Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako niewiasta nie znająca się na zegarkach lecz chcąca sprawić radość swej drugiej połówce, zastanwiam się nad zakupem Orient Star Automatic Semi Skeleton Power Reserve SDK05004K DK05004K Men's Watch na creation watches za 372 euro. Z tego co patrzyłam na internetach pomimo Vatu chyba wciąż bardziej opłaca się zakup tego zegarka na tej stronie. Czyli cło + Vat to jest dodtakowe 25% wartości zegarka, tak?

Czy są jakieś inne ukryte opłaty?

 

Z góy dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś by ciekawy gdyż zdecydowałam się na opcje Taxes pre-paid i na itizen Eco-Drive Calendrier World Time BU2023-12E to wyszlo jak ponizej:

  • zegarek kosztował 139£
  • DHL Express Priority Shipping with Insurance and Duties / Taxes pre-paid (2-4 days):     £ 0.00
  • Tax & Duties:     £ 36.36
  • Discount (CA31E):     £ 7.00

Total:     £ 168.36

 

Pani z DHL który załatwia sprawy celne skontaktowała się ze mną i potwierdziłą że wszystko już opłacone.

Niestety na fakturze znalazła się jakaś magiczna liczb £188, któej niedało się nijak wyjaśnić i którą wyjaśniałam ze sklepem, ale niestety nie udało się tego wyjaśnić i suma sumarum zegarek wrócil do sklepu aaa szkoda.

 

No cóz...... szkoda

 

A jednak się udało, koszty wyszły jak wyżej.

 

Jest piękny!!! Było warto :)

 

image.thumb.png.0d8f1f73a5f4e7e8a7df00f5dcedca92.png

 

Edytowane przez Paulina7894

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulina7894 napisał(-a):

Jakby ktoś by ciekawy gdyż zdecydowałam się na opcje Taxes pre-paid i na itizen Eco-Drive Calendrier World Time BU2023-12E to wyszlo jak ponizej:

  • zegarek kosztował 139£
  • DHL Express Priority Shipping with Insurance and Duties / Taxes pre-paid (2-4 days):     £ 0.00
  • Tax & Duties:     £ 36.36
  • Discount (CA31E):     £ 7.00

Total:     £ 168.36

 

Pani z DHL który załatwia sprawy celne skontaktowała się ze mną i potwierdziłą że wszystko już opłacone.

Niestety na fakturze znalazła się jakaś magiczna liczb £188, któej niedało się nijak wyjaśnić i którą wyjaśniałam ze sklepem, ale niestety nie udało się tego wyjaśnić i suma sumarum zegarek wrócil do sklepu aaa szkoda.

 

No cóz...... szkoda

 

 

To i tak o połowę taniej jak w innych sklepach. Tylko czy ten z tego singapurskiego sklepu to oryginał?

Edytowane przez zGredz_i_NY
p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, zGredz_i_NY napisał(-a):

To i tak o połowę taniej jak w innych sklepach. Tylko czy ten z tego singapurskiego sklepu to oryginał?

 

Oczywiście, że tak. Sprawdzony sklep przez wieeeeelu użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy lepiej zamówić przesyłkę standard czy dhl, bo jeśli naliczą vat tak samo to dhl będzie szybciej, natomiast gdyby była szansa uniknąć to może lepiej poczekać kilka tygodni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dhl jest za 8$ myślałem że free...

Czy poczta nalicza opłaty tak samo jak dhl?

Edytowane przez veed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT jest taki sam. Ale opłaty prowizyjne i operacyjne są różne. Niemniej jednak DHL załatwi to w jeden dzień a na poczcie może to obecnie trwać miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu zamówiłem 20 września ze Szwajcarii części do zegarka. 21 września były już w Polsce (w wawie). Po czym 23 września trafiły do kontroli celnej w Lublinie (a przesyłka jest do Gdańska). Od tej daty cisza. Kilkukrotnie dzwoniłem na infolinię poczty polskiej i nikt nic nie wie. Każą czekać. Masakra jakaś. Pewnie zgubili i czekają aż zapomnę że to kupiłem :)

 

A ze wspomnianego sklepu CW, kiedyś kupiłem zegarek i przyszedł w kilka dni i nawet bez dodatkowych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli paczka by zaginęła na poczcie to cw jakoś ubezpiecza czy to wtedy moja strata?

 

Edit:

Tak teraz patrzę i po otwarciu strony z zegarkiem stoi BEZPŁATNE zamówienia DHL Express dla Polski (dostawa w ciągu 2-5 dni)

a jak dodaję do koszyka to już na dole jest wysyłka 8$....

 

Już doszedłem... bezpłatnie jest tylko bez rabatu, jeżeli dodam kod to wtedy przesyłka dhl kosztuje 8$. trochę słaba ta promocja z kodami...

 

Może mi ktoś wytłumaczyć jak jest z opłatami w przypadku poczty i dhl?

Przewertowałem parę stron do tyłu i ktoś pisał że jeszcze oprócz 25% vatu i cła dhl dolicza jeszcze vat za dostawę wg swojego cennika i koszty manipulacyjne - w takim razie cena dosyć sporo wzrośnie.

 

Czy poczta też dolicza takie opłaty? 

Edytowane przez veed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 zł to za wysłanie listu poleconego w którym piszą co i jak. A przedstawienie do kontroli celnej bodajże 18 zł. Ale to są stawki jeszcze sprzed zmian w lipcu br.

Natomiast procedura trwa tak długo u nich że chyba wolę dać te kilkadziesiąt zł więcej i mieć to ogarnięte zdalnie w jeden dzień.

Jak sprowadzałem citizena to 8 rano wjechał do Poznania. O 10 wysłałem mailem wszystkie dokumenty. Zapłaciłem przez link. I o 15 tego samego dnia był u mnie w Zielonej Górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, veed napisał(-a):

Może mi ktoś wytłumaczyć jak jest z opłatami w przypadku poczty i dhl?

 

Przecież jest na CW opcja wysyłki "DHL Express Priority Shipping with Insurance and Duties / Taxes pre-paid". Doliczają około 23% (przed chwila sprawdziłem na ich stronie) i nie powinno być żadnych dodatkowych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, clusca napisał(-a):

 

Przecież jest na CW opcja wysyłki "DHL Express Priority Shipping with Insurance and Duties / Taxes pre-paid". Doliczają około 23% (przed chwila sprawdziłem na ich stronie) i nie powinno być żadnych dodatkowych kosztów.

 

Tylko czy wtedy dhl już nie dolicza żadnych kosztów?  Płacę przy zakupie i tyle?

 

 

Od zegarka za 320zł doliczone jest wtedy 105zł. Kupon na 15% czyli 57zł niewiele daje bo wtedy przesyłka jest płatna 32zł.

Dlatego myślałem o przesyłce lotniczej. No jeśli z pocztą są takie cyrki, cła i vatu nie da się uniknąć  i do  trzeba czekać 2 miesiące to faktycznie nie ma to sensu.

 

Chciałbym jeszcze zapytać co w przypadku gdy zegarek się zepsuje? 

 

Edytowane przez veed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zepsuje, to niestety masz pecha, bo na własny koszt wysyłasz do sprzedawcy. Do tego powinieneś wysłać zegarek poddając go odprawie celnej w procedurze tzw. uszlachetniania biernego, bo inaczej będziesz się kopał z Urzędem Celnym, kiedy zegarek do Ciebie wróci naprawiony, albo wymieniony. Mnie chcieli ostatnio skasować za zegarek, od którego już raz odprowadziłem opłaty. Zdania były podzielone, raz mi powiedziano, że nie muszę nic płacić, drugi raz, że muszę, bo nie zgłosiłem go do uszlachetniania biernego. Cyrk na kółkach. Koniec końców, nie zapłaciłem ani grosza, ale to chyba tylko dlatego, że sprzedawca wysyłając mi nowy zegarek po wymianie załączył fakturę, rzekomo za naprawę, opiewającą na 50 USD. UC trzy razy się mnie pytał, czy zegarek przyjmę i uiszczę niezbędne opłaty, czy mają odesłać do nadawcy. Trzy razy odpisywałem, że przyjmę przesyłkę, ale cały czas poddawałem w wątpliwość, czy muszę płacić, bo już raz za to płaciłem. Na koniec napisałem, że zapłacę, ale od kwoty na fakturze, i za dwa dni dostałem zegarek bez dodatkowych opłat (pewnie dlatego, że faktura nie przekraczała 50 USD, wcześniej chcieli ode mnie kwity za zakup tego odesłanego zegarka, żeby ustalić wartość do obliczenia cła i VAT-u) ;)

 

No chyba, że masz gwarancję międzynarodową i serwis ją w Polsce honoruje :)

 

Dodam, bo może się komuś przydać taka informacja. Skorzystałem już chyba ze trzy razy z opcji zwrotu kosztów odesłania przedmiotu, dostępnej w PayPal (trzeba oczywiście za towar wcześniej płacić za ich pośrednictwem). Dwa razy odsyłałem uszkodzony zegarek do Singapuru i raz do UK. Za każdym razem otrzymałem zwrot kasy za przesyłkę - łącznie ponad 300 PLN, więc polecam płacić PP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Każdy zegarmistrz w pl Ci to ogarnie.

 

1 godzinę temu, clusca napisał(-a):

Jak się zepsuje, to niestety masz pecha, bo na własny koszt wysyłasz do sprzedawcy. Do tego powinieneś wysłać zegarek poddając go odprawie celnej w procedurze tzw. uszlachetniania biernego, bo inaczej będziesz się kopał z Urzędem Celnym, kiedy zegarek do Ciebie wróci naprawiony, albo wymieniony. Mnie chcieli ostatnio skasować za zegarek, od którego już raz odprowadziłem opłaty. Zdania były podzielone, raz mi powiedziano, że nie muszę nic płacić, drugi raz, że muszę, bo nie zgłosiłem go do uszlachetniania biernego. Cyrk na kółkach. Koniec końców, nie zapłaciłem ani grosza, ale to chyba tylko dlatego, że sprzedawca wysyłając mi nowy zegarek po wymianie załączył fakturę, rzekomo za naprawę, opiewającą na 50 USD. UC trzy razy się mnie pytał, czy zegarek przyjmę i uiszczę niezbędne opłaty, czy mają odesłać do nadawcy. Trzy razy odpisywałem, że przyjmę przesyłkę, ale cały czas poddawałem w wątpliwość, czy muszę płacić, bo już raz za to płaciłem. Na koniec napisałem, że zapłacę, ale od kwoty na fakturze, i za dwa dni dostałem zegarek bez dodatkowych opłat (pewnie dlatego, że faktura nie przekraczała 50 USD, wcześniej chcieli ode mnie kwity za zakup tego odesłanego zegarka, żeby ustalić wartość do obliczenia cła i VAT-u) ;)

 

No chyba, że masz gwarancję międzynarodową i serwis ją w Polsce honoruje :)

 

Dodam, bo może się komuś przydać taka informacja. Skorzystałem już chyba ze trzy razy z opcji zwrotu kosztów odesłania przedmiotu, dostępnej w PayPal (trzeba oczywiście za towar wcześniej płacić za ich pośrednictwem). Dwa razy odsyłałem uszkodzony zegarek do Singapuru i raz do UK. Za każdym razem otrzymałem zwrot kasy za przesyłkę - łącznie ponad 300 PLN, więc polecam płacić PP.

 

Dzięki wielkie za obszerne za wyjaśnienia.

Czyli lepiej brać dhl z opłatą bo szybciej a opłaty i tak nie uniknione. Po kursie z mojego banku 99.64$ wychodzi mnie 415zł. Dojdzie do tego jeszcze pasek za 40zł więc razem 455zł. 

Zastanawiam się czy warto czy szukać w tej kwocie czegoś u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, czy w przypadku DHL z przedpłatą vat + cło a DHL z zapłatą przy odbiorze koszt wyjdzie taki sam? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności, ale wiem, że kurierzy lubią sobie jakieś dziwne dodatkowe opłaty dodawać, typu obsługa celna, vat od kosztów transportu równych 100 USD, kiedy koszt transportu nie był wyszczególniony. Osobiście wybrałbym opcję przedpłaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2021 o 08:55, clusca napisał(-a):

Nie mam pewności, ale wiem, że kurierzy lubią sobie jakieś dziwne dodatkowe opłaty dodawać, typu obsługa celna, vat od kosztów transportu równych 100 USD, kiedy koszt transportu nie był wyszczególniony. Osobiście wybrałbym opcję przedpłaty :)

Dzięki :)

 

Zegarek w domu, dhl nie naliczyło żadnych opłat. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez veed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło i VAT pobrane zapewne przez CW. Koledze chodziło pewnie o dodatkowe "myto" dla przewoźnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta bo mamy już 04.2023.
1. Czy ktoś potwierdzi swój aktualny zakup na CreationWatches przy wybraniu drugiej opcji z przedpłaconym VAT-em i cłem, czyli „DHL Express Priority Shipping with Insurance and Duties / Taxes pre-paid (2-4 days) FREE” że dalej DHL nie dolicza żadnych dodatkowych opłat własnych za usługę odprawy celnej ?

2. Czy ktoś posiada aktualnie działający ogólny kod rabatowy ? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan na 05.2023. Potwierdzam sam swój aktualny zakup na CreationWatches przez PayPal z wybraniem waluty w PLN. Przyszedł nowy SNXS75J5 w foliach. Czas transportu z Singapuru 7 dni.
1. Przy wybraniu drugiej opcji z przedpłaconym VAT-em i cłem, czyli „DHL Express Priority Shipping with Insurance and Duties / Taxes pre-paid (2-4 days) FREE” DHL nie doliczył żadnych dodatkowych opłat własnych za usługę odprawy celnej. Kurier nie pobrał dodatkowej opłaty przy wydaniu przesyłki.
2. Obniżyło mi cenę o 42 zł (10 $ powyżej 125 $) po wpisaniu kodu rabatowego: TOTAL10

 

TOTAL10 creationwatches.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.