie, duże płacicie prowizje za przelew w $? ew. jaki jest najlepszy sposób na ich zmniejszenie? :)

Załóż sobie konto Revolut, nie będziesz płacił prowizji ani feedów.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety obawiam się będzie podobnie, szacunkowa dostawa miała być dzisiaj do końca dnia, a status od rana jest: Przesyłka tymczasowo zatrzymana (zakup był 19.12) :-(

Trochę się zdenerwowałem, że paczka stoi w miejscu, dzwoniłem z interwencją do DHL i niestety drgnęło ale wysłali informację o odprawie celnej i prośbę o dosłanie wszystkich dokumentów (niestety będą opłaty wyższe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle, bo moja przesyłka na weekend trafi do celnego DHL. Będą mieli dużo czasu i mogą też do mnie wysłać te żądania.

 

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Płacę przez PayPal, ostatni zakup 19.12.17 przeliczyło dolar po 3,73 pln (opłata całkowita). Przy opłacie kartą pobierali 3,5% prowizji od transakcji i kurs dolara notowanie w banku, wychodziło podobnie.

Ja płacę PayPal i wybieram kurs albo banku albo PayPal. Ale wielkich różnic nie ma. Mi bank nie pobiera żadnych prowizji.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad dwóch tygodniach oczekiwań dzisiaj odebrałem przesyłkę :) Ponad 10 dni przesyłka leżała w Agencji Celnej DHL. VAT policzyli od pełnej kwoty, a nie od kwoty zadeklarowanej przez nadawcę, ale liczyłem się z tym kupując zegarek. Ogólnie z zakupu jestem zadowolony. Zegarek lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach w necie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad dwóch tygodniach oczekiwań dzisiaj odebrałem przesyłkę :) Ponad 10 dni przesyłka leżała w Agencji Celnej DHL. VAT policzyli od pełnej kwoty, a nie od kwoty zadeklarowanej przez nadawcę, ale liczyłem się z tym kupując zegarek. Ogólnie z zakupu jestem zadowolony. Zegarek lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach w necie :D

Jednak loteria, dwie sztuki w październiku i listopadzie przeszły z opłatą od kwoty deklarowanej, a tym razem mnie wyhaczyli i to kiedy kupiłem droższy zegarek niż te poprzednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zakup robiłem we wrześniu i policzyli mi VAT od wartości zadeklarowanej przez nadawcę. We wtorek, 26.12 zrobiłem kolejny zakup i dzisiaj dostałem mail:

 

Szanowny Kliencie,

Agencja Celna DHL dokona w Pana / Pani imieniu formalności celnych. Prosimy o:

1) Skan / print screen zamówienia z serwisu aukcyjnego / sklepu internetowego.

Powinna być widoczna informacja: co składa się na cenę ( np. shipping, insurance ) oraz dane Klienta ( np. login / nazwisko ).

2) Skan potwierdzenia płatności za towar z banku / konta PayPall / ksero paragonu.

3) Informacje:

  1. Co jest zawartością paczki / przesyłki?
  2. Z jakiego materiału jest wykonany przedmiot?
  3. Do czego służy?

4) Przesłanie wypełnionego oświadczenia zgodnie z poniższą treścią:

OŚWIADCZENIE

Ja (imię i nazwisko) ……………………………………………………………………………………………
Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB …………
………………………………………………… (numer w temacie maila)

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są …………………………………………………………………………………………………………….

Za towar zapłacono dokładnie kwotę ……………………………………………….
Oświadczam, że Transport jest wliczony w wartość towaru z faktury.
Warunki transportu to DAP WARSZAWA.
Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.

 

Niestety, tym razem nie będzie tak różowo :-( 

 

Co ciekawe, w historii przesyłki miałem punkt "przesyłka tymczasowo zatrzymana, Leipzig, Germany",  później dotarła do Warszawy a w międzyczasie dostałem mail z CW, że DHL próbował się ze mną skontaktować, co nie było prawdą. Zadzwoniłem dzisiaj raniutko do DHL-u i usłyszałem, że żadnych problemów nie ma. Zadzwoniłem godzinę później, żeby dostać namiar na kuriera i usłyszałem, że przesyłka na pewno dzisiaj nie dojdzie, bo jest "na odprawie". I dwie godziny później dostałem mail, jak powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mi się udało, zegareczek przeleciał przez celny dhl w Gdańsku błyskawicznie. kurier już jedzie...:)

 

tak sobie myślę, może to zależy od ludzi na właściwym punkcie celnym dhl. może w Gdańsku są mniej dociekliwi? to już mój 3 zakup na cw i zawsze miałem szczęście


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba faktycznie loteria, jak piszą. I jeszcze jedno - na stronie CW domyślnie mam ceny EUR i tak kupiłem. A dolar teraz stoi bardzo nisko i trzeba brać w $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba faktycznie loteria, jak piszą. I jeszcze jedno - na stronie CW domyślnie mam ceny EUR i tak kupiłem. A dolar teraz stoi bardzo nisko i trzeba brać w $.

Wydawało mi się że tutaj nie ma znaczenia w jakiej walucie kupujemy. Może ktoś to potwierdzić?

W każdym razie opiszę też moje zamówienie:

Przelew wykonany 26.12.2017, sklep zarejestrował 28.12. Płacone paypalem, na którym nie wiedziałem nawet że mam konto i wystarczy jedno kliknięcie i automatycznie kasa idzie z mojego konta na konto sklepu xD

Potem dostałem wiadomość że status zamówienia w sklepie zmienił się na shipped i maila od DHL z numerem do trackingu:

e417a27b45777.png

Co ciekawe, paczka szła przez Frankfurt, a potem Lipsk, dopiero Warszawa.

I najlepsze: w momencie kiedy status przesyłki był na "with delivery courier" dostałem, podobnie jak @Reluton, maila że kurier próbował się ze mną kontaktować i proszą o wysłanie numeru zamówienia kurierowi, ale zignorowałem to. Tego samego dnia (dzisiaj) w południe przyjechał z paczką. Nie zapłaciłem NIC, wystarczył podpis. Deklarowana kwota na paczce 50$.

SKX009

Najlepszego wszystkim życzę  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie w EUR paypal przeliczył mi cenę na złotówki według bieżącego kursu waluty i złotówki ściągnął z konta.

Gdy kupowałem w innym sklepie za $, przeliczyli $ na PLN. A teraz kurs $ jest korzystny.

 

Kalkulacja na przykładzie pierwszego z brzegu zegarka na CW:

cena w EUR - 156

cena w $ - 182

co po przeliczeniu po średnim dziennym kursie NBP da odpowiednio 650,53 zł i 628,73 zł. To niby grosiki, ale przy odrobinie szczęścia akurat tyle trzeba będzie zapłacić VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Kupowałem w dolarach. W papierach deklaracji było 35euro. Zapłaciłem 35 zł opłat. Więc jestem zadowolony. Mako XL jest już u mnie

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zakup robiłem we wrześniu i policzyli mi VAT od wartości zadeklarowanej przez nadawcę. We wtorek, 26.12 zrobiłem kolejny zakup i dzisiaj dostałem mail:

 

Szanowny Kliencie,

 

Agencja Celna DHL dokona w Pana / Pani imieniu formalności celnych. Prosimy o:

 

1) Skan / print screen zamówienia z serwisu aukcyjnego / sklepu internetowego.

 

Powinna być widoczna informacja: co składa się na cenę ( np. shipping, insurance ) oraz dane Klienta ( np. login / nazwisko ).

 

2) Skan potwierdzenia płatności za towar z banku / konta PayPall / ksero paragonu.

 

3) Informacje:

  1. Co jest zawartością paczki / przesyłki?
  2. Z jakiego materiału jest wykonany przedmiot?
  3. Do czego służy?

4) Przesłanie wypełnionego oświadczenia zgodnie z poniższą treścią:

OŚWIADCZENIE

Ja (imię i nazwisko) ……………………………………………………………………………………………

Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB …………

………………………………………………… (numer w temacie maila)

 

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są …………………………………………………………………………………………………………….

 

Za towar zapłacono dokładnie kwotę ……………………………………………….

Oświadczam, że Transport jest wliczony w wartość towaru z faktury.

Warunki transportu to DAP WARSZAWA.

Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.

 

Niestety, tym razem nie będzie tak różowo :-( 

 

Co ciekawe, w historii przesyłki miałem punkt "przesyłka tymczasowo zatrzymana, Leipzig, Germany",  później dotarła do Warszawy a w międzyczasie dostałem mail z CW, że DHL próbował się ze mną skontaktować, co nie było prawdą. Zadzwoniłem dzisiaj raniutko do DHL-u i usłyszałem, że żadnych problemów nie ma. Zadzwoniłem godzinę później, żeby dostać namiar na kuriera i usłyszałem, że przesyłka na pewno dzisiaj nie dojdzie, bo jest "na odprawie". I dwie godziny później dostałem mail, jak powyżej.

Też dostałem identycznego maila w piątek, od razu wszystko wysłałem z myślą no to teraz mnie podliczą. A tu cuda noworoczne, dzisiaj kurier przyniósł mi przesyłkę z fakturą z kwotą do zapłaty 85pln, czyli od kwoty deklarowanej 88 EUR. Teraz to już nic nie rozumiem, jak to jest z tym podatkiem i moimi dokumentami gdzie był princseen ze sklepu i wydruk z Paypala na kwotę 338 USD. Jedno jest pewne lubię takie niespodzianki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczailiście może jakiś sposób na powiadomienia o towarze który pojawił się znów w sklepie. na dutyfree.. działa to świetnie. ale na CW nigdzie nie mogę czegoś takiego znaleźć. trochę upierdliwe wchodzić co kilka dni i szukać. 

oczywiście jest niusleter - ale to nie załatwia tej sprawy


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka dotarła. Wartość deklarowana 32 EUR, ale VAT zapłaciłem od kwoty realnej :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.