Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem zegarek na CW dnia 14.04. Dzień później dostałem powiadomienie o wysyłce towaru. Wczoraj upomniałem się o numer przesyłki. Ostatni status na singpost.com to "Despatched to overseas (Country code: PL)" z dnia 21 kwietnia. Wcześniejszy status to "Item received at SingPost BMC for processing. For local postings, item delivery will take up to 5 working days. For overseas postings, item will be dispatched once transportation is available" z dnia 20.04. Czy dobrze rozumiem, że mój zegarek prawdopodobnie wciąż jest w Singapurze i czeka na wolny środek transportu? Po jakim okresie powinienem się zacząć martwić? Czy ktoś z Was robił może zamówienie w podobnym okresie czasowym?

Edit

Znalazłem potwierdzenie, że paczka nadal siedzi w Singapurze. Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji, to singapore post znalazł alternatywną drogę logistyczną dla samolotów i powoli wypuszcza paczki. Pierwsze przesyłki do Polski dotarły około tygodnia temu. Są to paczki głownie z marca, choć zdarzają się z początku kwietnia.
Gdzie znalazłeś ta informację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, cempciak napisał:

Zamówiłem zegarek na CW dnia 14.04. Dzień później dostałem powiadomienie o wysyłce towaru. Wczoraj upomniałem się o numer przesyłki. Ostatni status na singpost.com to "Despatched to overseas (Country code: PL)" z dnia 21 kwietnia. Wcześniejszy status to "Item received at SingPost BMC for processing. For local postings, item delivery will take up to 5 working days. For overseas postings, item will be dispatched once transportation is available" z dnia 20.04. Czy dobrze rozumiem, że mój zegarek prawdopodobnie wciąż jest w Singapurze i czeka na wolny środek transportu? Po jakim okresie powinienem się zacząć martwić? Czy ktoś z Was robił może zamówienie w podobnym okresie czasowym?

Edit

Znalazłem potwierdzenie, że paczka nadal siedzi w Singapurze. Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji, to singapore post znalazł alternatywną drogę logistyczną dla samolotów i powoli wypuszcza paczki. Pierwsze przesyłki do Polski dotarły około tygodnia temu. Są to paczki głownie z marca, choć zdarzają się z początku kwietnia.

 

A co do Ciebie idzie? Szkoda, że nie brałeś DHL - pewny VAT, ale miałbyś pewnie około 20.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Gdzie znalazłeś ta informację?

Na wykopie. Na bieżąco wrzucają informację o nowych transportach.

 

 

16 minut temu, Vonziej napisał:

 

A co do Ciebie idzie? Szkoda, że nie brałeś DHL - pewny VAT, ale miałbyś pewnie około 20.04

Citizen AR1133-15A. Zegarek potrzebny mi jest na ślub dopiero w lipcu, więc trochę czasu jeszcze mam. Po prostu już się niepokoiłem, bo pierwszy raz zamawiałem coś droższego ze wschodu i bałem się, że zostanę bez pieniędzy i zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cempciak napisał:

Na wykopie. Na bieżąco wrzucają informację o nowych transportach.

 

 

Citizen AR1133-15A. Zegarek potrzebny mi jest na ślub dopiero w lipcu, więc trochę czasu jeszcze mam. Po prostu już się niepokoiłem, bo pierwszy raz zamawiałem coś droższego ze wschodu i bałem się, że zostanę bez pieniędzy i zegarka.

 

No cześć bracie! Też miałem Stiletto na ślubie ! ?

 

 

20200417_132925_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2020 o 18:13, Vonziej napisał:

 

No cześć bracie! Też miałem Stiletto na ślubie ! ?

 


Wygląda świetnie!  Mógłbyś mi odpowiedzieć na parę pytań w PW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, cempciak napisał:


Wygląda świetnie!  Mógłbyś mi odpowiedzieć na parę pytań w PW?

 

Ależ oczywiście, pisz śmiało! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dojechał do Wawy pierwszy z zamówionych na CW.
Wysłany kolo 21 kwietnia...
Ale UC już przejął więc jeszcze poczekam10d2d972757955eac92c482dcf70a95b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku zamowenie wygladalo tak:
 

zamowienie zlozone: 4 maja Shipping method:    Registered Airmail
kominikat o wyslaniu: 6 maja
pojawilo sie na stronie to trackowania: 12 maja i wg tych informacji w PL 23 maja
awizo: 25 maja

brak podatku i cla 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 15.04, niezmiennie od 22.05 mam status "Kontrola celna" na trackingu z Poczty Polskiej. Musieliśmy trafić chyba na jakiś felerny kontener, bo z tego co czytam, to dużo osób ma problem z zamówieniami z tego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki WER?

 

To nie kwestia kontenera tylko szlaku logistycznego...

 

Jak przesyłka idzie z Singapuru z międzylądowaniem w kraju UE to celnicy widzą jako przylot z DE.

 

Jak miałem wysyłkę z Frankfurtu kiedyś i omyłkowo poleciało do Brazylii potem cuda wianki przekierowanie itd to jak dzwonili celnicy do mnie to mówili że mają przesyłkę z Brazylii i mimo iż nr trackingu RX...DE oraz nadanie Frankfurt to oni to widzieli jako przesyłkę z Brazylii i koniec ktopka. Dowalili cło i vat.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WER Warszawa.

 

Też wczoraj dostałem list od Urzędu Celnego. Wysłałem im: Potwierdzenie transakcji z CW.com, płatność z PayPal'a, potwierdzenie przelewu z banku. Napisałem im również co jest w paczce, w jakiej cenie kupiłem oraz to, że skorzystałem z kodu rabatowego. Coś jeszcze jest potrzebne?

Edytowane przez Grunia94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz obsługuje Poznań to tam chcą deklaracje z listu potwierdzenie z nr zamówienia i potwierdzenie z banku o płatności.

 

To wszystko co potrzebne.

 

Ciesz się że nie WER Zabrze bo im to by że 2 tyg zajelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam nie spodziewać się żadnej odpowiedzi ze strony UC i jedyny sposób sprawdzenia statusu paczki to w tym momencie tracking?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że mam nie spodziewać się żadnej odpowiedzi ze strony UC i jedyny sposób sprawdzenia statusu paczki to w tym momencie tracking?
Czasem na maila dostaniesz potwierdzenie odczytu wiadomości a dalej to już od nich zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos od nich brac, ale dodatkowe koszty DHL spore wychodza, szczegolnie gdy cena za zegarek w granicach 300-400 euro.

 

Tu jest pokazane jak oni to licza:

 

Cytat

What is the value for VAT?
The value for VAT is the declared value of the goods plus the transport costs to the country of destination plus the Customs Duty.

Example of Duty calculation
Goods = 2 special edition CD sets
Value of goods £80 + Transport to the UK £35

Total value for Duty £115 x 3.5% Duty = Total Duty payable £4.02

Example of VAT calculation
Value of goods £80 + Transport to the UK £35 + Duty charges £4.02

Total value for VAT £119.02 x 20% = Total VAT payable £23.80

Therefore the total import Duty and VAT charges payable on import of these goods would be £27.82.

 

https://www.dhl.co.uk/en/express/customs_support/duties_taxes/duties_taxes_receivers.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

właśnie chcę zamówić SKX'a z CW. Jak to jest z VATEM, czy da się go ominąć obecnie? Rozumiem, że przy dostawie DHL'em jest on pewny na 100%? Czy przy wysyłce normalnie pocztą da się go uniknąć? Jakie są szanse na to? I czy 250 dolarow za 009 i 290 za 007 to dobra cena, czy warto sie wstrzymac? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zakup na creationwatches > zamówienie 7.12, wartość 75EURO, dostawa za darmo, DHL Express. Dostałem powiadomienie o konieczności dokonania opłat celnych = 77zł., co daje dokładnie 23% (VAT) zapłaconej kwoty, po kursie kantoru walutowego. Dziś 14.12 planowane jest doręczenie przesyłki.

 

edycja: przesyłka dotarła, opakowanie nie było otwierane, zapakowane w dodatkowe pudełko ze styropianowym wypełnieniem, zegarek nowy, bez uwag. Całą transakcję uważam za udaną :)

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jacek K. napisał:

Mój zakup na creationwatches > zamówienie 7.12, wartość 75EURO, dostawa za darmo, DHL Express. Dostałem powiadomienie o konieczności dokonania opłat celnych = 77zł., co daje dokładnie 23% (VAT) zapłaconej kwoty, po kursie kantoru walutowego. Dziś 14.12 planowane jest doręczenie przesyłki.

 

edycja: przesyłka dotarła, opakowanie nie było otwierane, zapakowane w dodatkowe pudełko ze styropianowym wypełnieniem, zegarek nowy, bez uwag. Całą transakcję uważam za udaną :)

 

Jacku, co kupowałeś? Pochwal się? Cena zbliżona do SNK jakiegoś ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacek K. napisał:

kod manontime czy jakiś inny fajny działa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś do UK zamawiał to mógłby się obejść bez opłat przez royal mail. Wg ich supportu: 

 

"There are four alternative methods we have for your country (United Kingdom)

 

1) DHL taxes collected

2) DHL express (you may need to pay taxes during delivery)

3) Registered Mail ( lesser incidences of these levies and duty, take

3-4 weeks to reach you)

4) Royal mail (lesser (or null) incidences of these duty (You need to

pay Shipping Cost: £ 6.12)

 

We recommend you opt for 'Royal Mail' shipping as there have been

lesser(or null) incidences of import duty. You should receive the

watch in 4 to 5 days."

Edytowane przez Natalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz ktoś z was przerabiał reklamację/zwrot na Creationwatches?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.