Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeszukałem forum zaraz po rejestracji i nie znalazłem żadnych istotnych informacji o zakupach na www.creationwatches.com. Być może coś przeoczyłem, proszę wówczas serdecznie o podanie linka do właściwego tematu na forum.

 

Widziałem tam kilka ciekawych Seiko w bardzo atrakcyjnych cenach. W "polskim" Internecie znalazłem zaledwie kilka opinii o tej stronie (same pozytywne), na zagranicznych stronach bardzo wiele osób wypowiadało się o tym serwisie pozytywnie. Mimo wszystko, dalej nie wiem na ile można wierzyć w bardzo atrakcyjne oferty na tej stronie. Poza tym ludzie wypowiadający się na różnych forach mogą doceniać szybkość transakcji i niską cenę, a w cale nie muszą znać się na tym, czy np. zegarek jest autentyczny:)

 

Moja uprzejma prośba o Wasze opinie o creationwatches i zakupach tam. Spodobał mi się ten model Seiko http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-snzj59k1-snzj59-snzj59k-men-s-watch-2444.html

 

Wiem oczywiście, że kupowanie zegarków w sieci zawsze wiąże się z ryzykiem, tego nie trzeba mi uświadamiać:rolleyes: Szukam osób, które korzystały z tego serwisu lub mają sprawdzone informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupisz u nich to daj znać co i jak.

 

Ze względu na brak odzewu na forum, zdecydowałem się na inny sposób zakupu. Ceny mają ok, więc może ktoś się kiedyś skusi na transakcję i napisze jak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie skorzystalem z oferty CreationWatches.com. Przejrzalem warunki zakupu i odstraszyla mnie mozliwosc zaplacenia cla i Vat. Wysylka prawdopodobnie z USA lub z Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam stary temat, ale może mi wybaczycie ;)

natknąłem się na ten sklep szukając pewnego zegarka, ceny w polskich sklepach to najczęściej 670 zł

w tym sklepie 110 dolarów, przechodząc na PLN wychodzi 360, rozumiem że do tego doliczam vat 23% i cło 4,5% ?

czyli w najgorszym wypadku wychodzi mnie: 360 + 360*0,23 + 360*0,045 = 460

to nadal nieźle, chyba że jeszcze coś pominąłem.

 

Zastanawia mnie jeszcze to, skąd jest w rzeczywistości ta wysyłka, skoro trzeba czekać jakieś 4 tygodnie,

możliwe że miałbym okazję aby ktoś ze stanów mi to przywiózł, ale jeśli przesyłka będzie z Azji to byłoby to bez sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sklep z Singapuru. Jeśli wybierzesz przesyłkę zwykłą pocztą lotniczą, to masz bardzo duże szanse, że UC się nią nie zainteresuje. Niestety w tym sklepie czasami podobno bywają z tym problemy i pomimo takiego wyboru wysyłają kurierem. Niby fajnie, bo szybciej, ale wtedy dodatkowe opłaty masz gwarantowane. Warto więc dokładnie dogadać się co do wysyłki.

 

4 tygodnie to termin z mocnym zapasem. Na ogół takie przesyłki dochodzą w 10-15 dni.

 

Zresztą zapraszam na sąsiednie forum, tam znajdziesz o wiele więcej informacji na temat zakupów w egzotycznych krainach. ;) Nawet ostatnio pojawiła się kwestia wysyłek z tego sklepu: http://tinyurl.com/ct8ydxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw naliczane jest cło , a później vat również od kosztów wysyłki i od wartości cła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem kiedyś od nich Citizena. Jako metodę wysyłki wybrałem kuriera co wiązało się z 100% pewnością opłat celnych i vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u nich Orienta tydzień temu.

Wysyłka kurierem, więc opłaty były pewne, ale i tak było warto. Przesyłka z Singapuru do nas szła trzy dni + trzy dni na cło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem orienta, wybrałem przesyłkę 15 dniową, pochwalę się jak dojdzie, mam nadzieje że Rostowski i s-ka nie będą zaglądać, ale liczę się z takim ryzykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny że zaznaczyłem zwykłą przesyłkę, nawet to sprawdzałem, mimo to chcieli chyba zrobić mi dobrze i wysłali expresem, w skótek czego, zegarek czeka w Katowickim DHL, a ja czekam na kontakt celników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były już takie sytuacje opsiywane na forach. Sam się zastanawiałem czy u nich zegarka nie kupić, ale uszczęśliwianie kurierem na siłę skutecznie mnie odstraszyło. Suma sumarum pewnie i tak wyjdzie Ci zakup taniej niż w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, zamówiłem Orient FEU07005BX, jeśli się nie pomyliłem w obliczeniach wyjdzie mnie to 465 zł z opłatami,

napisałem do nich maila z pytaniem czemu został wysłany kurierem, w odpowiedzi dostałem informację że nie zostawiłem komentarza, czekam na odpowiedź na pytanie: po co jest opcja wyboru zwykłej przesyłki skoro muszę ją jeszcze potwierdzić komentarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zostawiać komentarza pod komentarzem, ale zostawię tutaj garstkę przydatnych informacji, które może przydadzą się przyszłym pokoleniom googlujących.

Kupując w creationwatches i chcąc ominąć opłaty musimy przy zakupie wybrać zwykłą przesyłkę:

Registered Parcel Shipping

(10-15 days)

 

Ale też zostawić komentarz z informacją że to MUSI być taka wysyłka,

 

Jeśli jednak chcemy mieć szybko przesyłkę, nie zaszkodzi poprosić aby na fakturze wpisali koszty wysyłki

Paczka trafi do celników z DHL, będziemy musieli im wysłać upoważnienia i deklarację, kopię dowodu

skan emailem oraz dosłać pocztą.

 

W moim przypadku nie naliczyli cła, opłaty to:

Szczegółowe dane dotyczące płatności:

Cło: 0,00

Podatek VAT: 84,00

Prowizja: 73,80

Razem kwota należności: 157,80

 

Koniec, końców zegarek kosztował mnie 520 zł, ceny w polskich sklepach internetowych to 620 zł, na allegro 670, nadal taniej ale gwarancja międzynarodowa jest na 1 rok, podczas gdy kupując u nas mamy 2+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u nich Orienta tydzień temu.

Wysyłka kurierem, więc opłaty były pewne, ale i tak było warto. Przesyłka z Singapuru do nas szła trzy dni + trzy dni na cło.

 

Pamiętasz co miałeś w trackingu paczki? Jak mam zinterpretować to co mi wyskoczyło? Miałem trochę fuksa, czy jednak spodziewać się kontaktu z UC? :/

Piszesz o trzech dniach, u mnie niby to zajęło 15 minut. Są tak sprawni, czy mam szczęście (choć nie łudzę się)?

post-37464-0-82683000-1379527734_thumb.jpg

Edytowane przez Misza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co to znaczyło - nie naliczone cło, doliczony VAT, dzisiaj ma być kurier, pochwalę się w najbliższym czasie nabytkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po pierwsze przepraszam za odkopanie tematu, ale nie do końca zrozumiałem jak wygląda sytuacja z przesyłką. Mam też inne pytania.

 

Chciałem zamówić 2 zegarki. Zależy mi na tym, aby doszły do świąt.  

Z tego co zrozumiałem, jeśli wybiorę przesyłkę tradycyjną (Registered Parcel Shipping) zapłacę tylko cene zegarka, tak? A jaki jest rzeczywisty czas oczekiwania ?

Jeśli natomiast wybiorę przesyłkę kurierską będę musiał dodatkowo opłacić cło i podatek VAT ? 

 

Jeśli czegoś nie zrozumiałem naprostujcie mnie, bo kilka komentarzy wyżej było ze sobą nie do końca zgodnych i już sam nie wiem czy jest sens bawić się w zamawianie z tego sklepu, czy w ogóle wyjdzie mnie taniej..

 

p.s. Zapomniałem o najważniejszym, pytanie do tych którzy zamawiali. Czy jakościowo nie ma czego zarzucić tym zegarkom, nie są to podróby/gorsze jakościowo produkty na rynek azjatycki ? W moim przypadku chodzi o ORIENT.

Edytowane przez Stacher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po pierwsze przepraszam za odkopanie tematu, ale nie do końca zrozumiałem jak wygląda sytuacja z przesyłką. Mam też inne pytania.

 

Chciałem zamówić 2 zegarki. Zależy mi na tym, aby doszły do świąt.  

Z tego co zrozumiałem, jeśli wybiorę przesyłkę tradycyjną (Registered Parcel Shipping) zapłacę tylko cene zegarka, tak? A jaki jest rzeczywisty czas oczekiwania ?

 

Jeśli natomiast wybiorę przesyłkę kurierską będę musiał dodatkowo opłacić cło i podatek VAT ? 

 

Jeśli czegoś nie zrozumiałem naprostujcie mnie, bo kilka komentarzy wyżej było ze sobą nie do końca zgodnych i już sam nie wiem czy jest sens bawić się w zamawianie z tego sklepu, czy w ogóle wyjdzie mnie taniej..

 

p.s. Zapomniałem o najważniejszym, pytanie do tych którzy zamawiali. Czy jakościowo nie ma czego zarzucić tym zegarkom, nie są to podróby/gorsze jakościowo produkty na rynek azjatycki ? W moim przypadku chodzi o ORIENT.

 

Na rynek azjatycki nie ida gorsze sztuki, przecież azja to kontynent producenta, więc bez obaw.

 

Co do przesyłki i Vatu to kurierem niemal pewny, poczta to loteria, ale tez powinieneś się liczyć z możliwością zapłacenia podatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zagwarantuje, że zwykła przesyłka (list rejestrowany) dotrze na święta - może lecieć tydzień, może lecieć cztery, zwłaszcza że okres przedświąteczny ma na to spory wpływ. Ostatnio na paczkę z Singapuru czekałem trzy tygodnie i jeden dzień. Kurierem oczywiście znacznie szybciej, ale jak kolega wyżej napisał - możesz od razu szykować dodatkowe środki na opłaty celne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję !

 

No dobrze, a jakie są stawki ?Wyczytałem, że cło 5%, do ceny towar+cło VAT 23%. W moim przypadku cena zegarków to 106 i 116 euro więc bardziej opłacalnie dla mnie było by gdyby wysłali zegarki osobno. Tylko czy posłuchają... 

Edytowane przez Stacher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję !

 

No dobrze, a jakie są stawki ?Wyczytałem, że cło 5%, do ceny towar+cło VAT 23%. W moim przypadku cena zegarków to 106 i 116 euro więc bardziej opłacalnie dla mnie było by gdyby wysłali zegarki osobno. Tylko czy posłuchają... 

 

Zrób zamówienie dwa razy z osobna ;) Na ebay przechodzi to może i w wypadku tego sklepu przejdzie. Wtedy dostaniesz dwie paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opłaty to łącznie około 25% ceny zakupu.

 

Przypominam to, o czym pisałem na poprzedniej stronie - ten sklep potrafi robić niechciane prezenty i zdarza się, że mimo wyboru przesyłki zwykłym listem, wysyłają kurierem.

 

 

PS. Jakie zegarki chcesz zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli jednak chcemy mieć szybko przesyłkę, nie zaszkodzi poprosić aby na fakturze wpisali koszty wysyłki

Paczka trafi do celników z DHL, będziemy musieli im wysłać upoważnienia i deklarację, kopię dowodu
skan emailem oraz dosłać pocztą.

W moim przypadku nie naliczyli cła, opłaty to:
Szczegółowe dane dotyczące płatności:
Cło: 0,00
Podatek VAT: 84,00
Prowizja: 73,80
Razem kwota należności: 157,80

 

A jak mam rozumieć tą prowizje ? Sprawa odprawy celnej - trzeba do nich wysyłać jakieś dokumenty(upoważnienie, potwierdzenie, skan dowodu) pocztą konwencjonalną ? Masa pytań, ale wolę się wszystkiego dowiedzieć przed ewentualnym zakupem :) Jakiś rok temu zamawiałem coś z amazon'a i tam wszystko wyszło bezproblemowo, cena towaru + opłaty zostały pobrane z mojej karty w momencie gdy przesyłka była już wysłana/po odprawie. 

 

Natomiast zegarki które chcę: http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-sdb08001w0-mens-watch-3308.html lubhttp://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-db08002b-mens-watch-3157.html?currency=EUR

oraz http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-sports-automatic-fet0m001b-mens-watch-3447.html?currency=EUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wczoraj maila do creationwatches odnośnie sprawy z opłatami, czy dałoby się by wysłać paczkę jako "gift" i zadeklarować niższą wartość-do 45 euro (wtedy tower jest zwolniony z cła, VAT'u). Trochę tu kombinowania, nie ma też 100% pewności że wszystko wypali, ale chyba warto spróbować. Odpisali, że mogą tak zrobić jednak ważne żebym zostawił im o tym komentarz.

Jest mały szkopuł. Opieram się na tym co wyczytałem na gazetaprawna.pl i jest tam napisane że  towar podlega zwolnieniu jeśli został wysłany przez osobę fizyczną do osoby fizycznej. 

Przeczytałem temat http://zegarkiclub.pl/forum/topic/83545-kupno-zegarka-poza-ue-oplaty-celno-podatkowe/ i dochodzę do wniosku że jeśli zamówię to tylko air mailem(albo się uda i nie doliczą dodatkowych kosztów, albo..). W innym przypadku koszty mogą przekroczyć budżet przeznaczony na zegarek :)

 

W jeszcze innym przypadku mogę zamówić kurierem i poprosić o wpisanie zaniżonej kwoty, wtedy zapłacił bym niższy podatek VAT i wyszedł na swoje. Nie wiem tylko czy takie "kombinowanie" jest bezpieczne.

Edytowane przez Stacher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.