Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłka dotarła. Wartość deklarowana 32 EUR, ale VAT zapłaciłem od kwoty realnej :-(

Czyli szczęście nie dopisało, szkoda :(

Ja ciągle zastanawiam się nad DHL'em, ostatnio przesyłka SG Post szła do mnie 1,5 miesiąca i dotarła bez myta.

Nie wiem tylko czy wysokość opłat w przypadku DHL jest taka sama jak w przypadku Poczty Polskiej ? VAT w przypadku Poczty to nie wszystko, dochodzą jeszcze koszta przedstawienia do kontroli celnej, zainkasowaniu płatności od klienta itp, czy ktoś z Was może porównać wysokość opłat ? DHL prócz VAT liczy sobie jeszcze jakieś dodatkowe koszta ? 

Jeśli takie zapytanie było to przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem z DHL fakturę gdzie było tylko ogólnie opłaty. Nie miałem wuszczegolnionych pozycji cla i VAT u lub jeszcze innych opłat. Więc nie wiem czy DHL coś dolicza. Od 35 euro zapłaciłem 34 zł. Sądzę że DHL liczy tylko opłaty celno skarbowe bo sama usługa odpraw celnych jest w cenie frahtu

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

 

 

Ja dostałem z DHL fakturę gdzie było tylko ogólnie opłaty. Nie miałem wuszczegolnionych pozycji cla i VAT u lub jeszcze innych opłat. Więc nie wiem czy DHL coś dolicza. Od 35 euro zapłaciłem 34 zł. Sądzę że DHL liczy tylko opłaty celno skarbowe bo sama usługa odpraw celnych jest w cenie frahtu

 

 

 

Zaplaciles czysty vat. 34zl to 23% od 35euro

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT naliczany jest od "wartości celnej", na którą składa się wartość towaru + koszt transportu. DHL robi odprawę w imieniu odbiorcy bez żadnych opłat. 

Robiłem zakupy na CW dwa razy - raz się udało, dzisiaj niestety nie. 

Przy zakupach na SW przesyłka poszła SingPostem, doszła po ok trzech tygodniach, odebrana na poczcie bez żadnych dodatkowych opłat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem z DHL fakturę gdzie było tylko ogólnie opłaty. Nie miałem wuszczegolnionych pozycji cla i VAT u lub jeszcze innych opłat. Więc nie wiem czy DHL coś dolicza. Od 35 euro zapłaciłem 34 zł. Sądzę że DHL liczy tylko opłaty celno skarbowe bo sama usługa odpraw celnych jest w cenie frahtu

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

 

Zaplaciles czysty vat. 34zl to 23% od 35euro

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

 

Ooo własnie, o takie coś mi chodziło, dzięki :)

Pozostaje zamówić :)

 

Edit: zamówiłem :D teraz wielkie oczekiwanie, sklep wysłał zamówienie w 10h co jest dla mnie niespodzianką, kiedyś zamawiałem z wysyłką pocztą singapurską i czekałem kilka dni, nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie do zamawiających na CW, czy jeśli DHL doliczy VAT z deklaracji na paczce to dostanę jakieś powiadomienie od nich np e-mail ? ewentualnie czy będzie możliwość wykonania przelewu zamiast płacić kurierowi nalezność ? 

Edytowane przez Sikorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja złozyłem zamówienie 30 grudnia.

Realizacja zamówienia rozpoczęła się 3 stycznia. Nowy rok, pewno też świętowali☺ zegarek przyszedł DHL-em 5 stycznia. Wartość zegarka 130$. Wartość deklarowana na pudelku 32€. I udało się zegareczek przyszedł bez żadnej dopłaty☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim mieście miałeś celny DHL?

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo własnie, o takie coś mi chodziło, dzięki :)

Pozostaje zamówić :)

 

Edit: zamówiłem :D teraz wielkie oczekiwanie, sklep wysłał zamówienie w 10h co jest dla mnie niespodzianką, kiedyś zamawiałem z wysyłką pocztą singapurską i czekałem kilka dni, nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie do zamawiających na CW, czy jeśli DHL doliczy VAT z deklaracji na paczce to dostanę jakieś powiadomienie od nich np e-mail ? ewentualnie czy będzie możliwość wykonania przelewu zamiast płacić kurierowi nalezność ?

 

Nie wysyłają. Jeżeli paczka nie została sprawdzona to nie przychodzi żaden mail. Paczka idzie od razu do Ciebie i płacisz kurierowi od kwoty deklarowanej na pudełku. Raczej nie można przelewem bo może byc problem logistyczny: co jeśli zapłacisz VAT a paczka z jakiś załóżmy niezależnych czy zależnych to już nieważne przyczyn nie dotrze do Ciebie? To już będzie problem bo pieniądze zapłaciłes, a zegarka nie ma

Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim mieście miałeś celny DHL?

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Katowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy biorąc zegarek tą pocztą lotniczą dostane oryginalny kartonik? Przy wyborze tej opcji widnieje taki opis "Registered Airmail (Without Watch Box, With Watch Pouch, 10-14 days worldwide)", przy dhl tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy biorąc zegarek tą pocztą lotniczą dostane oryginalny kartonik? Przy wyborze tej opcji widnieje taki opis "Registered Airmail (Without Watch Box, With Watch Pouch, 10-14 days worldwide)", przy dhl tego nie ma.

Najpewniej napisać do nich maila - na każdy odpowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy biorąc zegarek tą pocztą lotniczą dostane oryginalny kartonik? Przy wyborze tej opcji widnieje taki opis "Registered Airmail (Without Watch Box, With Watch Pouch, 10-14 days worldwide)", przy dhl tego nie ma.

Jeżeli umiesz czytać i umiesz Angielski, bądź korzystasz z translatora to jest napisane: "bez pudełka". Tzn dostaniesz sam zegarek bez pudełeczka na niego. Taki zabieg ma na celu obniżenie do minimum szansy na zatrzymanie zegarka u celników i opodatkowanie go. Jeżeli masz dodatkowe pytania pisz do nich maila. Naprawdę czasami nie ma co oszczędzać. Urząd celny DHL'u a Poczty Polskiej to dwa inne światy. Przy DHlu będziesz czekać na przesyłke ze wszystkim max 5 dni(to już jest serio max), a przy poczcie zwykłej to jest co najmniej 2 tygodnie, a jak Ci zatrzymają celnicy to dopiero masakra z nimi sie skontakować. Wiec brać DHL może się uda, może nie. I tak taniej niż w Polsce. Będzie chyba trzeba zrobić nowy temat o creation bo za dużo tych samych pytań się tworzy.

Edytowane przez Patrict12

Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście się przekonałem, że nie warto brać wysyłki zwykłym listem, w przypadku DHL 4 dni i mam paczkę u siebie, niski podatek od kwoty deklarowanej przez nadawcę, wszystko dobrze zabezpieczone, zegarek nienaruszony, czego chcieć więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście się przekonałem, że nie warto brać wysyłki zwykłym listem, w przypadku DHL 4 dni i mam paczkę u siebie, niski podatek od kwoty deklarowanej przez nadawcę, wszystko dobrze zabezpieczone, zegarek nienaruszony, czego chcieć więcej :)

A w przypadku zwykłej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku zwykłej?

W przypadku zwykłego listu czekałem prawie 2 miesiące, zegarek co prawda dotarł nienaruszony ale w takim czerwonym, zapinanym na zatrzask etui, oczywiście wszystkie książki włącznie z gwarancją międzynarodową się tam znajdowały natomiast zabezpieczenie paczki było całkiem dobre i zegarek dotarł w całości.

Teraz są na prawdę spore opóźnienia jeśli chodzi o poczty takie jak HK Post, SG Post, NL Post itp sięgające 30 dni (średni czas od nadania do nadejścia paczki do PL).

Przed zamówieniem polecam sprawdzić sobie statystyki: https://alipaczka.pl/statystyki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy biorąc zegarek tą pocztą lotniczą dostane oryginalny kartonik? Przy wyborze tej opcji widnieje taki opis "Registered Airmail (Without Watch Box, With Watch Pouch, 10-14 days worldwide)", przy dhl tego nie ma.

 

Prawdopodobnie, nawet wybierając przesyłkę kurierską, możesz nie dostać oryginalnego pudełka, tylko jakieś zastępcze. Gdzieś czytałem, że przy droższych zegarkach zostawiają oryginalne, sam jak zamawiałem OS-a to na szczęście takie dostałem.

Na YT widziałem kilka "unboxing-ów" z zegarkami z CW i nie miały oryginalnych pudełek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy każdym zegarku jest wyraźnie napisane czy jest oryginalne pudełko czy nie. Trzeba dokładnie opis czytać  B)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy każdym zegarku jest wyraźnie napisane czy jest oryginalne pudełko czy nie. Trzeba dokładnie opis czytać B)

Ja nie widzę oryginalnego pudełka na poniższym filmiku, choć opis na stronie sklepu wskazuje, że powinno być:

 

 

http://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-60/seiko-automatic-diver-skx007-skx007k1-skx007k-rubber-band-mens-watch-784.html

 

https://m.youtube.com/watch?v=HklqQ1wmwkU

 

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czyj to jest film...  :rolleyes:  Pisałem na podstawie własnego doświadczenia. Kupiłem kilka zegarków na CW i zawsze przychodziły w takim pudełku, jakie było w opisie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej pojawia się tutaj nowych wypowiedzi, tym bardziej zdaję sobie sprawę jaki błąd popełniłem wybierając "airmail". Lekcja cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, z tym stwierdzeniem że wybór DHL Express to gwarantowana paczka w 4-5 dni to nie przesada? Mi raz DHL dostarczył zegarek w 7 dni, a drugi raz w 14 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, z tym stwierdzeniem że wybór DHL Express to gwarantowana paczka w 4-5 dni to nie przesada? Mi raz DHL dostarczył zegarek w 7 dni, a drugi raz w 14 dni. 

To prawda, raz było 4 dni, innym razem ponad 14 na usprawiedliwienie zamówienie było przed Świętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej pojawia się tutaj nowych wypowiedzi, tym bardziej zdaję sobie sprawę jaki błąd popełniłem wybierając "airmail". Lekcja cierpliwości :)

Ja zamówiłem 27.11.2017 nadanie przesyłki 04.12.2017 Singapur. Status przesyłki bez zmian od 04.12,2017 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 27.11.2017 nadanie przesyłki 04.12.2017 Singapur. Status przesyłki bez zmian od 04.12,2017 :(

Dziwne. U mnie na 4 sztuki żadna nie szła do mnie dłużej niż 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak 48h temu dostałem maila, że DHL otrzymało info o przesyłce (czyli - jak rozumiem - sklep wygenerował przesyłkę w systemie) i od tego czasu cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.