Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu proszą o potwierdzenie rodzaju przesylki. Ja bym odpisał i potwierdzil, bo bez tego pewnie nie wyślą zegarka, bo z jakiegoś powodu nie wiedzą czym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem, wysłałem info z potwierdzeniem, że wybrałem DHL.

 

Paczka jest już u mnie, DHL naliczył 157zł VATu - tylko nie rozumiem na podstawie czego to wyliczenie? Skoro nie dostałem żadnego maila od DHL z prośbą o dostarczenie faktury lub wyciągu z PayPal'a? Za sam zegarek zapłaciłem 423,53 PLN (94,00 EUR)

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dokumentów przewozowych. Cw wpisuje wartość przesyłki a DHL nalicza opłaty

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

157 z 423, coś dużo tego bo 37%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniają system skubańcy, dotąd jak się miało wartość poniżej tych 150 ojrasów to można było mieć nadzieję, że ani cła ani VATu nie będzie.  :huh:  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

157 z 423, coś dużo tego bo 37%

 

No dokładnie, dlatego mnie to dziwi skąd taka kwota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do nich uderzał. Nigdy tak dużo procentowo nie zapłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creationwatches wystawia fakturę na jedna pozycję zegarek+koszty transportu. Dhl jesli nie ma osobnej pozycji 'koszty transportu" dolicza zgodnie z przepisami "ryczałtowe koszty transportu = 100$" i od tego liczy vat 23%. suma Vat za zegarek + vat za "umowny " transport może dać kwotę jaką ciebie obciążyli, może tot ez być oplata za obsluge etc. Ja w ubiegłym tygodniu prosiłem CW o fakturę z dwiema pozycjami aby tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem, wysłałem info z potwierdzeniem, że wybrałem DHL.

 

Paczka jest już u mnie, DHL naliczył 157zł VATu - tylko nie rozumiem na podstawie czego to wyliczenie? Skoro nie dostałem żadnego maila od DHL z prośbą o dostarczenie faktury lub wyciągu z PayPal'a? Za sam zegarek zapłaciłem 423,53 PLN (94,00 EUR)

Pocztą zwykłą zamawiać, nie DHL-em. DHL zawsze przepuszcza przesyłki przez cło i nalicza VAT.

A wyjaśnieniem kwoty może będzie to, że VAT się nalicza od wartości przedmiotu, a nie od zapłaconej ceny. Zwykle to to samo, ale nie zawsze - może jakiś geniusz sprawdził cenę zegarka w Polsce i tak policzył?

Może też rację mieć arunioG - DHL liczy sobie za obsługę celną.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałam  ;-)

 

 

Ale  uważam, ze to jakieś kompletny nonsens.

Jeśli coś kupuję, wybieram przesyłkę, płacę za towar to znaczy, że tak ma być i koniec.

Jestem osobą poważną, Nie zmieniam zdania co 5 minut.

I chcę być traktowana poważnie, jak rozumny człowiek.

Dlatego to potwierdzanie jest dla mnie żenujące.

 

Dostałam odpowiedz. Uświadomili mnie, ze będę musiała  ponieść opłaty celne.

Jakbym sama o tym nie wiedziała i świadomie tej opcji nie wybrała.

Traktują ludzi jak jakiś niepełnosprawnych umysłowo, nieświadomych swoich wyborów.

I marnują ich cenny czas na jakąś niepotrzebną korespondencję.

 

Dear xxx,

Thank you for your order, we will ship your order by DHL express, you
need to pay custom taxes once package reach there.


Best Regards,
Vanya

Edytowane przez Lazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałam  ;-)

 

 

Ale  uważam, ze to jakieś kompletny nonsens.

Jeśli coś kupuję, wybieram przesyłkę, płacę za towar to znaczy, że tak ma być i koniec.

Jestem osobą poważną, Nie zmieniam zdania co 5 minut.

I chcę być traktowana poważnie, jak rozumny człowiek.

Dlatego to potwierdzanie jest dla mnie żenujące.

 

Dostałam odpowiedz. Uświadomili mnie, ze będę musiała  ponieść opłaty celne.

Jakbym sama o tym nie wiedziała i świadomie tej opcji nie wybrała.

Traktują ludzi jak jakiś niepełnosprawnych umysłowo, nieświadomych swoich wyborów.

I marnują ich cenny czas na jakąś niepotrzebną korespondencję.

 

Dear xxx,

 

Thank you for your order, we will ship your order by DHL express, you

need to pay custom taxes once package reach there.

 

Best Regards,

Vanya

Od jakiegoś czasu już nie zaniżają wartości przesyłki na deklaracji celnej - pewnie dla tego "starają się przypomnieć" że ta forma wysyłki jest obarczona dodatkowymi kosztami - pewnie ich ludzie nękali zdziwieni i nieświadomi w odróżnieniu od Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocztą zwykłą zamawiać, nie DHL-em. DHL zawsze przepuszcza przesyłki przez cło i nalicza VAT.

 

Świadomie wybrałem DHL wiedząc, że mogę się spodziewać dopłaty ok. 25% ceny zegarka, ale nie 37%... No nic, czekam na wyjaśnienie od nich, ale znając życie na pewno sprawdzi się któryś z podawanych scenariuszy:

1. Doliczyli ryczałtowy koszt za przesyłkę i dopiero od tego VAT

2. Doliczyli VAT i cło, ale wszystko umieścili w podsumowaniu jako Opłaty VAT: 157 PLN, Opłaty celne: 0 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu już nie zaniżają wartości przesyłki na deklaracji celnej - pewnie dla tego "starają się przypomnieć" że ta forma wysyłki jest obarczona dodatkowymi kosztami - pewnie ich ludzie nękali zdziwieni i nieświadomi w odróżnieniu od Ciebie. 

 

 

A Ja nie chcę żeby mi zaniżali. Wkalkulowałam opłaty przy zakupie.

Chce szybko otrzymać paczkę,  :) bo podałam adres do pracy.

A chce iść na urlop.

Wybrałam adres pracy, ponieważ Kurier DHL jeździ u mnie tylko w godzinach rannych. I jak nie będzie mnie w domu w tym czasie to później muszę do Gdańska ok 60 kilometrów jeździć i odbierać. W moim mieście nie ma ich magazynu.

 

A oni mojego cennego czasu i tego, że chcę iść na urlop nie szanują

I bawią się w jakąś bezsensowną korespondencję zamiast paczkę szybko  wysyłać :)

Edytowane przez Lazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić w PL z oficjalnej dystrybucji, byłoby szybciej i bez tej frustracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić w PL z oficjalnej dystrybucji, byłoby szybciej i bez tej frustracji...

 

 

Z PL szybciej?

Ty chyba żartujesz?

 

1.W całym moim mieście w sklepach  nie ma ani  JEDNEGO Orienta.

2.Ostanio zrobiłam trochę zakupów przez neta, to po  2 tyg czekałam na towar - sezon urlopowy mają.

3. Nawet po opłatach VAT, srat, itp bede miała zegarek około 400zł taniej i do tego DHL szybciej :P

Creationwatches wystawia fakturę na jedna pozycję zegarek+koszty transportu. Dhl jesli nie ma osobnej pozycji 'koszty transportu" dolicza zgodnie z przepisami "ryczałtowe koszty transportu = 100$" i od tego liczy vat 23%. suma Vat za zegarek + vat za "umowny " transport może dać kwotę jaką ciebie obciążyli, może tot ez być oplata za obsluge etc. Ja w ubiegłym tygodniu prosiłem CW o fakturę z dwiema pozycjami aby tego uniknąć.

 

Jakie koszty transporu w CW?

A co jeśli transport FREE? 

Ja żadnych kosztów transportu  nie płaciłam to dlaczego miałyby być na fakturze? I dlaczego mialabym placic VAT od czegoś czego nie płaciłam?

 

O ile sie nie mylę transpiort  DHL do całej Polski jest za free.

 I to można tym  odprawijącym łatwo udowodnić.

Edytowane przez Lazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekzaj, kiedyś przeglądałem cennik międzynarodowy DHL i z tego co pamiętam była tam tzw. "prowizja wykładowa" - 2.5% wartości opłat celno-podatkowych, nie mniej niż 69.00 PLN. Kiedyś sporadycznie pojawiały się komentarze, że komuś doliczyli tę opłatę. Najkrócej mówiąc DHL opłaca opłaty celno-podatkowe w imieniu importera, co w zamyśle ma przyspieszyć odprawę.

 

Stawiam na tę opłatę lub potraktowanie darmowej przesyłki jako koszt statystyczny 100$.

Edytowane przez tomek.wzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałam  ;-)

 

 

Ale  uważam, ze to jakieś kompletny nonsens.

Jeśli coś kupuję, wybieram przesyłkę, płacę za towar to znaczy, że tak ma być i koniec.

Jestem osobą poważną, Nie zmieniam zdania co 5 minut.

I chcę być traktowana poważnie, jak rozumny człowiek.

Dlatego to potwierdzanie jest dla mnie żenujące.

 

Dostałam odpowiedz. Uświadomili mnie, ze będę musiała  ponieść opłaty celne.

Jakbym sama o tym nie wiedziała i świadomie tej opcji nie wybrała.

Traktują ludzi jak jakiś niepełnosprawnych umysłowo, nieświadomych swoich wyborów.

I marnują ich cenny czas na jakąś niepotrzebną korespondencję.

 

Dear xxx,

Thank you for your order, we will ship your order by DHL express, you

need to pay custom taxes once package reach there.Best Regards,

Vanya

Ostatnio też mnie to spotkało, wcześniej nie mieli takiego zwyczaju.

Z kolei sam kiedyś do nich uderzyłem bo wysłali mi DHL a chciałem SGpost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PL szybciej?

Ty chyba żartujesz?

 

1.W całym moim mieście w sklepach  nie ma ani  JEDNEGO Orienta.

2.Ostanio zrobiłam trochę zakupów przez neta, to po  2 tyg czekałam na towar - sezon urlopowy mają.

3. Nawet po opłatach VAT, srat, itp bede miała zegarek około 400zł taniej i do tego DHL szybciej :P

 

Jakie koszty transporu w CW?

A co jeśli transport FREE? 

Ja żadnych kosztów transportu  nie płaciłam to dlaczego miałyby być na fakturze? I dlaczego mialabym placic VAT od czegoś czego nie płaciłam?

 

O ile sie nie mylę transpiort  DHL do całej Polski jest za free.

 I to można tym  odprawijącym łatwo udowodnić.

 

1. wysyłka na adres "do pracy" kosztowała mnie w ubiegłym tygodniu 2 dni zabawy z DHL, gdyż została potraktowana jako zamówienie firmowe a nie indywidualne. w konsekwencji musiałem pisać oświadczenie: co to, z czego to, czy prywatne etc

 

2. Jeśli nie ma pozycji transport to DHL zgodnie z przepisami uznaje zryczałtowane 100$ - dolicza vat 23% do zapłaty, dla czego ?  pytaj prawodawcę. Faktura od CW z rozbiciem ceny na dwie pozycje załatwia sprawę.

 

Nie zawsze się DHL tego czepia ale mnie trafiło drugi raz. Nie ma dla nich pojęcia transport gratis - jeśli gratis to płacisz od gratisa ryczałtowy VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekzaj, kiedyś przeglądałem cennik międzynarodowy DHL i z tego co pamiętam była tam tzw. "prowizja wykładowa" - 2.5% wartości opłat celno-podatkowych, nie mniej niż 69.00 PLN. Kiedyś sporadycznie pojawiały się komentarze, że komuś doliczyli tę opłatę. Najkrócej mówiąc DHL opłaca opłaty celno-podatkowe w imieniu importera, co w zamyśle ma przyspieszyć odprawę.

 

Stawiam na tę opłatę lub potraktowanie darmowej przesyłki jako koszt statystyczny 100$.

Tak właśnie jest jeśli nie jest wyszczególniony koszt dostawy (bo był za free) to przyjmuje się kwotę 100$. To nie jest wymysł DHL tylko wynika z przepisów celnych. DHL doliczy sobie oczywiście koszt obsługi za czynności związane z ocleniem przesyłki i jest to co ok 70 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wysyłka na adres "do pracy" kosztowała mnie w ubiegłym tygodniu 2 dni zabawy z DHL, gdyż została potraktowana jako zamówienie firmowe a nie indywidualne. w konsekwencji musiałem pisać oświadczenie: co to, z czego to, czy prywatne etc

 

 No to teraz mnie zmartwiłeś. Ale pożyjemy zobaczymy. Na razie to zegarek zakupiony w sobotę wysłali dopiero dziś o 16 :49.

Wczoraj nie mieli czasu, bo się przez cały dzien upewniali czy jestem zdrowa na umyśle i podejmuję racjonalne decyzje ;)

Tak właśnie jest jeśli nie jest wyszczególniony koszt dostawy (bo był za free) to przyjmuje się kwotę 100$. To nie jest wymysł DHL tylko wynika z przepisów celnych. DHL doliczy sobie oczywiście koszt obsługi za czynności związane z ocleniem przesyłki i jest to co ok 70 pln.

 

Jeśli tak naprawde jest to wiecej w CW nie kupię. 

 Ja nie bede do nich pisac i prosić o taką czy inną fakture. O Jakieś rozbicia na 2 pozycje. Oni sami powinni wiedzieć jaka fakture wystawić by zatrzymac przy sobie klienta.

Bedę robiła zukupy gdzie indziej.  Skoro udaja tanich przesyłka niby FREE, a musisz za nią  rzeczywiście zapłac wiecej niz gdzie indziej.

 

Oni sa na bank świadomi tego, po prostu przerzucają na nas  zakamuflowane koszty.  Ciekawe tylko jakie mają z tego profity?

 

Jeśli tak to ja wolę zapłacić w orientuhren.de za przesyłkę w 7,5 euro. I nie mam poza tym żadnych innych kosztów.  i mam ich w nosie.

Edytowane przez Lazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 No to teraz mnie zmartwiłeś. Ale pożyjemy zobaczymy. Na razie to zegarek zakupiony w sobotę wysłali dopiero dziś o 16 :49.

Wczoraj nie mieli czasu, bo się przez cały dzien upewniali czy jestem zdrowa na umyśle i podejmuję racjonalne decyzje ;)

 

Jeśli tak naprawde jest to wiecej w CW nie kupię. 

 Ja nie bede do nich pisac i prosić o taką czy inną fakture. O ijakieś rozbicia na 2 pozycje. Oni sami powinni wiedzieć jaka fakture wystawić by zatrzymac przy sobie klienta.

Bedę robiła zukupy gdzie indziej.  Skoro udaja tanich przesyłka niby FREE, a musisz za nią  rzeczywiście zapłac wiecej niz gdzie indziej.

 

Oni sa na bank świadomi tego, po prostu przerzucają na nas  zakamuflowane koszty.  

 

Jeśli tak to ja wolę zapłacić w orientuhren.de za przesyłkę w 7,5 euro. I nie mam poza tym żadnych innych kosztów.  i mam ich w nosie.

Przepisy celne mowią że opodatkowaniu i ocleniu podlega warość przedmiotu wraz w kosztem jej przesyłki. Lepiej żeby przesyłka kosztowąła np 10 $ (niz była darmowa) to wówczas licząc VAt i cło w sumie ok 25% warości przesyłki do koszt ok 2,5 $ (od samego kosztu przesyłki). Jak pisałem wcześniej jesli przesyłka jest darmowa czyli na fakturze nie  jest wyszczególniony jej koszt to domyślnie przyjmuje się 100 $.

 

Co do zarabiania prze CW czy DHL. To nie CW i DHL bierze te pieniądze dla siebie...to Państwo Polskie na mocy przepisów celnych pobiera takie opłaty. DHL rzeczywiście pobiera te 70 pln za twz papierologie czyli zgłoszenie do Urzędu celnego i robią to w naszym imieniu bo ten obowiązek ciąży de fakto na kupujacym. być może jest możliwość zrobić to we własnym zakresie, ale wypełnienie deklaracji na odpowiednich drukach, zgłoszenie do urzędu celnego, odczekanie na wyliczenie nalzenego cła i podatku to troche zamieszania wiec wydaje się że lepiej wydac te 70 pln.

Poza tym decydujac sie na zakup spoza UE nalezy brac te koszt pod uwagę i kalkulować czy zakup nadal jest opłacalny.

Warto pamietac ze przesyłka tradycyjna pocztą coraz czesciej jest zatrzymywana w urzedzie celnym pocztowym i tam tez naliczana jest opłata ok 60-70 pln za papierologie zwązaną z naliczeniem cła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DHL rzeczywiście pobiera te 70 pln za twz papierologie czyli zgłoszenie do Urzędu celnego i robią to w naszym imieniu bo ten obowiązek ciąży de fakto na kupujacym. być może jest możliwość zrobić to we własnym zakresie, ale wypełnienie deklaracji na odpowiednich drukach, zgłoszenie do urzędu celnego, odczekanie na wyliczenie nalzenego cła i podatku to troche zamieszania wiec wydaje się że lepiej wydac te 70 pln.

[...]

Warto pamietac ze przesyłka tradycyjna pocztą coraz czesciej jest zatrzymywana w urzedzie celnym pocztowym i tam tez naliczana jest opłata ok 60-70 pln za papierologie zwązaną z naliczeniem cła

Niby dlaczego lepiej wydać te 70 zł, zamawiając DHL? Miałem kilka razy na cle przesyłkę "regularną" pocztową i nie zauważyłem, żeby mi coś doliczyli za "obsługę celną" jak DHL. Nawet jeśli "przesyłka tradycyjna pocztą coraz czesciej jest zatrzymywana w urzedzie celnym", to jest to nadal "coraz częściej", a nie zawsze jak DHL-em. DHL mnie wkurzył już kilkakrotnie, wysyłając na cło przesyłki nawet, gdy towar był ewidentnie nie celny.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu byłem na wer Pruszcz Gd poczty po zegarek. Urząd celny naliczyl VAT, płacisz w kasie, potem idziesz na magazyn pocztowy gdzie płacisz za obsługę 8,50 PLN. Nie wiem skąd wziąłeś 70 PLN.

 

A na DHL nie narzekam. Zawsze szybko i bez problemów. Zawsze naliczyli opłaty od wartości z deklaracji. Nic więcej. Przynajmniej DHL Gdańsk

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu byłem na wer Pruszcz Gd poczty po zegarek. Urząd celny naliczyl VAT, płacisz w kasie, potem idziesz na magazyn pocztowy gdzie płacisz za obsługę 8,50 PLN. Nie wiem skąd wziąłeś 70 PLN.

 

A na DHL nie narzekam. Zawsze szybko i bez problemów. Zawsze naliczyli opłaty od wartości z deklaracji. Nic więcej. Przynajmniej DHL Gdańsk

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

70 zł dolicza sobie czasem DHL za "obsługę" - poczta 8,50.

 

Problem w mojej ocenie polega na tym ze przepisy to jedno a życie to drugie i nigdy nie wiadomo jak przesyłka zostanie potraktowana.

 

1. upoważnienie do przeprowadzenia czynności za mnie - czasem DHL tego wymaga a czasem nie. Wg mojej wiedzy klient "indywidualny" dokonujący zakupu "na własne potrzeby" nie powinien wypełniać tego dokumentu i nie powinien ponosić związanych z tą obsługą kosztów. Jest inaczej - czysta loteria, czasem ktoś zostaje uszczęśliwiony.

 

2. koszty transportu - dwa zakupy na CW, jeden odprawa na podstawie dokumentów załączonych przez CW i bez VAT od kosztów transportu, druga przesyłka na podstawie dokumentów zakupu i platanowaci oraz VAT od gratisowego transportu. Z czego to wynika ? Loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.