Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko teraz kto powinien ustalić co się dzieje z paczką? Czy to nie powinien być singpost i kontaktować się z naszą poczta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ktoś wie jak się przeprowadza procedurę chargeback?

 

Mnie się aż nie chce wierzyć że rejestrowana przesyłka ot tak zniknęła... A zamówień z CW do tej pory zrobiłem z 15

Głaszasz się do banku, który wydał Ci kartę, przesyłasz im swoje dowody, oni rozpatrują i dostajesz zwrot kasy.

https://lmgtfy.com/?q=jak+zrobi%C4%87+chargeback

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głaszasz się do banku, który wydał Ci kartę, przesyłasz im swoje dowody, oni rozpatrują i dostajesz zwrot kasy.

https://lmgtfy.com/?q=jak+zrobi%C4%87+chargeback

Źle zadałem pytanie. Chodzi mi o to czy ta procedura odbywa się przy udziale CW skoro oni umywają od tego ręce ? Że trzeba iść do banku to ja wiem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bank sam się z nimi skontaktuje. A pytanie kiedy robić po upływie jakiego czasu uruchamiać chargeback ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Jak najszybciej. Generalnie chargeback jest właśnie po to, kiedy sprzedający umywa ręce i utrudnia kontakt. Niech bank się użera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doleciały dziś do kraju to cud

Doleciały duzo wcześniej po prostu dziś zostały zeskanowane na WER WA-WA

 

Ja już puściłem wniosek o chargeback... Zanim się pokazały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Seiko snzg11j1 w creation watches zegarek zakupioyl w sobotę dotarł do mnie wczoraj tj. w piątek przez DHL Express koszt zakupu zegarka to 114 euro czyli 501 zł z groszami i tyle sprzedawca zadeklarował. Opłaty: cło 3 zł, podatek 178zł. Liczyłem że podatek wyniesie około 120 zł. Nie wiem po jakim kursie euro DHL liczył bo 23 % podatku od kwoty 501 zł to jakieś 116 zł. Chyba że doliczyli jeszcze jakieś koszty swoje. Ogólnie i tak wyszło taniej niż w Polsce bo razem 683 zł. Jestem zadowolony z zakupu w tym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Seiko snzg11j1 w creation watches zegarek zakupioyl w sobotę dotarł do mnie wczoraj tj. w piątek przez DHL Express koszt zakupu zegarka to 114 euro czyli 501 zł z groszami i tyle sprzedawca zadeklarował. Opłaty: cło 3 zł, podatek 178zł. Liczyłem że podatek wyniesie około 120 zł. Nie wiem po jakim kursie euro DHL liczył bo 23 % podatku od kwoty 501 zł to jakieś 116 zł. Chyba że doliczyli jeszcze jakieś koszty swoje. Ogólnie i tak wyszło taniej niż w Polsce bo razem 683 zł. Jestem zadowolony z zakupu w tym sklepie.

DHL do ogólnej wartości do opodatkowania doliczył jeszcze uśrednione koszty wysyłki w przypadku, gdy nie było takiej pozycji na fakturze (0 dolarów, darmowa dostawa). Z tego co pamiętam, doliczają około 100 dolarów i wtedy wyliczają dopiero podatek.

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procent liczą od tej wysyłki? ~15%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje te 60 pln to koszty odprawy celnej przez agencję DHL. W ekonomii nie ma darmowych obiadków ;).

 

Powinieneś otrzymać papiery z wyszczególnionymi kosztami.

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje te 60 pln to koszty odprawy celnej przez agencję DHL. W ekonomii nie ma darmowych obiadków ;).

 

Powinieneś otrzymać papiery z wyszczególnionymi kosztami.

 

Taki jest problem z CW. Oni nie rozumieją, że "darmowa dostawa" jest płatna. Już o tym kiedyś było nie raz. Sam przez miesiąc próbowałem się dogadać, ale mają EWIDENTNE braki w języku angielskim. Cokolwiek nie powiesz Oni myślą, że chcesz oszustwo podatkowe zrobić. Nawet jak prosisz tylko o 1$, żeby było wpisane w wysyłce, a nie FREE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ma DHL albo nasz UC i US, które nie rozumieją, że jeżeli koszt przesyłki jest wliczony w cenę towaru, to nie znaczy, że go nie ma lub ktoś próbuje go ukryć i nie odprowadzać od niego podatku.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ma DHL albo nasz UC i US, które nie rozumieją, że jeżeli koszt przesyłki jest wliczony w cenę towaru, to nie znaczy, że go nie ma lub ktoś próbuje go ukryć i nie odprowadzać od niego podatku.

Na to wszystko składa się wiele małych niuansów. No ale, co zrobimy  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, ja mówię o tym że sama procedura oclenia kosztuje. Przewoźnik, w tym wypadku DHL, przeprowadza tę procedurę w waszym imieniu w swojej agencji bądź występuje w Waszym imieniu do Urzędu Celnego by przyspieszyć procedurę inna to kasują.

 

Tu CW, Ash czy żaden inny sklep nie ma nic do tego. Zmiana wartości nic by nie dała bo procedura clenia i tak musi zostać przeprowadzona.

 

Nie mylmy tego z dodatkową opłatą jaką potrafią doliczyć jako cło za wyimaginowany...przepraszam, „uśredniony” koszt transportu w wysokości do 100 USD który bazując na doniesieniach z internetów potrafią dołożyć.

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega radekzaj w poście przed Twoim sugeruje, że to może być VAT od niepodanego do wiadomości DHL kosztu transportu, a jak głosi miejska legenda, wówczas DHL stosuje stawkę VAT 23% od przyjętej kwoty 100 USD.

Co ma do tego CW. Ano tyle, że wiele osób prosi ich aby na rachunku dodali chociaż 1 USD, a oni niespecjalnie rozumieją o co chodzi. Mi na każde hipotetyczne pytanie odpisują, że jak coś mi nie pasuje, to mam prawo odesłać zegarek, ewentualnie proszą o numer zamówienia, o które mi chodzi ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skoro zapłacił 683, koszt zegarka 501, cło 3 to pozostawia równą 179, tak? Odejmujemy circa 60 PLN za obsługę celną przez DHL i zostaje nam około 119 PLN. Dokładnie tyle ile powinien wynieść VAT i moim zdaniem nie ma tu żadnej „mitycznej” dopłaty.

 

Dlatego napisałem że z reguły faktura od przewoźnika rozwiązuje problem, powinny być tam wyszczególnione pozycje za co i ile kasują.

 

Podobno zdarzają się przypadki że doliczają VAT od założonego z góry transportu, jednak w tym wypadku moim zdaniem do tego nie doszło.

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie analizowałem zestawienia kosztów zakupu w tym konkretnym przypadku. Odniosłem się jedynie do tego, co pisali koledzy wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zgodzę się że jest z tym, że doliczanie wyimaginowanych kwot to dziwny chybił trafił, np. popularne jest występowanie tego zjawiska przy zakupach z Ash, gdzie paki wozi UPS. Mamy relacje kolegów którzy zostali w świetle prawa naciągnięci na dodatkowe koszta.

Tymczasem ponad miesiąc temu tuż przed odbiorem zegarka z Ash otrzymałem telefon od operatora UPS by potwierdzić zawartość paki i faktyczny koszt przesyłki. Spedytor odnotował że była darmowa i również do ostatecznego rozliczenia nie dodali ani złotówki.

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłby ktoś pomóc mi wyliczyć ostateczne koszty tego zegarka w najgorszym scenariuszu? https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-sun-moon-set0p003w0-mens-watch-4083.html?currency=USD

Dobrze myślę, że będzie to 169$*0.03 (cło) = 174.07 | 174.07 + 100$ szacowana wysyłka = 274.07 | 274.07*0.23 (vat) = 63.04$ | Łącznie 237.11$

I teraz pytanie czy rzeczywiście będzie to 237.11$, czy dochodzą jeszcze jakieś prowizje czy inne opłaty za odprawę? Najtaniej w Polsce mogę go kupić za 1039zł i nie wiem czy jest sens ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Czyli ogólna zasada cena*1.25 ogólnie się sprawdza?

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było sporo gadania na temat VAT od darmowej przesyłki - chodzi o te 100 USD, o których wspominasz wcześniej - mnie się jednak nic takiego nie zdarzyło i zazwyczaj x 1,25 się sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłby ktoś pomóc mi wyliczyć ostateczne koszty tego zegarka w najgorszym scenariuszu? https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-sun-moon-set0p003w0-mens-watch-4083.html?currency=USD

Dobrze myślę, że będzie to 169$*0.03 (cło) = 174.07 | 174.07 + 100$ szacowana wysyłka = 274.07 | 274.07*0.23 (vat) = 63.04$ | Łącznie 237.11$

I teraz pytanie czy rzeczywiście będzie to 237.11$, czy dochodzą jeszcze jakieś prowizje czy inne opłaty za odprawę? Najtaniej w Polsce mogę go kupić za 1039zł i nie wiem czy jest sens ryzykować.

Wbij kod 5% (CA31E), zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zegarek na CW dnia 14.04. Dzień później dostałem powiadomienie o wysyłce towaru. Wczoraj upomniałem się o numer przesyłki. Ostatni status na singpost.com to "Despatched to overseas (Country code: PL)" z dnia 21 kwietnia. Wcześniejszy status to "Item received at SingPost BMC for processing. For local postings, item delivery will take up to 5 working days. For overseas postings, item will be dispatched once transportation is available" z dnia 20.04. Czy dobrze rozumiem, że mój zegarek prawdopodobnie wciąż jest w Singapurze i czeka na wolny środek transportu? Po jakim okresie powinienem się zacząć martwić? Czy ktoś z Was robił może zamówienie w podobnym okresie czasowym?

Edit

Znalazłem potwierdzenie, że paczka nadal siedzi w Singapurze. Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji, to singapore post znalazł alternatywną drogę logistyczną dla samolotów i powoli wypuszcza paczki. Pierwsze przesyłki do Polski dotarły około tygodnia temu. Są to paczki głownie z marca, choć zdarzają się z początku kwietnia.

Edytowane przez cempciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.