Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nadal jesteśmy w kropce, bo zależy kto w UC sprawdza. Nie jest to pocieszające, bo nie da się dogadać z CW. Tam obsługują ludzie, którzy z angielskiego znają tylko "Yes, Hello, my friend, buy this watch". Prowadziłem kilka msc temu korespondencję z nimi i nawet punkt po punkcie tłumaczyłem o co chodzi. Jedyne co sie dowiedziałem to rzeczy nie na temat jak 1) nie obniżają ceny, żeby był niższy VAT 2) buy this watch my friend 3) we have only few pieces 4) yes it's free

 

Na prawdę punkt po punkcie tłumaczyłem, że w naszym pięknym kraju doliczają podatek od wysyłki poza podatkiem od produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Singapur................potem różne dziwne kraje .....potem kraje 3-go świata ...a później.....no - wiadomo co ? !   :D  :blink:  :ph34r:  B)  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiał ktoś wysyłkę zegarka z powrotem do CW? Czy przy zakupie za pośrednictwem PP możliwe jest, aby to oni pokryli koszt przesyłki? Tak gdzieś czytałem i nawet na stronie PP o tym piszą, tylko nie wiem jak to w praktyce wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiał ktoś wysyłkę zegarka z powrotem do CW? Czy przy zakupie za pośrednictwem PP możliwe jest, aby to oni pokryli koszt przesyłki? Tak gdzieś czytałem i nawet na stronie PP o tym piszą, tylko nie wiem jak to w praktyce wygląda :)

 

Pytanie dlaczego chcesz zwrócić, w kilku sytuacjach PayPal pokryje koszty zwrotu, o ile płaciłeś przez PayPal.


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przyszedł uszkodzony, to znaczy z wgniotką na kopercie i kilkoma ryskami. Zaproponowali mi rabat 15 dolarów, albo zwrot/wymianę. Postanowiłem wymienić, ponieważ zamawiałem DHL i nie chce mi się bawić w odzyskiwanie zapłaconego VAT-u. Płaciłem podpiętą pod PP kartą płatniczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przyszedł uszkodzony, to znaczy z wgniotką na kopercie i kilkoma ryskami. Zaproponowali mi rabat 15 dolarów, albo zwrot/wymianę. Postanowiłem wymienić, ponieważ zamawiałem DHL i nie chce mi się bawić w odzyskiwanie zapłaconego VAT-u. Płaciłem podpiętą pod PP kartą płatniczą.

A co to za zegar? Może ktoś weźmie i Ty sobie kupisz następny + ich rabat 15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółwik od Seiko SRP773 niebieski w wersji JDM. Tragedii nie ma z tymi ryskami. Wgniotka również powstała najprawdopodobniej w fabryce, bo wszystkie folie były na miejscu, więc zegar nie był używany. Niestety VAT w pełni opłacony, co nieco ogranicza pole manewru, jeśli chodzi o odsprzedaż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółwik od Seiko SRP773 niebieski w wersji JDM. Tragedii nie ma z tymi ryskami. Wgniotka również powstała najprawdopodobniej w fabryce, bo wszystkie folie były na miejscu, więc zegar nie był używany. Niestety VAT w pełni opłacony, co nieco ogranicza pole manewru, jeśli chodzi o odsprzedaż ;)

 

Ogłoś na kilka dni na forum - może ktoś weźmie w cenie zakupu z VAT. Dostaniesz ten rabat, kupisz nowy i hej. Jak nie pójdzie to będziesz sie w wysyłkę bawił - co sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak wszyscy kupują macanego i obitego w cenie z pełnym cłem bo sami nie umiom kliknąć nowego ... z może cłem  :D
To nie temat żarty żartami ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak wszyscy kupują macanego i obitego w cenie z pełnym cłem bo sami nie umiom kliknąć nowego ... z może cłem  :D

To nie temat żarty żartami ;)

 

Są różni ludzie, więc szanujmy każdego. Nigdy nie wiesz. Może ktoś będzie chciał. Wystawienie oferty na bazarku (jeszcze) nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka spakowana, nie będę zasilał forum niepełnowartościowymi egzemplarzami. PP pokrywa koszt wysyłki do 120 PLN, więc przesyłka pójdzie sobie Pocztą Polską do Singapuru. Kiedyś dojdzie ;) Nie wiem jedynie jak to rozegrać, żeby mi potem znów VAT-u nie doliczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech napiszą że zwrot z reklamacji. A do celnego przedstawisz dokumenty które miałeś przy tym zamówieniu. Kopie maili można również dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda informacja, że zwrot kasy przez PayPal za przesyłkę zwrotną do sprzedawcy rzeczywiście działa :) Właśnie otrzymałem od PP 110 PLN tytułem pokrycia kosztów odesłania zegarka do CW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odesłali mi kasę z CW zamiast drugiego zegarka. Mowa Szekspira trudna jest zaiste, bo jakoś same nieporozumienia na łączach ;)

Ma ktoś doświadczenie z odzyskiwanie zapłaconego VAT po zwrocie towaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Zamawiałem z okazji BF dwa zegarki z omawianego na tej grupie sklepu Creationwatches i na moje nieszczęście pierwszy zakup okazał się błędem sklepu.

Dokładnie zaznaczyłem że chciałem przesyłkę poczta a oni perfidnie wysłali mi dwa zegarki oddzielnie kurierem DHL.

Co mam zrobić w takim przypadku?

Matka boska bez vattowska nawet nie pomogla

A miałem nadzieję na ominięcie vatu

Mogę to gdzieś zgłosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie odebrać tej nieprawidłowo wysłanej przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem nadzieję na ominięcie vatu

Mogę to gdzieś zgłosić?

może do Banasia?

 

na poważnie, zapomnij o omijaniu vatu. obecnie takie sytuacje są incydentalne.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdarzają się ;) Na 3 zegarki zakupione w tym kwartale tylko 1 wpadł na cło (październik). Dwa tygodnie temu odebrałem dwie Seiko 5 pakowane jako osobne paczki, obie bez clenia.

 

Niemniej, podchodziłbym raczej do sprawy na zasadzie „jak się uda to będzie great deal, a tak tylko good” a szacując cenę zawsze dodaję 25% w związku z opłatami. W wielu wypadkach zakup i tak wciąż jest opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda co piszesz

przy tańszych zegarkach szansa jest większa na brak vat. przy większej wartości towaru marne szanse. WER Pruszcz Gd od dłuższego czasu otwierał wszystkie moje paczki i kontrolował co jest w środku, cenę towaru podaną w papierach z rzeczywistą ceną towaru w naszym kraju. wychodziło negatywnie dla mnie

moje doświadczenie jest takie, że jak sprzedawca przesadzi z zaniżoną wartością to podpada to na WER i jest trzepanko przesyłki.

DHL i tym podobne clą na podstawie dokumentów lub oświadczeń z twojej strony i nie bawią się w otwieranie paczek. 

reasumując, wolę zapłacić pewne niskie cło i mieć przesyłkę szybko w domu niż liczyć na to, że albo poczta puści mi paczkę albo ocli pełną wartość przesyłki


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem nadzieję na ominięcie vatu

Mogę to gdzieś zgłosić?

Możesz. Do Urzędu Skarbowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kurierami niestety trzeba jeszcze brak pod uwagę koszty VAT związane z tzw. wydumaną estymacją kosztów wysyłki. Zdarza się przy braku deklaracji kosztu wysyłki na fakturze, np. Przy darmowej wysyłce. Niestety przewoźnik widząc shipping cost 0, może założyć że koszty te wynoszą równowartość 100 USD, co oznacza dla nas dodatkowe 23 USD kosztów VAT.

Dużo - mało, pozostawiam to indywidualnej ocenie, jednak warto brać pod uwagę.

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 06.12 dokonałem zakupu na CW. Wybrałem przesyłkę rejestrowaną zamiast kuriera DHL. Zegarek został wysłany 09.12. Dzisiaj dostałem informację z numerem przesyłki oraz informację, że mogę ją śledzić na singpost.com, ale niestety ich system wypluwa mi informację - "Item status not found in the system".

 

Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego system nie zna numeru mojej paczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny czas aż pojawi się w systemie ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.