Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sergserg

Grand Seiko AD 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Seiko przedstawiło kilka nowych modeli Grand Seiko. Bardzo ciekawa jest nowa linia Sporty, z kalibrami HEQ 9F.

Filmik:

http://www.seiko-watch.co.jp/gs/collection/movie/index_w.html#activeline


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie podobają mi się średnio, natomiast dopracowanie detali jak zwykle robi duże wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ja pierwszy tego nie napisałem ;)

Mi też(choć uważam się za wiernego fana Seiko ;) ) średnio się te nowe modele podobają,

ale kwestia gustu... pewnie będą tacy, którzy z ochotą zakupią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić tutaj zdjęcia tych zegarków? Coś mi strona nie ładuje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest film, a nie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w podanym linku nie mam żadnego filmu. No nic, znajdę sobie gdzieś w sieci ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe modele idą stylistycznie mocno w kierunku Chronomastera. Do tego z jednej strony to linia "Active", a koronka nie jest zakręcana i brak luminowy na wskazówkach. Takie dziwne "Sporty".

 

Carlito, kluczem w tym linku jest #activeline, to jest parametr dla playera Seiko do odtworzenia filmu. Sprawdź, czy to masz na ścieżce w wywołaniu.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy + jakość wykonania jest, znając życie, na najwyższym poziomie. ale wygląd już nie.

Po prostu "zwykły" zegarek świetnie wykonany. A cena na pewno już niezwykła.

Ale jak to już wyżej napisano na pewno się sprzeda "kilka" sztuk ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie GS jakieś takie na jedno kopyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie GS jakieś takie na jedno kopyto.

 

Na filmie jest bodajże jeden model w 3 kolorystykach. A ogólnie o GSie to tak, jest to konkretna stylistyka klasycznego zegarka garniturowego. Więcej luzu jest w Credorze, gdzie już można znaleźć sporo "biżuteryjności" i fashion'u.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Jak zwykle w przypadku GS.. po objerzeniu zdjec takich modeli, z duzym westchnieniem spoglada sie na wlasny nadgarstek.. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik piękny. Natomiast sens ręcznego składania zegarka gdzieś mi stale ucieka B)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet dotychczasowa linia GS nie była wybitna pod względem stylistycznym, a teraz zrobili duży krok wstecz. B)

Bardzo dobre zegarki ale z wyglądu podobne do najtańszych Seiko 5.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet dotychczasowa linia GS nie była wybitna pod względem stylistycznym ...

 

Od względów stylistycznych jest np. Credor. GS to klasyka w czystej postaci.

W wewnętrznych markach Seiko nie chodzi o konkurencję (jak to się dzieje na rynku europejskim), ale o uzupełnienie i wyraźną, odrębną filozofię i stylistykę.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny

Ten model tak. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model tak. :angry:

 

Mam słabość do chronografów i ich mechanizmów:

CHRbck2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość parcek

Im bardziej oglądam ten filmik z tym większym podziwem spoglądam na mojego SARB033 myśląc, a po co mi wersja GS tego samego zegareczka?

7 x droższa i może 5x bardziej dokładna.

Nie powiem, ten na fotce Pablosa śliczny ale mi się podoba mój.

A, że Japonia dorabia filozofię do wszystkiego i wkłada swoją duszę od herbaty do klimatyzatora okiennego to szczerze mówiąc szanuję ich za to ale na moje realia mam to tam gdzie Japończycy mają moją filozofię.

Nie dajmy się zwariować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak to pisał Gombrowicz? Jak porywa skoro nie porywa?

Ale GieeSy tak mają. Dlaczego nie mają lumy, skoro Seiko daje chyba najlepszą lumę na zegarki? A dlatego, że za 30 lat ta luma będzie wypalona i brzydka. A tak - nie będzie problemu. Zobaczcie sobie na GS-y z lat 60-tych. I te zegarki trzymają cenę! Jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego - źle trafiłeś. Ten zegarek ma wskazywać czas. Nic więcej. I tak przez najbliższe 50 lat. Co najmniej. Jednak pytanie o porównanie z SARBem uważam za jak najbardziej aktualne. Sam je zadaję sobie. Odpowiedź jest jedna. To inna półka. Masz troszkę kasy - kupujesz SARBa. Masz dużo kasy - kupujesz GSa. Bo jaki byłby sens, gdybyś zarabiał dużo pieniędzy, kupować SARBa? Dużych różnic w trwałości i dokładności raczej nie ma. W wykonaniu - trochę tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że praktycznie nie da się tych cudów pomacać w naszym kraju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.